برنامه ویزای کار IMP کانادا چیست؟

برنامه و شرایط دریافت ویزای کار IMP کانادا چیست؟

همه افرادی که رؤیای مهاجرت به کانادا را دارند، به دنبال یک روش مناسب هستند که دقیقاً مطابق با شرایطشان باشند و تا حد ممکن از پرداخت هزینه‌های بی‌دلیل و صرف زمان زیاد جلوگیری نمایند. افرادی که نمی‌توانند به صورت تحصیلی یا سرمایه‌گذاری به این کشور بروند، باید در خصوص اخذ انواع ویزا‌های کاری آگاهی پیدا کنند. یکی از این مدل‌ها، ویزای کار IMP کانادا است. در این روش شما با دریافت جاب آفر کانادا می‌توانید ویزا کاری کانادا که البته به صورت موقت است را دریافت نموده و پس از طی مراحل مربوطه آن را به ویزای دائم تبدیل نمایید. اکسپرتاپ قصد دارد که در این مطلب به شما نکات اساسی درباره IMP را بگوید. همراه باشید و در باره یکی از روش‌های ورک پرمیت کانادا بخوانید …

ویزای کار IMP کانادا چیست؟

ویزای کار IMP (International Mobility Program) یکی از برنامه‌های مهاجرتی به کانادا است که تحت این برنامه، افراد می‌توانند به عنوان کارمند یا کارفرمایان خارجی در کانادا فعالیت کنند.

در این برنامه، ویزا‌ها بر اساس اهداف و نیاز‌های خاص اجتماعی و اقتصادی کانادا صادر می‌شوند و مطابق با مهارتی که شما دارید در نظر گرفته شده‌اند.

بخوانید!  ویزای کارآفرینی یا C11 کانادا چیست؟

انواع ویزای کار IMP کانادا

برخی از انواع ویزا‌های کاری IMP عبارتند از:

 • ویزای کار موقت (Work Permit)

برای افرادی که به مدت مشخص به عنوان کارمندان یا کارفرمایان در کانادا کار می‌کنند.

 • ویزای کاری در فریمورک (Open Work Permit)

این ویزا به افراد امکان می‌دهد که به صورت مستقل و بدون محدودیت کاری در کانادا فعالیت نموده و امکان اشتغال در شغل مورد نظرشان را دارد.

 • ویزای کاری تحت توافق‌نامه‌های تجاری (Trade Agreements)

این مورد شامل ویزا‌هایی است که بر اساس توافق‌نامه‌های تجاری بین کانادا و کشور‌های دیگر صادر می‌شوند. این ویزا‌ به افرادی که در زمینه‌های خاصی مانند تجارت و کسب و کار‌های بین‌المللی فعالیت می‌کنند، ارائه می‌شود.

 • ویزای کاری برای افراد با مهارت خاص (Specialized Workers)

این ویزا‌ برای افرادی که دارای مهارت و تخصص هستند و به عنوان کارمندان متخصص به کانادا دعوت شده‌اند، ارائه می‌شود.

چه شرایطی برای دریافت ویزای کار IMP کانادا وجود دارد؟

برای اینکه در مورد شرایط ویزای کار IMP کانادا بدانید، باید اول مشخص کنید که در کدام بخش قرار است در این کشور به فعالیت و کار بپردازید.

 • منتقل نمودن کسب و کار یا مجموعه

اگر می‌خواهید شرکتتان را به این کشور ببرید می‌توانید از ویزای کار IMP کانادا استفاده کنید. در این روش شرکت باید به نام شخص شما به ثبت رسیده و حداقل پنج سال از زمان تأسیس آن گذشته باشد.

 • ویزای کار IMP کانادا به عنوان کارآفرین

اگر کارآفرین هستید و می‌دانید کسب و کار شما توانایی رشد دارد، می‌توانید از این ویزا برای مهاجرت استفاده کنید. برای اینکه از این طریق اقدام کنید لازم است حداقل ۱ سال از فعالیت شما در حوزه مورد نظرتان گذشته باشد و منفعت‌رسانی بیزینس را به کشور مقصد اثبات نمایید.

 • راه‌اندازی استارتاپ

اگر یک استارتاپ دارید که می‌دانید توانایی بازدهی مالی در آن بالا است، می‌توانید از طریق این نوع ویزا برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایید. برای این کار لازم است تمکن مالی داشته باشید و با توجه به ظرفیت پروژه، آن را به کشور مقصد اثبات نمایید.

بخوانید!  برنامه‌های مهاجرت استانی کانادا (PNP) چیست؟

هزینه‌های ویزای کار IMP کانادا چقدر است؟

هزینه‌ها در دریافت این نوع ویزا متغیر است. از ۱۵۵ تا ۲۳۰ دلار کانادا، با توجه به نوع اقدامتان برای دریافت ویزای کار IMP کانادا باید پرداخت شود. در بخش‌های بیومتریک نیز باید برای انگشت‌نگاری مبلغ هشتاد و پنج دلار کانادا بپردازید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای کار IMP کانادا

برای درخواست ویزای کار IMP (International Mobility Program) کانادا، مدارک مختلفی لازم است:

 • پیشنهاد کار از کارفرما یا همان جاب آفر (نامه‌ای از کارفرما که حاوی جزئیات پیشنهاد کار، شرایط حقوقی و سایر اطلاعات مرتبط با شغل مورد نظر شما باشد)
 • مدارک شناسایی
 • کپی از شناسنامه و گذرنامه
 • عکس پاسپورت
 • فرم مربوط به ویزا (تکمیل فرم‌های درخواست ویزا که از طریق وب‌سایت رسمی مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) در دسترس است)
 • تأیید تحصیلات (مدارکی که تحصیلات شما را تأیید کنند. این مستندات ممکن است شامل مدارک تحصیلی، گواهی‌نامه‌ها و ترجمه معتبر آن‌ها باشد)
 • پروفایل حرفه‌ای (رزومه (CV) و نمونه‌های کاری)
 • اطلاعات مالی (مدارکی که نشان دهند شما قادر به تأمین هزینه‌های زندگی در کانادا هستید)

آیا ویزای کار IMP کانادا را می‌توان به ویزای دائم تبدیل کرد؟

قطعاً دغدغه‌ی همه افرادی که می‌خواهند به یک کشور مهاجرت کنند این است که مدت زمان اقامتشان موقت نبوده و امکان زندگی به صورت دائم در آن کشور را داشته باشند. اگر در قدم اول به کشور کانادا از طریق دریافت ویزای کار موقت، مهاجرت کنید؛ پس از اینکه به صورت مستمر و دقیق کار کردید و توانستید اعتماد آن کشور را جلب نمایید، می‌توانید برای اقامت دائم اقدام کنید. البته پیشنهاد ما این است که قبل از اقدام برای دریافت اقامت دائم حتماً از کارشناسان ما در مجموعه اکپسرتاپ کمک بگیرید تا اشتباهی در اقامتتان شکل نگیرد.

جمع‌بندی

ویزای کار IMP یک برنامه مهاجرتی در کانادا است که امکان فعالیت حرفه‌ای برای افراد خارجی را فراهم می‌کند. درخواست ویزای کار IMP به موارد مختلفی از جمله پیشنهاد کار از کارفرما، مدارک شناسایی، تأیید تحصیلات و… نیاز دارد. این راه ممکن است با چالش‌های مختلفی شما را روبه‌رو نماید، اما اگر یک راهنمای خوب داشته باشید می‌توانید در راحت‌ترین حالت ممکن از طریق دریافت این ویزا به کشور کانادا مهاجرت کنید.

بخوانید!  استان آلبرتا کانادا؛ معرفی شهرها و آب و هوای آنها

مشاوره‌های رایگانی که ما در مجموعه اکپسرتاپ برای دریافت انواع ویزا به جهت مهاجرت به کشور کانادا به شما می‌دهیم، بسیار مفید و کارآمد است و شما را از هر مجموعه مهاجرتی بی‌نیاز می‌کند. کافیست با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید و هر سؤالی دارید از کارشناسان ما بپرسید.

10 شغل پردرآمد در کانادا

10 شغل پردرآمد در کانادا

کانادا به عنوان دومین کشور پهناور جهان، با اقتصادی پویا و جمعیتی متنوع، مقصدی جذاب برای افراد جویای کار به شمار می‌رود. تنوع صنایع، ثبات اقتصادی و فرصت های شغلی و سایر

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مطالب