مشاغل اداری پردرآمد مورد نیاز کانادا در 2024

مشاغل اداری پردرآمد مورد نیاز کانادا در 2024

کانادا به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته و توسعه‌یافته، همواره به دنبال جذب افراد متخصص و ماهر در مشاغل مختلف اداری است. ما در اکسپرتاپ، به بررسی مشاغل حوزه اداری در کانادا به عنوان یکی از زیر مجموعه‌های مشاغل مورد نیاز کانادا می‌پردازیم. طیف گسترده و تنوع مشاغل اداری در این کشور، فرصت‌های شغلی متعددی را برای افراد با علایق و مهارت‌های مختلف فراهم می‌کند و از این منظر با حوزه‌ای پرتقاضا مواجه هستیم. در این مقاله که درباره پرتقاضاترین مشاغل اداری، الزامات، وظایف، چالش‌ها و فرصت‌های این حوزه کاری است، می‌توانید تمام اطلاعات لازم را دریافت نموده و برای جاب آفر کانادا اقدام نمایید.

چرا مشاغل حوزه اداری در کانادا پرتقاضا است؟

مشاغل حوزه اداری در کانادا ابعاد وسیع و گسترده‌ای دارد، از جمله کارهای دفتری، پشتیبانی اداری، مدیریت منابع انسانی، امور مالی، خدمات مشتری و بازاریابی اما دو دلیل اصلی برای پرتقاضا بودن این مشاغل وجود دارد:

 • تقاضای بالا: تقاضای زیادی برای افراد با مهارت‌های اداری در کانادا وجود دارد، به ویژه در بخش‌های دولتی، خصوصی و غیرانتفاعی.
 • فرصت‌های پیشرفت: مشاغل حوزه اداری در کانادا، فرصت‌های متعددی برای رشد و پیشرفت را برای افراد با انگیزه و جاه‌طلب فراهم می‌کنند.

بازارکار مشاغل حوزه اداری در کانادا

بازارکار مشاغل حوزه اداری در کانادا

مشاغل مورد نیاز کانادا در حوزه اداری بازار بسیار خوبی دارد و اگر کسی توانایی لازم را داشته باشد، می‌تواند برای مشاغل مورد نیاز کانادا در حوزه اداری اقدام کند. به صورت کلی چند نوع از مشاغل حوزه اداری در کانادا در میان متقاضیان کار از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند که در زیر به برخی از این مشاغل اشاره می‌کنیم:

بخوانید!  هر آنچه که باید درباره شهر جاسپر کانادا بدانید

کارمند اداری

انجام وظایف دفتری مانند بایگانی، فکس، کپی، پاسخ به تلفن، ورود اطلاعات به کامپیوتر، تهیه گزارش، تنظیم جلسات و رزرو سفر از جمله وظایف متقاضیان این شغل به حساب می‌آید. داشتن مدرک دیپلم یا لیسانس در هر رشته‌ای، مهارت‌های کامپیوتری قوی، دقت بالا و توجه به جزئیات، مهارت‌های ارتباطی و Interpersonal skills خوب از الزامات کارمند اداری در کانادا است. تقاضای ثابتی برای کارمندان اداری با تجربه در کانادا وجود دارد و متوسط حقوق سالانه کارمندان اداری در کانادا بیش از 40 هزار دلار کانادا است.

دستیار اداری

دستیار اداری به عنوان یکی از مشاغل حوزه اداری در کانادا است. چند وظیفه اصلی برای دستیار اداری در کانادا وجود دارد از جمله ارائه پشتیبانی اداری به مدیران یا تیم‌های کاری، تنظیم برنامه‌ها، تهیه گزارش، مدیریت ایمیل، هماهنگی جلسات، رزرو سفر، تهیه و ارائه پرزنتشن و مدیریت اسناد و مدارک. ارائه مدرک دیپلم یا لیسانس در رشته مدیریت اداری یا رشته مرتبط، مهارت‌های کامپیوتری قوی، Interpersonal skills  و مهارت‌های ارتباطی عالی، توانایی مدیریت زمان و سازماندهی بالا کافی است تا این پوزیشن شغلی را کسب نمایید. کسانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، سالانه بیش از 50 هزار دلار کانادا دریافت حقوق دارند.

متخصص منابع انسانی

جذب، استخدام، آموزش، مدیریت عملکرد و حفظ کارکنان، تهیه و اجرای سیاست‌های منابع انسانی، رسیدگی به مسائل مربوط به حقوق و دستمزد، مزایا و روابط کار از اصلی‌ترین وظایف متخصص منابع انسانی به عنوان یکی از مشاغل حوزه اداری در کانادا به شمار می‌آید. برای این شغل باید مدرک لیسانس در رشته منابع انسانی یا رشته مرتبط، تجربه کار مرتبط، آشنایی با قوانین کار و استخدام، Interpersonal skills  و مهارت‌های ارتباطی قوی داشت. بررسی‌ها نشان ‌می‌دهد متوسط حقوق سالانه متخصصان منابع انسانی در کانادا بیش از 60 هزار دلار کانادا است.

متخصص امور مالی

انجام امور حسابداری، مانند ثبت معاملات مالی، تهیه صورت‌های مالی، مدیریت بودجه، پرداخت حقوق، تهیه گزارش‌های مالی و تجزیه و تحلیل داده‌های مالی از جمله وظایف متخصص امور مالی است. داشتن مدرک دیپلم یا لیسانس در رشته امور مالی یا حسابداری، مهارت‌های کامپیوتری قوی، دقت بالا و توجه به جزئیات، interpersonal skills  و مهارت‌های ارتباطی خوب ضرورت دارد. می‌توان گفت متوسط حقوق سالانه متخصصان امور مالی در کانادا بیش از 55 هزار دلار کانادا است.

بخوانید!  بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان 2024

نماینده خدمات مشتری

وظیفه پاسخگویی به سوالات و حل مشکلات مشتریان از طریق تلفن، ایمیل یا چت، ارائه اطلاعات و پشتیبانی به مشتریان، ثبت شکایات و بازخورد مشتریان و حفظ رضایت مشتری بر عهده نماینده خدمات مشتری است داشتن مدرک دیپلم یا لیسانس در هر رشته‌ای، Interpersonal skills و مهارت‌های ارتباطی عالی، صبر و حوصله، توانایی کار با افراد مختلف و حفظ خونسردی در شرایط پرفشار برای این شغل یک ضرورت است. تقاضای زیادی برای نمایندگان خدمات مشتری با تجربه و خوش‌برخورد در کانادا وجود دارد. متوسط حقوق سالانه نمایندگان خدمات مشتری در کانادا بیش از 40 هزار دلار کانادا است.

متخصص بازاریابی

توسعه و اجرای استراتژی‌های بازاریابی، ایجاد و مدیریت کمپین‌های تبلیغاتی، تجزیه و تحلیل داده‌های بازاریابی، تحقیق بازار، تولید محتوای بازاریابی و مدیریت رسانه‌های اجتماعی از جمله وظایف اصلی متخصص بازاریابی است. داشتن مدرک لیسانس در رشته بازاریابی یا رشته مرتبط، Interpersonal skills و مهارت‌های ارتباطی قوی، خلاقیت و نوآوری، تفکر استراتژیک برای متخصص بازاریابی ضروری است.

نکات مهمی که در کنار موارد گفته شده باید مورد توجه قرار بگیرد:

 • مهارت‌های زبانی: تسلط بر زبان انگلیسی و فرانسوی از جمله الزامات بسیاری از مشاغل حوزه اداری در کانادا است.
 • مهارت‌های کامپیوتری: آشنایی با نرم‌افزارهای اداری رایج مانند Microsoft Office از جمله الزامات این مشاغل است.
 • مهارت‌های ارتباطی: داشتن مهارت‌های ارتباطی قوی، Interpersonal skills  و توانایی کار تیمی از جمله ویژگی‌های کلیدی برای موفقیت در مشاغل مورد نیاز کانادا در حوزه اداری است.

چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی متقاضیان مشاغل حوزه اداری در کانادا

چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی متقاضیان مشاغل حوزه اداری در کانادا

ورود به هر شغل از جمله مشاغل مورد نیاز کانادا در حوزه اداری، فرصت‌ها و چالش‌هایی را به همراه دارد که در ادامه به مهم‌ترین چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی متقاضیان مشاغل حوزه اداری در کانادا می‌پردازیم.

 • رقابت: رقابت برای یافتن شغل در حوزه اداری در کانادا به دلیل تقاضای بالا و تعداد زیاد متقاضیان، مقداری چالش‌برانگیز است و باید برای چالش‌های این حوزه آمادگی کامل داشت.
 • نیاز به به‌روزرسانی مداوم: با توجه به پیشرفت‌های روزافزون در زمینه فناوری و ارتباطات، به‌روزرسانی مداوم دانش و مهارت‌ها از طریق دوره‌های آموزشی و مطالعه ضروری است و متقاضیان این مشاغل باید به روز باشند.
 • فرصت‌های متنوع: تنوع شغلی بالا و نیاز فزاینده به افراد با مهارت‌های اداری در کانادا، فرصت‌های شغلی متعددی را برای افراد با استعداد فراهم می‌کند و از این منظر می‌توان مشاغل زیادی را در حوزه اداری در کانادا پیدا کرد.
 • کیفیت بالای زندگی: کانادا از جمله کشورهای با کیفیت بالای زندگی در جهان است و مهاجران به این کشور می‌توانند از مزایای سیستم آموزشی، درمانی و رفاهی پیشرفته آن بهره‌مند شوند و از این منظر فرصت بسیار خوبی برای علاقه‌مندان به مهاجرت از طریق ویزای کاری کانادا به حساب می‌آید.
بخوانید!  ویزای کارآفرینی یا C11 کانادا چیست؟

مهاجرت به کانادا و ورود به دنیای مشاغل اداری

2 روش عمده برای مهاجرت به کانادا و کار در مشاغل حوزه اداری در کانادا وجود دارد. از جمله این روش‌ها می‌توان به برنامه اکسپرس انتری (Express Entry) و برنامه نامزدی استانی (Provincial Nominee Program) اشاره کرد.

 • اکسپرس انتری (Express Entry): برنامه اکسپرس انتری کانادا، یک سیستم است که بر اساس معیارهای مختلفی به متقاضیان امتیاز می‌دهد. افرادی که در هر دوره قرعه‌کشی اکسپرس اینتری (Draw) بیشترین امتیاز را کسب کنند، می‌توانند اقامت دائم کانادا را بگیرند.
 • برنامه نامزدی استانی (Provincial Nominee Program): برنامه نامزد استانی کانادا (PNP) مسیری برای اخذ اقامت دائم در این کشور است که برای رفع نیازهای بازار کار استان‌ها یا مناطق خاص در کانادا طراحی شده است. این برنامه به نیروی کار خارجی ماهر این فرصت را می‌دهد که بر اساس معیارهای هر استان یا منطقه، به کانادا مهاجرت کرده و در نهایت برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم تا مشاغل حوزه اداری در کانادا را معرفی کنیم. امیدواریم اطلاعات ارائه شده برای شما مفید بوده باشد. چنانچه قصد پیدا کردن شغل در این زمینه را دارید، توصیه می‌کنیم با تحقیق و آگاهانه وارد عمل بشوید. این مسیر نیازمند افرادی است که دانش و تجربه کافی در این زمینه را داشته باشند. بدین منظور می‌توانید از مشاوره رایگان با متخصصان اکسپرتاپ بهره‌مند شوید و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مطالب