استان نورث وست تریتوریز کانادا؛ شرایط زندگی و هزینه‌های آن

همه چیز درباره استان نورث وست تریتوریز کانادا

استان نورث وست تریتوریز کانادا یکی از ایالت‌های شمالی این کشور است که به مناطق قطبی شمالی نزدیک است و قسمت اعظمی از آن زمین‌های بایر تشکیل می‌دهد. نورث وست تریتوریز (Northwest Territories) در شمالی‌ترین منطقه کشور کانادا قرار گرفته و برای کسانی که قصد سفر توریستی، کاری یا حتی تحصیلی به این استان دارند، شناخت آن لازم خواهد بود. برای مهاجرت به کانادا در درجه اول شناخت بهترین استان‌های کانادا لازم است و در قدم بعدی نیز باید روش‌های مختلفی مانند مهاجرت کاری کانادا مورد ارزیابی قرار گیرد. نورث وست تریتوریز نیز می‌تواند یک گزینه متناسب برای این منظور باشد که ما در این مقاله به بررسی و ارزیابی آن می‌پردازیم.

رسیدن به یک شرایط ایدئال در فرآیند مهاجرت به کانادا یک تصمیم است نه یک اتفاق. برای رسیدن به این تصمیم در قدم اول نیاز به کسب اطلاعات مفید و کاربردی نظیر هزینه زندگی در کانادا برای یک نفر خواهید داشت. در بررسی شرایط استان نورث وست تریتوریز کانادا و وضعیت آن به دنبال رسیدن به چنین شرایطی برای شما هستیم. البته که در این باره نیاز به دریافت مشاور‌های حرفه‌ای نیز خواهید داشت.

استان نورث وست تریتوریز کانادا

مهم‌ترین شهرهای نورث وست تریتوریز کانادا

در شمال کانادا و همجوار با قطب شمال سه ایالت مختلف در مساحت‌های زیاد حاضر هستند که آب‌‎وهوای خیلی سردی داشته و معمولاً اکثر مناطق آنها بایر و خالی از سکونت است. استان نورث وست تریتوریز کانادا یکی از این 3 ایالت است که از نظر وسعت بزرگترین آنها نیز می‌باشد. نورث وست تریتوریز با مساحت حدود 000,144,1 کیلومتر مربع تنها 504,45 نفر را در خود جای داده است. نکته جالب اینجاست که نورث وست تریتوریز در میان سه قلمرو موجود در شمال کانادا، پرجمعیت‌ترین آنها نیز است. در این استان می‌توانید شفق‌های قطبی بسیار زیبایی را مشاهده کنید که تماشای آنها تبدیل به یک جاذبه توریستی شده است.

بخوانید!  ویزای کار باز کانادا یا OWP چیست؟

بیش از 90 درصد از ساکنین نورث وست تریتوریز به زبان انگلیسی صحبت می‌نمایند و 2 درصد از آنها نیز به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. آب‌وهوای قطبی در این قلمرو حاکم بوده و شرایط روز و شب در آن متفاوت‌تر نسبت به استان‌های جنوبی کانادا است. البته آب‌وهوای بسیار سرد قطبی در آن مزیت‌هایی را نیز به وجود آورده که یکی از مهم‌ترین آنها برگزاری فستیوال‌های زمستانی بزرگ در آن است. این فستیوال‌ها تبدیل به منبع درآمد خوبی برای ساکنین نیز شده است.

مهم‌ترین شهرهای نورث وست تریتوریز کانادا

احتمالاً باید متوجه شده باشید که در استان نورث وست تریتوریز خبری از شهرهای بزرگ خیلی زیاد نیست. در این استان شهرهایی مانند یلونایف، اینوویک، هی ریور و فورت امسیت را می‌توان نام برد. البته نکته بسیار جالبی که درباره شهرهای نورث وست تریتوریز می‌توان به آن اشاره کرد، امکان یک زندگی با هزینه‌های بسیار کمتر در نزدیکی شهرهای بزرگتر این استان است. با توجه به هم‌مرز بودن آن با استان‌هایی مانند آلبرتا، بریتیش کلمبیا و ساسکاچوآن می‌توان حتی از آن به عنوان مکانی برای زندگی با هزینه‌های کمتر نیز استفاده کرد. البته اگر مشکلی از بابت شرایط آب‌وهوایی آن وجود نداشته باشد.

شهر یلونایف به عنوان بزرگترین شهر نورث وست تریتوریز مرکز آن نیز می‌باشد. شهری که جمعیت آن از سال 2016 روند رو به رشدی به خود گرفته و با برنامه‌های اکسپرس انتری و همچنین جاب آفرهای ارائه شده، افراد زیادی با مهاجرت وارد این استان شده‌اند. شهر یلونایف از سال 1967 به عنوان مرکز استان نورث وست تریتوریز انتخاب شده و همچنان این لقب را یدک می‌کشد. دولت کانادا برنامه‌های متعددی را برای بالاتر بردن افراد مهاجرت متقاضی ورود به نورث وست تریتوریز در نظر گرفته که کاربران ایرانی نیز می‌توانند از این برنامه‌ها برای مهاجرت به کانادا استفاده نمایند.

اقتصاد نورث وست تریتوریز کانادا

اقتصاد نورث وست تریتوریز کانادا

قبل از هر چیزی باید به اهمیت صنعت توریسم به عنوان یکی از پارامترهای مهم اقتصادی در نورث وست تریتوریز کانادا اشاره داشته باشیم. وجود مناظر طبیعی بکر و استثنایی که در کمتر مکان دیگری در دنیا پیدا می‌شود، باعث شده تا خیلی از افراد هم برای تفریح و هم برای پژوهش‌های علمی مسیر این استان را در پیش بگیرند. امکان مشاهده خورشید در نیمه شب یکی از این شگفتی‌هاست که می‌تواند هر بیننده‌ای را در سرتاسر جهان به سمت شهر یلونایف و سایر شهرهای آن بکشاند. علاوه بر آن شفق قطبی، رودخانه ناهانی و نورهای شمالی از دیگر جذابیت‌های طبیعی در نورث وست تریتوریز محسوب می‌شوند.

بخوانید!  برنامه نیروی متخصص فدرال (FST) چیست؟

علاوه بر صنعت توریسم می‌توانیم به وجود معدن طبیعی نفت و گاز نیز در این استان اشاره داشته باشیم که این معادن نیز بخشی از اقتصاد آن را در بر گرفته است. همچنین به دلیل نزدیک بودن به اقیانوس منجمد شمالی، ماهیگیری را نیز می‌توانیم یکی از حرفه‌ای اصلی ساکنین نورث وست تریتوریز در نظر بگیریم. در شهرهای بزرگ آن نیز کم‌کم سایر کسب‌وکارها رونق می‌گیرند و با افزایش جمعیت ناشی از تقاضا برای نیروی کار خارجی احتمالاً باید شاهد رونمایی از سایر صنایع در آینده در این استان نیز باشیم.

کلام آخر

درباره استان نورث وست تریتوریز کانادا صحبت کردیم. سعی کردیم تا این استان را از همه نظر مورد بررسی قرار دهیم تا اگر به فکر مهاجرت به کانادا از طریق نورث وست تریتوریز هستید، حتماً با شناخت کامل و کافی این مسیر را بپیمایید. علاقه‌مندان به مهاجرت به کانادا و دریافت ویزای این کشور از طریق کار می‌توانند از خدمات مشاوره رایگان ما استفاده نمایند. در این خدمات تمام تلاش ما ارائه خدمات حرفه‌ای در زمینه مهاجرت کاری کانادا است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مطالب