استان بریتیش کلمبیا کانادا؛ وضعیت اقتصادی و زندگی در آن

استان بریتیش کلمبیا کانادا

استان بریتیش کلمبیا کانادا یکی از بهترین استان‌های کانادا برای مهاجرت، زیبا، خوش آب‌وهوا و اقتصادی این کشور است که هم شهر ونکوور و هم شهر ویکتوریا را در خود جای داده است. علاقه‌مندان به مهاجرت به کانادا حتماً درباره شهرهای بریتیش کلمبیا نیز تحقیقات لازم را انجام داده و پرس‌وجوهای مختلفی درباره آنها دارند. همچنین کسانی که به دنبال مهاجرت کاری کانادا هستند نیز می‌توانند روی امکانات و شرایط این استان حساب ویژه‌ای داشته باشند. بریتیش کلمبیا با قرار گرفتن در غرب کشور کانادا از نظر شرایط آب‌وهوایی نیز بسیار مساعد است و از این رو است که بر آن شدیم تا درباره شرایط آن مفصل با شما صحبت نماییم. کسانی که به دنبال دریافت ویزای کاری کانادا هستند، هرگز این نوشتار را درباره استان بریتیش کلمبیا کانادا از دست ندهند.

استان بریتیش کلمبیا کانادا

بریتیش کلمبیا غربی‌ترین استان کشور کانادا است و که مرز مشترک بسیار زیادی با اقیانوس آرام دارد. همین ویژگی به تنهایی باعث می‌شود تا خیلی‌ها عاشق این استان و جذابیت‌های طبیعی آن باشند. ساحل بسیار زیبای اقیانوس آرام هر کسی را به سمت خود می‌کشاند و هم مرز شدن آن با بریتیش کلمبیا نیز همین شرایط را برای ورود مهاجرین به آن ایجاد کرده است. برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های این استان به شرح زیر هستند:

  • جمعیت: ۴.۹ میلیون نفر
  • مساحت: ۹۲۲ کیلومتر مربع
  • مرکز استان: ویکتوریا
  • شهرهای مهم: ویکتوریا، ونکوور
  • زبان رسمی: انگلیسی
  • آب‌وهوا: معتدل

بریتیش کلمبیا یکی از استان‌های بسیار خاص کشور کانادا محسوب می‌شود. این استان برای سال‌های طولانی مورد مجادله انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها قرار گرفته بود و برای سال‌های طولانی زیر سلطه انگلیسی‌ها قرار داشت. تنوع آب‌وهوایی، منابع طبیعی عالی و همچنین درخواست بالا برای شغل و کاهش قابل توجه نرخ بیکاری باعث شده تا از هر کشوری مهاجرین برای ورود به این استان اقدام نمایند. در ایران نیز افراد زیادی هر ساله کوله بار سفر برای ونکوور، ویکتوریا یا سایر شهرها و مناطق این استان می‌بندند.

بخوانید!  برنامه نیروی متخصص فدرال (FST) چیست؟

شهرهای بزرگ بریتیش کلمبیا کانادا

شهرهای بزرگ بریتیش کلمبیا کانادا

انتخاب بزرگترین شهرهای استان بریتیش کلمبیا بیشتر از نظر اقتصادی و جمعیتی بوده است. در هر استانی ممکن است شهرهای مختلفی وجود داشته باشند، اما به جهت اقتصادی و همچنین سایر جاذبه‌ها همه آنها شرایط یکسانی ندارند. به جهت اینکه در میان بیشتر کاربران ایرانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، دو شهر ونکوور و ویکتوریا بیشترین تعداد مراجعین را به خود اختصاص داده، تصمیم گرفتیم تا نگاه مختصری نسبت به آنها داشته باشیم. البته شایان ذکر است که در مقالاتی جداگانه ویژگی‌های این دو شهر را به تشریح کامل‌تری برای شما بیان خواهیم نمود.

شهر ویکتوریا

شهر ویکتوریا یکی از اصلی‌ترین مقاصد افراد جهان برای زندگی بعد از بازنشستگی است. ویکتوریا یکی از زیباترین شهرهای کانادا و جهان است و آب‌وهوایی بسیار مطبوع را نیز در آن شاهد هستیم. طبق اطلاعات موجود آب‌وهوایی و ثبت شده، ویکتوریا گرم‌ترین شهر کانادا محسوب می‌شود و این مهم برای یک کشوری با فاصله بسیار کم با قطب شمال، ویژگی بسیار مهمی محسوب می‌شود. ویکتوریا همچنین مرکز استان بریتیش کلمبیا نیز است و از این نظر شرایط رفاهی قابل توجهی را نیز در آن شاهد هستیم.

شهر ونکوور

علاقه‌مندان به فیلم و سینما می‌توانند مسیر شهر ونکوور را برای مهاجرت و سکونت در پیش بگیرند. این شهر از کشور کانادا به جهت شرایطی که برای فیلم‌سازی دارد، حتی به هالیوود شمالی نیز معروف شده و هر ساله فیلم‌های زیادی در آن ساخته می‌شود. ونکوور بزرگترین بندر کانادا است و یکی از بزرگترین شهرهای این کشور نیز محسوب می‌شود. وجود دانشگاه‌های بسیار زیاد و همچنین آب‌وهوای معتدل باعث شده تا سکونت در این شهر بسیار عالی باشد.

به جهت وجود بنگاه‌های اقتصادی، نرخ بیکاری نیز در شهر ونکوور بسیار پایین است و همه این مزیت‌ها در کنار هم باعث شده تا توجه افراد زیادی به آن جلب شود. ونکوور در استان بریتیش کلمبیا کانادا چه برای سکونت و چه برای زندگی انتخاب فوق‌العاده‌ای است.

بخوانید!  برنامه اسکیل ورکر فدرال (FSW) کانادا چیست؟

اقتصاد استان بریتیش کلمبیا کانادا

سواحل سنگی و شنی، وجود جنگل‌ها دریاچه‌های متعدد و دشت‌های چمن‌زار باعث شده تا بریتیش کلمبیا مکانی عالی برای ورود توریست‌ها باشد و ‌بخش اعظمی از اقتصاد این استان نیز به همین موضوع مربوط می‌گردد. در کنار آن فیلم‌سازی، جنگلداری، ساخت‌وساز، منابع و معادن طبیعی مانند نفت و زغال‌سنگ و مس نیز از دیگر المان‌هایی هستند که روی اقتصاد بریتیش کلمبیا مؤثر بوده و نقش مهمی در آن دارند.

هزینه‌های زندگی در بریتیش کلمبیا کانادا

هزینه‌های زندگی در بریتیش کلمبیا کانادا

فاکتورهای مختلف و زیادی هستند که برای تعیین متوسط هزینه زندگی در کانادا و در بریتیش کلمبیا باید مورد بررسی قرار گیرند. از این گذشته سبک زندگی افراد و محل سکونت آنها نیز تأثیر بسیار زیادی روی این هزینه‌ها دارد. برای اینکه متوسط هزینه زندگی در بریتیش کلمبیا را ارزیابی کنیم، سراغ شرایط زندگی در دو شهر مهم این استان یعنی ونکوور و ویکتوریا می‌رویم. شهرهایی که بالاترین نرخ هزینه‌های زندگی را به خود اختصاص داده و از این بابت نسبت به سایر مناطق و شهرهای بریتیش کلمبیا رکورددار هستند. به صورت متوسط می‌توانیم هزینه زندگی ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ دلاری را برای هر ماه بدون احتساب هزینه اجاره مسکن برای سکونت در این شهرها را در نظر بگیریم.

این مبلغ در حالی است که هزینه اجاره بهای یک آپارتمان یک خوابه در ونکوور برای هر ماه ۱۸۶۹ دلار و در ویکتوریا ۱۶۴۱ دلار است. ۱۲% مالیات، هزینه قبوض خدماتی ۱۵۰ دلاری و حمل و نقل ماهانه ۱۰۲ دلاری دیگر مواردی هستند که روی هزینه سکونت در بریتیش کلمبیا مؤثر خواهند بود. نکته جالب درباره این استان در نظر گرفته شدن حداقل دستمزد ۱۶.۷۵ دلاری برای هر ساعت کار در آن است. این مهم نشان می‌دهد که هر چند هزینه‌های زندگی در ن بالا است، اما به هر حال با داشتن یک شغل مناسب می‌توان یک زندگی مرفه و خوب را در ن رقم زد. حتی شغل‌های کارگری و مهارت محور نیز از این بابت می‌توانند شرایط خوبی داشته باشند.

بخوانید!  ورک پرمیت یا ویزای کار موقت کانادا چیست؟

کلام آخر

نکات بسیار مهمی را درباره شرایط زندگی در بریتیش کلمبیا کانادا با شما در میان گذاشتیم. استانی که در حال حاضر ۳ درصد از ساکنین آن را ایرانی‌ها تشکیل می‌دهند و این آمار هر ساله در حال تغییر است. کسانی که به آب‌وهوای ایران عادت دارند و زندگی در شرایط آب‌وهوایی سخت برای آنها غیرممکن است، علاقه بسیار زیادی برای مهاجرت به شهرهای بریتیش کلمبیا داشته و به همین دلیل است که در کنار تورنتو شهرهای این استان نیز تبدیل به مقصد اصلی بسیاری از مهاجرین ایرانی شده است. ما در کنار شما هستیم تا تمام روش‌های دریافت ویزای کاری کانادا برای شهرهای بریتیش کلمبیا را در دسترس شما قرار دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مطالب