مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2024 | میزان حقوق، چگونگی درخواست

مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2024 | میزان حقوق، چگونگی درخواست

کانادا کشوری با اقتصاد پویا و رو به رشد، همواره یکی از مقصد‌های اصلی مهاجران از سراسر دنیا از جمله ایران بوده است. ما در اکسپرتاپ اطلاعات کاملی از مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2024 برای شما تهیه کرده‌ایم که می‌تواند راهنمای بسیار خوبی برای علاقه‌مندان به مهاجرت کاری به کانادا باشد. احتمالاً شما هم می‌دانید که در سال‌های اخیر، تقاضا برای نیروی کار ماهر – جاب آفر کانادا به طور قابل توجهی افزایش یافته است و این موضوع فرصت‌های شغلی بسیاری را برای مهاجران ِواجد شرایط فراهم کرده است. کانادا به دلیل مزیت‌های اقتصادی و اجتماعی زیادی که دارد، یکی از مقصدهای مناسب برای کار و زندگی ایرانیان به شمار می‌رود.

مشاغل مورد نیاز در کانادا و شرایط کاری همواره توسط دولت این کشور اعلام می‌شود که جهت افزایش اطلاعات شما در این مقاله لیستی تهیه کرده‌ایم که می‌تواند اطلاعات مهمی را در اختیار شما بگذارد. جویندگان کار می‌توانند بر اساس لیست مشاغل موجود در این مقاله، مهارت‌ها و توانایی‌های مرتبط با شغل خود برای مهاجرت کاری به کانادا اقدام کنند. بر اساس لیست مشاغل مورد نیاز در کانادا می‌توانید در زمینه‌هایی مانند مهندسی، طراحی، درمان و مهندسی شغل پیدا کنید. برخی از پردرآمدترین مشاغل در کانادا عبارتند از: پرستاری، پزشکی، مهندسی و مدیریت.

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2024

در لیست زیر، مهم‌ترین مشاغلی که مورد توجه دولت کانادا در سال 2024 است به صورت خلاصه جمع‌آوری شده است که در ادامه مقاله، توضیحات مفصل هر کدام، ارائه خواهد شد.

بخوانید!  هر آنچه که باید درباره شهر چرچیل کانادا بدانید

مشاغل اسکیل ورکر

اسکیل ورکر یا کارگر ماهر یکی از شیوه‌ها و راه‌های مهاجرت سریع به کانادا است. کارگر ماهر به تمامی افرادی اطلاق می‌شود که دارای یک تخصص، مهارت و یا دانش خاصی هستند. یک کارگر ماهر ممکن است در دانشگاه، کالج یا موسسه تحصیل کرده باشد و یا مهارت‌های خود را در محل کار فراگرفته باشد.

مشاغل اسکیل ورکر در کانادا
مهندسین عمران مهندسان مکانیک توسعه دهندگان نرم افزار تحلیلگران سیستم
مهندسان شیمی مهندسین برق پرستاران تحلیلگران پایگاه داده
تحلیلگران مالی حسابرسان برق‌کارها مدیران شبکه
لوله‌کش‌ها جوشکارها نجاران پزشکان و جراحان
اساتید دانشگاه مشاوران آموزش و پرورش مدیران پروژه داروسازان
مدیران بازاریابی مدیران تبلیغات مدیران منابع انسانی تکنسین‌های آزمایشگاه پزشکی

مشاغل حوزه پزشکی در کانادا

مشاغل حوزه پزشکی در کانادا

در سال‌های اخیر، تقاضا برای نیروی کار ماهر در مشاغل پزشکی در کانادا به طور قابل توجهی افزایش یافته است و این موضوع فرصت‌های شغلی بی‌نظیری را برای متخصصان و پزشکان واجد شرایط فراهم کرده است. این مشاغل درآمد‌های بالایی دارند و کانادا می‌تواند مقصد قابل قبولی برای فارغ‌التحصیلان این رشته‌ها باشد. در جدول زیر به مهم‌ترین مشاغل پزشکی مورد نیاز کانادا اشاره می‌کنیم:

عنوان شغلی کمک پرستار
پرستار
عینک‌ساز
دستیار کادر درمان
فیزیوتراپیست
روانشناس بالینی
داروساز

پزشکان و متخصصان پزشکی در کانادا از حقوق و مزایای بسیار خوبی برخوردارند؛ و به طور میانگین، حقوق سالانه پزشکان در کانادا حدود 250,000 دلار کانادا است. تقاضا برای پزشکان و متخصصان ماهر در کانادا بسیار بالا است و این موضوع به شما اطمینان می‌دهد که به سرعت شغل مناسب خود را پیدا خواهید کرد. مشاغل پزشکی در کانادا از ثبات شغلی بالایی برخوردارند و امکان ارتقای شغلی و رشد و توسعه فردی برای پزشکان و متخصصان در کانادا فراهم است.

مشاغل حوزه مالی در کانادا

مشاغل مالی یکی از اصلی‌ترین مشاغل در همه کشورها از جمله کانادا است که به طور قابل توجهی در سال‌های اخیر تقاضا برای این شغل افزایش یافته است. مهمترین مشاغل مورد نیاز کانادا در حوزه مالی و حسابداری به شرح زیر است:

بخوانید!  مشاغل پردرآمد حوزه مهندسی در کانادا
عنوان شغلی تحلیلگر کسب و کار
کنترل کننده حسابداری
مشاور ارشد مالی
مدیر مالی
حسابدار
کارمند حقوق و دستمزد
حسابدار مالیاتی

متخصصان مالی در کانادا از حقوق و مزایای بسیار خوبی برخوردارند. به طور میانگین، حقوق سالانه متخصصان مالی در کانادا حدود 80,000 تا 120,000 دلار کانادا است. تقاضا برای متخصصان مالی ماهر در کانادا بسیار بالا است و این موضوع به شما اطمینان می‌دهد که به سرعت شغل مناسب خود را پیدا خواهید کرد.

مشاغل حوزه اداری کانادا

کارهای اداری همچنان یکی از حوزه‌های کاری پر تقاضا در کانادا است. پیش‌بینی‌‌ها حاکی از آن است که در سال 2024 نیز افراد زیادی در امور مختلف اداری مشغول به کار شوند. از جمله مهم‌ترین شغل‌های این بخش می‌توان به این موارد اشاره کرد:

عنوان شغلی دستیار امور اداری
کارمند دفتری
نماینده خدمات مشتریان
کارمند ورود اطلاعات
دستیار حقوقی

این مشاغل نیز می‌توانند سالانه درآمد قابل قبولی را داشته باشند به نحوی که برای مثال برای کسی که شغل کارمند دفتری دارد، میانگین حقوق سالانه حدوداً 56257 دلار است. شاغلین در استان‌های آلبرتا، بریتیش کلمبیا و کبک می‌توانند حقوق بالاتری دریافت کنند و حداقل تحصیلات دیپلم مرتبط با مدیریت بازرگانی یا مدرک لیسانس است.

مشاغل حوزه منابع انسانی

منابع انسانی یکی از بخش‌های حساس و مهم برای همه سازمان‌ها، شرکت‌ها و کسب و کارها از جمله در کانادا است. منابع انسانی جز مشاغل مورد نیاز کانادا در 2024 است و می‌توانید در تخصص‌های مختلف این حوزه مشغول به کار شوید.

عنوان شغلی مدیر منابع انسانی
استخدام کننده
کارشناس منابع انسانی
هماهنگ کننده نیروی انسانی
کارشناس آموزش و توسعه

مشاغل حوزه فناوری اطلاعات IT

مشاغل حوزه فناوری اطلاعات در کانادا

حوزه فناوری اطلاعات یکی از پردرآمدترین شغل‌های کانادا به شمار می‌رود. بازار کار رشته IT در کانادا نیازمند مهارت‌های بالا و تخصصی در این زمینه است. معمولاً افرادی که برنامه‌نویسی می‌دانند وضعیت بهتری نسبت به دیگران در بازار کار برخوردارند.

بخوانید!  استان بریتیش کلمبیا کانادا؛ وضعیت اقتصادی و زندگی در آن
عنوان شغلی برنامه نویس کامپیوتر
طراح و توسعه دهنده وب
مدیر فناوری اطلاعات و کامپیوتر
مشاور و تحلیلگر فناوری اطلاعات
تحلیلگر و کارشناس پایگاه داده
تکنسین شبکه‌های کامپیوتری
توسعه دهنده نرم افزار
برنامه نویس کامپیوتر
طراح و توسعه دهنده وب
مدیر فناوری اطلاعات و کامپیوتر
مشاور و تحلیلگر فناوری اطلاعات
تحلیلگر و کارشناس پایگاه داده
تکنسین شبکه‌های کامپیوتری
توسعه دهنده نرم افزار

با داشتن این مهارت‌ها احتمال پیدا کردن کار و پیشرفت در کانادا بالاتر است:

 • جاوا Java
 • جاوا اسکریپت JavaScript
 • لینوکس Linux
 • SQL
 • پایتون Python
 • سی شارپ #C
 • دات نت NET.
 • سی C / سی پلاس پلاس ++C

بررسی‌ها نشان می‌دهد که کسانی که در این مشاغل فعالیت می‌کنند، می‌توانند میانگین حقوق سالانه: 72627 دلار داشته باشند و از جمله استان‌هایی که درآمد بالایی در این زمینه شغلی دارند، می‌توان به انتاریو، آلبرتا و مانیتوبا اشاره کرد که با سطح تحصیلاتی لیسانس می‌توان وارد بازار کار شد.

مشاغل حوزه مهندسی در کانادا

کانادا به عنوان کشوری با اقتصادی پویا و رو به رشد، همواره پذیرای مهاجران ماهر و متخصص از سراسر جهان بوده است. در سال‌های اخیر، تقاضا برای نیروی کار ماهر در مشاغل مهندسی در کانادا به طور قابل توجهی افزایش یافته است و این موضوع فرصت‌های شغلی بی‌نظیری را برای مهندسان واجد شرایط فراهم کرده است.

عنوان شغلی مهندس عمران
مهندس برق
مهندس مکانیک
مهندس شیمی
مهندس معدن
مهندس نفت و گاز
مهندس پزشکی
مهندس هوافضا

مهندسان در کانادا از حقوق و مزایای بسیار خوبی برخوردارند. به طور میانگین، حقوق سالانه مهندسان در کانادا حدود 85,000 دلار کانادا است. تقاضا برای مهندسان ماهر در کانادا بسیار بالا است و این موضوع به شما اطمینان می‌دهد که به سرعت شغل مناسب خود را پیدا خواهید کرد. مشاغل مهندسی در کانادا از ثبات شغلی بالایی برخوردارند و امکان ارتقای شغلی و رشد و توسعه فردی برای مهندسان در کانادا فراهم است.

بخوانید!  هر آنچه که باید درباره شهر جاسپر کانادا بدانید

مشاغل حوزه تولیدی و فنی در کانادا

مشاغل تولیدی بخش وسیعی از فعالیت‌های اقتصادی در کشور کانادا است. بسیاری از مهاجران نیز با توجه به مهارت و تخصص خود در قسمت‌های مختلف تولیدی کانادا مشغول به کار می‌شوند. مشاغل مورد نیاز کانادا در حوزه تولید را در جدول زیر آمده است:

عنوان شغلی جوشکار و اپراتور تجهیزات مربوطه
تکنسین دستگاه‌های تولیدی
اپراتور دستگاه‌های تولیدی
مونتاژکار
سوپروایزر تولید
مکانیک دستگاه‌های سنگین
مکانیک خودرو
نجاری

مشاغل حوزه تدارکاتی در کانادا

در سال‌های اخیر این بخش نیز از جمله مشاغل مورد نیاز کانادا به شمار می‌رود و تقاضا برای آن بیشتر شده است. در جدول زیر به برخی از پرتقاضاترین مشاغل مورد نیاز کانادا اشاره خواهد شد:

عنوان شغلی راننده کامیون
راننده سرویس
سوپروایزر تولید
مونتاژکار
راننده لیفتراک
کارگر انبار
کارگر خدماتی
مسئول خرید

تقریباً می‌توان گفت که مشاغل تدارکات در کانادا از حقوق و مزایای رقابتی برخوردارند. به طور میانگین، حقوق سالانه افراد شاغل در این حوزه در کانادا حدود 50,000 تا 80,000 دلار کانادا است. تقاضا برای متخصصان تدارکات در کانادا بالا است و این موضوع به شما اطمینان می‌دهد که به سرعت شغل مناسب خود را پیدا خواهید کرد. مشاغل تدارکات در کانادا از ثبات شغلی بالایی برخوردارند.

مشاغل حوزه فروش و بازاریابی در کانادا

یکی از حوزه‌هایی که بیشترین رشد را می‌توان برای آن در کانادا پیش‌بینی کرد، حوزه فروش و بازاریابی است. فروش و بازاریابی از مشاغل مورد نیاز کانادا است که با داشتن مهارت‌های آن‌ها می‌توانید یکی از شغل‌های پردرآمد در کانادا را در اختیار داشته باشید.

عنوان شغلی کارشناس فروش
مرچندایزر
مدیر بازاریابی
اکانت منیجر
اکانت منیجر تبلیغات
مدیر دیجیتال مارکتینگ
مدیر تجارت الکترونیک

متخصصان فروش و بازاریابی در کانادا از حقوق و مزایای بسیار خوبی برخوردارند. به طور میانگین، حقوق سالانه متخصصان فروش در کانادا حدود 60,000 تا 80,000 دلار کانادا و حقوق سالانه متخصصان بازاریابی حدود 70,000 تا 100,000 دلار کانادا است.

بخوانید!  استان نیوبرانزویک کانادا؛ معرفی جامع شرایط کار و زندگی

این مشاغل نیز در کانادا بسیار قابل توجه است و اگر مهارت‌های لازم و تجربه خوبی برای آن داشته باشید، می‌توانید در این پوزیشن‌های کاری نیز فعالیت داشته باشید:

مشاغل حوزه ارتباط با مشتری و پشتیبانی

جالب است بدانید مشاغل پشتیبانی و ارتباط با مشتری از مشاغل مورد نیاز در کانادا است. از جمله مهم‌ترین مشاغل این حوزه می‌توان به این موارد اشاره کرد:

عنوان شغلی نماینده خدمات مشتریان
کارشناس چت آنلاین
رهبر تیم فروش و خدمات
کارشناس مشتریان تلفنی

شغل وکالت در کانادا

شغل وکالت در کانادا

وکالت از آن مشاغل مورد نیاز کانادا است که فرصت‌های شغلی بسیاری را به همراه دارد و از این منظر به عنوان یک ظرفیت می‌توان به آن نگاه کرد. کسانی که در این رشته تحصیل کرده‌اند، می‌توانند پوزیشن‌های شغلی مناسبی در حیطه وکالت در کانادا پیدا کنند.

شاید فکر کنید که برخی مشاغل مانند پزشکی که در ایران جزء پردرآمدترین مشاغل به شمار می‌آید، در کانادا نیز تنها شغلی است که می‌توان درآمد بالا از آن داشت. سایت Job Indeed تحلیلی از پردرآمدترین کارهای مورد نیاز کانادا را منتشر کرده است. مطالعه این گزارش اطلاعات جالبی را در اختیار قرار می‌دهد:

حقوق سالانه مشاغل مورد نیاز کانادا از 100 هزار تا 350 هزار دلار متغیر است. مثلاً یکی از مشاغل پردرآمد در کانادا، متخصص بیهوشی است که میانگین حقوق سالانه آن به 358 هزار دلار می‌رسد. بسیاری از مشاغل مورد نیاز در کانادا در زمینه پزشکی هستند. از طرفی، مشاغلی مانند مهندس نرم افزار که در زمینه پزشکی نیست، نیز یکی از پردرآمدترین مشاغل در کانادا ذکر شده است.

پردرآمدترین مشاغل مورد نیاز در کانادا

و اما پردرآمدترین مشاغل مورد نیاز در کانادا در سال‌های اخیر به صورت زیر بوده است:

شغل درآمد
متخصص قلب 280591 دلار
متخصص بیهوشی 358908 دلار
روانپزشک 298065 دلار
پزشک 254847 دلار
جراح 279646 دلار
ارتودنتیست 209373 دلار
مدیر ارشد بازاریابی 109196 دلار
مدیر مهندسی نرم‌افزار 143044 دلار
مدیر فناوری اطلاعات 117890 دلار
طراح نرم‌افزار 109021 دلار
داروساز 105088 دلار
بخوانید!  استان نوا اسکوشیا؛ راهنمای مهاجرت، شرایط زندگی و هزینه‌ها

شرایط عمومی کار در کانادا

پس از آنکه به صورت کامل درباره مشاغل مورد نیاز کانادا صحبت کردیم، دانستن برخی از اطلاعات مهم، ضروری است. چنانچه از این اطلاعات مهم، غافل شویم، با مشکلات زیادی جهت دریافت شغل در این کشور مواجه خواهیم شد.

 • حداقل سن کار: حداقل سن کار در کانادا به طور کلی 15 سال است. با این حال، در برخی استان‌ها و مشاغل ممکن است این سن 14 یا 16 سال باشد.
 • مجوز کار: برای کار در کانادا به عنوان یک مهاجر، به مجوز کار (Work Permit) نیاز دارید. انواع مختلفی از مجوز کار وجود دارد که هر کدام شرایط خاص خود را دارند.

شرایط دریافت مجوز کار

در کانادا چند نوع مجوز کار صادر می‌شود که در ادامه به مهم‌ترین مجوزهای کاری در کانادا می‌پر‌دازیم.

 • مجوز کارLMIA: این نوع مجوز برای مشاغلی صادر می‌شود که در کانادا نیروی کار ماهر کافی برای آن‌ها وجود ندارد.
 • مجوز کارNAFTA: این نوع مجوز برای شهروندان کشورهای عضو پیمان تجارت آزاد آمریکای شمالی (NAFTA) صادر می‌شود.
 • مجوز کارPost-Graduation Work Permit (PGWP): این نوع مجوز برای دانشجویان بین‌المللی که از دانشگاه‌های کانادا فارغ التحصیل شده‌اند صادر می‌شود.

نکته بسیار مهم در این زمینه این است که شرایط دریافت مجوز کار در کانادا بسته به نوع مجوز و شرایط فرد متقاضی متفاوت است. با این حال، به طور کلی، متقاضیان باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی
 • مدرک تحصیلی و سابقه کار مرتبط با شغل مورد نظر
 • تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • عدم سوء پیشینه
 • سلامتی جسمانی و روحی

مراحل جستجوی شغل در کانادا

برای اینکه بتوانید در کانادا شغلی را پیدا کنید، باید چند اقدام اساسی و مهم را مدنظر قرار دهید که در زیر به آن اشاره می‌شود:

 1. ایجاد رزومه و پروفایل کاریابی: رزومه و پروفایل کاریابی خود را با توجه به شرایط و نیازهای بازار کار کانادا آماده کنید.
 2. شبکه‌سازی: با افراد متخصص در حوزه کاری خود در کانادا ارتباط برقرار کنید.
 3. جستجوی شغل: از طریق وب سایت‌های کاریابی و منابع آنلاین به دنبال شغل مناسب بگردید.
 4. درخواست شغل: برای شغل‌های مورد نظر خود درخواست دهید.
 5. مصاحبه شغلی: برای مصاحبه شغلی آماده شده و در آن شرکت کنید.
بخوانید!  مشاغل پردرآمد حوزه منابع انسانی در کانادا

چگونه شانس پیدا کردن شغل در کانادا را افزایش دهیم؟

برای اینکه بتوانید شانس پیدا کردن یک شغل مناسب برای خود را افزایش دهید، این موارد می‌تواند بسیار زیاد به شما کمک کند:

 • یادگیری زبان انگلیسی یا فرانسوی: تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی از مهم‌ترین عوامل یافتن شغل در کانادا است.
 • کسب تجربه کاری مرتبط: کسب تجربه کاری مرتبط با شغل مورد نظر شما در کانادا می‌تواند شانس شما را برای یافتن شغل افزایش دهد.
 • ایجاد شبکه‌های ارتباطی: برقراری ارتباط با افراد متخصص در حوزه کاری شما در کانادا می‌تواند به شما در یافتن شغل کمک کند.

عوامل مؤثر در انتخاب شغل مناسب در کانادا

عوامل بسیاری در انتخاب شغل مناسب در کانادا وجود دارد اما 3 مورد آن از همه مهم‌تر است:

 • مهارت و تجربه شما: اولین قدم برای انتخاب شغل مناسب در کانادا، ارزیابی مهارت‌ها و تجربیات خودتان است. شما باید شغلی را انتخاب کنید که در آن مهارت و تجربه کافی داشته باشید تا بتوانید به سرعت در بازار کار کانادا جذب شوید.
 • نیاز بازار کار: تقاضا برای مشاغل مختلف در کانادا دائماً در حال تغییر است. شما باید قبل از انتخاب شغل، به لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2024 مراجعه کنید و شغلی را انتخاب کنید که در حال حاضر تقاضای بالایی برای آن وجود دارد.
 • شرایط زندگی در استان‌های مختلف: شرایط زندگی در استان‌های مختلف کانادا با یکدیگر متفاوت است. شما باید قبل از انتخاب شغل، به این موضوع توجه کنید که می‌خواهید در کدام استان کانادا زندگی کنید و شرایط زندگی در آن استان را بررسی کنید.

پس از آنکه با مشاغل مورد نیاز کانادا آشنا شدیم، نوبت به این می‌رسد که برای اقدام به دریافت شغل در کانادا چه باید کرد؟ برای پاسخ به این پرسش ضرورت دارد که با مراحل مهاجرت کاری به کانادا آشنا شویم.

مراحل مهاجرت کاری به کانادا

برای اقدام به مهاجرت کاری به کانادا و دریافت شغل در این کشور لازم است که این 3 مرحله مهم را بدانیم و برای آن اقدام کنیم:

 • ارزیابی مهارت‌ها و تجربیات: اولین قدم برای مهاجرت کاری به کانادا، ارزیابی مهارت‌ها و تجربیات شما توسط اداره مهاجرت کانادا است.
 • دریافت جاب آفر: شما برای مهاجرت کاری به کانادا به جاب آفر از یک کارفرمای کانادایی نیاز دارید.
 • دریافت ویزای کار: پس از دریافت جاب آفر، شما باید برای دریافت ویزای کار کانادا اقدام کنید.
بخوانید!  همه چیز را درباره شهر رجاینا کانادا بدانید

وبسایت‌های کاریابی در کانادا

پس از انجام مراحل گفته شده در بخش قبل، نوبت به پیدا کردن مشاغل در این کشور می‌رسد اما سؤالی که به وجود می‌آید این است که این مشاغل را از چه طریقی به دست آوریم؟ در جدول زیر لیستی از مهم‌ترین وبسایت‌هایی که می‌توان مشاغل مورد نیاز کانادا را در آن‌ها یافت برای شما عزیزان، جمع‌آوری شده است. شما می‌توانید با مراجعه به این وبسایت‌ها، شغل مورد نظر خود و استان‌های مورد نیاز این شغل را پیدا و برای آن‌ها رزومه ارسال نمایید.

 • https://www.gov.mb.ca/govjobs
 • https://www.bcjobs.ca
 • https://www.workopolis.com/en
 • https://www.gojobs.gov.on.ca/Jobs.aspx
 • http://www.working.com
 • https://www.jobboom.com
 • https://www.indeed.ca

ناک NOC کانادا چیست؟

ناک NOC کانادا چیست؟

پس از آنکه با مشاغل مورد نیاز کانادا آشنا شدیم، ضروری است که با یکی از مفاهیم مهم و اساسی در مهاجرت کاری به کانادا آشنا شویم. برای مهاجرت کاری به کانادا نیاز است شغل مورد نظر شما در طبقه‌بندی ناک (NOC) قرار داشته باشد. به صورت مشخص NOC مخفف عبارت National Occupational Classification است که به معنی “طبقه‌بندی ملی مشاغل” است. این سیستم توسط اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) برای دسته‌بندی مشاغل در کانادا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد NOC در کانادا به چه منظور است؟

به صورت کلی این کد برای 3 مورد قابل استفاده است:

 • برنامه‌های مهاجرتی: از NOC برای تعیین واجد شرایط بودن متقاضیان برای برنامه‌های مهاجرتی مختلف کانادا، مانند اکسپرس اینتری، برنامه‌های نیروی کار ماهر و برنامه‌های استانی استفاده می‌شود.
 • بازار کار: به کارفرمایان کانادایی کمک می‌کند تا مشاغل مورد نیاز خود را به طور دقیق تعریف و دسته‌بندی کنند.
 • آمار و اطلاعات: برای جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل داده‌های مربوط به بازار کار کانادا استفاده می‌شود.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی و معرفی مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2024 پرداختیم. امیدواریم اطلاعات ارائه شده برای شما مفید بوده باشد. چنانچه پس از مطالعه این مقاله برای شما سؤالی پیش آمد یا نیاز به مشاوره تخصصی با کارشناسان خبره در این زمینه داشتید، ما در اکسپرتاپ منتظر پاسخ‌گویی به سؤالات شما عزیزان هستیم.

بخوانید!  مهاجرت به کانادا از روش تجربه کانادایی (CEC)

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مطالب