استان انتاریو کانادا؛ شهرهای مهم + وضعیت اقتصادی

همه چیز درباره استان اونتاریو کانادا

استان انتاریو کانادا یکی از 5 استان بزرگ این کشور بوده و اتاوا، پایتخت کانادا و همچنین در کنار آن مهم‌ترین شهر این کشور یعنی شهر تورنتو را در خود جای داده است. هم شهر اتاوا کانادا و هم شهر تورنتو کانادا هر دو میزبان مهاجرین بسیار زیادی از ایران هستند و هرساله افراد زیادی برای مهاجرت به کانادا این دو شهر را انتخاب می‌نمایند. همچنین برای مهاجرت کاری کانادا نیز می‌توانیم استان انتاریو کانادا را یکی بهترین استان‌های کانادا برای کار معرفی کنیم. با این شرایط احتمالاً برای شما بسیار مهم است که درباره این استان و شهرهای بزرگ آن اطلاعات کافی در اختیار داشته باشید. ما در کنار شما هستیم تا مهم‌ترین جزئیات مربوط به انتاریو را با شما مرور کرده و اطلاعات مفیدی درباره شرایط این استان و هزینه زندگی در کانادا چه برای سکونت و چه برای مهاجرت را ارزیابی کنیم. با ما همراه باشید.

استان انتاریو کانادا

با بیش از 15 میلیون نفر جمعیت در سال 2023 می‌توانیم استان انتاریو کانادا را به عنوان پرجمعیت‌ترین استان این کشور معرفی کنیم. البته از نظر مساحت استان‌های بزرگتری از انتاریو نیز در کانادا وجود دارند. شاید قرار گرفتن در مرکز کشور کانادا باعث شده تا مساحت آن نسبت به بسیاری از استان‌های این کشور کمتر باشد. کشیدگی انتاریو در ‌بخش‌های مختلف کانادا باعث شده تا این استان آب‌وهوای بسیار متنوعی در شهرهای مختلف داشته باشد.

در ساحل آب‌وهوای داغ در تابستان و سرد در زمستان را تجربه خواهید کرد. در قسمت‌های شرقی به دلیل بادهای موسمی آب‌وهوای معتدل‌تری را در استان انتاریو شاهد خواهید بود. اتاوا به عنوان پایتخت کشور کانادا در انتاریو قرار گرفته و مرکز این استان نیز شهر تورنتو است. زبان رسمی در اکثر مناطق انتاریو انگلیسی است، اما در ‌بخش‌هایی از آن نیز مردم فرانسوی صحبت می‌کنند؛ از این رو هم فرانسوی و هم انگلیسی را می‌توانیم زبان مادری مردم انتاریو در نظر بگیریم.

بخوانید!  مشاغل پردرآمد حوزه منابع انسانی در کانادا

طبیعی است که با شنیدن نام شهر تورنتو و شهر اتاوا به این نتیجه رسیده‌اید که انتاریو یکی از اصلی‌ترین مقاصد مهاجرتی به کانادا محسوب می‌شود. این دو شهر به دلیل اقتصاد شکوفا و همچنین شرایط بسیار ایدئال کاری انتخاب بسیاری از ایرانی‌ها برای دریافت ویزای کاری کانادا هستند. البته شایان ذکر است که هزینه زندگی در آنها نیز به همان نسبت می‌تواند بالا باشد.

شهرهای بزرگ انتاریو کانادا

شهرهای بزرگ انتاریو کانادا

اطلاع از دقیق‌ترین جزئیات شهرها، برای انتخاب یک شهر در کشور کانادا برای سکونت یا مهاجرت کاری لازم است. از این رو علاوه بر اینکه به معرفی مختصر بزرگ‌ترین شهرهای انتاریو یعنی اتاوا و تورنتو در این نوشتار می‌پردازیم، سعی کرده‌ایم تا به صورت جداگانه نیز در بخش مقالات سایت، شرایط این دو شهر را از هر نظر برای شما بررسی کنیم. بزرگ بودن این دو شهر به خوی خود جذابیت‌های لازم را ایجاد می‌نمایند، اما جذابیت‌های موجود در آنها تنها محدود به این موضوع نیست.

  • شهر اتاوا

اتاوا هرچند به عنوان پایتخت کشور کانادا است، اما در استان انتاریو به عنوان دومین شهر مهم خود را معرفی می‌نماید. اتاوا به همراه تورنتو سطح بالایی از رفاه و حقوق و درآمد را دارا هستند و به همین دلیل انتخاب اکثر مهاجرین برای ورود به کشور کانادا نیز محسوب می‌شوند. نکته بسیار جالبی که باید درباره اتاوا به آن اشاره کنیم، این است که حدود 20 درصد از جمعیت این شهر خارجی هستند و به همین دلیل اتاوا به شهری با جذابیت‌های زیاد برای مهاجران تبدیل شده و به عنوان یک منطقه مهاجرپذیر نیز شناخته می‌شود.

  • شهر تورنتو

صحبت کردن درباره شهر تورنتو در استان انتاریو کانادا به این سادگی‌ها نیست. این شهر هفتاد دو ملت میزبان فرهنگ‌ها و آداب و رسوم بسیار زیادی بوده و به عنوان یک شهر بسیار مهم جهانی شناخته می‌شود. اگر بخواهیم لیستی از مهم‌ترین شهرهای جهان مانند نیویورک، لندن، توکیو، پکن و … را تهیه کنیم، تورنتو نیز یکی از گزینه‌های موجود در آن خواهد بود. علاوه بر شهرت جهانی، در خود کانادا نیز اهمیت بسیار زیادی برای شهر تورنتو قائل هستند. تورنتو را می‌توانیم مرکز اقتصادی کشور کانادا در نظر بگیریم که اکثر بنگاه‌های مهم اقتصادی این کشور در این شهر قرار دارند. البته شاهراه ارتباط اقتصادی کانادا با سایر کشورهای جهان نیز تورنتو است.

بخوانید!  مقایسه کارآفرینی و استارتاپ کانادا؛ کدام مسیر برای مهاجرت بهتر است؟!

القاب و عناوین مختلفی را نیز می‌توانیم به تورنتو نسبت دهیم. بالاترین سطح درآمدها در کشور کانادا متعلق به شاغلین تورنتو است. بالاترین سطح رفاهی در کانادا نیز مربوط به مردم این شهر است. همچنین رکوردهای دیگری مانند بیشترین هزینه‌های زندگی و بالاتری تعداد رویدادهای فرهنگی و اقتصادی برگزار شده در یک سال نیز متعلق به تورنتو است.

اقتصاد انتاریو کانادا

مسلماً برای کسانی که به دنبال مهاجرت به کانادا هستند و در لیست انتخاب‌های خود شهرهای مهمی مانند تورنتو و اتاوا را نیز در نظر دارند، شناخت نکات اقتصادی مربوط به این شهرها اهمیت بسیار زیادی دارد. البته اقتصاد انتاریو در شهرها و مناطق مختلف آن به گزینه‌های مختلفی بستگی دارد؛ مانند اکثر استان‌های کانادا در انتاریو نیز منابع طبیعی مانند نفت و گاز جایگاه بسیار مهمی در اقتصاد دارند و در کنار آنها معادن طبیعی را نیز می‌توانیم در جمله موارد مهم اقتصادی در نظر بگیریم.

کشاورزی و جنگل‌داری دیگر کسب‌وکارهای مهم اقتصادی برای مردم این استان محسوب می‌شوند. البته در داخل شهرهایی مانند تورنتو هر کسب‌وکاری با جذابیت‌های خاص خود روبرو خواهد بود.

هزینه‌های زندگی در استان انتاریو کانادا

هزینه‌های زندگی در استان انتاریو کانادا

با توجه به نکاتی که در بالا درباره شهرهای بزرگ انتاریو به آنها اشاره کردیم، احتمالاً حدس اینکه این استان و شهرهای آن هزینه‌های بالایی برای زندگی نیاز دارند، خیلی دور از انتظار نخواهد بود. البته نکته مهم درباره هزینه‌های زندگی در انتاریو این است که بسیاری از مناطق روستایی و شهرهای کوچک در این استان خیلی هزینه‌های زیادی برای سکونت حتی برای مهاجران ندارند و شهرهای بزرگی مانند اتاوا و تورنتو است که در این باره زبانزد هستند.

هزینه اجاره یک آپارتمان یک خواب در شهرهای بزرگ انتاریو از 1700 تا 2100 دلار متغیر است. اگر بخواهیم متوسط هزینه 2014 دلاری در هر ماه را نیز به این عدد اضافه کنیم، عملاً شما برای سکونت در شهرهای بزرگ انتاریو نیاز به صرف هزینه 3700 دلاری در هر ماه خواهید داشت که نسبت به بسیاری از استان‌های این کشور فاصله زیادی به خود گرفته است. شاید افزایش بیش از 77 درصدی قیمت ملک در شهرهای بزرگ انتاریو مانند تورنتو است که چنین نتیجه‌ای را در بر داشته است. البته حداقل دستمزد 15.5 دلاری در هر ساعت و شرایط کاری که در این استان شاهد هستیم، همچنان رفاه اجتماعی مناسبی را برای ساکنین آن رقم زده است.

بخوانید!  بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان 2024

کلام آخر

انتاریو کانادا به عنوان یکی از مهم‌ترین استان‌های این کشور جایگاه بسیار خاصی برای مهاجرت و مخصوصاً مهاجران ایرانی دارد. وجود دانشگاه‌های معروفی مانند واترلو و دانشگاه اتاوا نیز باعث شده تا برای علاقه‌مندان به تحصیل در خارج نیز این استان بسیار جذاب باشد. همچنین انتاریو میزبان گردشگران زیادی برای بازدید از آبشار نیاگارا نیز در طول سال است. این مزیت‌ها را اگر در کنار هم قرار دهیم، انتاریو را می‌توانیم یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های مهاجرتی برای علاقه‌مندان به مهاجرت به کانادا در نظر بگیریم. در این باره می‌توانید به صورت کامل روی ما حساب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مطالب