شرایط حقوق و مزایای کار سال 2024 در کانادا

شرایط حقوق و مزایای کار سال 2024 در کانادا

کانادا را می‌توان یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای مهاجرت به منظور اشتغال در یک شغل خاص دانست. هرساله افراد بسیاری با این هدف به کانادا مهاجرت می‌کنند. کسب آگاهی نسبت به قوانین کار، حقوق و مزایای فعالیت در این کشور یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که پیش از مهاجرت به کانادا باید نسبت به آن اقدام کرد. دریافت ویزا کاری کانادا و مهاجرت به این کشور، مراحل مخصوص به خود را دارد؛ اما آنچه پیش از همه این مراحل اهمیت دارد، آشنایی با حقوق و مزایای کار در کانادا است. در این مطلب از اکسپرتاپ به سراغ قوانین کار در کانادا رفته و با حقوق و مزایای کار در کانادا آشنا خواهیم شد. همچنین، نگاه مختصری به قانون حداقل درآمد در سال 2024 خواهیم داشت. بدین ترتیب، افرادی که قصد دریافت ویزا کاری کانادا و حضور در این کشور توسعه‌یافته را دارند، با دیدگاه بهتری نسبت به مهاجرت اقدام خواهند کرد.

حداقل حقوق دریافتی در کانادا چقدر است؟

هنگامی‌که صحبت از حقوق و مزایای کار در کانادا است، بهتر است که به حداقل حقوق دریافتی افراد شاغل در کانادا نیز اشاره داشته باشیم. جالب است بدانید که میزان حداقل حقوق دریافتی در استان‌های مختلف کانادا نسبت به یکدیگر متفاوت است. هرکدام از استان‌های این کشور از قوانین خاصی پیروی می‌کنند. البته، امروزه بسیاری از استان‌های کانادا از قانون حداقل دستمزد که در سال 1918 تصویت شد، تبعیت می‌کنند. هدف از تصویت این قانون، حمایت از کودکان، زنان و کارگران و همچنین، افزایش استانداردهای یک زندگی معمولی برای شهروندان این کشور بوده است. میزان حقوق دریافتی توسط افراد مختلف کاملاً متفاوت بوده و به عوامل متعددی بستگی دارد. برخی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در میزان حقوق دریافتی افراد عبارت‌اند از:

  • استان محل فعالیت
  • تحصیلات
  • سمت شغلی
  • سابقه کار
  • اضافه کار
  • سختی کار
  • و…
بخوانید!  برنامه اسکیل ورکر فدرال (FSW) کانادا چیست؟

حداقل حقوق دریافتی در کانادا چقدر است؟

تمامی این فاکتورها به نوعی در تعیین میزان حقوق دریافتی افراد تأثیرگذار هستند. اگر شما نیز قصد مهاجرت از طریق دریافت ویزا کاری کانادا و اشتغال در این کشور را دارید، بهتر است که ابتدا با حقوق و مزایای کار در کانادا آشنا شوید. با کسب آگاهی نسبت به این قوانین، می‌توانید استان مناسبی را برحسب توانایی و مهارت خود برای اشتغال و فعالیت انتخاب کنید. توجه به یک نکته مهم در رابطه با حداقل حقوق دریافتی بسیار حائز اهمیت است. برخی از بخش‌ها و مراکز فعال در کانادا تحت نظارت فدرال فعالیت می‌کنند. این بخش‌ها از قانون حداقل دستمزد فدرال پیروی کرده و بر این اساس، میزان حقوق دریافتی کارکنان خود را مشخص می‌کنند؛ اما قانون حداقل دستمزد فدرال چیست و چه شغل‌هایی را شامل می‌شود؟!

نحوه تعیین قانون حداقل دستمزد فدرال

برخی از بخش‌های فعال در کانادا همچون، شرکت‌های سلطنتی فدرال، بانک‌ها، خدمات پستی و مواردی از این قبیل، تحت نظارت مستقیم فدرال مشغول به کار هستند. در سال 2021 فدرال اجرای قانون حداقل دستمزد مختص به خود را اجباری کرد. بدین ترتیب، تمامی سازمان‌هایی که به عنوان زیرمجموعه فدرال کار می‌کنند، موظف به اجرای این قانون شدند. میزان حداقل حقوق فدرال هرساله و بر اساس تورم موجود تعیین می‌شود. درواقع، هرساله میانگین افزایش سالانه شاخص قیمت مصرف‌کننده محاسبه شده و بر این اساس، میزان حداقل دستمزد فدرال تعیین می‌شود. تمامی کارمندان مشغول در حوزه‌های تحت نظر فدرال، بر اساس قانون حداقل حقوق این مجموعه دستمزد خود را دریافت می‌کنند.

اما جالب است بدانید که این قانون در شرایط خاصی اجرا نمی‌شود. درصورتی‌که میزان حداقل حقوقی که استان موردنظر برای یک شغل خاص در نظر گرفته، از میزان حداقل حقوق فدرال بیشتر باشد، کارمندان فعال در آن استان حداقل حقوق بیشتر را دریافت خواهند کرد. آشنایی با لایه‌های مختلف حقوق و مزایای کار در کانادا شما را قادر می‌سازد تا با دیدگاه و ذهنیت بهتری نسبت به اخذ ویزا کاری کانادا و مهاجرت به این کشور توسعه‌یافته اقدام کنید. همچنین، خوب است بدانید که کانادا از فساد مالی بسیار پایینی برخوردار بوده و به عنوان یکی از امن‌ترین کشورهای جهان از نظر موقعیت شغلی شناخته می‌شود.

بخوانید!  برنامه نیروی کار خارجی موقت کانادا (TFWP) چیست؟

مزایای کار در کانادا

اخذ ویزا کاری کانادا و اشتغال در این کشور می‌تواند مزایای متعددی برای شما عزیزان به همراه داشته باشد. محاسبه و تعیین مالیات بر اساس شرایط خانواده و سن کودکان را می‌توان یکی از مهم‌ترین مزایای کار در کانادا دانست. هدف از این اقدام، کمک به خانواده‌ها برای برخورداری از حداقل استانداردهای یک زندگی معمولی بوده است. یکی دیگر از مهم‌ترین فاکتورهایی که هنگام صحبت از حقوق و مزایای کار در کانادا به میان می‌آید، بیمه افراد شاغل است. جالب است بدانید که همه افراد در هر جایگاه شغلی، به محض شروع فعالیت از سوی دولت این کشور به صورت رایگان بیمه می‌شوند. بیمه رایگان یکی از بهترین مزایای کار در کانادا است که می‌توان به راحتی از آن بهره‌مند شد.

مزایای کار در کانادا

دولت کانادا محدودیت سنی برای اشتغال افراد تعیین نکرده است. بدین ترتیب، هر فردی می‌تواند در هر سنی و با توجه به مهارت و توانایی خود، در شغل مناسبی شروع به کار کند. البته، قوانین مشخص و آشکاری در رابطه با بازنشستگی وجود دارد که افراد شاغل می‌توانند از آن نیز بهره‌مند شوند. به عنوان نکته آخر از حقوق و مزایای کار در کانادا، خوب است که به حمایت‌های دولت کانادا جهت تأمین نیازهای اولیه زندگی اشاره کرد. دولت این کشور تمهیداتی را برای کارگران مشغول در این کشور اندیشیده است که به واسطه آن‌ها کارگران بتوانند نیازهای اساسی خود همچون، غذا و محل سکونت را به راحتی برطرف سازند.

سخن پایانی

در این مقاله از اکسپرتاپ به حقوق و مزایای کار در کانادا پرداخته و حداقل میزان حقوق دریافتی در استان‌های مختلف این کشور را بررسی کردیم. اگر شما نیز قصد دریافت ویزا کاری کانادا و مهاجرت جهت اشتغال در این کشور را دارید، بهتر است ابتدا نسبت به قوانین کار در این کشور آگاهی کسب کنید. حقوق و مزایای کار در کانادا ازجمله مواردی هستند که به صورت سالانه و با توجه به تورم و تصویب قوانین جدید، دچار تغییراتی می‌شوند؛ بنابراین، جهت کسب به‌روزترین اطلاعات موجود در این زمینه بهتر است که با کارشناسان اکسپرتاپ تماس گرفته و از مشاوره رایگان برخوردار شوید. کانادا مزایا و شرایط بسیار ایده‌آلی را برای اشتغال در این کشور فراهم کرده است؛ بنابراین، این فرصت را از دست نداده و نسبت به مهاجرت از طریق ویزای کاری به این کشور اقدام کنید.

بخوانید!  مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2024 | میزان حقوق، چگونگی درخواست

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مطالب