معرفی استان‌های کانادا + مهم‌ترین نکات آنها

معرفی استان‌های کانادا + مهم‌ترین نکاتی که باید درباره آنها بدانید

با معرفی استان‌های کانادا با شما همراه هستیم. صحبت کردن درباره استان‌های کانادا اهمیت بسیار زیادی برای کسانی دارد که به فکر مهاجرت به کانادا هستند. در اکسپرتاپ نیز تمام تلاش ما ارائه تمام نکات و راهنمایی‌های لازم برای کسانی است که سعی دارند تا بدون هیچ دغدغه‌ای مسیر مهاجرت به کانادا را طی کنند و در این راه بهترین اقدام در قدم اول رسیدن به تمام اطلاعات لازم است. در صورتی که هنوز نمی‌دانید که کدام استان کانادا می‌تواند بهترین مقصد برای مهاجرت شما باشد، این مقاله راهنمای کاملی برای شما خواهد بود تا یک قدم بزرگ در این مسیر جلوتر بروید.

استان‌های کانادا در یک نگاه

در قدم اول یک نگاه کلی به استان‌های کانادا خواهیم داشت تا شما مانند کف دست ایالت‌های کانادا برای مهاجرت را بشناسید. کشور کانادا در شمال قاره آمریکای شمالی و هم مرز با سه اقیانوس بزرگ جهان، اطلس از شرق، آرام از غرب و منجمد شمالی از شمال قرار گرفته است. تنها مرز زمینی کانادا از جنوب و با کشور آمریکا است. این کشور از نظر مساحت دومین کشور بزرگ جهان نیز محسوب می‌گردد. کانادا در مجموع 10 استان و 3 قلمرو دارد. تقسیم‌بندی استان و قلمرو در این کشور به دلیل مناسبت‌های سیاسی است. استان‌ها معمولاً دارای قدرت و اختیارات سیاسی مخصوص به خود هستند. به همین دلیل است که معمولاً دارای برنامه‌های مهاجرتی مشخصی هم بوده و در برای مهاجرت به کانادا باید قوانین مربوط به هر استان را به صورت خاص مرور کنید؛ اما قلمروها از قوانین دولت فدرال تبعیت می‌نمایند و اختیار خود آنها بسته به اختیاراتی است که پارلمان کانادا به آنها می‌دهد.

بخوانید!  مشاغل پردرآمد حوزه ارتباط با مشتری و پشتیبانی در کانادا

لیست استان‌های کانادا به معرفی شهر مرکزی آنها و جمعیت می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

نام استان نام انگلیسی شهر مرکزی جمعیت
آلبرتا Alberta ادمونتون 4.6 میلیون نفر
اونتاریو Ontario تورنتو 15.2 میلیون نفر
بریتیش کلمبیا British Columbia ویکتوریا 5.4 میلیون نفر
مانیتوبا Manitoba وینیپگ 1.4 میلیون نفر
نیوبرانزویک New Brunswick فردریکتون 820 هزار نفر
نیوفاندلند و لابرادور Newfoundland and Labrador سنت جانز 528 هزار نفر
نوا اسکوشیا Nova Scotia هالیفاکس 1 میلیون نفر
جزیره پرنس ادوارد Prince Edward Island شارلوت تاون 172 هزار نفر
کبک Quebec کبک 8.7 میلیون نفر
ساسکاچوآن Saskatchewan رجاینا 1.2 میلیون نفر
نورث‌وست تریتوریز Northwest Territories یلونایف 45 هزار نفر
نوناووت Nunavut ایکالویت 40 هزار نفر
یوکان Yukon وایت هورس 44 هزار نفر

همچنین ایالت‌های کانادا بسته به محل قرارگیری، در یک تقسیم‌بندی جغرافیایی نیز قرار می‌گیرند. در مجموع 5 تقسیم‌بندی جغرافیایی مختلف در کانادا وجود دارند که استان‌های کانادا در این تقسیم‌بندی در شرایط زیر قرار می‌گیرند.

تقسیم‌بندی جغرافیایی استان زبان رسمی
منطقه آتلانتیک (شرق) نیوفاندلند و لابرادور انگلیسی
جزیره پرنس ادوارد انگلیسی
نوا اسکوشیا انگلیسی
نیوبرانزویک انگلیسی – فرانسوی
مناطق شمالی نوناووت انگلیسی
قلمروهای شمال غربی انگلیسی
یوکان انگلیسی
ساحل غربی بریتیش کلمبیا انگلیسی
کانادای مرکزی کبک فرانسوی
اونتاریو انگلیسی
استان‌های علفزار

(دشت‌های کانادا)

ساسکاچوآن انگلیسی
آلبرتا انگلیسی
مانیتوبا انگلیسی

نکاتی درباره ایالت‌های کانادا

برای اینکه ذهنیت خوب و کاملی نسبت به استان‌های کانادا داشته باشید، لازم دانستیم تا نکات مهم آماری مربوط به این استان‌ها را با شما در میان بگذاریم. برای کسانی که به فکر مهاجرت کاری یا سایر روش‌های مهاجرت به کانادا هستند، این نکات می‌توانند اهمیت بسیار زیادی داشته باشند:

 • بزرگترین استان کانادا از نظر مساحت کبک است.
 • کوچک‌ترین استان کشور کانادا جزیره پرنس ادوارد می‌باشد.
 • استان اونتاریو بیشترین جمعیت را در میان تمام استان‌های کانادا دارد.
 • کم جمعیت‌ترین ایالت کانادا جزیره پرنس ادوارد است.
 • فقط 3 درصد از جمعیت کانادا در 3 قلمرو این کشور ساکن هستند و 97 درصد از آنها در استان‌ها می‌باشند.
 • استان اونتاریو با داشتن پایتخت کانادا به عنوان پرطرفدارترین استان برای مهاجرت به کانادا شناخته می‌شود.
 • ارزان‌ترین ایالت برای زندگی در کانادا ایالت نیوبرانزویک است.
 • گران‌ترین استان کانادا برای زندگی اونتاریو است.
 • بالاتری دستمزد‌ها میان ایالت‌های کانادا مربوط به قلمرو یوکان یا حداقل دستمزد 16.77 و بعد از بریتیش کلمبیا با حداقل دستمزد 16.75 دلار کانادا است.
 • کمترین دستمزد در کانادا مربوط به استان ساسکاچوآن با حداقل دستمزد 13 دلاری است.
 • مانیتوبا سردترین استان کانادا است.
 • نوا اسکوشیا گرم‌ترین استان کانادا است.
بخوانید!  ناک (NOC) کانادا چیست؟

معرفی استان‌های کانادا

به معرفی استان‌های کانادا به صورت اجمالی در بند قبلی پرداختیم. حالا با توجه به جانمایی ایالت‌های کانادا برای مهاجرت به درک بهتری نسبت به نقشه جغرافیایی این کشور می‌رسید و می‌توانید دقت بیشتری برای انتخاب هر یک برای مهاجرت داشته باشید. نوبت به این رسیده تا درباره هر یک از استان‌های کانادا تشریح مفصلی داشته باشیم. با توجه به اینکه هر یک از ایالت‌های کانادا ممکن است شرایط متفاوتی از نظر درآمد، شرایط اشتغال، کیفیت زندگی، امکانات و حتی هزینه‌های زندگی داشته باشند، از این رو اطلاعاتی که با شما در میان می‌گذاریم، اهمیت بسیار زیادی برای مهاجرت به کانادا خواهند داشت.

در معرفی ایالت‌های کانادا برای مهاجرت سعی کرده‌ایم تا نکات این چنینی را بیشتر مورد نظر داشته باشیم تا در نهایت این انتخاب برای شما ساده‌تر شود. همچنین به معرفی بهترین دانشگاه‌های هر استان نیز می‌پردازیم تا بتوانید مقیاسی برای بررسی سطح علمی آنها نیز داشته باشید.

بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا

معرفی استان‌های کانادا را با غربی‌ترین ایالت این کشور یعنی بریتیش کلمبیا آغاز می‌کنیم. بریتیش کلمبیا در غربی‌ترین نقطه جغرافیایی کشور کانادا و در مرز اقیانوس آرام قرار گرفته است. این استان معتدل‌ترین مناطق کشور کانادا را داشته و با جزایر ساحلی زیبا و فضای کوهستانی یکی از متنوع‌ترین جاذبه‌های جغرافیایی را به خود اختصاص داده و مقصد درصد قابل توجهی از گردشگران خارجی است. اسکی بازی، قایق رانی و دوچرخه‌سواری از جمله اصلی‌ترین ورزش‌ها تفریحات این استان محسوب می‌شود.

ویکتوریا مرکز استان بریتیش کلمبیا است که مهم‌ترین شهر آن نیز محسوب می‌شود. ونکوور، ویسلر و کلونا دیگر شهرهای مهم آن محسوب می‌شوند. ویکتوریا شهری با کالسکه‌های جذاب با اسب و هتل معروف Fairmont Empress است و ویسلر نیز میزبان ورزش‌های زمستانی در کانادا محسوب می‌شود.

نام استان بریتیش کلمبیا
مرکز استان ویکتوریا
جمعیت 5.4 میلیون نفر
زبان رسمی انگلیسی
آب و هوا معتدل
حداقل دستمزد 16.75
موقعیت جغرافیایی غرب
شهرهای مهم ویکتوریا، ونکوور
جاذبه‌های دیدنی سواحل سنگی و شنی، جنگل و دریاچه، دشت‌های چمن زار
محور اصلی اقتصادی جنگلداری، معادن، فیلم‌سازی گردشگری، ساخت و ساز، مس، زغال سنگ، گاز طبیعی
دانشگاه‌های معروف بریتیش کلمبیا، ویکتوریا، وریال رودز، تامپسون ریورز، کلمبیا، سایمون فریزر
بخوانید!  استان ساسکاچوآن کانادا؛ شرایط و هزینه‌های زندگی

آلبرتا

آلبرتا یکی از سه استان دشتی کشور کانادا است. رشته‌های کوه‌های راکی در این استان قرار گرفته‌اند. این استان مقصد پیاده‌روی و اسکی است و مرکز اصلی صنعت نفت خام کانادا نیز است. اگر به دنبال استان گاوچران کانادا هم هستید، آلبرتا مقصد شما در این کشور است. مرکز این استاد شهر ادمنتون است که مرکز خرید معروفی دارد. بوفالوها صاحبان اصلی استان آلبرتا هستند که میراث 6000 ساله از آنها نیز در شهرهای این استان دشتی باقیمانده است.

علاوه بر ادمنتون شهرهای کلگری، بنف و جاسپر نیز از دیگر شهرهای ایالت آلبرتا هستند. بنف و جاسپر زیباترین پارک‌های ملی آمریکای شمالی را در خود جای داده‌اند. آلبرتا چهارمین استان کانادا از نظر مساحت محسوب می‌شود.

نام استان آلبرتا
مرکز استان ادمنتون
جمعیت 4.6 میلیون نفر
زبان رسمی انگلیسی
آب و هوا قاره‌ای خشک
حداقل دستمزد 15
موقعیت جغرافیایی جنوب غربی
شهرهای مهم ادمنتون، کلگری، بنف و جاسپر
جاذبه‌های دیدنی پارک‌های ملی بنف و جاسپر
محور اصلی اقتصادی نفت، گاز و پتروشیمی
دانشگاه‌های معروف آلبرتا، کلگری، آتاباسکا، کومن رویا، کالج آمبروز، دانشگاه برمن، دانشگاه کنکوردیا یا ادمنتون، دانشگاه کینگ، دانشگاه سنت مری

ساسکاچوآن

ساسکاچوآن

معرفی ایالت‌های کانادا را با بررسی شرایط استان ساسکاچوآن ادامه می‌دهیم. این استان نیز یکی دیگر از استان‌های دشتی کانادا محسوب می‌شود. رجاینا و ساسکاتون پرجمعیت‌ترین مناطق این استان هستند. صنعت اولیه ساسکاچوآن کشاورزی است و همچنین معادن مختلف استخراج نفت و گاز طبیعی نیز در این استان وجود دارند. ساسکاچوآن در میان دو استان آلبرتا و مانیتوبا قرار گرفته است و از این بابت نیز یک استان در دسترس محسوب می‌شود. در میان شهرهای ساسکاچوآن مهم‌ترین اسامی رجاینا به عنوان مرکز استان، ساسکاتون و پرنس آلبرت هستند. ماهیگیری و شکار از جمله اصلی‌ترین ماجراجویی‌ها برای مردم این استان محسوب می‌شوند. همچنین دانشگاه ساسکاچوآن یکی از زیباترین دانشگاه‌های کانادا نیز شناخته می‌شود.

نام استان ساسکاچوآن
مرکز استان رجاینا
جمعیت 1.2 میلیون نفر
زبان رسمی انگلیسی
آب و هوا تابستان گرم، زمستان سرد
حداقل دستمزد 13
موقعیت جغرافیایی مرکز – جنوب
شهرهای مهم رجاینا، ساسکاتون
جاذبه‌های دیدنی شت‌های پهناور
محور اصلی اقتصادی کشاورزی، معادن، نفت و گاز، شکار، ماهیگیری
دانشگاه‌های معروف ساسکاچوآن، رجاینا
بخوانید!  استان مانیتوبا کانادا؛ معرفی شهرهای بزرگ و هزینه زندگی در آن

مانیتوبا

برای تماشای قدم زدن خرس قطبی مادر با توله‌هایش می‌توانید دشت‌های استان مانیتوبا را برای مهاجرت و زندگی انتخاب کنید. معرفی استان‌های کانادا را با بررسی اطلاعات یکی از زیباترین ایالت‌های این کشور یعنی مانیتوبا ادامه می‌دهیم. آثار به جا مانده از بومیان در این استان به بیش از 6000 سال قبل برمی‌گردد. متیس‌ها برای سکونت منطقه جغرافیایی مانیتوبای امروزی را انتخاب کرده بودند. وینیپگ به عنوان مرکز استان و چرچیل معروف‌ترین شهرهای مانیتوبا هستند. پایتخت خرس‌های قطبی جهان لقب دیگری است که به دلیل برگزاری جشنواره‌های مختلف به این استان داده شده است. فستیوال زمستانی بزرگ و جشنواره غذا و فرهنگ از جمله جذاب‌ترین پدیده‌های گردشگری این استان نیز محسوب می‌شوند. همچنین برای دیدن شفق قطبی که به شفق شمالی هم معروف شده است، می‌توانید در پیاده‌روهای چرچیل قدم بزنید.

نام استان مانیتوبا
مرکز استان وینیپگ
جمعیت 1.4 میلیون نفر
زبان رسمی انگلیسی
آب و هوا برفی
حداقل دستمزد 14.15
موقعیت جغرافیایی جنوب – مرکز
شهرهای مهم وینیپگ، چرچیل
جاذبه‌های دیدنی شفق قطبی، جشنواره غذا و فرهنگ، فستیوال زمستانی
محور اصلی اقتصادی گردشگری، نفت و گاز، معدن، جنگلداری و کشاورزی
دانشگاه‌های معروف مانیتوبا، وینیپگ

اونتاریو

اونتاریو

معرفی ایالت‌های کانادا را با بررسی شرایط یکی دیگر از استان‌های این کشور یعنی استان معروف اونتاریو ادامه می‌دهیم. اگر به قایق سواری علاقه دارید، دریاچه اونتاریو می‌تواند بهترین مقصد برای شما باشد. اونتاریو پرجمعیت‌ترین استان کشور کانادا بوده و همچنین پایتخت این کشور یعنی اتاوا را نیز در خود جای داده است. دیگر شهر معروف کانادا یعنی تورنتو نیز در این استان قرار گرفته است؛ اما بشنوید از زیباترین و مشهورترین جاذبه طبیعی کانادا یعنی آبشار نیاگارا که در این استان قرار گرفته است. مسیر بروس به عنوان طولانی‌ترین مسیر پیاده روی کانادا نیز شناخته می‌شود که دور آبشار نیاگارا قرار گرفته است. این طبیعت زیبا را هرگز نباید از دست داد.

بخوانید!  برنامه اسکیل ورکر فدرال (FSW) کانادا چیست؟

بچه‌های مهندسی اگر علاقه‌مند به مشاهده یکی از شگفتی‌های مهندسی در جهان هستند نیز می‌توانند در شهر تورنتو به تماشای برج ملی کانادا بپردازید. این برج با ارتفاع 1800 فوت یکی از جذاب‌ترین پدیده‌های مهندسی در این کشور است. اونتاریو بیشترین مرز مشترک با کشور آمریکا را نیز دارد و ایالت‌هایی مانند میشیگان، مینه سوتا، اوهایو، پنسیلوانیا و نیویورک در کنار آن هستند.

نام استان اونتاریو
مرکز استان اتاوا
جمعیت 15.2 میلیون نفر
زبان رسمی انگلیسی
آب و هوا سرد
حداقل دستمزد 15.5
موقعیت جغرافیایی جنوب شرقی
شهرهای مهم اتاوا، تورنتو،
جاذبه‌های دیدنی آبشار نیاگارا، برج ملی کانادا
محور اصلی اقتصادی کشاورزی، معادن و جنگل داری
دانشگاه‌های معروف تورنتو، واترلو، ویندزور، اتاوا، لیکهد، مک مستر، گوئلف، کوئین، وسترن اونتاریو، کارلتون، یورک

کبک

یکی از معروف‌ترین استان‌های کانادا به دلیل برنامه‌های مهاجرتی متنوع که دومین استان پرجمعیت این کشور نیز است، کبک می‌باشد. زبان رسمی این استان فرانسوی است و بسیاری از میراث و فرهنگ فرانسوی‌ها را می‌توانید در کبک پیدا کنید. سنت لارنس به عنوان شناخته شده‌ترین رودخانه این استان، اکثر جمعیت آن را در پیرامون خود می‌پروراند. مونترال و کبک به عنوان دو شهر بزرگ این استان در کنار همین رودخانه به وجود آمده‌اند. خود شهر کبک نیز به سبک اروپایی‌ها ساخته شده و یادآور قدم زدن در شهرهای اروپا است.

نام استان کبک
مرکز استان کبک
جمعیت 8.7 میلیون نفر
زبان رسمی فرانسوی
آب و هوا چهار فصل
حداقل دستمزد 15.25
موقعیت جغرافیایی شرق
شهرهای مهم کبک، مونترال
جاذبه‌های دیدنی رودخانه سنت لارنس، معماری‌های تاریخی
محور اصلی اقتصادی تولید انرژی، معادن، منابع طبیعی
دانشگاه‌های معروف مک گیل، کونکوردیا، مونترال، لاوال

نیوبرانزویک

در ساحل شرقی کانادا نیز سه استان در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند که یکی از آنها نیوبرانزویک است. نیوبرانزویک با استان کبک هم مرز است. شهر فردریکتون به عنوان مرکز استان نیوبرانزویک مهم‌ترین شهر آن محسوب می‌شود. خلیج فاندی، رشته کوه آپالاچی، خط ساحلی زیبا و فانوس‌های دریایی متعدد نیز از جمله اصلی‌ترین جاذبه‌های زیبایی در این استان محسوب می‌شوند.

بخوانید!  هر آنچه که باید درباره شهر کلگری کانادا بدانید
نام استان نیوبرانزویک
مرکز استان فردریکتون
جمعیت 820 هزار نفر
زبان رسمی انگلیسی – فرانسوی
آب و هوا زمستان‌های برفی و تابستان‌های معتدل
حداقل دستمزد 14.75
موقعیت جغرافیایی شرق
شهرهای مهم فردریکتون، سنت جان، مونکتون
جاذبه‌های دیدنی خط ساحلی، فانوس دریایی، خلیج فاندی
محور اصلی اقتصادی منابع طبیعی، محصولات چوبی، جنگلداری
دانشگاه‌های معروف نیوبرانزویک

نوا اسکوشیا

نوا اسکوشیا

یکی دیگر از استان‌های کانادا نوا اسکوشیا است. نوا اسکوشیا در دو رده‌بندی رتبه دوم را به خود اختصاص داده است. از یک طرف به عنوان دومین استان کوچک کانادا شناخته‌ می‌شود، از طرف دیگر نیز دومین استان پرجمعیت این کشور نیز هست. نوا اسکوشیا یکی دیگر از استان‌های دریایی کانادا محسوب می‌شود. هم مرز بودن با اقیانوس اطلس، زیبایی‌های زیادی را به این ایالت کانادا بخشیده و می‌توانید از جنبه‌های زیبایی آن استفاده کنید. هالیفاکس به عنوان مرکز استان، سیدنی، ولفویل و پگیزیارو بزرگترین شهرهای نوا اسکوشیا هستند. یکی از بهترین مسیرهای رانندگی با عنوان Cabot Trail در این استان قرار گرفته و تجربه رانندگی بسیار لذت بخشی را برای توریست‌ها رقم می‌زند.

در نوا اسکوشیا می‌توانید قطعه‌های زیبای قرن هجدهمی فرانسوی‌ها را نیز مشاهده کنید. غذاهای دریایی مانند خرچنگ نیز از محبوب‌ترین برنامه‌های غذایی برای مردم این استان محسوب می‌شوند.

نام استان نوا اسکوشیا
مرکز استان هالیفاکس
جمعیت 1 میلیون نفر
زبان رسمی انگلیسی
آب و هوا زمستان سرد، معتدل
حداقل دستمزد 14.5
موقعیت جغرافیایی شرق
شهرهای مهم هالیفاکس
جاذبه‌های دیدنی قلعه‌های قدیمی، ساحل اقیانوس اطلس
محور اصلی اقتصادی منابع طبیعی
دانشگاه‌های معروف دالهوزی

جزیره پرنس ادوارد

آخرین ایالت‌های کانادا در جمع استان‌های دریایی، جزیره پرنس ادوارد است. البته خود جزیره پرنس ادوارد از 232 قطعه جزیره کوچک تشکیل شده و از این بابت رکورددار است. بزرگترین قطعه ‌این مجمع‌الجزایر با عنوان پرنس ادوارد شناخته می‌شود. در رده‌بندی مساحتی استان‌های کانادا جزیره پرنس ادوارد در رده آخر قرار گرفته و کوچک‌ترین آنها است. اصلی‌ترین شهر و مرکز استان شارلوت تاون است.

بخوانید!  استارتاپ‌های موفق کانادا؛ بهترین استارتاپ‌های سال 2024
نام استان جزیره پرنس ادوارد
مرکز استان شارلوت تاون
جمعیت 172 هزار نفر
زبان رسمی انگلیسی
آب و هوا زمستان سرد، تابستان معتدل
حداقل دستمزد 14.5
موقعیت جغرافیایی شرق
شهرهای مهم شارلوت تاون
جاذبه‌های دیدنی ساحل
محور اصلی اقتصادی کشاورزی، سیب زمینی، گردشگری، شیلات
دانشگاه‌های معروف پرنس ادوارد

نیوفاندلند و لابرادور

نوبت به معرفی شرقی‌ترین ایالت کانادا یعنی نیوفاندلند و لابرادور می‌رسد. استانی که به اقیانوس اطلس چسبیده و زیبایی‌های ساحلی بسیار زیادی دارد. شهر اصلی و مرکز استان سنت جانز است و 90 درصد جمعیت استان نیوفاندلند و لابرادور نیز در نیوفاندلند و جزایر آن ساکن هستند. نیوفاندلند و لابرادور معروف به داشتن افرادی خونگرم و صمیمی بوده و کوه‌های یخ و پارک ملی گروس نیز از جمله دیدنی‌های آن محسوب می‌شوند. علاقه‌مندان به تماشای شنا و شیرجه نهنگ‌ها نیز می‌توانند از این استان دیدن کنند.

نام استان نیوفاندلند و لابرادور
مرکز شهر سنت جانز
جمعیت 528 هزار نفر
زبان رسمی انگلیسی
آب و هوا معتدل
حداقل دستمزد 14.5
موقعیت جغرافیایی شرق
شهرهای مهم سنت جانز
جاذبه‌های دیدنی کوه‌های یخ، پارک ملی گروس
محور اصلی اقتصادی گردشگری، ماهیگیری
دانشگاه‌های معروف مموریال

یوکان

یوکان

یکی از 3 قلمرو کشور کانادا و البته کوچک‌ترین آنها یوکان است. یوکان لقب غربی‌ترین قلمرو در میان 3 قلمرو کشور کانادا را نیز به خود اختصاص داده است. یوکان در همسایگی آلاسکا قرار گرفته و آب و هوای سردی دارد. برای مشاهده شفق‌های شمالی، مکان‌های تاریخی و کوه لوگان به عنوان بلندترین کوه کشور کانادا می‌توانید از این استان دیدن کنید. همچنین پارک ملی Kluane را نیز برای یک پیاده روی دوست داشتنی در اختیار خواهید داشت. برای سورتمه سواری با سگ‌ها نیز یوکان بهترین استان از استان‌های کانادا محسوب می‌شود. مرکز اصلی یوکان وایت هورس در ‌بخش جنوبی آن قرار گرفته است.

نام استان یوکان
مرکز استان وایت هورس
جمعیت 44 هزار نفر
زبان رسمی انگلیسی
آب و هوا سرد
حداقل دستمزد 16.77
موقعیت جغرافیایی شمال غربی
شهرهای مهم وایت هورس
جاذبه‌های دیدنی مکان‌های تاریخی، کوه لوگان
محور اصلی اقتصادی معادن طبیعی
دانشگاه‌های معروف یوکان
بخوانید!  ویزای کار باز کانادا یا OWP چیست؟

نورث‌وست تریتوریز

نورث‌وست تریتوریز یا قلمرو‌های شمال غربی یکی دیگر از ایالت‌های کانادا برای مهاجرت است که ‌هم مرز با اقیانوس منجمد شمالی و یکی از 3 قلمرو این کشور محسوب می‌شود. در میان این 3 قلمرو، نورث‌وست تریتوریز پرجمعیت‌ترین آنها است. مرکز آن یلونایف بوده و به خاطر نورهای شمالی و رودخانه ناهانی معروف است. اگر می‌خواهید با معجزه‌ای روبرو شده و خورشید را در نیمه شب مشاهده کنید، باید عازم سفر به استان نورث‌وست تریتوریز شوید. نیمی از جمعیت نورث‌وست تریتوریز بومی هستند و 11 زبان رسمی نیز در این استان وجود دارد.

نام استان نورث‌وست تریتوریز
مرکز استان یلونایف
جمعیت 45 هزار نفر
زبان رسمی انگلیسی
آب و هوا برف و یخ
حداقل دستمزد 16.05
موقعیت جغرافیایی شمال غربی
شهرهای مهم یلونایف
جاذبه‌های دیدنی شفق قطبی، رودخانه ناهانی، نورهای شمالی
محور اصلی اقتصادی معادن طبیعی، گردشگری، ماهیگیری
دانشگاه‌های معروف

نوناووت

نوناووت

اگر در طول روز دوست دارید تا به تماشای منظره ذوب شدن یخ‌های قطبی بنشینید و با یک فنجان قهوه روز خود را به انتها برسانید، دیدن از استان نوناووت فراموش نشود. نوناووت بزرگترین و شمالی‌ترین قلمرو کشور کانادا است که از سال 1999 از این مناطق جدا شده است. شاید عجیب به نظر برسد اما نوناووت با فاصله بسیار کمی که تا قطب شمال دارد، به عنوان یکی از دور افتاده‌ترین منطق جهان نیز معروف است. البته از نظر جمعیتی این استان از آخر دوم است. مرکز نوناووت شهر ایکالویت است و در شهرهای مختلف آن می‌توان به تماشای خرس قطبی نیز نشست. کنده‌کاری‌ها و وسایل سنتی بسیار قدیمی باقیمانده از بومیان نوناووت نیز در موزه‌های این استان به نمایش گذاشته شده‌اند.

نام استان نوناووت
مرکز استان ایکالویت
جمعیت 40 هزار نفر
زبان رسمی انگلیسی
آب و هوا زمستان سرد، تابستان خنک
حداقل دستمزد 16
موقعیت جغرافیایی شمال
شهرهای مهم ایکالویت
جاذبه‌های دیدنی وسایل سنتی، بقایای تاریخی، شفق قطبی
محور اصلی اقتصادی گردشگری، منابع طبیعی، ماهیگیری
دانشگاه‌های معروف
بخوانید!  ویزای کار پس از تحصیل در کانادا (PGWP)

کلام آخر

برای کسانی که به دنبال مهاجرت به کانادا هستند، معرفی کاملی از استان‌های کانادا داشتیم. پیدا کردن شناخت نسبت به شرایط زندگی در کانادا و شهرها و استان‌های مختلف آن می‌تواند اولین قدم برای انتخاب کانادا برای مهاجرت باشد. در این باره تمام تلاش ما در اکسپرتاپ ارائه کامل‌ترین خدمات مهاجرتی به علاقه‌مندان به ورود به کانادا است. برای دریافت خدمات مشاوره حرفه‌ای در زمینه مهاجرت کاری و استارتاپ کانادا می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان ما استفاده کنید. تخصص اصلی ما در اکسپرتاپ ارائه خدمات مشاوره مهاجرت کاری به کانادا است و در این باره ادعا داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مطالب