مهاجرت به کانادا از طریق پرستار خانگی (Caregiver)

مهاجرت به کانادا از طریق پرستار خانگی (Caregiver)

مهاجرت به کانادا به عنوان یک پرستار خانگی (Caregiver) روشی است که افراد زیادی تمایل به آن دارند، زیرا مزایای زیادی برای درخواست‌ کننده دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. این برنامه توسط دولت کانادا برای فراهم نمودن فرصت‌های شغلی به افرادی که توانایی مراقبت از افراد ناتوان را دارند، ایجاد شده‌اند. دریافت ویزا کاری کانادا از این طریق کاری پیچیده است که نیاز به مشاوره متخصصانی دارد که در این حرفه سال‌های زیادی فعالیت داشته‌اند. برای اینکه بتوانید جاب آفر کانادا را برای شغل پرستار خانگی با ویزای کاری موقت کانادا دریافت کنید لازم است از قبل برخی مدارک و مستندات را آماده نموده و مراحل پیش از مهاجرت را به درستی طی کنید تا بعداً در کشور کانادا دچار مشکل نشوید. اگر دوست دارید در این خصوص بیشتر بدانید اکسپرتاپ این مطلب را مخصوص شما آماده کرده است.

مهاجرت به کانادا از طریق پرستار خانگی (Caregiver)

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که در ایران در خصوص نگهداری سالمندان یا کودکان کار کرده‌اید و در این زمینه فعالیت مناسبی داشته‌اید می‌توانید مهاجرت از طریق پرستاری را در گزینه‌هایتان قرار دهید. کشور کانادا به شدت از افراد زبردست و خبره در حوزه‌ی پرستاری و نگهداری از کودک و سالمند حمایت می‌کند و دروازه‌های ورود به این کشور را برای این افراد باز می‌کند.

چه مراحلی برای مهاجرت به کانادا از طریق پرستار خانگی (Caregiver) لازم است طی شود؟

برای شروع، شما باید برنامه مهاجرتی مناسب را انتخاب نمایید. در حال حاضر دو برنامه مهاجرتی مرتبط با مراقبت از نیازمندان در کانادا وجود دارد:

بخوانید!  مشاغل پردرآمد حوزه مهندسی در کانادا

برنامه پرستاران کودکان و برنامه پرستاران سالمندان و ناتوانان که هر کدام از آن‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 • دسته A یعنی کسانی که کمتر از ۱ یکسال در ایران یا سایر کشور‌ها سابقه‌ی پرستاری و مراقبت دارند
 • دسته B مربوط به افراد با سابقه‌تر است که بیشتر از یکسال در این حوزه فعال بوده‌اند.

پس از آن شما باید یک کارفرما در کانادا پیدا کنید که به شما اجازه کار به عنوان پرستار خانگی را بدهد. این کارفرما می‌تواند یک خانواده یا یک مؤسسه مراقبتی باشد. سپس شما باید به دولت کانادا درخواست دهید که برای کار به عنوان مراقبت‌کننده و پرستار با شما موافقت نموده و اسناد و مدارک لازم را (که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد) برای ‌ایشان ارسال نمایید.

پرستار خانگی در کانادا چه وظیفه‌ای دارد؟

اگر مهاجرت از طریق پرستاری را انتخاب کرده‌اید باید بدانید پرستاران خانگی در کانادا مسئولیت‌ها و وظایف متنوعی دارند و بسته به نوع مراقبتی که ارائه می‌دهند، ممکن است وظایف آن‌ها متغیر باشد. از جمله این وظایف:

 • مراقبت از سلامت فیزیکی: کمک به انجام فعالیت‌های روزمره مانند راه رفتن، حمام کردن، لباس‌پوشیدن و… مدیریت خوردن دارو‌ها و نظارت بر علائم بیماری.
 • حضور در مراقبت‌های پزشکی: همراهی شخصی که از آن پرستاری می‌کنید در مطب پزشک و ویزیت‌ها و همچنین انجام پیگیری‌های پزشکی مانند مراقبت‌های مربوط به دوران نقاهت جراحی و انجام تمرینات فیزیکی مربوطه در صورت لزوم.
 • پشتیبانی روحی و اجتماعی: ارائه حمایت‌های عاطفی و کمک به انجام فعالیت‌های تفریحی و سرگرم‌کننده
 • نظافت و مراقبت از محیط زندگی: نظافت خانه و مراقبت از محیط زندگی و همچنین آماده‌سازی غذا
 • ارتباط با خانواده و کارفرما: گزارش دادن به خانواده یا کارفرما درباره وضعیت فیزیکی و روحی بیمار و هماهنگی با توصیه‌ها و دستورات پزشکان و سایر اعضای تیم درمان.
 • مراقبت از بیماران ناتوان: فراهم کردن تجهیزات و وسایل کمکی و ارائه کمک در انجام تمرینات فیزیوتراپی.
بخوانید!  استان جزیره پرنس ادوارد کانادا؛ راهنمای مهاجرت به یک جزیره رویایی

برنامه‌های مهاجرت به کانادا از طریق پرستار خانگی

برنامه‌های مهاجرت به کانادا از طریق پرستار خانگی

پرستار کودک

اگر می‌خواهید مهاجرت به کانادا از طریق پرستار خانگی را انتخاب کنید و برای کودکان این کار را در نظر گرفته‌اید باید مهارت‌ها و شرایط زیر را داشته باشید:

 • داشتن حداقل دو سال تجربه حرفه‌ای در مراقبت از کودکان
 • دارا بودن مدرک تحصیلی معتبر مانند روانشناسی کودک یا پرستاری کودک

پرستار سالمندان و ناتوانان

نیازمند به داشتن حداقل دو سال تجربه حرفه‌ای در مراقبت از سالمندان یا افراد ناتوان

 • داشتن مدرک تحصیلی معتبر مانند پرستاری از سالمندان
 • اگر بتوانید از طریق این روش به این کشور مهاجرت کنید می‌توانید اقامت دائم کانادا را دریافت نمایید.

حقوق پرستاران خانگی در کانادا چقدر است؟

یکی از مزایایی که مهاجرت به کانادا از طریق پرستار خانگی (Caregiver) دارد این است که حقوق مناسبی برای این افراد در نظر گرفته می‌شود. در شهر‌های مختلف این مبلغ متفاوت است اما به طور میانگین پرستاران کودک از سالی ۳۰ هزار تا ۴۰ هزار دلار کانادا درآمد دارند. پرستاران افراد سالمند و کم‌توان هم چیزی حدود ۲۸ هزار تا ۳۵ هزار دلار در سال می‌توانند درآمد کسب کنند و با مهاجرت از طریق پرستاری زندگی خوبی در این کشور داشته باشند.

شرایط دریافت ویزای کار پرستار خانگی در کانادا

شرایط دریافت ویزای کار پرستار خانگی در کانادا

دریافت ویزای کار برای پرستاران خانگی در کانادا به شرایط خاصی بستگی دارد و معمولاً از طریق برنامه‌های مهاجرت مخصوص به این حرفه انجام می‌شود. در زیر، شرایط کلی برای درخواست ویزای کار پرستار خانگی در کانادا ذکر شده است:

 • تجربه حرفه‌ای در این شغل (حداقل یکسال فعالیت مداوم و مرتبط)
 • مدرک تحصیلی مرتبط علی الخصوص تحصیل در رشته پرستاری و سایر مدارک مرتبط
 • مدرک زبان با آیلتس حداقل ۶
 • توافق با کارفرما
 • درخواست مهاجرت
 • مدارک لازم برای اخذ ویزای کار پرستار خانگی در کانادا
 • پاسپورت (پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار پیش از تاریخ ورود به کانادا)
 • مدارک تحصیلی (مدارک تحصیلی مرتبط با حوزه مراقبت، مانند دیپلم، کارشناسی یا بالاتر در زمینه پرستاری)
 • تجربه حرفه‌ای (مدارکی که تجربه حرفه‌ای شما را در زمینه مراقبت از کودکان یا سالمندان نشان دهند. این مستندات ممکن است شامل تأییدیه‌ها، گواهینامه‌ها و سوابق کاری شما در جا‌هایی باشد که قبلاً به عنوان پرستار کار کرده‌اید)
 • مدرک زبان (نتایج آزمون زبان معتبر مانند IELTS با حداقل نمره 6 یا CELPIP برای اثبات توانایی در زبان انگلیسی یا فرانسه)
 • جاب آفر
 • مدارک پزشکی (گزارش پزشکی از یک پزشک معتبر که نشان دهد شما برای ورود به کانادا دارای سلامت فیزیکی و روانی هستید)
 • در صورت متأهل بودن، سند ازدواج
بخوانید!  مهاجرت به کانادا از روش تجربه کانادایی (CEC)

جمع‌بندی

در این مطلب از اکسپرتاپ ما در تلاش بودیم تا بتوانیم به شما کمک کنیم تا در مورد مهاجرت به کانادا از طریق پرستار خانگی (Caregiver) اطلاعات کامل پیدا کنید. این روش برای افرادی که نمی‌خواهند به صورت تحصیلی یا سرمایه‌گذاری وارد کانادا شوند گزینه‌ای بسیار عالی است. اگر در این زمینه سؤالات بیشتری دارید می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه اکسپرتاپ تماس بگیرید و از ایشان مشاوره بخواهید. مشاوره رایگان اکسپرتاپ یکی از مزایای مهم ما در این مجموعه است که به شما کمک می‌کند بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای از آخرین اطلاعات مربوط به مهاجرت به کانادا باخبر شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مطالب