استارتاپ‌های موفق کانادا؛ بهترین استارتاپ‌های سال 2024

استارتاپ‌های موفق کانادا؛ بهترین استارتاپ‌های سال 2024

کانادا یکی از برترین کشورهای جهان از نظر اقتصادی است که توجه ویژه‌ای به رشد و شکوفایی استارتاپ‌های نوآورانه دارد. درواقع، جذب استارتاپ‌های خلاقانه و جدید را می‌توان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های مهاجرتی این کشور جهت رشد اقتصادی دانست. این کشور هرساله کارآفرینان و سرمایه‌گذاران بیشتری را در این زمینه جذب می‌کند. امروزه، کانادا در رتبه چهارم برترین کشورهای جهان از نظر حمایت از استارتاپ‌های جدید قرارگرفته است. در سال‌های اخیر استارتاپ‌های متعددی توسط سازمان‌های سرمایه‌گذاری در این کشور حمایت شده‌اند که برخی از آن‌ها به موفقیت بسیار زیادی نیز دست پیدا کرده‌اند. اگر شما نیز ایده تجاری خلاقانه‌ای در ذهن داشته و قصد راه‌اندازی استارتاپ خود در کانادا را دارید، در ادامه این مطلب از اکسپرتاپ با ما همراه باشید. راه‌اندازی استارتاپ و اخذ ویزای استارتاپ کانادا را می‌توان روش مناسبی برای دریافت اقامت دائم این کشور دانست. در ادامه برخی از استارتاپ‌های موفق کانادا را معرفی خواهیم کرد.

استارتاپ‌های موفق کانادا و حقایقی در مورد آن‌ها

برنامه مهاجرتی استارتاپ کانادا این امکان را برای افراد سراسر جهان ایجاد کرده است تا با ارائه یک طرح تجاری خلاقانه، هم اقامت دائم این کشور را کسب کرده و هم طرح تجاری خود را بدون سرمایه اولیه اجرا کنند. این دو مورد در کنار هم باعث شده تا در سال‌های اخیر استارتاپ‌های بسیاری در خاک این کشور اجرایی شوند. جالب است بدانید که تاکنون بیش از 3000 استارتاپ مختلف در کانادا به مرحله اجرا رسیده است که اکثر آن‌ها در حوزه تکنولوژی فضایی و آب پاک بوده‌اند؛ اما از این میان، تنها 10 درصد از استارتاپ‌های راه‌اندازی شده می‌توانند به موفقیت دست پیدا کنند. در ادامه برخی از استارتاپ‌های موفق کانادا در سال‌های اخیر را موردبررسی قرار می‌دهیم.

بخوانید!  استان انتاریو کانادا؛ شهرهای مهم + وضعیت اقتصادی

استارتاپ ApplyBoard

ApplyBoard را می‌توان یکی از موفق‌ترین استارتاپ‌های چند سال اخیر جهان دانست که در کشور کانادا راه‌اندازی شده است. این استارتاپ محبوب بر پایه هوش مصنوعی طراحی و اجرا شده است. هدف از راه‌اندازی این استارتاپ کمک به دانشجویان سراسر جهان جهت برقراری ارتباط با مراکز آموزشی مختلف بوده است. در حال حاضر، بیش از 200 هزار دانشجو در این پلتفرم ثبت‌نام کرده‌اند. به عبارتی دقیق‌تر، می‌توان استارتاپ ApplyBoard را بهترین پلتفرم موجود جهت برقراری ارتباط با مراکز آموزشی مختلف در سراسر جهان دانست که امکان تحصیل در کشورهای دیگر را برای بسیاری از افراد فراهم کرده است. استارتاپ ApplyBoard از مشخصات مخصوصی برخوردار است که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 • محل راه‌اندازی استارتاپ: واترلو
 • سال راه‌اندازی پروژه: 2015
 • بنیان‌گذاران استارتاپ ApplyBoard: مارتین بصیری، ماسی بصیری، متی بصیری
 • تعداد پرسنل فعال در سال 2024: حدود 1000 نفر

استارتاپ Nesto

استارتاپ Nesto

هنگامی‌که صحبت از استارتاپ‌های موفق کانادا است، نباید استارتاپ Nesto را فراموش کرد. این استارتاپ در سال 2018 و با هدف فعالیت در بازار فین تک (FinTech) راه‌اندازی شد Nesto. را می‌توان یک پلتفرم آنلاین بررسی وام مسکن دانست. به عبارتی دیگر، این پلتفرم اطلاعات انواع وام‌های موجود در حوزه مسکن را جمع‌آوری کرده و در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. بدین ترتیب، افراد می‌توانند با استفاده از استارتاپ Nesto، انواع وام‌های مسکن موجود را بررسی کرده و جهت دریافت بهترین گزینه اقدام کنند. استارتاپ Nesto به معنای واقعی کلمه منجر به صرفه‌جویی در زمان شده و خدمات موردنیاز کاربر را در چند ثانیه ارائه می‌دهد؛ بنابراین، جای تعجب ندارد که استارتاپ Nesto در لیست استارتاپ‌های موفق کانادا در سال‌های اخیر قرار گرفته است. برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های این استارتاپ محبوب و موفق عبارت‌اند از:

 • محل راه‌اندازی استارتاپ: شهر مونترال
 • بنیان‌گذاران استارتاپ Nesto: چیس بلیر، دیمین شاربونو، کریم بن عبدالله
 • تعداد پرسنل فعال در سال 2024: 100 الی 250 نفر
 • میزان سرمایه‌گذاری بر روی استارتاپ: 151.4 میلیون دلار
بخوانید!  همه چیز را درباره شهر اتاوا کانادا بدانید

استارتاپ Maple

پلتفرم Maple یکی دیگر از استارتاپ‌های موفق کانادا در سال‌های اخیر است که در حوزه پزشکی و مراقبت‌های درمانی فعالیت می‌کند. این پلتفرم محبوب امروزه از جایگاه ویژه‌ای در زندگی بسیاری از افراد برخوردار است. امکان دسترسی به پزشکان متخصص بدون نیاز به دریافت نوبت و انتظار طولانی را می‌توان دلیل محبوبیت Maple دانست. افراد می‌توانند با استفاده از این پلتفرم تخصصی، در هر زمان و مکانی به پزشک دارای تخصص دسترسی داشته و مشکل خود را در سریع‌ترین زمان ممکن رفع کنند. جالب است بدانید که این استارتاپ از زمان راه‌اندازی خود تاکنون، از طریق چهار دوره سرمایه‌گذاری بودجه‌ای معادل با 71.7 میلیون دلار را جمع‌آوری کرده است. ازجمله مهم‌ترین مشخصات استارتاپ Maple می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • محل راه‌اندازی استارتاپ: شهر تورنتو
 • سال تأسیس پروژه: 2015
 • بنیان‌گذاران استارتاپ Maple: برت بلچتز، رکسانا زمان، استوارت استار
 • تعداد پرسنل فعال در سال 2024: 50 الی 100 نفر

استارتاپ Borrowell

استارتاپ Borrowell

آخرین استارتاپ موفق و محبوبی که در این لیست به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد؛ استارتاپ Borrowell است. Borrowell را می‌توان یکی از استارتاپ‌های موفق کانادا دانست که بر پایه هوش مصنوعی طراحی و اجرا شده است. این استارتاپ در زمینه مسائل مالی فعالیت کرده و به افراد کمک می‌کند تا نیازهای مالی خود را به بهترین شکل ممکن برطرف سازند. درواقع، کاربران Borrowell می‌توانند از این پلتفرم جهت رفع نیازهای خود در حوزه وام‌های شخصی، کارت‌های اعتباری، حساب‌های بانکی و مواردی از این قبیل استفاده کنند.

جالب است بدانید که این پلتفرم در ازای استفاده از خدمات آن، امتیازاتی را به کاربران اختصاص می‌دهد. سپس، کاربران می‌توانند برحسب میزان امتیازهای خود در پلتفرم، از امکانات مختلفی بهره‌مند شوند. به‌عنوان مثال، امتیاز بیشتر می‌تواند به معنای تخفیف بیشتر در تهیه بیمه‌نامه باشد. همان‌طور که اشاره کردیم این پلتفرم از هوش مصنوعی در طراحی خود بهره می‌برد؛ بنابراین، Borrowell می‌تواند با توجه به نیازها و شرایط موجود، بهترین راه‌حل ممکن را به کاربران خود ارائه دهد. برخی از مهم‌ترین مشخصات و ویژگی‌های پلتفرم Borrowell عبارت‌اند از:

 • محل راه‌اندازی استارتاپ: شهر تورنتو
 • سال تأسیس پروژه: 2014
 • بنیان‌گذاران استارتاپ:Borrowell  ندرو گراهام، اوا ونگ
 • تعداد پرسنل فعال در سال 2024: 50 الی 100 نفر
بخوانید!  مشاغل پردرآمد حوزه تولیدی و فنی در کانادا

سخن پایانی

در این مقاله از اکسپرتاپ به معرفی استارتاپ‌های موفق کانادا در سال‌های اخیر پرداختیم. سالانه استارتاپ‌های بسیار زیادی توسط گروه‌های سرمایه‌گذاری مورد تأیید دولت کانادا تأیید و حمایت می‌شوند؛ اما تنها برخی از این استارتاپ‌ها می‌توانند در بازار رقابتی دوام آورده و تبدیل به یک پلتفرم محبوب و رایج شوند. در این مطلب لیستی از بهترین استارتاپ‌های موفق کانادا در سال‌های اخیر برای شما عزیزان مهیا کردیم. همچنین، اطلاعات جامع و کلی هرکدام از این استارتاپ‌ها را نیز با شما به اشتراک گذاشتیم.

همان‌طور که مشاهده کردید، اکثر استارتاپ‌های موفق اقدام به رفع یک نیاز اساسی کرده‌اند؛ بنابراین، اگر شما نیز یک ایده تجاری جذاب و نوآورانه در ذهن خود دارید که می‌تواند نیازی مهم و حیاتی را برطرف ساخته و در زمان افراد صرفه‌جویی کند، می‌توانید نسبت به راه‌اندازی استارتاپ خود در کانادا اقدام کنید. راه‌اندازی استارتاپ در کانادا می‌تواند اقامت دائم این کشور را برای شما به ارمغان آورد. علاوه بر آن، می‌توانید ایده تجاری خود را بدون نیاز به سرمایه اولیه، به مرحله اجرا و سوددهی برسانید. ممنون که در طول این مطلب با ما همراه بودید. درصورتی‌که ایده تجاری جذابی در ذهن خود داشته و قصد راه‌اندازی استارتاپ در کانادا را دارید، توصیه می‌کنیم که ابتدا از مشاوره رایگان کارشناسان اکسپرتاپ در این حوزه برخوردار شوید.

10 شغل پردرآمد در کانادا

10 شغل پردرآمد در کانادا

کانادا به عنوان دومین کشور پهناور جهان، با اقتصادی پویا و جمعیتی متنوع، مقصدی جذاب برای افراد جویای کار به شمار می‌رود. تنوع صنایع، ثبات اقتصادی و فرصت های شغلی و سایر

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مطالب