هزینه زندگی در کانادا + به تفکیک شهر و استان [۲۰۲۴]

هزینه زندگی در کانادا + به تفکیک شهر و استان در سال 2023

هزینه زندگی در کانادا چقدر است؟ آیا می‌توانیم با یک درآمد متوسط در ایران یک زندگی معمولی در کانادا را آغاز کنیم؟ برای آغاز زندگی در کانادا نیاز به چه دارایی و هزینه‌ای داریم؟ این‌ها همگی سؤالاتی است که قبل از مهاجرت به کانادا باید آنها را پاسخ دهید و اتفاقاً پاسخ این سؤالات اهمیت بسیار زیادی برای رسیدن به نتیجه مطلوب برای شما خواهد داشت. برای کسانی که دوست داند همه جوانب را بررسی کرده و درنهایت بهترین تصمیم را برای خود بگیرند، در این مقاله از اکسپرتاپ خبرهای خوبی داریم. قرار است به مقایسه هزینه زندگی در کانادا با سایر کشورهای جهان پرداخته و سپس به صورت کامل و دقیق این هزینه‌ها را در شرایط مختلف در شهرها و استان‌های این کشور برآورد کنیم.

نه فقط برای مسافران مهاجرت کاری کانادا بلکه برای تمام کسانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، رسیدن به اطلاعات لازم درباره هزینه زندگی در کانادا ضروری است. برای کسانی هم که هنوز تصمیم جدی برای انتخاب یک کشور نگرفته‌اند نیز این اطلاعات اهمیت چند برابری دارد. برآورد هزینه قبل از سفر کاملاً لازم است و برای مهاجرت این امر به مراتب ضروری‌تر با ما در اکسپرتاپ همراه بمانید.

هزینه زندگی در کانادا

کانادا کشور بسیار پهناوری است و شهرهای زیادی هم دارد. قرار نیست هزینه زندگی در کانادا در تمام شهرها و استان‌های آن یکسان باشد، اتفاقی که برای تمام کشورهای بزرگ به همین ترتیب می‌افتد. حتی در یک شهر از کانادا، در مناطق مختلف و حومه آن ممکن است هزینه‌های بسیار متفاوتی را شاهد باشید. از این گذشته هزینه زندگی در کشورهای مختلف تحت تأثیر قدرت پولی ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال اگر کسی از نیویورک به تورنتو سفر کند، ممکن است شاهد کاهش هزینه‌های زندگی خود باشد و در عوض کسی که از تهران راهی تورنتو شود، شرایط برعکسی را تجربه خواهد کرد.

بخوانید!  همه چیز را درباره شهر وینیپگ کانادا بدانید

در ابتدای سال ۲۰۲۳ کانادا ۲۵مین کشور گران جهان بود. البته گرانی زندگی در یک کشور به سبک زندگی افراد نیز وابسته است. غذاهای خوشمزه‌تر، تفریحات بیشتر، سفرهای بیشتر، تاکسی به جای اتوبوس و از این دست از موارد ممکن است حتی هزینه‌های زندگی در کانادا در یک منطقه دور افتاده را نیز برای شما افزایش دهد. با این حساب برای تعیین هزینه زندگی در کانادا فاکتورهای بسیار متعددی باید مورد بررسی قرار گیرند.

نمودار زیر مقایسه هزینه‌های زندگی در کانادا در لیست ۵۰ کشور گران جهان است. همانطور که در نمودار ملاحظه می‌کنید، کانادا دارای شاخص هزینه‌های ۶۶.۱ است. این نمودار نشان می‌دهد که زندگی در کانادا ۳۴ درصد ارزان‌تر از نیویورک است.

هزینه زندگی در کانادا

همچنین دیگر شاخص‌های مربوط به هزینه زندگی در کانادا نیز به شرح زیر است:

شاخص هزینه زندگی ۶۶.۱
شاخص اجاره ۳۳.۴
شاخص هزینه زندگی با اضافه شاخص اجاره ۵۰.۴
شاخص هزینه مواد غذایی ۶۴.۲
شاخص قیمت رستوران ۶۲.۸
شاخص قدرت خرید محلی ۱۰۲.۱

معیار اندازه‌گیری تمام شاخص‌های بالا بر اساس استانداردهای جهانی و هزینه زندگی در شهر نیویورک بوده است. این آمارها نشان می‌دهد که در سال ۲۰۲۳ قدرت خرید محلی در کانادا حدود ۲% بیشتر از شهر نیویورک بوده است.

تا سال ۲۰۲۲ گران‌ترین شهرهای کانادا برای زندگی شهرهای ونکوور و تورنتو بودند که البته از آغاز سال ۲۰۲۳ شهر ویکتوریا از این دو شهر در حال پیشی گرفتن است. عمده تغییراتی که باعث شده تا ویکتوریا هزینه‌های بیشتری از تورنتو و ونکوور داشته باشد، مربوط به هزینه‌های اجاره و مسکن بوده است. این مهم نشان می‌دهد که در ویکتوریا ممکن است بالاترین سطح هزینه‌ها برای کاربران از نظر مسکن و اجاره‌ها نیز رقم بزند.

در استان‌های مختلف کانادا شرایط متفاوتی از نظر هزینه‌های زندگی شاهد هستیم، اما به طور کلی استان‌های بریتیش کلمبیا و اونتاریو بالاترین هزینه زندگی را در میان تمام استان‌های این کشور دارند. از ۱۰ مکان با بالاترین نرخ هزینه زندگی در کانادا ۹ مورد از آنها در این دو استان قار گرفته‌اند و ۱۰ امین گزینه هم شهر کلگری است.

بخوانید!  همه چیز را درباره شهر ویکتوریا کانادا بدانید

در جدول زیر شما می‌توانید گران‌ترین شهرهای کانادا برای زندگی را به ترتیب اولویت مشاهده کرده و شاخص‌های مختلف مربوط به آنها را نیز ببینید:

شهر استان شاخص هزینه شاخص اجاره شاخص هزینه و اجاره شاخص مواد غذایی شاخص قیمت رستوران قدرت خرید محلی
ونکوور بریتیش کلمبیا ۷۲.۷ ۵۲.۳ ۶۲.۹ ۷۰.۳ ۷۷.۶ ۹۳.۳
ویکتوریا بریتیش کلمبیا ۷۷.۲ ۴۵.۱ ۶۱.۸ ۷۷.۱ ۷۵.۷ ۸۶
تورنتو اونتاریو ۷۳.۵ ۴۹ ۶۱.۸ ۶۷.۹ ۸۰.۳ ۸۹.۴
مارکهام اونتاریو ۷۰.۶ ۴۷.۱ ۵۹.۳ ۶۱.۷ ۸۱.۲ ۹۲.۶
نانایمو بریتیش کلمبیا ۷۵.۳ ۳۵.۳ ۵۶.۱ ۷۴.۷ ۶۴.۶ ۸۴.۶
میسیساگا اونتاریو ۶۵.۶ ۴۴ ۵۵.۲ ۵۶.۴ ۵۵.۶ ۱۰۲.۵
کلگری آلبرتا ۷۳.۲ ۳۳.۲ ۵۴.۱ ۶۶.۲ ۷۱.۷ ۱۱۴.۵
اتاوا اونتاریو ۷۰.۳ ۳۵.۱ ۵۳.۴ ۶۳ ۷۲.۳ ۱۰۴.۲
لندن اونتاریو ۶۶.۹ ۳۸.۵ ۵۳.۳ ۵۹.۹ ۷۴.۳ ۱۱۲
سوری بریتیش کلمبیا ۶۷.۵ ۳۷.۳ ۵۳ ۶۳.۶ ۶۰.۴ ۱۲۳.۳
کملوپس بریتیش کلمبیا ۷۱ ۳۲.۸ ۵۲.۷ ۷۲ ۵۸.۴ ۹۳
کینگستون اونتاریو ۶۸.۳ ۳۵.۵ ۵۲.۶ ۶۶.۱ ۶۴.۳ ۱۰۱.۹
همیلتون اونتاریو ۶۸.۳ ۳۵.۱ ۵۲.۴ ۶۷.۲ ۶۲ ۹۲.۷
کلونا بریتیش کلمبیا ۶۴.۸ ۳۷.۶ ۵۱.۷ ۶۴.۲ ۵۸.۳ ۱۰۳.۹
هالیفاکس نوا اسکوشیا ۶۸.۶ ۳۳.۱ ۵۱.۶ ۶۸.۲ ۶۵.۱ ۱۰۰.۱
کیچنر اونتاریو ۶۵.۹ ۳۴.۵ ۵۰.۹ ۶۶.۵ ۶۳.۹ ۱۲۹.۸
برامپتون اونتاریو ۶۳.۹ ۳۵.۵ ۵۰.۳ ۵۶.۲ ۵۹.۸ ۱۲۰.۷
ادمنتون آلبرتا ۷۰.۶ ۲۵.۳ ۴۸.۹ ۶۵.۵ ۷۴.۶ ۱۰۸.۹
مونترال کبک ۶۶ ۲۹.۷ ۴۸.۶ ۶۴.۱ ۶۵.۸ ۹۸.۱
سنت کاتارینز اونتاریو ۶۴.۲ ۳۰.۵ ۴۸.۱ ۵۵.۸ ۷۱.۴ ۱۶۱.۷
فردریکتون نیو برانزویک ۷۰ ۲۳.۶ ۴۷.۸ ۷۰.۹ ۶۷.۹ ۱۱۷
وینیپگ مانیتوبا ۶۶.۵ ۲۵.۴ ۴۶.۸ ۶۵.۸ ۳۰.۱ ۷۹.۲
رددیر آلبرتا ۶۷.۲ ۲۴.۳ ۴۶.۶ ۶۴.۴ ۶۰ ۱۱۴.۳
ساسکاتون ساسکاچوآن ۶۷.۲ ۲۴ ۴۶.۵ ۶۲.۴ ۶۲.۱ ۱۲۰.۱
ویندزور اونتاریو ۶۲.۱ ۲۹.۲ ۴۶.۳ ۵۵ ۶۱.۴ ۱۱۳.۶
کبک سیتی کبک ۶۸.۶ ۲۱.۵ ۴۶ ۶۵ ۶۸.۶ ۱۰۶
رجینا ساسکاچوآن ۶۲.۴ ۲۱.۸ ۴۳ ۵۹.۹ ۵۷ ۱۴۹.۴

اطلاعات این جدول ارزش بسیار زیادی برای ارزیابی هزینه زندگی در کانادا دارد. در این جدول شما می‌توانید شهرهای مختلف کشور کانادا را برای موارد مختلفی ارزیابی کنید. مثلاً می‌توانید تعیین کنید که از نظر هزینه اجاره خانه کدام شهر گران‌تر است و از نظر غذا کدام شهر. این دسته‌بندی کمک زیادی برای انتخاب بهترین محل سکونت در این کشور به شما خواهد کرد.

بخوانید!  استان مانیتوبا کانادا؛ معرفی شهرهای بزرگ و هزینه زندگی در آن

میانگین هزینه زندگی در کانادا

برای اینکه به درک بهتری نسبت به هزینه زندگی در کانادا برسید، لازم است تا متوسطی از این هزینه‌ها را برای شهرهای مختلف این کشور به شما ارائه کنیم. در تصویر زیر میانگینی از هزینه‌های زندگی برای افراد مجرد و یک خانواده ۴ نفره را مشاهده می‌کنید. در این بررسی هزینه‌های اجاره خانه جداگانه بررسی شده است و شما می‌توانید بر این اساس شرایط زندگی در شهرهای مختلف کانادا را مشاهده کنید. دقت کنید که این اطلاعات برای سال ۲۰۲۳ تهیه شده است.

میانگین هزینه زندگی در کانادا

میانگین حقوق در کانادا بر اساس استان

بررسی و ارزیابی هزینه‌ها بدون در نظر گرفتن درآمدها عملاً چندان منطقی نیست و شما نمی‌توانید درک کنید که در چه وضعیت زندگی در این شهرها قرار خواهید گرفت. مثلاً ممکن است یک شهر با وجود هزینه‌های بسیار بالا برای زندگی، به دلیل میانگین حقوق بالا، سطح رفاه اجتماعی خوبی داشته باشد و انتخاب بهتری هم برای سکونت لقب بگیرد. این درک زمانی حاصل خواهد شد که ما هزینه زندگی در کانادا را در کنار متوسط درآمدهای شهرهای این کشور بررسی کنیم. طبق آخرین به روزرسانی صورت گرفته در این باره، متوسط درآمد کانادایی‌ها در کل کشور ۶۶۸۰۰ دلار در هر سال است. البته این درآمد بعد از حذف مالیات‌ها برآورد شده است.

همچنین در صورتی که خانواده‌های سالمند (افراد ۶۵ سال و بالاتر) را از این لیست حذف کنیم، متصور درآمد بعد از حذف مالیات، ۹۹۶۰۰ دلار در سال خواهد شد. در جدول زیر می‌توانید متوسط درآمد کاربران در استان‌های مختلف کانادا را مشاهده کنید. اعداد به دلار کانادا است.

شهر میانگین درآمد خانوار پس از مالیات
کانادا ۶۶.۸۰۰
نیوفاندلند و لابرادور ۵۹.۳۰۰
جزیره پرنس ادوارد ۵۹.۴۰۰
نوا اسکوشیا ۵۷.۵۰۰
نیوبرانزویک ۵۶.۹۰۰
کبک ۵۹.۷۰۰
اونتاریو ۷۰.۱۰۰
مانیتوبا ۶۳.۰۰۰
ساسکاچوآن ۶۷.۷۰۰
آلبرتا ۷۷.۷۰۰
بریتیش کلمبیا ۶۷.۵۰۰

همچنین این اطلاعات را باید برای شهرهای مهم کشور کانادا نیز ارزیابی کنیم. طبق آخرین آمار، متوسط درآمد خانوار پس از مالیات برای بزرگترین شهرهای کانادا به شرح جدول زیر خواهد بود:

بخوانید!  همه چیز را درباره شهر بنف کانادا بدانید
شهر استان متوسط درآمد خانوار
ادمنتون آلبرتا ۸۳.۵۰۰
کلگری آلبرتا ۷۵.۸۰۰
تورنتو اونتاریو ۷۲.۶۰۰
اتاوا اونتاریو ۷۲.۵۰۰
گاتیناو کبک ۷۲.۵۰۰
ونکوور بریتیش کلمبیا ۶۹.۶۰۰
وینیپگ منیتوبا ۶۳.۶۰۰
مونترال کبک ۶۲.۹۰۰

اگر به دنبال انتخاب بهترین شهر و بهترین استان برای سکونت در کانادا با توجه به متوسط درآمدها هستید، مهم‌ترین فاکتور قدرت خرید محلی است. شما باید به این نتیجه‌گیری برسید که در کدام شهر قدرت خرید بیشتری خواهید داشت. بر این اساس نیز باید شهرهای مختلف کانادا را رتبه‌بندی کنیم. در این رتبه‌بندی معیار اصلی شهر نیویورک انتخاب شده و وقتی قدرت خرید خانوار در یک شهر ۱۲۰ درصد اعلام می‌شود، به این معنی است که خانواری با درآمد متوسط آن شهر نسبت به خانواری با درآمد متوسط در نیویورک ۲۰ درصد قدرت خرید بیشتری دارد.

شهر استان قدرت خرید محلی
سنت کاترینز اونتاریو ۱۶۲.۹
رجینا ساسکاچوآن ۱۵۰.۵
کیچنر اونتاریو ۱۳۰.۸
سوری بریتیش کلمبیا ۱۲۴.۳
برامپتون اونتاریو ۱۲۱.۳
ساسکاتون ساسکاچوآن ۱۲۱.۱
فردریکتون نیوبرانزویک ۱۱۷.۸
رددیر آلبرتا ۱۱۵.۲
ویندزور اونتاریو ۱۱۴.۵
کلگری آلبرتا ۱۱۴.۳
لندن اونتاریو ۱۱۳
ادمنتون آلبرتا ۱۰۹.۷
کبک سیتی کبک ۱۰۷.۴
اتاوا اونتاریو ۱۰۴.۷
کلونا بریتیش کلمبیا ۱۰۴.۴
میسیساگا اونتاریو ۱۰۳.۲
کینگستون اونتاریو ۱۰۲.۷
مونترال کبک ۹۸.۸
هالیفاکس نوا اسکوشیا ۹۸.۳
ونکوور بریتیش کلمبیا ۹۴.۹
کملوپس بریتیش کلمبیا ۹۳.۷
همیلتون اونتاریو ۹۳.۴
مارکهام اونتاریو ۹۳.۳
تورنتو اونتاریو ۹۰.۶
ویکتوریا بریتیش کلمبیا ۸۹.۱
نانایمو بریتیش کلمبیا ۸۵.۲
وینیپگ مانیتوبا ۸۰.۳

اطلاعات بسیار جالبی را می‌توان از این داده‌ها به دست آورد که اتفاقاً اهمیت بسیار زیادی برای یک برآورد کامل از هزینه زندگی در کانادا دارند. مثلاً در برآورد درآمد خانوار مونترال یکی از آخرین‌ها در لیست است و تورنتو در بالای جدول قرار گرفته است، در حالی که از نظر قدرت خرید محلی مونترال شرایط بهتری نسبت به تورنتو دارد. این مهم نشان می‌دهد که میانگین حقوق بالاتر در شهر تورنتو هزینه‌های بالاتر زندگی در این شهر را جبران نمی‌کند.

بخوانید!  برنامه نیروی متخصص فدرال (FST) چیست؟

البته نمی‌توان فقط به همین معیارها نیز بسنده کرد. این داده‌ها شاید نشان از این داشته باشند که سنت کاترینز بهترین شهر برای سکونت در کانادا است، اما فاکتورهای مختلف دیگری نیز برای این منظور باید ارزیابی شوند. از طرف دیگر هزینه‌های زندگی به سبک زندگی افراد نیز بستگی دارد.

هزینه زندگی در کانادا به تفکیک شهر و استان

نوبت به این رسیده تا جزئیات بیشتری از هزینه زندگی در کانادا را با شما در میان بگذاریم. این اطلاعات از سایت Numbeo استخراج شده برای اوایل سال ۲۰۲۳ محاسبه شده‌اند. همچنین این اعداد متوسطی از هزینه‌ها در معیارهای مختلف را نشان می‌دهند و ممکن است در برخی مناطق هزینه‌ها بالاتر یا پایین‌تر از این مقدار باشند. هزینه زندگی در کانادا را در ادامه در آیتم‌های مختلفی مورد بررسی قرار می‌دهیم. البته متوسط این هزینه‌ها را در بالا با هم مرور کردیم و حالا شما باید به صورت دقیق بدانید که هر شهری چه هزینه‌هایی برای شما در برخواهد داشت.

هزینه مسکن در کانادا

هزینه مسکن در کانادا

در اولین قدم هم باید هزینه‌های مربوط به مسکن و اجاره را با هم بررسی کنیم. تمام اعداد به دلار کانادا است.

شهر اجاره آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر اجاره آپارتمان ۱ خوابه در بیرون از مرکز شهر اجاره آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر اجاره آپارتمان ۳ خوابه در بیرون از مرکز شهر قیمت هر مترمربع خانه در مرکز شهر قیمت هر مترمربع خانه خارج از مرکز شهر
ونکوور ۲۴۶۷.۴۸ ۲۰۹۰.۸۹ ۴۵۱۴.۶ ۳۲۴۲.۶۶ ۱۳۵۹۵.۸۸ ۱۰۵۹۴.۸۸
تورنتو ۲۴۰۴.۸۳ ۲۰۰۷.۲۵ ۳۸۴۸.۵ ۳۱۴۸.۸۴ ۱۳۰۶۴.۷۶ ۱۰۰۷۳.۲۵
میسیساگا ۲۱۸۳.۲۱ ۱۹۰۱.۱۶ ۳۲۶۸.۶۵ ۲۸۷۴.۲۸ ۹۷۷۷.۸۵ ۷۶۰۹.۳۲
ویکتوریا ۲۱۱۴.۹۵ ۱۶۹۸.۰۴ ۳۷۲۹.۴ ۳۰۲۵.۵۲ ۱۱۹۲۵.۳ ۹۶۲۲.۷۰
اتاوا ۱۷۴۰.۷۹ ۱۴۱۴.۸۵ ۲۸۴۱.۷۸ ۲۲۵۳.۵۲ ۷۲۴۷.۱۶ ۵۸۸۶.۸۸
نانایمو ۱۵۹۷.۷۱ ۱۴۹۹.۴۶ ۲۶۴۷.۴۵ ۲۴۵۷.۷۷ ۴۸۰۷.۳۶ ۵۱۲۷.۸۸
کلگری ۱۵۶۱.۲۹ ۱۳۰۷.۸۱ ۲۸۰۷.۳۱ ۲۱۴۵.۵۲ ۵۴۷۶.۸ ۳۹۳۵.۳۷
مونترال ۱۴۴۹.۳۶ ۱۱۱۰.۱۱ ۲۵۳۷.۴۷ ۱۸۵۱.۵ ۸۳۴۶.۳۰ ۴۷۸۰.۱۶
ادمنتون ۱۲۴۲.۲۸ ۱۰۲۶.۳۶ ۲۰۵۳.۴۶ ۱۵۷۰.۰۸ ۲۹۸۶.۷۷ ۲۴۹۹.۶۶
وینیپگ ۱۱۱۶.۳ ۱۱۵۳.۴۴ ۱۸۶۶.۶ ۱۷۷۹.۹۴ ۳۹۰۱.۰۵ ۳۴۴۲.۷۲
کبک ۱۰۴۸.۹۲ ۸۷۵.۲۵ ۱۸۳۲.۸۷ ۱۳۲۵.۸۱ ۱۱۷۳۹.۴ ۳۲۷۲.۲۹
بخوانید!  هر آنچه که باید درباره شهر کلگری کانادا بدانید

هزینه حمل و نقل در کانادا

بعد از بررسی هزینه مسکن در شهرهای مختلف کانادا حالا نوبت به این رسیده تا میانگین هزینه حمل و نقل در شهرهای مختلف این کشور را نیز بررسی کنیم. این اطلاعات نیز مربوط به همین سال ۲۰۲۳ است.

شهر هزینه حمل و نقل در هر ماه قیمت ۱ لیتر بنزین Volkswagen Golf 1.4 90 KW Trendline (ماشین جدید معادل)
تورنتو ۱۵۷.۰۵ ۱.۶۴ ۲۸۱۸۸.۲۶
اتاوا ۱۲۵.۷۵ ۱.۹ ۲۸۷۷۲.۵۷
ونکوور ۱۲۰.۸۱ ۲.۰۹ ۳۰۲۰۱.۷۱
کلگری ۱۱۲.۶۸ ۱.۶۳ ۲۸۸۷۳.۱۷
همیلتون ۱۱۰.۴۹ ۱.۷۳ ۲۵۶۶۳.۷۵
وینیپگ ۱۰۴.۷ ۱.۸۶ ۲۷۱۸۱.۵۴
لندن ۹۵.۵۷ ۱.۶۹ ۳۰۶۸۴.۰۴
مونترال ۹۴.۶۳ ۱.۹۴ ۳۰۲۰۱.۷۱

تفاوت قیمتی بنزین در شهرهای مختلف کانادا و البته حتی در بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت، آن هم در یک شهر نیز در این کشور بسیار جالب است. از این رو باید به موضوع حمل و نقل و هزینه‌های آن نگاه ویژه‌ای داشته باشید. به صورت تجربی قیمت بنزین بعد از ساعت ۸ شب در شهرهای کانادا به ارزان‌ترین شرایط ممکن می‌رسد و هزینه‌ها کمتر خواهد شد. در آخر هفته‌ها نیز گران‌ترین زمان برای بنزین خواهد بود. به همین دلیل خیلی از مواقع وقتی قیمت بنزین در یک پمپ بنزین نرخ کمتری داشته باشد، خیلی‌ها به دنبال پر کردن باک بنزین خودرو خود می‌روند.

هزینه مواد غذایی در کانادا

هزینه مواد غذایی مورد بعدی است که باید به بررسی آن بپردازیم. البته این هزینه‌ها متوسط است و از این گذشته بسته به شرایط زندگی هر فرد ممکن است تجمیع این هزینه‌ها متفاوت باشد.

شهر ۱ لیتر شیر ۱ عدد نان تخم مرغ ۱ کیلو سیب زمینی ۱ کیلو برنج سفید
تورنتو ۳.۶۵ ۳.۴۴ ۴.۳۶ ۳.۵۴ ۴.۰۳
ویکتوریا ۳.۴۳ ۳.۷۳ ۴.۹۵ ۴.۳۲ ۴.۹۱
ونکوور ۲.۸۶ ۳.۵۹ ۴.۹۹ ۳.۶۲ ۴.۷۱
ساسکاتون ۲.۸۳ ۲.۷۴ ۴.۴۳ ۲.۵۹ ۴.۲۶
مونترال ۲.۸ ۳.۸۲ ۴ ۲.۳۴ ۳.۸۸
ادمنتون ۲.۶۵ ۳.۰۹ ۳.۷۱ ۲.۶۹ ۴.۱۳
اتاوا ۲.۶۵ ۲.۹۷ ۴.۱۲ ۲.۵۷ ۴.۴۳
هالیفاکس ۲.۴۹ ۳.۱۸ ۴.۶۴ ۳.۵۶ ۵.۶۶
کلگری ۲.۳۴ ۳ ۴.۲۷ ۲.۹۵ ۳.۴۸
کبک سیتی ۲.۲۴ ۳.۳۶ ۳.۷۴ ۳.۷۷ ۴.۵۲
بخوانید!  بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان 2024

هزینه پوشاک در کانادا

هزینه خرید پوشاک در شهرهای مختلف کانادا نیز با هم متفاوت است و بسته به محل سکونت خود باید به فکر هزینه‌های زیر برای پوشاک در فصل‌های مختلف باشید:

شهر ۱ شلوار جین ۱ لباس تابستانی ۱ جفت کف نایک متوسط
لندن ۹۸.۴۶ ۶۰.۸۷ ۱۱۳.۰۱
کبک سیتی ۹۴.۴۹ ۵۳.۱۴ ۱۱۵.۳۷
هالیفاکس ۸۹.۶۲ ۴۹.۴۲ ۱۲۰.۶۶
ویکتوریا ۸۶.۹۴ ۴۸.۷۹ ۱۱۱.۲۶
مونترال ۸۳.۸۷ ۵۰.۱۶ ۱۲۳.۴۳
فردریکتون ۸۰.۳۶ ۴۱.۲۵ ۱۲۴.۰۸
تورنتو ۸۰.۳ ۴۸.۵۱ ۱۲۳.۷۱
ونکوور ۷۹.۸۵ ۵۰.۹ ۱۱۹.۶۹
اتاوا ۷۸.۶۷ ۵۵.۶۷ ۱۱۴.۳
کلگری ۷۶.۳ ۶۵.۹۸ ۱۰۷.۳۶
ادمنتون ۷۳.۶۲ ۴۲.۰۹ ۱۰۲.۶۲

هزینه خدمات عمومی در کانادا

یکی دیگر از مهم‌ترین بخش‌های هزینه زندگی در کانادا به هزینه خدمات عمومی مانند اینترنت و برق و آب برمی‌گردد. در جدول زیر می‌توانید متوسط این هزینه‌ها را برای شهرهای مختلف کانادا مشاهده کنید.

شهر هزینه برق برای ۸۵ متر مربع آپارتمان تعرفه تلفن همراه برای ۱ دقیقه هزینه اینترنت ۶۰ مگابایت بر ثانیه
برامپتون ۳۲۳.۶۷ ۰.۴۱ ۷۷.۹۵
کلگری ۲۹۰.۹۹ ۰.۳۸ ۸۷.۸۵
ادمنتون ۲۴۹.۰۲ ۰.۳۵ ۸۲.۳۸
وینیپگ ۱۹۹.۴ ۰.۳۸ ۸۷.۳۲
هالیفاکس ۱۹۰.۷۲ ۰.۲۱ ۱۰۶.۸۴
کبک سیتی ۱۸۲.۹۹ ۰.۵۳ ۷۴.۸۱
اتاوا ۱۸۱.۹۹ ۰.۴۱ ۸۰.۵۸
تورنتو ۱۷۴.۲۹ ۰.۴۲ ۷۴.۹۹
ویکتوریا ۱۶۴.۲۸ ۰.۳۸ ۱۰۲.۹۶
ونکوور ۱۲۰.۴۸ ۰.۳۶ ۸۵.۶۹
مونترال ۱۰۵.۱۳ ۰.۵۱ ۶۱.۵۷

هزینه رستوران در کانادا

هزینه رستوران در کانادا

برای اینکه بتوانید مقایسه‌ای میان هزینه‌های پخت غذا در منزل با هزینه‌های غذا در رستوران داشته باشید، لازم است تا نیم‌نگاهی به متوسط هزینه‌های خوردن غذا در رستوران‌ها نیز داشته باشیم. در جدول زیر می‌توانید این هزینه‌ها را به صورت جداگانه برای شهرهای مختلف کانادا مشاهده کنید.

شهر ۱ وعده در رستوران ارزان ۱ وعده در رستوران متوسط برای ۲ نفر
ونکوور ۲۵.۱۷ ۱۰۰.۶۷
کلگری ۲۵.۱۵ ۹۰.۵۴
ادمنتون ۲۵.۱۵ ۱۰۰.۶
لندن ۲۵.۱۵ ۱۰۳.۶۲
اتاوا ۲۵.۱۵ ۹۰.۵۴
ویکتوریا ۲۵.۱۵ ۱۰۰.۶
کبک سیتی ۲۴.۰۲ ۸۰.۴۸
تورنتو ۲۳.۴۹ ۱۱۷.۵۰
کینگستون ۲۰.۵۹ ۹۰.۴
مونترال ۲۰.۱۳ ۹۰.۶۱

هزینه ورزش و سینما در کانادا

یکی دیگر از عادات زندگی بسیار مهم ورزش کردن و تفریحات سالم است. استفاده از باشگاه‌های ورزشی در کانادا نیز هزینه‌های مخصوص به خود را خواهد داشت. در ادامه متوسطی از هزینه‌های ورزشی مربوط به شهرهای مختلف کانادا را نیز با هم مرور می‌کنیم.

بخوانید!  هر آنچه که باید درباره شهر چرچیل کانادا بدانید
شهر هزینه ماهانه باشگاه بدنسازی برای ۱ نفر ۱ ساعت اجاره زمین تنیس در آخر هفته ۱ صندلی در سینما
کلگری ۷۸.۹۴ ۳۵.۶۱ ۱۶.۱۰
ویکتوریا ۷۶.۱۷ ۲۵.۹۱ ۱۵.۰۹
اتاوا ۷۲.۷۰ ۳۴.۵۸ ۱۵.۰۹
مارکهام ۶۲.۶۵ ۱۷.۵۸ ۱۵.۰۷
ادمنتون ۶۱.۷۳ ۲۱.۰۱ ۱۵.۰۹
تورنتو ۶۰.۶۹ ۲۲.۵۹ ۱۵
کلونا ۶۰.۴۹ ۲۶.۱۷ ۱۳.۰۹
کینگستون ۵۹.۶ ۸.۷۹ ۱۴.۰۶
ونکوور ۵۹.۴۹ ۱۴.۸۶ ۱۷.۱۱
رجینا ۵۳.۲۴ ۱۶.۳۲ ۱۴.۵۶
ویندزور ۵۳.۰۷ ۲۴.۵ ۱۳.۰۹
ساسکاتون ۵۲.۷۵ ۲۲.۵ ۱۶.۰۷
کبک سیتی ۴۹.۵۲ ۳۸.۲۳ ۱۴.۰۸
وینیپگ ۴۴.۹۱ ۲۹.۴۵ ۱۴.۰۹
مونترال ۳۹.۸۱ ۱۸.۶۸ ۱۵.۰۹

هزینه تاکسی در کانادا

برای کسانی که به دنبال استفاده از تاکسی به جای حمل و نقل عمومی هستند، هزینه‌های زندگی در کانادا متفاوت خواهد بود. در جدول زیر هزینه‌های استفاده از تاکسی‌های درون شهری را نیز برای شهرهای مختلف کانادا با هم مرور می‌کنیم.

شهر وروديه تاکسی هر کیلومتر با تاکسی ۱ ساعت انتظار تاکسی
برامپتون ۵.۰۳ ۲.۰۱ ۲۵.۱۷
کلگری ۴.۵۳ ۲.۰۱ ۴۱.۱۸
همیلتون ۴.۴۲ ۱.۸۱ ۳۴.۸۶
تورنتو ۴.۴۱ ۱.۷۵ ۳۱
مونترال ۴.۱۳ ۱.۷۶ ۴۱.۵۳
اتاوا ۴.۰۲ ۲.۰۱ ۲۴.۱۴
وینیپگ ۳.۸۰ ۱.۶۱ ۳۱.۵۱
ونکوور ۳.۷۸ ۲.۰۱ ۳۷.۳۹
ادمنتون ۳.۷۲ ۱.۵۸ ۳۰.۱۸
کبک سیتی ۳.۵۲ ۱.۷۶ ۳۹.۲۴

هزینه زندگی در کانادا دانشجویی

هزینه زندگی در کانادا دانشجویی

هزینه زندگی در کانادا دانشجوی به شرایط مختلفی از جمله سبک زندگی، شهر محل تحصیل، نوع مسکن و مواردی از این دست بستگی دارد. برای این منظور نیز می‌توانیم متوسط هزینه‌های زندگی دانشجویی در کانادا را برای شما به شرح جدول زیر قرار دهیم:

فعالیت هزینه به دلار کانادا
هزینه مسکن ۴۰۰ تا ۸۰۰ دلار
هزینه حمل و نقل ۸۰ تا ۱۱۰ دلار
غذا ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار
سرگرمی ۱۵۰ دلار
بیمه سلامتی ۷۴ دلار
خدمات ۱۶۴.۶۴ دلار
اینترنت ۷۸.۸۲ دلار

هزینه زندگی در کانادا تورنتو

هزینه زندگی در کانادا تورنتو به نسبت بسیاری از شهرهای این کشور گران است. تورنتو در واقع یکی از گران‌ترین شهرهای کانادا برای زندگی محسوب می‌شود. شهری که نزدیک به ۳ میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده و هر ساله متقاضیان زیادی برای سکونت در این شهر عازم آن می‌شوند. ایرانی‌های خیلی زیادی نیز در این شهر ساکن هستند. متوسطی از هزینه‌های زندگی در تورنتو در هر ماه به شرح زیر است:

بخوانید!  استان یوکان کانادا؛ کوچکترین استان و تنها با یک شهر
هزینه زندگی در تورنتو برای ۱ نفر برای خانواده ۴ نفره
کل هزینه‌ها بدون اجاره مسکن ۲۴۶۰ دلار ۵۴۹۳ دلار
اجاره خانه و هزینه خدمات ۱۵۰۰ دلار ۲۴۴۲ دلار
غذا ۵۸۱ دلار ۱۵۳۰ دلار
حمل و نقل ۲۵۰ دلار ۶۳۲ دلار
متوسط درآمد ماهانه پس از مالیات ۳۴۱۹ دلار

طبق آخرین آمار ثبت شده برای هزینه زندگی در کانادا همچنین شهر تورنتو رکوردهای زیر را نیز در این کشور از نظر هزینه‌های زندگی به خود اختصاص داده است:

  • از نظر کل هزینه‌های زندگی بدون پرداخت اجاره در رتبه ۱ تا ۳ در گردش است.
  • از نظر هزینه حمل و نقل جایگاه اول را دارد.
  • از نظر میانگین درآمد ماهانه رتبه ۲۸ را دارد.
  • کیفیت زندگی در این شهر رتبه ۳ شهرهای کانادا را دارد.
  • این شهر پرجمعیت‌ترین شهر کانادا است.

هزینه زندگی در کانادا مونترال

یکی از مناسب‌ترین شهرهای کانادا برای زندگی از نظر هزینه مونترال است. این شهر هرچند از جمله شهرهای معروف کانادا است، اما هزینه‌های زندگی در آن مناسب بوده و می‌توانید از جذابیت‌های این شهر برای مهاجرت کاری کانادا نیز استفاده کنید. جدول هزینه‌های زندگی در مونترال به صورت متوسط به شرح زیر است:

هزینه زندگی در مونترال برای ۱ نفر برای خانواده ۴ نفره
کل هزینه‌ها بدون اجاره مسکن ۱۷۶۰ دلار ۴۱۹۵ دلار
اجاره خانه و هزینه خدمات ۸۷۵ دلار ۱۵۰۰ دلار
غذا ۵۵۱ دلار ۱۴۴۱ دلار
حمل و نقل ۱۷۲ دلار ۴۵۴ دلار
متوسط درآمد ماهانه پس از مالیات ۳۰۴۰ دلار

شهر مونترال از نظر کیفیت رتبه ۲ را در میان تمام شهرهای کانادا دارد. این شهر دومین شهر پرجمعیت کانادا محسوب می‌شود و از نظر کل هزینه‌های زندگی در کانادا رتبه ۵۸ را به خود اختصاص داده است.

هزینه زندگی در کانادا ونکوور

یکی دیگر از شهرهای گران‌قیمت کانادا برای زندگی ونکوور است که البته فرصت‌های شغلی زیادی داشته و از این نظر می‌تواند انتخاب مناسبی برای مهاجرت کاری باشد. در شهر ونکوور نیز متوسط هزینه‌های زندگی به شرح زیر است:

بخوانید!  استان بریتیش کلمبیا کانادا؛ وضعیت اقتصادی و زندگی در آن
هزینه زندگی در ونکوور برای ۱ نفر برای خانواده ۴ نفره
کل هزینه‌ها بدون اجاره مسکن ۲۴۷۷ دلار ۵۵۱۰ دلار
اجاره خانه و هزینه خدمات ۱۵۸۳ دلار ۲۶۲۷ دلار
غذا ۵۷۸ دلار ۱۵۰۰ دلار
حمل و نقل ۱۵۹ دلار ۴۱۰ دلار
متوسط درآمد ماهانه پس از مالیات ۳۰۳ دلار

ونکوور از نظر کیفیت زندگی در رده ۷ از شهرهای کانادا قرار گرفته و همچنین ۸ مین شهر پرجمعیت کانادا نیز محسوب می‌شود که هر ساله میزبان مهاجران بسیار زیادی نیز است.

کلام آخر

در انتهای این مقاله هستیم و اکنون شما به صورت دقیق می‌دانید که متوسط هزینه زندگی در کانادا به تفکیک شهر و استان چقدر است. این مهم کمک می‌کند تا در زمان انتخاب شهر مناسب برای مهاجرت به دنبال بهترین گزینه‌ها باشید. در اکسپرتاپ به دنبال ارائه بهترین نکات برای شناخت هر چه بهتر کشور کانادا به شما هستیم و همچنین حرفه‌ای‌ترین خدمات مشاوره مهاجرت کاری کانادا و مهاجرت از طریق استارتاپ کانادا را نیز دنبال می‌کنیم. شما می‌توانید برای دریافت جاب آفر کانادا روی کار تیم حرفه‌ای و متخصص ما در این باره حساب ویژه‌ای داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مطالب