ویزای استارتاپ کانادا
ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارتاپ کانادا [۲۰۲۴] + شرایط، مراحل و تمام هزینه‌ها

ویزای استارتاپ کانادا از آن دسته از ویزاهایی است که به آن کم پرداخته شده و معمولاً خیلی از مواقع نیز کاربران اطلاعات کمی درباره آن دارند؛ در حالی که با کمی دقت، این ویزا می‌تواند یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به کانادا باشد. حتی برای کسانی که به دنبال مهاجرت کاری به کانادا هستند، ویزای استارتاپ کانادا جایگزین بسیار عالی خواهد بود. به هر حال اولین قدم برای هر کاری کسب اطلاعات مفید و لازم برای آن است و در این مقاله از اکسپرتاپ قرار است سیر تا پیاز برنامه استارتاپ ویزا کانادا را برای شما تشریح کنیم. هرگز نباید این اطلاعات را از دست بدهید، زیرا به شدت این امکان وجود دارد که بعد از مطالعه این مقاله تصمیم دیگری درباره شرایط مهاجرتی خود به کانادا بگیرید و روشی را امتحان کنید که شانس موفقیت بیشتر و بهتری را برای شما رقم بزند. با ما در اکسپرتاپ همراه باشید.

آنچه در این محتوا می‌خوانید: نمایش
مهمترین قوانین

قوانین ویزای استارتاپ کانادا در یک نگاه

استارتاپ ویزا کانادا بیشتر برای کسانی است که به دنبال ارائه ایده‌های نوآورانه خود در کشور کانادا و ایجاد یک کسب‌وکار عالی در این کشور هم برای اقامت خویش و هم برای رسیدن به درآمد در آن هستند. البته برای رسیدن به این ویزا باید شرایط خاصی داشته باشید و نکات مختلفی را در نظر بگیرید تا در نهایت شانس شما در آن به حداکثر مقدار ممکن برسد. برای این منظور لازم دانستیم تا در همین ابتدای مقاله قوانین دریافت این ویزا را با شما در میان بگذاریم که اگر این شرایط و قوانین برای شما در دسترس است، به دنبال بررسی کامل‌تر این نوع ویزا باشید. طبق آخرین به روز رسانی‌های صورت گرفته، برای دریافت این ویزا برای مهاجرت به کانادا باید شرایط زیر را کسب کنید:

 • نمره آیلتس جنرال بالای ۵
 • داشتن یک سال تحصیلات دانشگاهی
 • دریافت نامه حمایتی (Letter of Support) از سازمان‌های معرفی شده از سوی اداره مهاجرت کانادا
 • امکان تأمین هزینه زندگی خود و خانواده حداقل به مدت یک سال
 • نداشتن هیچگونه سوءپیشینه و مشکلات حاد پزشکی برای ورود به کانادا

البته در ادامه این قوانین و شرایط را بیشتر تشریح خواهیم کرد، اما در حال حاضر این شرایط برای دریافت ویزای استارتاپی به کشور کانادا در نظر گرفته شده و تهیه مدارک اثبات آن برای اقدام برای این نوع ویزا لازم خواهد بود.

ویزای استارتاپ چیست؟

ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

برای شروع و در قدم اول شما باید بدانید که استارتاپ ویزا کانادا چیست؟ این برنامه مهاجرتی از سال ۲۰۱۳ در دستور کار دولت کانادا قرار گرفته است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که اکثر استارتاپ‌ها و بیزینس‌های نوآورانه معمولاً در کشور آمریکا و قاره اروپا به ثبت رسیده و کشور کانادا در این باره یک مصرف کننده است. به همین دلیل در سال ۲۰۱۳ دولت این کشور تصمیم گرفت تا با امکان دریافت اقامت دائم برای کسانی که ایده نوآورانه در ذهن دارند، ایده این نوع ویزا را مطرح کرد. برنامه ویزای استارتاپی تا سال ۲۰۱۸ به صورت آزمایشی انجام شد و بعد از آن نیز به صورت دائمی در لیست انواع ویزاهای کانادا قرار گرفت.

ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

در ویزای استارتاپ کانادا متقاضی می‌بایست یک ایده جذاب برای استارتاپ یا یک بیزینس پلن عالی را ارائه نماید. دولت کانادا چند شرکت سرمایه‌گذار را برای بررسی اولیه این ایده‌ها در نظر گرفته و این شرکت‌ها موظف هستند تا ایده‌های ارائه شده را از نظر تجاری به صورت کامل بررسی نمایند. در صورت نداشتن توجیه اقتصادی عملاً ایده ارائه شده توسط این شرکت‌ها رد خواهد شد، اما در صورت داشتن جذابیت‌های تجاری مورد تائید آنها قرار گرفته و یکی از این شرکت‌ها به عنوان تأمین کننده مالی و یا همان اسپانسر، نامه تأمین مالی ایده را تائید خواهد کرد. حالا متقاضی با این نامه تأمین مالی و البته داشتن سایر شرایط مربوط به این نوع ویزا می‌تواند برای آن اقدام نماید. نامه حمایتی که به LOS معروف شده مخفف Letter of Support است که برای ویزای استارتاپی داشتن آن الزامی خواهد بود. در حال حاضر نیز شرکت‌های زیر بررسی ایده‌ها را در کانادا به عهده دارند:

 • Venture Capitals: این شرکت‌های سرمایه‌گذار بیشتر در فرایند بررسی ایده‌های نوآورانه مربوط به تکنولوژی‌های مدرن و امروزی فعالیت دارند. مبلغ سرمایه‌گذاری این شرکت‌ها در چنین ایده‌هایی ۲۰۰ هزار دلار است و برای دریافت تائیدیه از آن باید حتماً ایده‌ای بسیار عالی از نظر تجاری ارائه نمایید.
 • Angel Investors: انجل اینستور یا سرمایه‌گذار فرشته در واقع یک شتاب دهنده به استارتاپ‌ها در کانادا است که در صورت مساعد بودن شرایط ایده ارائه شده، سرمایه‌گذاری ۷۵ هزار دلاری را روی آنها انجام می‌دهد.
 • Incubators: اینکوباتورها مجموعه‌ای از شرکت‌های متمرکز بر روی ایده‌های نوآورانه هستند که دفتر کار و لوازم کار رایگان در اختیار استارتاپ‌ها قرار داده و از این طریق از آنها حمایت می‌نمایند.
ویزای استارتاپ مناسب است؟

ویزای استارتاپ کانادا مناسب چه کسانی است؟

ویزای استارتاپ کانادا مناسب چه کسانی است؟

با مطالعه شرایط و مواردی که در بالا به آنها اشاره کردیم، احتمالاً تا حدی می‌دانید که برنامه استارتاپ ویزای کانادا برای چه کسانی مناسب است. این مدل ویزا بیشتر برای کسانی مناسب است که ایده‌های جذاب بیزینسی در سر دارند و امکانات لازم برای اجرای آن را در کشور نمی‌بینند. البته برای تیم‌هایی هم که ایده‌های این چنینی دارند نیز این ویزا بسیار عالی است؛ زیرا در هر برنامه ویزای استارتاپی امکان اخذ اقامت برای ۵ نفر وجود دارد و با توجه به حمایت از خانواده، در حقیقت ۵ خانواده می‌توانند از این ویزا برخوردار شوند. در این بین اگر شما به دنبال استفاده از این نوع ویزا برای ورود به کشور کانادا هستید، ابتدا باید شرایطی که در بالا به آنها اشاره کردیم را در خود ارزیابی کنید.

احتمالاً مهم‌ترین شرط هم ارائه یک ایده جذاب برای استارتاپ در کانادا است. هر چند ممکن است هم اکنون هم یک ایده عالی در ذهن شما باشد، اما شما می‌توانید با اکسپرتاپ در این باره مشورت کنید. سال‌ها تجربه ما در چنین پرونده‌هایی باعث شده تا به تجربه کافی در این باره برسیم که دولت کانادا به دنبال چه ایده‌هایی است و کدام بیزینس پلن‌ها شانس بیشتری در این باره دارند. از این رو می‌توانیم یک راهنمایی عالی به شما ارائه کنیم و استفاده از این تجربیات می‌تواند حتی برگ برنده شما در مسیر دریافت ویزای استارتاپی باشد.

شرایط ویزای استارتاپ برای تقاضا

شرایط متقاضی ویزای استارتاپ کانادا در سال ۲۰۲۴

شرایط متقاضی ویزای استارتاپ کانادا در سال 2023

با بررسی شرایط متقاضی ویزای استارتاپ کانادا در سال ۲۰۲۴ با شما همراه هستیم. همانطور که می‌دانید ماهیت اصلی انواع ویزاهای کانادا ثابت است، اما هر سال ممکن است تغییراتی در جزئیات آنها توسط دولت کانادا ارائه شود. درباره برنامه استارتاپ ویزا کانادا نیز این موضوع به همین ترتیب خواهد بود. البته در اکسپرتاپ هر ساله این تغییرات را بررسی کرده و آنها را در این مقاله اعمال خواهیم کرد تا همیشه بتوانید به اطلاعات دست اول در این باره دسترسی داشته باشید. بگذرید، به بررسی شرایط ویزای استارتاپی بپردازیم. متقاضیان این ویزا باید شرایط زیرا برای استفاده از این برنامه داشته باشند:

مدرک آیلتس

دریافت حداقل نمره ۵ در آیلتس

البته برای استفاده از این ویزا نمره آیلتس جنرال هم کافی خواهد بود و ملزم به ارائه آیلتس آکادمیک نخواهید بود. شایان ذکر است که نمره آیلتس ۲ سال اعتبار دارد و زمان اقدام شما برای دریافت ویزای استارتاپی حتماً باید در همین ۲ سال انجام پذیرد. توصیه می‌کنیم که در همان ابتدای زمان مورد نظر برای اقدام برای برنامه استارتاپ کانادا در آزمون آیلتس شرکت کرده و نمره آن را ارائه نمایید. ارائه نامه تأمین مالی

همان طور که در بالا اشاره کردیم، متقاضیان باید نامه ساپورت مالی را از یکی از شرکت‌های معرفی شده دریافت نمایند. در صورت بررسی ایده متقاضی از چندین شرکت و پذیرفته شدن آن از سوی چند شرکت، بیشترین مبلغ سرمایه‌گذاری برای آنها لحاظ خواهد شد. از این رو محدود به ارائه طرح تنها به یک شرکت نخواهید بود.

تحصیلات دانشگاهی

داشتن تحصیلات دانشگاهی حداقل برای یک سال

هر چند داشتن یا نداشتن تحصیلات دانشگاهی هیچ وقت ضمانت لازم برای ارائه ایده‌های نوآورانه جذاب نبوده، اما این موضوع را نیز باید به جمع مدارک و شرایط دریافت ویزا از برنامه استارتاپ ویزای کانادا اضافه کنیم.

داشتن تحصیلات دانشگاهی حداقل برای یک سال
تمکن مالی

توان مالی برای زندگی بدون درآمد در کانادا تا حداقل ۱۲ ماه

شما باید برای دریافت این ویزا افسر اداره مهاجرت کانادا را قانع کنید که می‌توانید تا ۱۲ ماه بدون هیچ چالشی از خانواده خود در کانادا ساپورت مالی داشته باشید. ارائه تمکن مالی برای این منظور می‌تواند بهترین شرایط باشد.

شرایط ثبت شرکت

شرایط ثبت شرکت در برنامه استارتاپ کانادا سال ۲۰۲۴

نوبت به بررسی شرایط ثبت شرکت در کانادا می‌رسد. در این کشور قوانین مشخصی برای ثبت شرکت برای متقاضیان ویزای استارتاپی وجود دارد و در صورت داشتن تمام شرایط لازم می‌توانید برای این منظور اقدام کنید. به صورت کلی شرایط ثبت شرکت در کانادا به شرح زیر است:

شرایط ثبت شرکت در برنامه استارتاپ کانادا سال 2023
 • افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند اقدام کنند.
 • نداشتن سوءپیشینه
 • حداقل ۳ سال سابقه مدیریتی
 • عدم ورشکستگی در کسب و کارهای گذشته
 • ارائه ایده و بیزینس پلن قابل توجیه و مورد تائید
 • شرایط شهروندی با توجه به استان مورد نظر برای ثبت شرکت
 • اعلام آدرس فیزیکی در کانادا
 • داشتن مدرک تحصیلی

البته بسته به استان مورد نظر برای ثبت شرکت، ممکن است برخی موارد دیگر هم به این شرایط اضافه یا از آنها کم شود. به هر حال متقاضیان ویزای استارتاپ کانادا می‌توانند بسته به شرایط برای ثبت شرکت در این کشور اقدام نمایند. این افراد باید حداقل ۱۰ درصد از سهام دارای حق رأی شرکت ثبت شده را داشته و هیچ کس یا هیچ شرکتی هم نمی‌تواند ۵۰ درصد یا بیشتر از سهام دارای حق رأی شرکت را دریافت کند. البته ثبت شرکت با توجه به ایده‌های ارائه شده شرایط خاصی به خود می‌گیرد و لازم است تا در این باره حتماً از خدمات مشاوره تخصصی در اکسپرتاپ استفاده کنید. میزبان خوبی برای این مشاوره برای شما خواهیم بود.

مراحل ویزای استارتاپ

مراحل استارتاپ ویزا کانادا در سال ۲۰۲۴

نوبت به معرفی مراحل دریافت ویزای استارتاپ کانادا می‌رسد. دقت داشته باشید که مراحل دریافت این ویزا را به صورت مرحله به مرحله به شما معرفی می‌کنیم تا اگر واقعاً به دنبال دریافت این نوع ویزا هستید، در این باره هیچ چالشی گریبان گیر شما نشود.

بیزینس پلن

ارائه بیزینس پلن

اگر ایده نوآورانه یا بیزینس پلن مناسب ندارید، ویزای استارتاپی را فراموش کنید. دقت داشته باشید که بیزینس پلن ارائه شده اولاً باید به صورت مرتب و تحت استانداردهای لازم تدوین و ارائه شود و از این گذشته حتماً باید با قوانین تجارتی جهانی تطابق داشته باشد. شما باید ایده‌ای ارائه کنید که در شرایط کنونی جهان یک ایده مناسب برای تجاری شدن و درآمدزایی باشد.

ارائه بیزینس پلن
نامه حمایتی

دریافت نامه حمایتی

دومین قدم برای استفاده از مزیت‌های برنامه استارتاپ ویزا کانادا دریافت نامه حمایتی از یکی از شرکت‌های معرفی شده است. در این مرحله باید یکی از چالش برانگیزترین قدم‌های دریافت این ویزا را باید پشت سر بگذرانید. بیزینس پلن خود را به این شرکت‌ها ارائه کرده و با یک پرزنت خوب از آنها نامه حمایتی دریافت کنید. شرکت حمایتی با ارائه نامه حمایتی به شما و نامه تعهد به اداره مهاجرت کانادا، شما را به دریافت این ویزا نزدیک خواهد کرد.

جمع آوری مدارک

تهیه مدارک مور نیاز برای ویزای استارتاپ کانادا

تهیه مدارک مور نیاز برای ویزای استارتاپ کانادا

در مرحله بعدی نوبت به تهیه تمام مدارک لازم برای این نوع ویزا می‌رسد. دقت داشته باشید که هر چند نامه حمایت مالی را می‌توان اصلی‌ترین و مهمترین مدرک برای تقاضای ویزای استارتاپ کانادا در نظر گرفت، اما شما باید سایر مدارک را نیز به بهترین شکل تهیه و ارائه کنید تا مبادا در زمان بررسی پرونده چالشی از این بابت برای شما ایجاد شود. در اکسپرتاپ تمام راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه کرده و صفر تا صد مراحل تهیه مدارک را در کنار شما خواهیم بود.

ویزای کار

اقدام برای ویزای کار

حالا نوبت به این رسیده تا با در دست داشتن تمام مدارک لازم و معرفی شده، برای دریافت ویزای کار کانادا اقدام کنید. اداره مهاجرت کانادا بررسی دقیقی روی مدارک ارسالی داشته و نتیجه نهایی را خیلی سریع به شما اعلام خواهد کرد. همچنین باید برای دریافت اقامت دائم نیز اقدام کنید. پروسه بررسی ویزای کار و اقامت شما در دستور کار بررسی اداره مهاجرت قرار خواهد گرفت. نتیجه نهایی برای ویزای کار شما نیز معمولاً در عرض ۳ تا ۶ ماه اعلام خواهد شد.

بررسی بیشتر در صورت نیاز

بررسی مدارک توسط اداره مهاجرت کانادا

ممکن است اداره مهاجرت کانادا تصمیم به بررسی بیشتر ایده و پروژه شما داشته باشد که در این مرحله اعلام می‌شود. در این صورت سازمان‌ها و مراکز بیشتری برای این بررسی وارد عمل خواهند شد. این سازمان‌ها با دریافت تمام اطلاعات و مدارک، پروژه شما را مورد بررسی قرار داده و نتیجه را به اداره مهاجرت اعلام می‌نمایند. داشتن هرگونه ارتباط غیر مربوط با شرکت‌های حمایت کننده یکی از مواردی است که ممکن است در این مرحله باعث رد شدن پروژه شما شود.

بررسی مدارک توسط اداره مهاجرت کانادا
اقامت دائم

دریافت اقامت دائم

در صورتی که هم نتایج به نفع شما باشد، می‌توانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید و دیگری مسئولیتی در قابل پروژه هم نخواهید داشت. دقت کنید که در اکسپرتاپ تا همین مرحله در کنار شما خواهیم ماند تا هیچ چالش حقوقی گریبان گیر شما نشود.

قیمت ویزای استارتاپ

هزینه ویزای استارتاپ کانادا

نوبت به بررسی هزینه ویزای استارتاپ کانادا می‌رسد که احتمالاً خیلی‌ از شما درباره آن سؤال دارید. البته این هزینه‌ها بسته به شرایط، ممکن است متغیر باشد، اما به هر حال باید یک برآورد منطقی از این هزینه‌ها داشته باشیم. هزینه‌های دریافت این ویزا به آیتم‌های مختلفی مرتبط می‌شود. در درجه اول باید به هزینه‌های مربوط به شرکت‌های حمایتی اشاره کنیم. دو نوع شرکت اول که برای پروژه‌های خلاقانه سرمایه‌هایی را اختصاص می‌دهند، هزینه‌ای نخواهند داشت، اما در صورت تائید شدن پروژه شما در شرکت‌های مراکز رشد، احتمالاً باید برای شرکت در جلسات آموزشی هزینه‌هایی را متقبل شوید که البته این هزینه‌ها خیلی زیاد نیست. به جز این هزینه‌های مربوط به این ویزا به شرح جدول زیر خواهند بود.

نوع درخواستهزینه‌ها به دلار کانادا
جاب آفر بر پایه متقاضی اصلی۲۳۰ دلار
ورک پرمیت به ازای هر متقاضی اصلی۲۵۵ دلار
ورک پرمیت همسر متقاضی۲۵۵ دلار
ویزای بازدید فرزندان۱۰۰ دلار
هزینه اقامت دائم برای متقاضی اصلی۲,۱۴۰ دلار
اقامت دائم همسر۱,۳۶۵ دلار
اقامت هر کدام از فرزندان۲۳۰ دلار
هزینه بیومتریک (انگشت نگاری)به ازای هر نفر ۸۵ دلار و حداکثر ۱۷۰ دلار برای کل خانواده

 

مدارک لازم

مدارک لازم برای استارتاپ ویزا کانادا

یکی از مهم‌ترین نکات برای دریافت ویزای استارتاپی کانادا تهیه کامل مدارک آن هم بدون هیچ نقطه شبهه‌دار است. متأسفانه بسیاری از کاربران با وجود داشتن شرایط مناسب برای شرکت در برنامه استارتاپ ویزای کانادا به دلیل عدم دقت به این مرحله از دریافت این ویزا باز می‌مانند. البته نباید از عدم ارائه مشاوره‌های تخصصی و حرفه‌ای لازم در این باره نیز بگذریم. در اکسپرتاپ در این باره حساسیت بالایی داریم و سعی می‌کنیم تا مدارک شما را قبل از هر اقدامی به صورت ویژه برسی نماییم. برای این منظور هم باید مدارک زیر را ارائه نمایید:

مدارک لازم برای استارتاپ ویزا کانادا
 • مدرک زبان معتبر
 • گواهی عدم سوءپیشینه رسمی
 • دو قطعه عکس برای هر یک از افراد متقاضی ویزا
 • تائیدیه پرداخت هزینه‌های ویزا برای هر نفر
 • مدارک مربوط به تمکن مالی
 • مدارک شناسایی تمام افراد
 • نامه حمایت مالی
 • پاسپورت
زمان لازم برای ویزای استارتاپ

اخذ ویزای استارتاپ کانادا چقدر زمان خواهد برد؟

مسلماً دغدغه این را هم دارید که در چه مدتی می‌توانید ویزای استارتاپی کانادا را دریافت کنید و اداره مهاجرت کانادا در نهایت در چه بازه زمانی این ویزا را به شما اعطا خواهد کرد؟ تعیین کردن یک مدت زمان مشخص و معین برای دریافت قامت دائم و ویزای استارتاپی کانادا کمی سخت است؛ زیرا این زمان به فاکتورهای متغیری بستگی دارد که برآورد آنها به این راحتی‌ها مقدور نیست. به عنوان نمونه یکی از مهم‌ترین فاکتورهای مؤثر برای این زمان، میزان شلوغی اداره مهاجرت کانادا و تعداد پرونده‌های در دست بررسی است. با توجه به تعداد بالای متقاضیان برای دریافت ویزای مهاجرتی کانادا، معمولاً این پروسه طولانی می‌شود. در برخی مواقع ممکن است در یک بازه زمانی ۱۶ تا ۲۰ ماهه نتیجه مشخص شود و حتی ممکن است دریافت این ویزا به بازه زمانی ۳۰ تا ۳۳ ماهه نیز بکشد.

تنها توصیه‌ای که در این باره می‌توانیم ارائه کنیم، ارائه تمام مدارک لازم برای بررسی‌های دقیق اداره مهاجرت است تا ویزای شما به تأخیر نیفتد. با توجه به اینکه در صورت نیاز به بررسی بیشتر نامه حمایتی، به خودی خود ممکن است این ویزا برای شما طولانی شود، هرگونه نقص در پرونده این زمان را باز هم طولانی‌تر خواهد کرد. از این رو توصیه می‌کنیم که حتماً این نکته را مد نظر قرار دهید تا پرونده شما در کمترین زمان ممکن به نتیجه برسد.

بررسی مزایا و معایب

مزایا و معایب ویزای استارتاپ کانادا

بررسی مزایا و معایب ویزای استارتاپ کانادا برای کسانی که هنوز در این باره تصمیم قطعی نگرفته‌اند، اهمیت خواهد داشت. اگر هنوز به این نتیجه نرسیده‌اید که این نوع ویزا برای شما مناسب است یا خیر، می‌توانید این مزیت‌ها و معایب را در کنار هم قرار داده و تصمیم‌گیری بهتری در این باره داشته باشید.

مزایامعایب
 • اخذ اقامت دائم از همان ابتدا در زمان درخواست بدون نیاز به حضور در کانادا
 • امکان سکونت در همه شهرهای کانادا
 • امکان دریافت اقامت برای اعضای خانواده بدون هیچ محدودیت
 • یکی از سریع‌ترین روش‌های دریافت اقامت دائم کانادا
 • امکان حضور سریع در کانادا با ورک پرمیت
 • امکان دریافت اجازه کار برای همسر
 • دریافت اقامت دائم حتی در صورت موجه شدن استارتاپ با شکست
 • نمره آیلتس پایین ۵ برای متقاضی اصلی
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان در کانادا برای متقاضی
 • بیمه درمانی برای کل اعضای خانواده
 • مدارک ساده
 • ممکن است به دلایلی زمان بررسی پرونده خیلی طولانی شود.
 • هزینه بالای این روش نسبت به برخی از ویزاها
 • نیاز به تخصص برای ارائه بیزینس پلن و شروع یک کسب و کار
 • امکان شکست استارتاپ و به خطر افتادن درآمدهای مد نظر
مبلغ تمکن مالی

مبلغ تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای استارتاپ کانادا

یکی از مهم‌ترین مدارک در پرونده‌های ویزای استارتاپی کانادا تمکن مالی و اثبات آن است. متقاضی باید هم برای خود و هم برای خانواده مدارک لازم برای اثبات تمکن مالی را ارائه نماید. مبلغ مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی نیز کاملاً مشخص است و فرد متقاضی باید اثبات نماید که امکان تأمین این مقدار مبلغ را برای خود و خانواده دارا است. در جدول زیر می‌توانید مبالغ تمکن مالی را بر اساس تعداد اعضای خانواده مشاهده کنید.

تعداد اعضای خانوادههزینه مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی به دلار کانادا
۱۱۳,۷۵۷
۲۱۷,۱۲۷
۳۲۱,۰۵۵
۴۲۵,۵۶۴
۵۲۸,۹۹۴
۶۳۲,۷۰۰
۷۳۶,۴۰۷

نکته بسیار مهم درباره اثبات تمکن مالی از سوی متقاضیان این است که حتماً باید به صورت پول نقد باشد و اداره مهاجرت کانادا مواردی از جمله خانه یا زمین را در این باره قبول نخواهد کرد. معیار تعیین این هزینه‌ها نیز حداقل مبلغ درآمدی در هر کشور بر اساس آمارهای موجود است که lico اعلام می‌نماید.

ریجکت شدن استارتاپ ویزا

دلایل ریجکت شدن استارتاپ ویزا کانادا

دلایل ریجکت شدن استارتاپ ویزا کانادا

شناخت دلایل شکست نیمی از موفقیت است. اگر شما به خوبی بدانید که به چه دلایلی درخواست ویزای استارتاپی مورد تائید قرار نگرفته و ریجکت می‌شود، با اجتناب از این موارد می‌توانید موفق ظاهر شوید. رایج‌ترین دلایلی که در طول سال‌های گذشته شاهد ریجکت شدن درخواست ویزای استارتاپی کانادا بودیم موارد زیر هستند:

 • کامل نبودن بیزینس پلن یکی از این دلایل است. دقت کنید که ممکن است بیزینس پلن شما توجیه پذیر باشد، اما طبق استاندارد و کامل تدوین نشده باشد.
 • توجیه‌پذیر نبودن بیزینس پلن یکی دیگر از دلایل ریجکت شدن این نوع ویزا است.
 • داشتن سوءپیشینه کیفری
 • داشتن مشکلات پزشکی
 • عدم کافی بودن تمکن مالی اعلام شده از سوی متقاضی
 • اثبات نداشتن تجربه کافی در استارتاپ مورد نظر
 • نداشتن جدید لازم برای پیگیری پرونده آن هم به نظر افسر مهاجرت کانادا
 • اثبات نداشتن روحیه همکاری با شرکاء در استارتاپ مورد نظر
مهاجرت اعضای خانواده

وضعیت مهاجرت اعضای خانواده متقاضی استارتاپ

امکان دریافت ویزا و اقامت دائم برای اعضای خانواده یکی از جذاب‌ترین و بهترین مزیت‌های ویزای استارتاپ کانادا است. متقاضیان این نوع ویزا می‌توانند بدون هیچ دغدغه‌ای برای اعضای خانواده خود نیز تقاضای ویزای همراه کرده و در نهایت برای آنها نیز اقامت دائم دریافت نمایند. البته مسلماً همه چیز بسته به شرایط پرونده متقاضی و بیزینس پلن وی خواهد داشت.

وضعیت مهاجرت اعضای خانواده متقاضی استارتاپ
نمونه‌های موفق

نمونه‌های موفق استارتاپ ویزای کانادا

به نظر شما چند درصد از ویزاهای استارتاپی کانادا به موفقیت می‌رسند و چند درصد از آنها ریجکت شده‌اند؟ اصلاً خبر از نمونه‌های موفق ویزای استارتاپی کانادا دارید و می‌دانید که در چه موضوعاتی بیشترین تعداد موفقیت در دریافت این ویزا را داشته‌ایم؟ جالب است بدانید که متقاضیان ایرانی همیشه پای ثابت درخواست ویزای استارتاپ کانادا بوده‌اند و حتی در سال ۲۰۲۰ با ۲۹% آمار کل ویزاهای استارتاپی کانادا، بیشترین تعداد را نیز به خود اختصاص دادند. به همین دلیل در ابتدا توجه ویژهای برای این نوع ویزا برای شما قائل شدیم. ایران در طول تمام سال‌های گذشته در جمع ۵ کشور با بیشترین تعداد درخواست ویزای استارتاپی به کانادا بوده است. مرور تعدادی از ویزاهای موفق استارتاپی کانادا از سوی متقاضیان ایرانی هم می‌تواند دیدگاه خوبی از این بابت برای شما ایجاد نماید.

 • در سال ۲۰۱۸ پروژه‌ای با عنوان اکوسیستم پرداخت‌های آنلاین از سوی کاربر نوشاد در اداره مهاجرت کانادا برای ویزای استارتاپی ثبت شده است.
 • همچنین در سال ۲۰۱۸ ایده nft رو رمز، در سال ۲۰۱۳ تبلیغات، در سال ۲۰۱۴ مدیریت و رشد سازمانی، در سال ۲۰۱۵ آموزش مجازی از جمله ایده‌هایی هستند مکه توسط متقاضیان ایرانی در طول این سال‌ها موفق ظاهر شده و مورد موافقت قرار گرفته‌اند.
 • در سال ۲۰۱۹ ایده استارتاپی مدیریت مالی و پرداخت بانکی توسط یک تیم سه نفره موفق بوده است.

دقت داشته باشید که در درخواست‌های صورت گرفته بیشترین میزان موفقیت مربوط به درخواست‌های حمایت شده از سوی سرمایه‌گذار فرشته بوده است. نامه‌های حمایتی این مراکز با شانس موفقیت ۸۰ درصدی بهترین شرایط را دارند. در حالی که سرمایه‌گذاران پرریسک با شانس موفقیت ۴۳ درصد روبرو هستند و استارتاپ‌های حمایت شده از سوی مراکز رشد هم با شانس ۷۹ درصدی روبرو خواهند بود. همچنین دقت داشته باشید که تنها ۴ درصد از پروژه‌ها توسط موسسه‌های ریسک پذیر مورد تائید قرار می‌گیرند. در حالی که این عدد برای مراکز رشد ۷۹ درصد و برای سرمایه‌گذار فرشته ۱۷ درصد است.

مهمترین نکات

نکات مهم در ویزای استارتاپ کانادا

با شما همراه هستیم با بررسی نکاتی طلایی و مهم برای دریافت ویزای استارتاپی کانادا. واقعیت این است که در میان انواع ویزاهای مهاجرتی کانادا برنامه استارتاپ ویزای کانادا شرایط بسیار خاصی دارد. با توجه به اینکه متقاضی از همان ابتدا می‌تواند برای اقامت دائم نیز اقدام نموده و به این مهم دست یابد، از این رو جذابیت‌های بسیار زیادی پیدا کرده است؛ اما دقت به نکات طلایی می‌تواند شانس موفقیت افراد را در این باره افزایش دهد.

 1. تهیه مدارک لازم در بهترین شرایط ممکن یکی از این موارد است. این روند باعث می‌شود تا شرایط بررسی پرونده شما خیلی به تأخیر نیفتد و بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن به نتیجه نهایی برسید.
 2. دریافت خدمات مشاوره حرفه‌ای و تخصصی برای تدوین بیزینس پلن نیز یکی از مهم‌ترین نکات در ارائه درخواست ویزای استارتاپی است. این مهم باعث می‌شود تا شما با کمترین چالش بیزینس پلن خود را تدوین و آماده کنید تا شانس موفقیت شما نیز افزایش یابد.
 3. درایت مشاوره‌های حقوقی حرفه‌ای از موسسه‌های مهاجرتی متخصص در زمینه این نوع ویزا را نیز می‌توانیم به این نکات اضافه کنیم.
 4. داشتن نمره زبان بالاتر از حد مورد نیاز می‌تواند توجه افسر مهاجرت را جلب کرده و نظر مثبتی برای شما ایجاد کند.
 5. داشتن سابقه کاری مرتبط با نوع استارتاپ معرفی شده نکته مهم دیگری است که می‌تواند در این باره به شما کمک کند.
خدمات اکسپرتاپ

خدمات اخذ ویزای استارتاپ کانادا در اکسپرتاپ

خدمات اخذ ویزای استارتاپ کانادا در اکسپرتاپ

در اکسپرتاپ در کنار شما هستیم تا تمام پیش‌نیازهای لازم برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا را در اختیار شما قرار دهیم. شما می‌توانید با استفاده از خدمات مشاوره رایگان با تمام خدمات ما در این باره آشنا شده و همراهی ما را از ابتدا تا انتها در کنار خود داشته باشید. خدمات ما برای برنامه استارتاپ ویزا کانادا از صفر تا صد است و در تمام مراحل هم مشاوره‌های حرفه‌ای لازم را ارائه خواهیم کرد و هم مقدمات بهتر شدن شرایط متقاضیان ایرانی را فراهم می‌کنیم. از ارائه مشاوره برای انتخاب بیزینس پلن گرفته تا اقدامات لازم برای دریافت ویزا و ورود به کشور کانادا همگی در برنامه‌های ما حضور دارند و تا زمانی که اقامت دائم متقاضی صادر نشده، همراهی ما تمام نخواهد شد.

مشاوره رایگان

درخواست مشاوره رایگان ویزای استارتاپ کانادا

بسیار خرسند خواهیم بود اگر حتی در مشاوره رایگان هم نظرات خود را برای ویزای استارتاپ کانادا با شما در میان بگذاریم. خیلی از کاربران با وجود داشتن شرایط لازم اما از اعتماد به نفس کافی برای این اقدام برخوردار نیستند و یا هنوز به قوانین و شرایط لازم برای دریافت این ویزا مسلط نشده‌اند. در این جلسه شما علاوه بر شناخت تمام جزئیات لازم، حتی می‌توانید تخمین مشاورین ما از شانس موفقیت خود را نیز در اختیار داشته باشید. شاید فاصله مهاجرت شما به کانادا با ویزای استارتاپی همین کلیک کردن بر روی دکمه زیر برای دریافت مشاوره رایگان این ویزا باشد. این فرصت را غنیمت بشمارید.

برنامه ریزی یک زندگی جدید

مهاجرت به کانادا یک اتفاق شیرین و استثنایی برای آغاز یک زندگی تازه ...

سوالات متداول

سوالات متداول​ ویزای استارتاپ کانادا در اکسپرتاپ

 • استارتاپ ویزای کانادا چیست؟

  استارتاپ ویزای کانادا یکی از روش‌های مهاجرتی به این کشور است که در آن متقاضی با ارائه یک بیزینس پلن درخواست خود را ثبت می‌نماید.

 • برنامه استارتاپ ویزا کانادا چه مزیتی دارد؟

  اصلی‌ترین مزیت این نوع ویزا امکان اقدام برای اقامت دائم از همان کشور مبدأ و رسیدن به نتیجه در مدت زمان نسبتاً کوتاه‌تر نسبت به بسیاری دیگر از روش‌ها است.

 • چه کسانی می‌توانند برای ویزای استارتاپی کانادا اقدام کنند؟

  تمام افراد واجد شرایط با داشتن نمره زبان مناسب و بیزینس پلن می‌توانند برای این ویزا اقدام نمایند.

 • آیا امکان دریافت ویزای استارتاپی کانادا تضمینی است؟

  هیچ تضمینی در این باره وجود ندارد، اما با رعایت برخی نکات طلایی شانس موفقیت برای افراد بیشتر خواهد شد.

 • آیا امکان دریافت اقامت دائم با ویزای استارتاپی کانادا وجود دارد؟

  بله یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های این نوع ویزا امکان دریافت اقامت دائم از همان کشور مبدأ است.

 • تکلیف اعضای خانواده در ویزای استارتاپی کانادا چه خواهد شد؟

  اعضای خانواده هم می‌توانند همراه با متقاضی اصلی مشمول دریافت ویزا و اقامت دائم خواهند شد.

 • مدت زمان دریافت ویزای استارتاپی کانادا چقدر است؟

  زمان دریافت این ویزا به آیتم‌های مختلفی بستگی دارد. بسته به شرایط پرونده ممکن است از ۱۶ ماه تا ۳۳ ماه به طول بینجامد.

 • مدارک لازم برای ویزای استارتاپی کانادا چیست؟

  ارائه مدارک شناسایی، مدرک زبان آیلتس ۵، گواهی عدم سوءپیشینه و البته بیزینس پلن.

 • اولین قدم برای دریافت ویزای استارتاپی کانادا چیست؟

  در اولین قدم بهتر است از خدمات مشاوره رایگان برای دریافت این ویزا استفاده کنید.

 • شانس موفقیت برای متقاضی ویزای استارتاپی کانادا چقدر است؟

  شانس موفقیت در دریافت این ویزا به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. از شرایط خود متقاضی گرفته تا نوع بیزینس پلن.

 • اصلی‌ترین دلایل ریجکت شدن تقاضای ویزای استارتاپی چیست؟

  از اصلی‌ترین دلایل ریجکت شدن ویزای استارتاپی می‌توانیم به توجیه ناپذیر بودن بیزینس پلن و ناقص بودن آن اشاره داشته باشیم.

 • هزینه ویزای استارتاپی کانادا چقدر است؟

  هزینه ویزای استارتاپی کانادا برای آیتم‌های مختلف تعیین شده و در بالا به صورت کامل آن را برای شما تعیین کردیم.

 • آیا استارتاپ باید بعد از دریافت ویزا راه اندازی شود؟

  بعد از دریافت اقامت دائم دیگر مسئولیتی از این بابت متوجه متقاضی نخواهد بود.

 • آیا ویزای استارتاپی کانادا نیاز به سرمایه‌گذاری شخصی دارد؟

  خیر. این ویزا می‌توانید حمایت‌های مالی شرکت‌های کانادایی را دریافت کنید و نیازی به سرمایه‌گذاری شخصی نخواهید داشت.

 • از کدام سازمان نامه حمایتی دریافت کنیم؟

  به صورت کلی پروژه شما باید ارزش حمایت داشته باشد. در غیر این صورت عملاً انتخاب سازمان خیلی برای شما راهکار ارزشمندی نخواهد بود.

 • ویزای استارتاپی کانادا بهتر است یا ویزای تحصیلی؟

  هر کدام از انواع ویزاهای مهاجرتی کانادا شرایط خاص خود را دارد و کاربر باید بر اساس شرایط خود بهترین گزینه را برای خود انتخاب نماید.

 • آیا می‌توان از دو شرکت حمایت مالی دریافت کرد؟

  در صورتی که پروژه شما توسط دو شرکت مورد تائید قرار بگیرد، گزینه‌ای مورد قبول قرار خواهد گرفت که سرمایه‌گذاری بیشتری روی پروژه شما انجام دهد.

 • آیا هر بیزینس پلنی سریعاً مورد قبول قرار می‌گیرد؟

  خیر. یکی از مهم‌ترین چالش‌ها در این روش مهاجرتی به کانادا داشتن بیزینس پلن حرفه‌ای و توجه پذیر است.

 • لیست شرکت‌های معتبر برای دریافت حمایت مالی را از کجا ببینیم؟

  سایت سازمان مهاجرت کانادا لیست این شرکت‌ها را در سایت خود درج کرده است. برای این منظور می‌توانید با ما در اکسپرتاپ هم در تماس باشید تا شرکت‌های معتبر را به شما معرفی کنیم.

 • با یک بیزینس پلن چند متقاضی می‌توانند برای دریافت اقامت دائم نمایند؟

  ۵ متقاضی با هر بیزینس پلن.

 • آیا برای ویزای استارتاپی نیاز به معاینات پزشکی خواهد بود؟

  بله برای دریافت این ویزا تمام اعضای خانواده باید در معاینات پزشکی شرکت نمایند. همچنین نتایج این معاینات اهمیت بسیار زیادی در این باره خواهد داشت.

 • آیا ویزای استارتاپی کانادا بهترین ویزا برای مهاجرت به کانادا است؟

  این موضوع به شرایط متقاضی بستگی خواهد داشت.

 • در اکسپرتاپ می‌توانیم مشاوره رایگان ویزای استارتاپ کانادا دریافت کنیم؟

  بله این امکان برای شما در اکسپرتاپ وجود دارد. این خدمات به صورت کاملاً تخصصی ارائه می‌شود.

 • با ویزای استارتاپی کانادا به کدام شهر این کشور می‌توان وارد شد؟

  این ویزا برای تمام شهرهای کانادا وجود دارد و از این بابت محدودیت وجود نخواهد داشت.

 • آیا ایده استارتاپ باید با رشته متقاضی همخوانی داشته باشد؟

  خیلی هیچ اجباری در این باره وجود ندارد.

 • نحوه اثبات تمکن مالی در ویزای استارتاپی کانادا چگونه است؟

  یکی از این روش‌ها پس انداز پول در یک بانک و ارائه نامه بانک برای تمکن مالی است.

 • برای استارتاپ کانادا چه نمره آیلتسی لازم خواهد بود؟

  برای این منظور حداقل باید آیلتس جنرال ۵ داشته باشید.

 • در صورت شکست خوردن استارتاپ ویزا و اقامت متقاضی چه شرایطی خواهد داشت؟

  هیچ الزامی برای موفقیت استارتاپ وجود ندارد و در صورت شکست آن، ویزا و اقامت متقاضی برقرار خواهد بود.

 • در صورت انصراف یکی از متقاضیان اصلی استارتاپ، پرونده چه خواهد شد؟

  در صورتی که فرد منصرف شده عنصر کلیدی در استارتاپ داشته باشد، پرونده از مسیر بررسی خارج خواهد شد و در غیر این صورت همچنان بررسی خواهد شد.

 • بیشتر چه ایده‌هایی می‌توانند در ویزای استارتاپی کانادا موفق باشند؟

  بیشتر موضوعات روز تجاری دنیا می‌توانند شرایط بهتری در این باره داشته باشند.

 • آیا می‌توان بعد از ویزای استارتاپی در کانادا ثبت شرکت کرد؟

  ثبت شرکت در کانادا شرایط و قوانین خاص خود را دارد و متقاضیان باید برای این منظور حتماً این شرایط را داشته باشند.

 • آیا ارائه اثبات تمکن مالی برای برنامه استارتاپ ویزا کانادا الزامی است؟

  بله این مدرک الزامی است.

 • آیا در صورت داشتن مشکل پزشکی امکان ریجکت شدن پرونده ویزای استارتاپی در کانادا وجود دارد؟

  بله در صورت داشتن مشکلات پزشکی ممکن است پرونده شما ریجکت شود.

 • آیا در صورت داشتن بیزینس پلن قوی ولی تمکن مالی ضعیف ممکن است ویزای استارتاپ کانادا بگیریم؟

  خیر معمولاً اداره مهاجرت کانادا در این باره سخت‌گیری‌های زیادی انجام می‌دهد.

 • چند درصد از متقاضیان ویزای استارتاپی کانادا از ایران به موفقیت می‌رسند؟

  این موضوع به شرایط و نوع درخواست متقاضی مربوط می‌شود، اما ایران جزء ۵ کشور برتر در تقاضا برای این نوع ویزا در کانادا است.

 • در صورت نداشتن سرمایه کافی آیا می‌توانیم برای دریافت این ویزا شانس داشته باشیم؟

  خیر در صورت نداشتن سرمایه کافی شانس موفقیت در این ویزا برای مهاجرت به کانادا صفر است.

 • آیا محدودیت سنی برای ویزای استارتاپی کانادا وجود دارد؟

  این نوع ویزا برای افراد سالخورده با سن بیش از ۶۰ سال مناسب نیست.

 • بیشترین آمار بیزینس پلن‌های تائید شده در ویزای استارتاپی کانادا مربوط به کدام شرکت سرمایه‌گذاری است؟

  مراکز رشد بیشترین آمار را در این باره دارند.

 • مبلغ تمکن مالی برای هر نفر در ویزای استارتاپی کانادا چقدر است؟

  این مبلغ برای خانواده تک نفره ۱۳۷۵۷ دلار کانادا است و برای خانواده ۲ نفره ۱۷۱۲۱ دلار کانادا خواهد بود.

 • آیا برای ویزای استارتاپی کانادا فقط مدرک زبان انگلیسی معتبر است؟

  خیر با مدرک زبان فرانسوی نیز می‌توان برای این ویزا اقدام نمود.

 • آیا برای دریافت ویزای استارتاپی کانادا حتماً باید آیلتس آکادمیک بگیریم؟

  خیر برای این ویزا می‌توانید مدرک زبان آیلتس جنرال ارائه کنید.

 • آیا می‌توان با ویزای استارتاپی کانادا بدون حضور در این کشور تقاضای اقامت دائم کرد؟

  بله این امکان برای این روش مهاجرتی به کانادا وجود دارد.

 • بیزینس پلن چند بار مورد ارزیابی قرار می‌گیرد؟

  این مهم به تصمیم اداره مهاجرت کانادا بر می‌گردد. در صورت داشتن هر گونه شک و شبهه ممکن است بیزینس پلن ارائه شده چند بار مورد ارزیابی قرار گیرد.

 • شرایط دریافت اقامت دائم با ویزای استارتاپی کانادا چیست؟

  نامه حمایتی از شرکت‌های سرمایه‌گذار، تمکن مالی و نمره زبان از جمله اصلی‌ترین و مهم‌ترین شرایط در این باره هستند.

 • آیا در این نوع ویزا می‌توان برای همسر اجازه کار گرفت؟

  بله اجازه کار همسر در این نوع ویزا برای شما صادر خواهد شد.

 • اعضای کلیدی در استارتاپ چه کسانی هستند؟

  اعضای کلیدی در استارتاپ کسانی هستند که در صورت انصراف آنها عملاً امکان راه اندازی آن وجود نخواهد داشت.

 • آیا یک استارتاپ می‌تواند چند عنصر کلیدی داشته باشد؟

  بله ممکن است بر اساس نوع پروژه چند عنصر کلیدی برای یک استارتاپ تعریف شده باشد.

 • Peer Review در ویزای استارتاپی کانادا چیست؟

  پلیس مخفی یا پلیسی که فعالیت شرکت‌های سرمایه‌گذار را ارزیابی می‌کند، است. در صورتی که شک و شبهه‌ای اعم از ارتباط متقاضی با شرکت‌های سرمایه‌گذار وجود داشته باشد، پلیس مخفی این ارتباط را بررسی خواهد کرد.

 • آیا کانادا کشور خوبی برای راه اندازی استارتاپ است؟

  بله این کشور در حال حاضر از این نظر در جایگاه سوم جهان قرار گرفته است.

 • آیا بعد از دریافت نامه حمایتی از شرکت‌های سرمایه‌گذار برای ویزای استارتاپی کار تمام است؟

  خیر در مرحله بعدی این نامه و سایر مدارک باید توسط اداره مهاجرتی کانادا مورد ارزیابی قرار گیرد.

دیدگاه کاربران (۲۸ دیدگاه)

 1. سلام ببخشید من هیچ تحصیلات دانشگاهی ندارم یعنی نمی تونم ویزای استارتاپ کانادا بگیرم؟

  1. با سلام از اینکه مجموعه اکسپرتاپ رو برای رسیدن به جواب سؤالتون انتخاب کردید از شما ممنونیم. داشتن حداقل یک سال تحصیلات دانشگاهی برای دریافت ویزای استارتاپ ضروریه. بهتره تو یکی از دانشگاه هایی که پذیرش اون ها بدون کنکور هست، ثبت نام کنید و حداقل یک سال درس بخونید. اینطوری راحت تر می تونید ویزای استارتاپ کانادا بگیرید.

 2. سلام وقتتون بخیر. من تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های یک سال زندگی خودم و خونواده ام را توی کانادا ندارم یعنی نمیتونم از استارتاپ کانادا استفاده کنم؟

  1. با سلام از اینکه مجموعه اکسپرتاپ رو برای رسیدن به جواب سؤالتون انتخاب کردید از شما ممنونیم. یکی از شرایط صدور ویزای استارتاپ کانادا اینه که بتونید هزینه های زندگی خودتون و خونوادتون رو برای مدت یک سال تامین کنید. اگر استطاعت مالی ندارید می تونید خودتون به تنهایی به کانادا مهاجرت کرده و زمانی که به درآمد خوبی رسیدید از خونواده تون دعوت کنید تا برای زندگی به این کشور بیان.

 3. من و سه شریک دیگه ام یک شرکت استارتاپ داریم. همه مون می تونیم با یه پلن استارتاپ ویزا کانادا رو دریافت کنیم؟

  1. با سلام از اینکه مجموعه اکسپرتاپ رو برای رسیدن به جواب سؤالتون انتخاب کردید از شما ممنونیم. اگه پلن بیزینس شما توسط شرکت های کانادایی تایید بشه تا ۵ نفر همراه با خونواده شون می تونن از این ویزا استفاده کرده و به کشور کانادا مهاجرت کنند. پس خیالتون راحت باشه هم شما و هم سه شریک دیگه تون در صورت پذیرش می تونید برای زندگی به کشور کانادا برید.

  1. با سلام از اینکه مجموعه اکسپرتاپ رو برای رسیدن به جواب سؤالتون انتخاب کردید از شما ممنونیم. برای دریافت ویزای استارتاپ فقط باید بتونید هزینه های زندگی یک سال خودتون و خونوادتون رو تامین کنید؛ اما برای سرمایه گذاری حتماً باید مبلغی بین ۱۰۰ تا ۳۵۰ هزار دلار رو توی کشور کانادا سرمایه گذاری کنید. پس مسلماً مهاجرت به روش سرمایه گذاری هزینه بیشتری داره.

  1. با سلام از اینکه مجموعه اکسپرتاپ رو برای رسیدن به جواب سؤالتون انتخاب کردید از شما ممنونیم. این هزینه تا حد زیادی به شرکت حمایتی که انتخاب کردید بستگی داره. بعضی از شرکت های حمایتی هزینه ای برای بررسی پروژه از شما نمی گیرند اما اگه تایید بشه هزینه اندکی باید پرداخت کنید. بیشتر هزینه ها مربوط به مراحل صدور جاب آفر، ورک پرمیت و ویزاست که با توجه به تعداد افراد خانواده شما تعیین میشه. برای اطلاع از مبلغ دقیق می تونید با کارشناس های مجموعه اکسپرتاپ مشورت کنید.

 4. با عرض سلام و ادب. من بیماری قلبی حاد دارم امکان داره از نظر پزشکی نتونم استارت آپ ویزای کانادا رو بگیرم؟

  1. با سلام از اینکه مجموعه اکسپرتاپ رو برای رسیدن به جواب سؤالتون انتخاب کردید از شما ممنونیم. متاسفانه مشکلات پزشکی حاد توسط شرکت های کانادایی بررسی میشه و به کسانی که مشکلات جسمیشون مانع از انجام کارشون خواهد شد، ویزا داده نمی شه. ما به شما پیشنهاد می کنیم برای بررسی دقیق مشکل خودتون با کارشناسان ما در مجموعه اکسپرتاپ مشورت کنید.

  1. با سلام از اینکه مجموعه اکسپرتاپ رو برای رسیدن به جواب سؤالتون انتخاب کردید از شما ممنونیم. اگه شما تو زمینه کاریتون ایده خلاقانه یا پلن تجاری خوبی دارید می تونید این برنامه رو به شرکت های حمایتی و سرمایه گذاری کانادایی ارائه بدید. در صورتی که تأیید بشن می تونید ویزای ورود به این کشور رو دریافت کنید. ما تو مجموعه اکسپرتاپ مطلبی در مورد ویزای استارتاپ کانادا چیست تهیه کردیم برای اطلاع بیشتر می تونید این مطلب رو هم مطالعه کنید.

  1. با سلام از اینکه مجموعه اکسپرتاپ رو برای رسیدن به جواب سؤالتون انتخاب کردید از شما ممنونیم. این دو روش مهاجرتی کلاً با هم تفاوت دارن و شرایط مختلفی رو می خوان اما اگه یه جواب کوتاه از اکسپرتاپ می خوایید باید بگیم که مهاجرت تحصیلی هزینه کمتری براتون داره.

  1. با سلام از اینکه مجموعه اکسپرتاپ رو برای رسیدن به جواب سؤالتون انتخاب کردید از شما ممنونیم. همانطور که می دونید ویزای استارتاپ کانادا مدارک زیادی می خواد که همه اون ها باید تکمیل باشه. تمام شرایط و مدارک شما با استفاده از سیستم امتیازدهی بررسی میشه و بعد پرونده شما قبول یا ریجکت میشه. شما می تونید با استفاده از مشاوره کارشناسان مجموعه اکسپرتاپ شانس حدودی خودتون برای دریافت این نوع ویزا را بسنجید فقط کافیه که با ما تماس بگیرید.

  1. با سلام از اینکه مجموعه اکسپرتاپ رو برای رسیدن به جواب سؤالتون انتخاب کردید از شما ممنونیم. شما اول باید شرایط کلی شغلی خودتون رو تو مجموعه اکسپرتاپ بررسی کنید و در صورتی که شانسی برای اخذ این ویزا دارید برای دریافت یک جاب آفر یا تأیید بیزینس پلن خودتون اقدام کنید. ما در اکسپرتاپ به شما برای شروغ برنامه مهاجرتی تون کمک می کنیم.

 5. سلام ببخشید من یک سوال دارم. زمانی که برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا اقدام می کنیم چقدر طول می کشه تا نتیجه به ما اعلام بشه؟

  1. با سلام از اینکه مجموعه اکسپرتاپ رو برای رسیدن به جواب سؤالتون انتخاب کردید از شما ممنونیم. پروسه بررسی مدارک صدور ویزا به تکمیل بودن یا نبودن مدارک شما بستگی داره. مدت زمان گرفتن ویزای استارتاپ کانادا در صورتی که تمام مدارک شما آماده باشه، بین ۱۶ تا ۲۰ ماهه. البته مواردی محدودی هم بودند که ویزای اون ها ۳۳ ماه بعد تایید و صادر شده. در هر صورت باید توی این راه صبر داشته باشید و از مشاوره کارشناسان اکسپرتاپ برای سریع تر شدن روند صدور ویزا استفاده کنید.

  1. با سلام از اینکه مجموعه اکسپرتاپ رو برای رسیدن به جواب سؤالتون انتخاب کردید از شما ممنونیم. ما مطالب مختلفی در مورد این روش مهاجرتی تهیه کردیم و تو وب سایت اکسپرتاپ قرار دادیم اما اگه می خوایید زودتر به جواب سؤالتون برسید می تونید از مشاوره کارشناسان ما استفاده کنید.

  1. با سلام از اینکه مجموعه اکسپرتاپ رو برای رسیدن به جواب سؤالتون انتخاب کردید از شما ممنونیم. در سرایط دریافت این ویزا تو سال ۲۰۲۴ اومده که باید ۳ سال سابقه مدیریتی داشته باشید و تو هیچ کدوم از کارهای قبلی خودتون ورشکست نشده باشید. این شرط فقط برای بررسی صلاحیت شما گذاشته شده پس اگه به نظرتون صلاحیت کافی رو دارید نگران نباشید میشه شرکت های حمایتی رو قانع کرد.

  1. با سلام از اینکه مجموعه اکسپرتاپ رو برای رسیدن به جواب سؤالتون انتخاب کردید از شما ممنونیم. به محض دریافت ویزا و ورود به این کشور موقتاً اقامت استارتاپ کانادا رو دریافت می کنید. برای تمدید این اقامت و تبدیل اون به اقامت دائم باید بتونید چند سالی رو تو کانادا کار و زندگی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

پربازدیدترین مقالات اکسپرتاپ