ویزای ICT کانادا، اقامت تضمینی مدیران

ویزای ICT کانادا، اقامت تضمینی مدیران

در حال حاضر، کانادا با داشتن یک بازار کاری پویا و فراگیر، جذابیت بسیاری برای متخصصان و مدیران در جهان دارد. برنامه (ICT) علی‌الخصوص برای مدیران با تجربه، این امکان را فراهم می‌کند که در محیط کاری حرفه‌ای و عالی در کانادا فعالیت کنند. برای دریافت ویزا کاری کانادا به جهت اخذ انواع سمت‌های مدیریتی در شرکت‌های مختلف یا انتقال شعبه یک شرکت می‌توانید از این برنامه استفاده نمایید. در این مطلب از اکسپرتاپ، به بررسی گام‌ها و شرایط مرتبط با دریافت ویزای ICT کانادا برای مدیران بعنوان یکی از روش‌های ویزای کار موقت کانادا می‌پردازیم. ما در این مجموعه به صورت تخصصی به دریافت ویزا‌های مختلف برای اقامت در این کشور علی‌الخصوص دریافت ویزای استارتاپ کانادا فعالیت و تجربه داریم و در تمام مسیر همراه شما خواهیم بود.

ویزای ICT کانادا

ویزای ICT به معنای انتقال داخلی کارکنان در معنای تحت الفظی (Intra-Company Transfer) و همچنین جابه‌جایی مدیران از واحد یک شرکت به بخش دیگر درکشور مقصد می‌باشد. در واقع این نوع ویزا به کارمندان یک شرکت اجازه می‌دهد که از یکی از دفاتر یا واحد‌های خود در یک کشور به یک دفتر یا واحد دیگر در کشور دیگر منتقل شوند. این انتقال می‌تواند در چارچوب یک شرکت چند ملیتی نیز (Multinational Corporation) انجام شود. معمولاً ویزای ICT مخصوص مدیران، کارمندان اجرایی و افراد با تجربه و دارای مهارت‌های خاص است که نیاز به انتقال داخلی درون یک شرکت دارند. این افراد می‌توانند به عنوان مدیر عامل، مدیران ارشد، یا افراد با ویژگی‌ها و مهارت‌های کلان و تخصصی در زمینه شغلی معین انتقال انجام شود. البته دریافت این ویزا سختی‌های خودش را دارد و مخصوص شرکت‌های بزرگ و معروف است.

بخوانید!  همه چیز را درباره شهر بنف کانادا بدانید

شرایط دریافت ویزای ICT کانادا

برخی از شرایط عمومی که ممکن است برای درخواست ویزای ICT در نظر گرفته شوند عبارتند از:

 • تعلق به یک شرکت چندملیتی

درخواست دهنده باید به عنوان کارمند یک شرکت چندملیتی فعالیت کند و قبلاً در جایگاه کارمند در یکی از دفاتر یا واحد‌های شرکت در خارج از کانادا کار کرده باشد.

 • مدت زمان کار با شرکت

در برخی موارد، نیاز است که کارمند حداقل مدت زمان خدمت در شرکت مبدأ را برآورد کند (معمولاً این زمان بیش از یک سال است)

 • توافق‌نامه بین شرکت‌ها

توافق‌نامه بین شرکت مبدأ و شرکت مقصد که مفاد انتقال ویزای ICT را تائید کند لازم است تائید شده باشد.

 • شناخت کامل قوانین مهاجرت کانادا

کارمند مربوطه باید آگاهی کاملی از قوانین مهاجرت و شرایط ویزای ICT کانادا داشته باشد.

 • تحصیلات و تجربه کاری

ممکن است در برخی موارد، تحصیلات و تجربه کاری خاصی برای درخواست ویزای ICT مورد نظر قرار گیرد.

چه مدارکی برای دریافت ویزای ICT کانادا لازم است؟

 • تمام مدارک شناسایی به جهت ارائه‌ی هویت
 • ترجمه و اصل تمامی مدارک تحصیلی (تائید شده با مهر وزارت دادگستری)
 • برنامه‌ی کسب و کار برای فعالیت در شرکتی که در کشور کانادا است
 • اسناد مربوط به دارایی‌ها و گواهینامه‌های مالیاتی
 • تمامی مدارک مربوط به شرکت مانند مدرک ثبت شرکت و لیست بیمه نامه
 • پیشنهاد کار از شرکت مبدأ (در برخی موارد، نیاز به تائید از طریق وزارت منابع انسانی و توسعه اجتماعی کانادا (HRSDC/ESDC) وجود دارد)
 • توافق‌نامه بین شرکت‌ها
 • فرم‌های درخواست و ویزا

هزینه دریافت ویزای ICT کانادا چقدر است؟

از آنجایی که این ویزا، نوعی ویزا موقت کانادا است، هزینه‌هایش هم طبق همان مدل بررسی می‌شود. هزینه انگشت‌نگاری، در این نوع ویزا به صورت ثابت ۸۵ دلار کانادا است. اگر بخواهید اجازه‌ی کار در کشور کانادا را بگیرید باید ۱۵۵ دلار کانادا بپردازید و اگر لازم باشد مطابقت کارفرما تائید شود لازم است ۲۳۰ دلار کانادا پرداخت گردد. این هزینه‌ها با توجه به آخرین قوانین کنسولگری کانادا آمده است و ممکن است در طی زمان تغییر کند.

بخوانید!  هر آنچه که باید درباره شهر کلگری کانادا بدانید

الزامات ویزای ICT کانادا برای شرکت‌ها

اگر یک شرکت بخواهد به کشور کانادا منتقل شود باید ثابت کند که توانایی و تمکن مالی سالیانه صد هزار دلار داشته و در هر سال حداقل ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار امکان سودآوری دارد. در ضمن باید به صورت دقیق لوکیشن محل جدید شرکت را در کانادا ثبت نموده و به مراجع مربوطه اعلام نماید.

الزامات ویزای ICT کانادا برای کارمندان

برای اینکه کارمندان یک شرکت بتوانند از ایران به شعبه‌ی شرکت کانادایی بروند باید بیش از یک سال در آن شرکت کرده باشند و با توجه به سمت اجرایی که در آن مجموعه داشته‌اند اهداف مربوط به پیشرفت مجموعه و پلنی که برای رشد اقتصادی شرکت وجود دارد را بیان نمایند تا به کشور مقصد نشان دهند که برای منفعت رسانی توانایی کافی دارند.

چقدر طول می‌کشد تا ویزای ICT کانادا را دریافت کنیم؟

بسته به اینکه تمام مدارک شما آماده باشد یا نه از یک تا ۳ ماه این زمان متغیر است. اگر با یک مجموعه مهاجرتی امن و معتبر مانند اکسپرتاپ کار کنید قطعاً در وقت و هزینه‌هایتان صرفه‌جویی زیادی خواهد شد.

جمع‌بندی

ویزای ICT یکی از انواع ویزا‌های کانادایی است که به کارفرمایان و کارمندان یک شرکت اجازه ورود به کانادا را می‌دهد. این ویزا برای کارکنانی است که از طریق یک شرکت خارجی به یک شعبه یا دفتر خود در کانادا منتقل شده‌اند. ویزای ICT در دو نوع فردی و گروهی ارائه می‌شود. مدت زمان اقامت با ویزای ICT ممکن است متفاوت باشد، اما به طور معمول به مدت حداکثر ۷ سال اجازه اقامت می‌دهد. شرکت و کارکنان باید الزامات مشخص شده توسط مهاجرت کانادا از جمله داشتن قرارداد کاری معتبر، تجربه کاری مرتبط و مدارک لازم را رعایت نمایند. این ویزا به کارفرمایان اجازه می‌دهد که به راحتی کارکنان خود را بین شعبه‌ها یا دفاتر مختلف منتقل نموده و از خدمات آنان بهره‌مند شوند. اکسپرتاپ متخصص در زمینه دریافت انواع ویزای کانادا است که با مشاوره رایگان به شما کمک می‌کند تا هرچه زودتر به این کشور مهاجرت کنید.

بخوانید!  همه چیز را درباره شهر اتاوا کانادا بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مطالب