برنامه نیروی کار خارجی موقت کانادا (TFWP) چیست؟

برنامه نیروی کار خارجی موقت کانادا (TFWP) چیست؟

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کشور کانادا وجود دارد. برای بسیاری از افراد این روش‌ها ناشناخته است و تصور می‌کنند با شرایطی که دارند نمی‌توانند به این سادگی‌ها به این کشور بروند، اما اینطور نیست. کانادا کشوری مهاجرپذیر است که روش‌های راحتی برای مهاجرت پیش پای شما می‌گذارد. برنامه نیروی کار خارجی موقت کانادا از جمله روش‌هایی است که نیاز به جاب آفر کانادا داشته و مخصوص افرادی است که می‌خواهند به صورت مهاجرت کاری به کانادا به این کشور بروند و هزینه زیادی هم پرداخت نکنند. در این مطلب از اکسپرتاپ ما قصد داریم که با شما در مورد (TFWP) یا همان برنامه موقت کار در کانادا یکی از روش ‌های ویزای کار موقت کانادا صحبت کنیم.

برنامه کارگران خارجی موقت (TFWP) چیست؟

برنامه کارگران خارجی موقت مخفف (Temporary Foreign Worker Program – TFWP)، یک برنامه کانادایی است که اجازه می‌دهد کارگران از سراسر جهان اقامت موقت کانادا را دریافت نمایند. این برنامه به کسب و کارهای کانادایی این اجازه را می‌دهد تا افراد خارجی را به مدت مشخصی به عنوان نیروی کار موقت استخدام نمایند (مخصوصاً وقتی که نیروی کار محلی در دسترس نباشد.)

بخوانید!  استان نیوبرانزویک کانادا؛ معرفی جامع شرایط کار و زندگی

در زمینه‌های مختلف اقتصادی از جمله کشاورزی، ساخت و ساز، خدمات هتلداری، مراقبت از سالمندان، تولید مواد غذایی، فناوری اطلاعات می‌توانید از این فرصت شغلی برای مهاجرت به کانادا استفاده کنید.

برنامه TFWP به دو بخش اصلی تقسیم می‌شود:

 • برنامه کارگران موقت (Low-Skill)

در خصوص شغل‌هایی که نیاز به مهارت پایین‌تر داشته و نیاز به تجربه کاری خاصی ندارند، از این بخش استفاده می‌شود.

 • برنامه کارگران موقت (High-Skill)

این بخش برای شغل‌هایی است که نیاز به مهارت و تخصص بالاتر دارند.

“کانادا این موضوع را در نظر می‌گیرد که کاربرد این برنامه به نحوی باشد که به اقتصاد کشور کمک نموده و در عین حال حقوق و شرایط کاری مناسب برای کارگران خارجی فراهم باشد”

شرایط مهاجرت به کانادا برای کار از طریق TFWP

شرایط مهاجرت به کانادا برای کار از طریق TFWP

برای اینکه بتوانید از برنامه نیروی کار خارجی موقت کانادا برای اقامت موقت کانادا استفاده نمایید باید این شرایط را داشته باشید:

 • پیدا کردن کارفرما

ابتدا باید یک کارفرما یا کسب و کار مناسب در کانادا پیدا کنید که به نیروی کار خارجی نیاز دارد (بهتر است با توانایی‌های شما هماهنگ باشد).

 • استخدام توسط کارفرما

سپس باید با کارفرما ارتباط برقرار نموده و پس از اینکه ایشان را متقاعد کردید، باید اقدامات مرتبط با استخدام شما را انجام دهد. این اقدامات در واقع همان جاب آفر و دریافت آن است که اگر شرایط مناسب طبق خواسته‌ی کارفرما و پیشنهاد شغلی‌تان را داشته باشید مراحل استخدامتان انجام می‌شود

 • تأییدیه کارفرما با اعلام نیاز به نیروی کار خارجی

کارفرما باید نیازمندی‌ها و شرایط استخدام را توسط اداره توسعه منابع انسانی (HRSDC) دریافت نموده و سپس تأییدیه انطباق شرایط و مهارت‌ها را بررسی و اعلام نماید.

 • درخواست ویزا یا اجازه کار

پس از تائید نیاز به نیروی کار خارجی، شما باید درخواست ویزا نیروی کار خارجی موقت کانادا یا اجازه کار مخصوص TFWP را انجام دهید. این مرحله شامل پر کردن فرم‌های مربوطه و ارائه اسناد مورد نیاز است.

 • انقضا پس از ۶ ماه

پس از ۶ ماه متقاضی باید به کشور برگردد مگر اینکه با کارفرمای کانادایی برای تمدید مذاکره نموده و اجازه کار مجدد داشته باشد.

بخوانید!  بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان 2024

چه مدارکی برای دریافت برنامه نیروی کار خارجی موقت کانادا نیاز است؟

 • پاسپورت: پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار پس از دریافت جاب آفر
 • فرم‌های مربوط به مهاجرت: فرم‌های مهاجرتی مربوطه، از جمله فرم درخواست و ویزای موقت.
 • نامه اعلام موقت (POE Letter): نامه اعلام موقت از کارفرما که تائید موقت امکان شغلی را نشان می‌دهد.
 • مدارک تحصیلی و شغلی: مدارک مربوط به تحصیلات و تجربه کاری مورد نیاز برای شغل مورد نظر.
 • گواهی سلامت: گواهی سلامت از یک پزشک معتبر.
 • حساب بانکی: اطلاعات حساب بانکی برای نقل و انتقال حقوق و مزایا.
 • سوابق کیفری: گزارش ‌عدم سو سابقه کیفری در صورت لزوم.
 • عکس و مدارک شناسایی

حتماً دقت کنید که این مدارک را پیش از هر اقدامی تکمیل نمایید تا برای اخذ اقامت موقت کانادا دچار مشکل نشوید. اگر می‌خواهید مدارکتان به صورت دقیق و کامل باشد، حتماً با مشاوران ما در مجموعه اکسپرتاپ صحبت کنید و اطلاعات دقیق بگیرید.

اخذ ویزا برای نیروی کار خارجی موقت کانادا چقدر هزینه دارد؟

هزینه‌های مربوط به دریافت ویزا برای برنامه نیروی کار خارجی موقت کانادا را باید با دلار کانادا بپردازید. برای درخواست اولیه که ویزای موقت شما صادر شود لازم است صد و پنجاه و پنج دلار کانادا بدهید و برای مواردی مانند انگشت نگاری (در صورت لزوم) باید هشتاد و پنج دلار کانادا به سفارت این کشور پرداخت شود.

اخذ ویزا برای نیروی کار خارجی موقت کانادا چقدر هزینه دارد؟

تا چند سال می‌توان ویزای کار خارجی موقت کانادا را تمدید کرد؟

طبق آخرین اصلاحیات قوانین، شما تا ۴ سال می‌توانید این ویزا را تمدید نمایید و برای تغییر نوع ویزا پس از این ۴ سال حتماً باید از وکیل یا موسسه مهاجرتی‌تان کمک بخواهید تا بتوانید آن را به اقامت دائم تبدیل کنید.

چقدر طول می‌کشد تا ویزای کار خارجی موقت تائید شود؟

از زمانی که مدارکتان را ارسال می‌کنید تا لحظه‌ای که همه چیز تائید شود و بتوانید به کانادا بروید چیزی حدود ۶ ماه زمان نیاز است.

بخوانید!  مهاجرت به کانادا از روش تجربه کانادایی (CEC)

جمع‌بندی

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که می‌خواهید حتماً به کشور کانادا مهاجرت کنید، اما شرایطی مانند اخذ ویزای تحصیلی یا سرمایه‌گذاری را ندارید، پیشنهاد ما این است که به صورت نیروی کار خارجی موقت کانادا به این کشور بروید و با کسب تجربه و مهارت، اقامت‌تان را تمدید نموده و دائمی کنید. مجموعه اکسپرتاپ از آنجایی که تجربه بسیار زیادی در این حوزه دارد، به هر شخص کمک می‌کند تا با توجه به شرایط خاص خودش به این کشور برود و هرگز راه‌های سخت و پرهزینه را پیش پای شما نخواهد گذاشت. یکی از خدمات ما در این مجموعه مشاوره رایگان است. شما می‌توانید از مجموعه اکسپرتاپ برای مهاجرت به کانادا مشاوره بگیرید بدون اینکه هیچ هزینه‌ای پرداخت نمایید. مطمئن باشید در تمام مسیر ما همراهتان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مطالب