ویزا کاری کانادا و مهاجرت کاری به کانادا
ویزا کاری کانادا

ویزا کاری کانادا [۲۰۲۴] و شرایط مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا نه رؤیاست و نه محال و نشدنی. علاقه به مهاجرت به کشورهای جهان اول از سوی کاربران ایرانی برای رسیدن به امکانات این کشورها باعث شده تا متقاضیان زیادی هر روز برای مهاجرت به کانادا و سایر کشورهای مشابه اقدام کنند. مهاجرت به کانادا و هر کشور دیگری هر چند سخت اما ممکن است. تنها کلیدی که می‌تواند شما را از دروازه مهاجرت خارج نماید، داشتن اطلاعات کاربردی و استفاده از خدمات مشاوره تخصصی در این باره است. در اکسپرتاپ در کنار شما هستیم تا تمام جزئیات لازم برای مهاجرت کاری به کانادا را در اختیار شما قرار داده و از همان قدم اول تا دریافت ویزا کاری کانادا با شما همراه باشیم. در این مسیر می‌توانید تجربیات چندین ساله ما در به ثمر رساندن پرونده‌های موفق در اختیار داشته باشید. تجربیاتی که می‌توانند تبدیل به برگ برنده شما برای دریافت ویزای کاری کانادا شوند.

آنچه در این محتوا می‌خوانید: نمایش
قوانین ویزا کاری کانادا

قوانین ویزا کاری کانادا در یک نگاه

بررسی شرایط دریافت ویزا کاری و مهاجرت کاری به کانادا را با ارزیابی شرایط کلی این روش مهاجرت آغاز می‌کنیم. همان طور که می‌دانید برای مهاجرت به کانادا روش‌های مختلفی وجود دارد و هر کدام از این روش‌ها شرایط خاص خود را دارند؛ بنابراین در اولین قدم شما باید این شرایط را با شرایط خود تطابق دهید تا به این نتیجه برسید که آیا روش مورد نظر برای شما مناسب است یا خیر. برای مهاجرت کاری به کانادا نیاز است تا شرایط زیر را داشته باشید:

 • حداقل ۱۸ سال
 • مدرک تحصیلی حداقل دیپلم
 • دارای مدرک زبان آیلتس ۵ یا CLB 8
 • حداقل یک سال سابقه کار
 • کسب حداقل امتیاز ۶۷ در مرحله اول
 • تمکن مالی
قوانین ویزا کاری کانادا در یک نگاه

البته در شرایط خاصی اماکن دریافت ویزای کاری کانادا بدون مرد ک زبان هم وجود دارد که در این شرایط شما باید اثبات کنید که از دانش زبان کافی برخوردار هستید. این مهم باید با هماهنگی با کارفرما انجام پذیرد.

مهاجرت کاری کانادا

مهاجرت و ویزا کاری کانادا

ویزا کاری کانادا در واقع ویزایی است که به علاقه‌مندان به کار در کانادا به دو صورت موقت و دائمی اعطا می‌شود. طبق قوانین ارائه شده از سوی دولت کانادا، کارفرمایان کانادایی که نمی‌توانند نیروی لازم برای پیش برد اهداف حرفه خود را از کشور کانادا تأمین کنند، می‌توانند درخواست خود را برای تأمین این نیرو به صورت جاب آفر یا دعوت‌نامه به کاربران سایر کشورها ارائه نمایند. البته انواع مختلفی از ویزای کاری کانادا وجود دارد که برحسب شرایط می‌توان از هر یک از آنها استفاده نمود. علاقه‌مندان به این روش مهاجرتی در قدم اول می‌توانند ویزای موقت کانادا را دریافت نمایند که معمولاً برای ۱ تا ۲ سال صادر می‌شود. این ویزا برای ورود به کشور کانادا و آغاز کار در این کشور صادر می‌شود. بعد از اتمام این بازه زمانی امکان تمدید آن تا ۴ سال هم وجود خواهد داشت و در نهایت متقاضی می‌تواند برای دائمی کردن ویزای خود نیز اقدام کند. همچنین روش‌هایی برای دریافت اقامت دائم از همان ابتدا نیز وجود دارد که در ادامه معرفی خواهیم کرد.

در روش‌هایی که متقاضی با انواع ویزاهای دیگر به کشور کانادا وارد شده و حالا به دنبال کار در این کشور است، بعد از دریافت دعوت به کار، می‌تواند ویزای خود را به ویزای موقت تبدیل و همین مراحل را طی کند. مسلماً هر شرایطی که متقاضی داشته باشد، مزیت‌های خاص خود را به دنبال خواهد داشت. در این باره می‌بایست با مشاورین متخصص مشورت‌های لازم را انجام داده و بهترین شرایط را برای خود ایجاد کنید.

Work Permit

ورک پرمیت یا ویزای کار موقت کانادا چیست؟

ورک پرمیت یا ویزای کار موقت کانادا چیست؟

ورک پرمیت (Work Permit) یا ویزای کار موقت کانادا مجوزی است که دولت کانادا برای افرادی که علاقه‌مند به کار در این کشور هستند، صادر می‌شود. این مجوز به صورت موقتی صادر شده و دارای تاریخ مشخصی است که بعد از رسیدن به این تاریخ اعتبار خود را از دست خواهد داد. ورک پرمیت شرایط مختلفی دارد که البته برای دریافت آن نیازی به داشتن دعوت نامه از سوی کارفرمایان کانادایی نیست. متقاضیان می‌توانند به صورت مستقیم برای دریافت ورک پرمیت اقدام نمایند. حتی کسانی که در حال تحصیل در کانادا هستند، بعد از اتمام دوره تحصیلی می‌توانند برای این مجوز اقدام کنند. این مجوز برای دریافت ویزا کار کانادا بیشتر برای کسانی مناسب است که شغل و حرفه آنها در سایر برنامه‌های مهاجرتی جایی ندارد. در صورتی که در سایر برنامه‌های استانی مهاجرتی کانادا می‌توانید از حرفه خود استفاده کنید، امکان دریافت ویزای کار کانادا با آن برنامه‌ها برای شما مهیا خواهد بود. در غیر این صورت ورک پرمیت کانادا را می‌توانید داشته باشید.

انواع ورک پرمیت

معرفی انواع ورک پرمیت کانادا

معرفی انواع ورک پرمیت کانادا

با تعریف ورک پرمیت کانادا آشنا شدید و اکنون می‌دانید که چه استفاده‌ای می‌توان از این مجوز داشت. نکته بعدی که باید آن را نیز به شما یادآور شویم معرفی انواع ورک پرمیت برای دریافت ویزا کاری کانادا و در کنار آن روش‌های مختلف دریافت این مجوز کاری موقت است. به صورت کلی دو نوع ورک پرمیت کانادا وجود دارد که به شرح زیر هستند:

Employer Specific Work Permit

ورک پرمیت بسته یا معین

این نوع از انواع ورک پرمیت کانادا بیشتر برای یک شغل مشخص و یک کارفرمای مشخص صادر می‌شود. اگر شما جاب آفری از یک کارفرما دارید و یا قرار است در جای مشخصی کار کنید، این ورک پرمیت (WP) گزینه بهتری برای شما خواهد بود و می‌توانید از آن استفاده نمایید. مسلماً از قبل باید کار نزد کارفرمای مورد نظر مشخص باشد و برای آن باید پیشنهاد شغلی یا جاب آفر داشته باشید. در این شرایط بسته به نوع کار و کارفرما ممکن است نیاز به مجوز LMIA (Labor Market Impact Assessment) خواهد بود و در برخی مواقع نیز این مجوز ضروری نیست. LMIA به معنای تائیدیه استخدام وزارت کار کانادا است.

در برخی منابع ممکن است از اصطلاح ورک پرمیت بسته یا Close Work Permit نیز آن استفاده شود. در هر صورت این مجوز موقت تنها برای یک شغل و یک کارفرما برای شما صادر می‌شود و عملاً نمی‌توانید با آن برای کارفرمای دیگری کار کنید. این نکته حتماً باید از قبل مدنظر شما قرار گیرد.

Open Work Permit

اپن ورک پرمیت یا ورک پرمیت باز

در این نوع از ورک پرمیت محدودیتی برای انتخاب کارفرما یا شغل برای شما نخواهد بود و می‌توانید در هر جایی و نزد هر کارفرمایی که مورد تائید دولت کانادا باشد، کار خود را شروع کنید. مسلماً همانطور که از این تعریف پیداست، برای اپن ورک پرمیت نیازی به جاب آفر نخواهید داشت و بدون جاب آفر می‌توانید برای دریافت مجوز کاری باز اقدام نمایید. همچنین تائیدیه LMIA هم دیگر برای کارفرمای مدنظر شما نیاز نخواهد بود. برای کسانی که هنوز موفق به پیدا کردن شغل مناسب در کانادا نشده‌اند، ورک پرمیت باز گزینه بهتری است و این اجازه را برای آنها ایجاد می‌نماید تا بتوانند حتی بعد از ورود به کانادا به دنبال شغل مناسب باشند.

دریافت ورک پرمیت

روش‌های دریافت ورک پرمیت کانادا

نکته و سؤال مهم بعدی که درباره ورک پرمیت کانادا باید به آن پاسخ دهیم، معرفی روش‌هایی است که باید از آنها برای دریافت این مجوز استفاده نماییم. بسته به شرایطی که دارید، می‌توانید از روش‌های مختلفی این مجوز موقت را دریافت کرده و در نهایت اقدام به اخذ ویزای کاری کانادا کنید. مهاجرت کاری به کانادا به روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است و بسیار مهم است که شما بسته به شرایطی که دارید، بهترین گزینه را برای خود برگزینید.

TFWP

ویزای کاری کانادا بر پایه LMIA
در صورتی که کارفرمایان کانادایی نتوانند نیروی لازم برای حرفه خود را از افراد داخلی تأمین کنند، با مجوز LMIA می‌توانند از نیروی کار خارجی استفاده کنند. این روش بر پایه دریافت مجوز LMIA خواهد بود.

IMP

ویزای کاری کانادا بدون نیاز به LMIA
در این روش کارفرمایان کانادایی بدون نیاز به مجوز LMIA می‌توانند برای استخدام نیروی خارجی اقدام نمایند. انواع ویزای کاری همراه، ویزای کار پس از تحصیل، ویزای کارآفرینی استان‌ها و ویزای ICT از این مدل ورک پرمیت است.

ICT

برنامه انتقال درون شرکتی
ICT مخفف Intra-Company Transfer است. طبق برنامه انتقال درون شرکتی، کسب‌وکارهای بین‌المللی که دارای شرکت مادر، شعب فرعی یا شرکت‌های وابسته در کانادا هستند، می‌توانند کارکنان کلیدی خود در خارج از کانادا را با این ویزا بدون نیاز به مجوز LMIA به کانادا منتقل کنند.

PGWP

ویزای کار پس از تحصیل
در صورتی که کارفرمایان کانادایی نتوانند نیروی لازم برای حرفه خود را از افراد داخلی تأمین کنند، با مجوز LMIA می‌توانند از نیروی کار خارجی استفاده کنند. این روش بر پایه دریافت مجوز LMIA خواهد بود.

Caregiver

ویزای کار پرستار خانگی
در صورت داشتن سابقه کار به عنوان پرستار خانگی و یا تجربه کار به عنوان پرستار خانگی در کانادا می‌توانید این ورک پرمیت را دریافت کرده و در کانادا مشغول به کار شوید. در نهایت با همین ویزای کار کانادا امکان دریافت اقامت دائم را نیز خواهید داشت.

OWP

اپن ورک پرمیت ایرانیان
یکی از جذاب‌ترین انواع ورک پرمیت برای ایرانی‌ها است که با آن کاربران ایرانی می‌توانند در صورت داشتن هر نوع مجوز کاری یا ویزای موقت، اعم از ویزای توریستی، تحصیلی یا سایر ورک پرمیت‌ها، در صورت واجد شرایط بودن، بدون محدودیت در کانادا مشغول به کار شوند. این سیاست عمومی برای رفاه حال کاربران ایرانی است.

C11

ورک پرمیت خوداشتغالی
نوع دیگری از ویزای کاری کانادا است که مخصوص مدیران و کارآفرینان بوده و در این ویزا افراد واجد شرایط می‌توانند با خرید یک شرکت یا راه‌اندازی یک کسب‌وکار در کانادا تا ۳ سال ورک پرمیت بدون نیاز به مجوز LMIA دریافت کنند. در نهایت بعد از ورود به کانادا یا ویزای C11 می‌توان از طریق برنامه‌های اکسپرس انتری برای اقامت دائم این کشور اقدام کرد.
اقامت کاری دائم کانادا

اکسپرس انتری یا اقامت کاری دائم کانادا چیست؟

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت کاری به کانادا استفاده از برنامه‌های اکسپرس انتری (Express Entry) است. اکسپرس انتری یک برنامه جامع مهاجرت کاری به کانادا است که زیرمجموعه‌های مختلفی دارد و علاقه‌مندان به دریافت ویزا کار کانادا می‌توانند با استفاده از این برنامه‌ها برای دریافت اقامت دائم این کشور نیز اقدام نمایند. در فرایند دریافت ویزای کاری کانادا یک سیستم امتیازدهی تعریف شده که آیتم‌های مختلفی از جمله سن، شغل، سابقه کاری، سطح تحصیلات، مدرک زبان و مواردی از این دست در آن تعریف شده و هر کس بنا به شرایطی که دارد، در این سیستم امتیازدهی به نمره خاصی خواهد رسید. در برنامه‌های مهاجرتی تحت اکسپرس انتری بسته به امتیازی که دارید، می‌توانید برای دریافت ویزا و اقامت دائم اقدام کنید.

اکسپرس انتری یا اقامت کاری دائم کانادا چیست؟

مسلماً هر چقدر امتیاز شما در سیستم امتیاز دهی (CRS) بیشتر باشد، شانس شما برای دعوت به کار و دریافت ویزای دائم کانادا نیز بیشتر خواهد بود. همچنین شما این امکان را دارید که با مشورت با گروه ما در اکسپرتاپ به دنبال بالاتر بردن امتیازهای خود در این سیستم باشید تا فرایند ورود شما و دریافت ویزا کاری کانادا برای شما ساده‌تر و سریع‌تر باشد.

انواع اکسپرس انتری

معرفی انواع اکسپرس انتری کانادا

حالا نوبت به این رسیده تا انواع اکسپرس انتری کانادا را نیز با شما در میان بگذاریم. دقت داشته باشید که با این برنامه‌ها شما می‌توانید مستقیماً برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنید و مسلماً مزیت‌های بیشتری برای شما به ارمغان خواهد آورد. در این باره باید سعی کنید تا شرایط خود را با انواع اکسپرس انتری کانادا تطابق دهید که انواع آن را در ادامه مرور می‌کنیم.

FSW

فدرال اسکیل ورکر
برنامه فدرال اسکیل ورکر (Skilled Worker) برنامه‌ای برای جذب نیروی کار ماهر و حرفه‌ای در کانادا است. در صورتی که ۱ سال سابقه کار حرفه‌ای داشته و به زبان انگلیسی یا فرانسوی مسلط هستید، می‌توانید از این برنامه استفاده کنید. در نهایت کسانی که بیشترین امتیاز را به دست آورده باشند، از سوی دولت کانادا برای کار و اقامت دائم دعوت خواهند شد. زبان و سطح تحصیلات بیشترین اهمیت را در این برنامه دارد.

FST

نیروی کار فنی حرفه‌ای
نیروی کار فنی و حرفه‌ای با داشتن ۲ سال سابقه کار در یک حرفه و همچنین دریافت جاب آفر و گواهی احراز صلاحیت کار در این دسته از مشاغل می‌توانند برای اقامت دائم خود با این نوع اکسپرس انتری کانادا اقدام کنند.

CEC

تجربه کانادایی
برای کسانی که ۱ سال سابقه کار در کانادا را داشته و به یکی از دو زبان فرانسوی یا انگلیسی مسلط باشند، امکان استفاده از اکسپرس انتری تجربه کانادایی برای اقامت دائم در این کشور وجود دارد؛ البته در این برنامه امکان سکونت در استان کبک را نخواهید داشت.

PNP

برنامه مهاجرت استانی
PNP بیشتر یک اکسپرس انتری برای ورود نیروی کار ماهر به استان‌های کانادا است. هر استان بنا به شرایطی که دارد، سیاست‌های مختلفی در این باره در نظر گرفته است. ممکن است در برخی از استان‌ها نیاز به جاب آفر داشته باشید یا بسته به استان شغل‌های متفاوتی در اولویت قرار گیرند.

QSWP

نیروی کار متخصص کبک
برنامه نیروی کار متخصص کبک یکی از برنامه‌های مهاجرتی نیروی کار ماهر به استان کبک است. برای این منظور متقاضی باید در سیستم امتیاز دهی CSQ بیشترین امتیازات را دریافت نماید.

AIP

برنامه مهاجرتی آتلانتیک
زیرمجموعه‌هایی برای دریافت اقامت نیروی کار ماهر در استان‌های آتلانتیک نیز وجود دارد که به برنامه‌های AIP معروف هستند. با استفاده از این برنامه‌ها نیز نیروی کار ماهر می‌تواند در صورت کسب امتیازات لازم برای دریافت ویزا کار کانادا اقدام نماید.
مقایسه روش‌ها

مقایسه روش‌های مهاجرت کاری به کانادا

هزینه‌های مختلفی در جاب آفر کانادا و اقدام برای ویزای کار این کشور وجود دارند که هر یک باید جداگانه مورد ارزیابی شوند. برخی از این هزینه‌ها در زمان اقدام در سفارت گریبان گیر متقاضی خواهند شد و برخی نیز ممکن است خیلی مورد توجه قرار نگیرند. مثلاً هزینه‌هایی مانند هزینه ترجمه مدارک یا ریزنمرات تحصیلی و مواردی از این دست در دارالترجمه‌های رسمی ممکن است قابل توجه باشد. علاوه بر این هزینه‌های وکیل را نیز باید در نظر بگیرید که این هزینه‌ها متغیر بوده و باید برای آنها استعلام بگیرید. به غیر این موارد هزینه‌های زیر را باید برای جاب آفر در ذهن داشته باشید و برای تأمین آنها اقدام کنید.

روشهزینهزمان رسیدگیشرط اصلیمزایامعایب
TFWP۱۵۵ دلار۲ تا ۳ ماهجاب آفررسیدن به سابقه کار در کانادانیاز به مجوز LMIA
IMP۱۵۵ دلار۲ تا ۳ ماهبسته به زیرمجموعهعدم نیاز به LMIA 
ICT۱۵۵ دلار۲ تا ۳ ماه۱ سال سابقه کار حرفه‌ایعدم نیاز به LMIAفقط برای کارکنان برخی از شرکت‌ها
PGWP۱۵۵ دلار۴ تا ۵ ماهمدرک تحصیلی مورد پذیرشرسیدن به سابقه کار در کانادافقط برای فارغ التحصیلان در کانادا
CAREGIVER۵۷۷ دلار۴ تا ۵ ماهمدرک زبان CLB6 و جاب آفرعدم نیاز به LMIAزمان رسیدگی طولانی
FSW۱,۳۶۵ دلار۱۲ تا ۳۰ ماه۱ سال سابقه و CLB7عدم نیاز به جاب آفرسیستم رقابتی
FST۱,۳۶۵ دلارمتغیر۲ سال سابقه و جاب آفرعدم نیاز به نمره زباننیاز به جاب آفر و گواهی احراز صلاحیت
CEC۱,۳۶۵ دلار۴ تا ۶ ماهسابقه کار کاناداییمدت کوتاه رسیدگی و عدم نیاز به جاب آفرنیاز به ۱ سال سابقه کار کانادایی
PNP۱,۳۶۵ دلار۱۰ تا ۱۲ ماهبسته به استانبسته به نیاز استان‌ها 
QSWP۱,۳۶۵ دلار۱۸ تا ۲۰ ماهسابقه حرفه‌ای و تسلط به فرانسوی فقط برای کبک
AIP۱,۳۶۵ دلارحدوداً ۳۰ ماهجاب آفر در استان‌های آتلانتیکعدم نیاز به LMIAفقط برای آتلانتیک

 

هزینه‌های مختلفی در جاب آفر کانادا و اقدام برای ویزای کار این کشور وجود دارند که هر یک باید جداگانه مورد ارزیابی شوند. برخی از این هزینه‌ها در زمان اقدام در سفارت گریبان گیر متقاضی خواهند شد و برخی نیز ممکن است خیلی مورد توجه قرار نگیرند. مثلاً هزینه‌هایی مانند هزینه ترجمه مدارک یا ریزنمرات تحصیلی و مواردی از این دست در دارالترجمه‌های رسمی ممکن است قابل توجه باشد. علاوه بر این هزینه‌های وکیل را نیز باید در نظر بگیرید که این هزینه‌ها متغیر بوده و باید برای آنها استعلام بگیرید. به غیر این موارد هزینه‌های زیر را باید برای جاب آفر در ذهن داشته باشید و برای تأمین آنها اقدام کنید.

روشهزینهزمان رسیدگیشرط اصلیمزایامعایب
TFWP۱۵۵ دلار۲ تا ۳ ماهجاب آفررسیدن به سابقه کار در کانادانیاز به مجوز LMIA
IMP۱۵۵ دلار۲ تا ۳ ماهبسته به زیرمجموعهعدم نیاز به LMIA 
ICT۱۵۵ دلار۲ تا ۳ ماه۱ سال سابقه کار حرفه‌ایعدم نیاز به LMIAفقط برای کارکنان برخی از شرکت‌ها
PGWP۱۵۵ دلار۴ تا ۵ ماهمدرک تحصیلی مورد پذیرشرسیدن به سابقه کار در کانادافقط برای فارغ التحصیلان در کانادا
CAREGIVER۵۷۷ دلار۴ تا ۵ ماهمدرک زبان CLB6 و جاب آفرعدم نیاز به LMIAزمان رسیدگی طولانی
FSW۱,۳۶۵ دلار۱۲ تا ۳۰ ماه۱ سال سابقه و CLB7عدم نیاز به جاب آفرسیستم رقابتی
FST۱,۳۶۵ دلارمتغیر۲ سال سابقه و جاب آفرعدم نیاز به نمره زباننیاز به جاب آفر و گواهی احراز صلاحیت
CEC۱,۳۶۵ دلار۴ تا ۶ ماهسابقه کار کاناداییمدت کوتاه رسیدگی و عدم نیاز به جاب آفرنیاز به ۱ سال سابقه کار کانادایی
PNP۱,۳۶۵ دلار۱۰ تا ۱۲ ماهبسته به استانبسته به نیاز استان‌ها 
QSWP۱,۳۶۵ دلار۱۸ تا ۲۰ ماهسابقه حرفه‌ای و تسلط به فرانسوی فقط برای کبک
AIP۱,۳۶۵ دلارحدوداً ۳۰ ماهجاب آفر در استان‌های آتلانتیکعدم نیاز به LMIAفقط برای آتلانتیک

 

شرایط مهاجرت کاری به کانادا

شرایط ویزا کاری کانادا در سال ۲۰۲۴

شرایط ویزا کاری کانادا در سال 2023

مسلماً باید درباره شرایط دریافت ویزا کاری کانادا بدانید و در صورتی که هر یک از این شرایط را ندارید، برای تأمین آن اقدام و یا از روش دیگری برای مهاجرت به کانادا استفاده کنید. روش‌های مهاجرتی مانند دریافت ویزای استارتاپ کانادا یا جاب آفر کانادا می‌توانند شرایط خاص خود را داشته باشند. مهم‌ترین شرایط ویزای کاری کانادا را در ادامه با هم مرور می‌کنیم:

 • شرایط سنی

در اکثر برنامه‌های مهاجرت کاری به کانادا متقاضیان باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند و محدودیتی سنی دیگری وجود ندارد. البته در برخی از انواع ویزای کاری ممکن است سن خاصی مانند ۲۱ تا ۴۹ سال دارای امتیاز بیشتری نسبت به سایر بازه‌های سنی داشته باشد، اما به هر حال در هر سنی بالای ۱۸ سال شما می‌توانید برای دریافت ویزای کاری کانادا اقدام کنید.

 • مدرک تحصیلی

طبق برنامه‌های اعلام شده از سوی دولت کانادا برای اخذ ورک پرمیت و اکسپرس انتری هیچ محدودیتی برای مدرک تحصیلی متقاضیان در نظر گرفته نشده است، اما شرایط خاصی در این باره وجود دارد که باید بدانید. برای رسیدن به اکثر مشاغل حرفه‌ای در کانادا نیاز است تا حداقل مدرک دیپلم یا گواهی معدل با آن را داشته باشید. از این گذشته مدرک تحصیلی بالاتر در برنامه‌های اکسپرس انتری می‌تواند امتیاز بیشتری برای شما ایجاد نماید و شانس موفقیت شما را نیز افزایش دهد. در برنامه ICT نیاز به هیچ مدرک تحصیلی نخواهید داشت و برای برخی از رده‌های شغلی نیز معمولاً کارفرمایان به دنبال مدرک تحصیلی لیسانس هستند. پس این موضوع به نوع شغل و حرفه مورد نظر شما نیز بستگی خواهد داشت.

 • سابقه کار

در اکثر برنامه‌های اکسپرس انتری برای مهاجرت کاری به کانادا نیاز به سابقه کاری ۱ ساله درج شده است و بیشتر از آن الزامی نیست؛ اما همانطور که می‌دانید برای رسیدن به امتیاز بالاتر و افزایش شانس موفقیت لازم است تا سابقه کاری بیشتری داشته باشید.

 • مدرک زبان

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های کاربران برای رسیدن به امتیاز مناسب برای اخذ ویزای کاری کانادا مدرک زبان است. اگر شما جاب آفر داشته باشید و کارفرما نیازی به ارائه نمره آیلتس نداشته باشد، می‌توانید با اثبات تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی و بدون نمره آیلتس برای دریافت این ویزا اقدام کنید، اما در سایر موارد نیاز به ارائه مدرک زبان خواهید داشت. آیلتس ۵ یا CLB 8 حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای این برنامه‌ها است. همچنین هر چقدر نمره آیلتس شما بالاتر باشد، امتیاز شما در اکسپرس انتری نیز بیشتر خواهد شد.

 • حداقل امتیاز

طبق آخرین بروزرسانی صورت گرفته در قوانین ویزای کاری به کشور کانادا در مرحله اول لازم است تا شما به حداقل امتیاز ۶۷ از ۱۰۰ برسید تا به مرحله بعدی بروید. برای مرحله دوم (Pool) هم حداقل امتیاز خاصی در نظر گرفته نشده است.

 • جاب آفر

یکی دیگر از شرایطی که البته فقط برای برخی از روش‌های مهاجرت کاری به آن نیاز خواهید داشت، داشتن جاب آفر از کارفرمایان کانادایی است.

 • تمکن مالی

برای دارندگان جاب آفر نیازی به ارائه تمکن مالی نخواهد بود، اما کسانی که جاب آفر ندارند، باید مدارک اثبات تمکن مالی خود را نیز ارائه نمایند.

مراحل ویزا کاری کانادا

مراحل مهاجرت کاری به کانادا در سال ۲۰۲۴

مراحل مهاجرت کاری به کانادا در سال 2023

در این ‌بخش از مقاله سعی داریم تا مراحل مهاجرت کاری به کانادا را برای شما تشریح کنیم. این مراحل از این جهت اهمیت خواهند داشت که با دقت به آنها شما مسیری کاملاً روشن خواهید داشت و می‌توانید تصمیم بگیرید که از کدام راه و از کدام روش اقدام کنید. همچنین شانس موفقیت شما با در نظر گرفتن این مراحل نیز بیشتر خواهد شد. در اکسپرتاپ در کنار شما هستیم تا تمام این مراحل را در کنار شما سپری کنیم.

مشاوره تخصصی

مشاوره با متخصص

در قدم اول شما باید با مشاورین ما در اکسپرتاپ مشورت نمایید. ارائه خدمات مشاوره رایگان می‌تواند مسیر را برای شما کاملاً روشن کند. در این خدمات شما با تمام جزئیات لازم برای دریافت ویزای کاری کانادا آشنا خواهید شد.

بررسی تمام روش‌های مهاجرت کاری

بررسی روش‌های مهاجرت کاری به کانادا و تطبیق شرایط

در قدم بعدی نوبت به بررسی روش‌های مهاجرت کاری به کانادا و تطبیق همه این روش‌ها با شرایط شما می‌رسد. از کدامیک از روش‌های گفته شده در بالا اقدام کنید که شانس شما بیشتر شود؟ پاسخ‌ این سؤال اهمیت بسیار زیادی برای آینده شما دارد و حتماً باید یک نگاه حرفه‌ای به آن داشته باشید. در اکسپرتاپ این خدمات را در بهترین شکل ممکن به شما ارائه خواهیم کرد.

انتخاب بهترین روش

انتخاب بهترین و سریع‌ترین روش‌های ویزا کاری کانادا

حالا نوبت به این رسیده تا بهترین روش برای دریافت ویزای کاری به کانادا را انتخاب کنید. این انتخاب باید بر اساس نتایج به دست آمده در مرحله قبلی باشد.

انتخاب بهترین و سریع‌ترین روش‌های ویزا کاری کانادا
افزایش امتیاز

برآورد امتیازی و بالاتر بردن امتیاز

در مرحله بعدی نوبت به بررسی و برآورد امتیاز شما برای برنامه‌های اکسپرس انتری می‌رسد. البته اگر جاب آفر داشته باشید، نیازی به این مرحله نخواهید داشت و بدون استفاده از سیستم امتیازدهی می‌توانید ورک پرمیت کانادا را دریافت کنید؛ اما برای مهاجرت کاری دائم به کانادا باید امتیازهای خود را برآورد کرده و به دنبال راهکارهایی برای افزایش این امتیازها نیز بروید.

جمع آوری مدارک

تهیه مدارک لازم برای ارسال درخواست

در قدم بعدی نوبت به تهیه و آماده کردن تمام مدارک لازم می‌رسد. هر نقصی در پرونده شما علاوه بر کاهش شانس موفقیت ممکن است باعث بالاتر رفتن زمان رسیدگی به پرونده شما نیز شود. از این رو باید در تهیه و آماده کردن مدارک اهتمام بالایی داشته باشید.

ارسال درخواست ویزا کاری

ارائه درخواست و پر کردن فرم‌های مربوطه

ارائه درخواست و پر کردن فرم‌های مربوطه

حالا نوبت به ثبت درخواست و پرکردن تمام فرم‌های لازم می‌رسد. این مراحل را نیز بهتر است همراه با مشاور و وکیل خود انجام دهید تا بهترین شرایط و بهترین راهکارها را در پیش گرفته باشید.

پاسخ درخواست

انتظار برای رسیدن به پاسخ نهایی

زمان لازم برای به نتیجه رسیدن درخواست ویزا کاری را در بالا برای هر یک‌ از روش‌ها به صورت حدودی برای شما مطرح کردیم، باید منتظر بمانید تا این زمان به انتها برسد و نتیجه درخواست شما اعلام گردد.

دریافت ویزا

پرواز به کانادا

در صورت موفقیت در درخواست ارائه شده حالا شما می‌توانید به کانادا پرواز کنید. سفر خوشی را برای شما در مجموعه اکسپرتاپ آرزومندیم.

قیمت مهاجرت کاری

هزینه مهاجرت کاری به کانادا

نوبت به بررسی هزینه مهاجرت کاری به کانادا می‌رسد. همانطور که می‌دانید روش‌های مختلف مهاجرتی به کانادا هزینه‌های متفاوتی دارند که در میان آنها مهاجرت کاری یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین موارد است. در این روش شما با صرف کمترین هزینه‌ها نسبت به سایر روش‌ها می‌توانید برای ورود به کانادا و اخذ اقامت دائم در این کشور اقدام کنید. در جدول زیر می‌توانید هزینه‌های لازم برای هر یک از روش‌های ویزای کاری این کشور را مشاهده کنید.

نوع درخواستهزینه‌ها به دلار کانادا
ورک پرمیت۱۵۵
تمدید ورک پرمیت۱۵۵
انگشت نگاری برای هر نفر۸۵
انگشت نگاری خانواده (۲ نفر و بیشتر)۱۷۰
ورک پرمیت گروهی (۳ نفر و بیشتر)۴۶۵
ورک پرمیت نامحدود۱۰۰
بررسی پرونده اکسپرس انتری۸۵۰
بررسی پرونده اکسپرس انتری همسر۸۵۰
بررسی پرونده اکسپرس انتری هر فرزند۲۳۰
حق صدور اقامت دائم۵۱۵
حق صدور اقامت دائم همسر۵۱۵

 

مدارک لازم

مدارک لازم برای ویزای کار کانادا

بسته به اینکه از کدام روش اکسپرس انتری استفاده می‌کنید یا نوع درخواست شما برای ورک پرمیت نیاز به جاب آفر دارد یا خیر، مدارک متفاوتی را نیز برای درخواست خود باید ارائه کنید. بسیار مهم است که شما این مدارک را به بهترین شکل ممکن تهیه نمایید و در تهیه آن تمام جزئیات لازم را رعایت کنید. هر نقصی در این مدارک می‌تواند تبدیل به چالشی بزرگ برای شما گردد.

 • مدارک شناسایی خود متقاضی و همراهان
 • پاسپورت
 • نامه دعوت نامه کار از کانادا یا همان جاب آفر در صورت نیاز
 • گواهی اثبات سلامت پزشکی
 • گواهی نداشتن سوءپیشینه کیفری
 • تمام مدارک تحصیلی خود متقاضی و همسر
 • مدرک زبان در صورت نیاز
 • گواهی اثبات تمکن مالی در صورت نداشتن جاب آفر
 • نامه اثبات سوابق کاری با مشخصات کامل محل کار
مدارک لازم برای ویزای کار کانادا

همچنین اگر از برنامه‌های اکسپرس انتری استفاده می‌کنید، میزان تمکن مالی مورد نیاز برای این برنامه‌ها نیز به شرح زیر است:

تعداد افرادمبلغ به دلار کانادا
۱۱۳,۷۵۷
۲۱۷,۱۲۷
۳۲۱,۰۵۵
۴۲۵,۵۶۴
۵۲۸,۹۹۴
۶۳۲,۷۰۰
۷۳۶,۴۰۷
نفرات اضافه۳,۷۰۶
مدت زمان لازم برای اخذ ویزای کار

اخذ ویزای کار کانادا چقدر زمان خواهد برد؟

اخذ ویزای کار کانادا چقدر زمان خواهد برد؟

مسلماً برای همه متقاضیان دریافت ویزا کاری کانادا رسیدن به نتیجه نهایی در کمترین زمان ممکن است و زمان در این باره نقش بسیار مهمی خواهد داشت. بدین منظور باید زمان لازم برای رسیدن به نتیجه نهایی را نیز بررسی کنیم. البته این زمان کاملاً تقریبی است، زیرا تجربه ثابت کرده که بسته به شرایط و تعداد پرونده‌های موجود برای رسیدگی ممکن است در بازه‌های زمانی کمتر یا بیشتر نتیجه نهایی اعلام شود.

روشزمان رسیدگی
TFWP۲ تا ۳ ماه
IMP۲ تا ۳ ماه
ICT۲ تا ۳ ماه
PGWP۴ تا ۵ ماه
CAREGIVER۴ تا ۵ ماه
FSW۱۲ تا ۳۰ ماه
FSTمتغیر
CEC۴ تا ۶ ماه
PNP۱۰ تا ۱۲ ماه
QSWP۱۸ تا ۲۰ ماه
AIPحدوداً ۳۰ ماه
تبدیل ویزای موقت به دائم

نحوه تبدیل ویزای کار موقت کانادا به اقامت دائم

نحوه تبدیل ویزای کار موقت کانادا به اقامت دائم

همان طور که می‌دانید تجربه کار کانادایی یا یک سال سابقه کار در کانادا یکی از بهترین روش‌های دریافت مهاجرت کاری به کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور است. از این رو تمام کسانی ک ویزای کار موقت یا ورک پرمیت کانادا را دارند، بعد از رسیدن به حداقل سابقه کاری و یا با افزایش سابقه کاری خود برای امتیازات بیشتر می‌توانند برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام نمایند. مسلماً رسیدن به امتیاز بالاتر شانس تبدیل ویزای موقت به ویزای دائم را نیز بالاتر خواهد برد. فارغ التحصیلان دانشگاه‌های کانادا نیز بعد از دریافت ویزای موقت کاری و پر کردن سابقه کاری در این کشور، می‌توانند برای تبدیل آن به اقامت دائم اقدام نمایند. خوشبختانه شرایط و برنامه‌های متنوعی برای این منظور در دسترس تمام کاربران ایرانی قرار گرفته است و با مشاوره‌های لازم در اکسپرتاپ می‌توانید حتی در زمان بسیار کوتاه‌تر نیز به این نتیجه برسید. همچنین لازم به توضیح است که بسیاری از افرادی که نمی‌توانند در برنامه‌های اکسپرس انتری موفق باشند با دریافت ورک پرمیت به دنبال دائمی کردن آن می‌روند. از این رو این پروسه کاملاً عادی است و خیلی‌ها در حال استفاده از این مزیت ورک پرمیت هستند.

میانگین درآمد در کانادا

میزان درآمد مشاغل مختلف در کانادا

شناخت حداقل حقوق و درآمد مشاغل مختلف کانادا یکی دیگر از اطلاعات مهمی است که باید درباره آن بدانید. شناخت این اطلاعات مزیت‌های بسیار زیادی برای شما به دنبال خواهد داشت و می‌توانید برآورد هزینه خوبی نسبت به شرایط زندگی خود در کانادا داشته باشید و همچنین در انتخاب شغل مناسب نیز این اطلاعات کاربرد اساسی دارد. ساعات کاری استاندارد در طول روز در کانادا ۸ ساعت و در طول هفته ۴۰ ساعت است و حداکثر ساعات کاری در این کشور برای‌ یک هفته ۴۸ ساعت می‌باشد. دوشنبه تا جمعه روزهای کاری در کانادا هستند و شنبه و یکشنبه نیز تعطیلات آخر هفته. همچنین دستمزد اضافه کاری نیز ۱.۵ برابر دستمزد کار اصلی خواهد بود. با این توضیحات متوسط درآمد شغل‌های مختلف را می‌توانید در زیر مشاهده کنید.

میزان درآمد مشاغل مختلف در کانادا
شغلمتوسط درآمد سالانه به دلار کانادا
حسابداری۱۰۸,۹۰۰
کتابداری۴۱,۳۲۸
مدیر منابع انسانی۸۹,۲۵۲
طراح گرافیک۴۵,۲۰۲
معلم۴۵,۰۰۰
مربی مهم کودک۴۶,۲۴۵
مکانیک۵۸,۸۲۹
مهندس الکترونیک۱۳۵,۷۷۸
نظافتچی۳۵,۳۶۱
آشپز۴۲,۸۳۴
مدیر رستوران۳۴,۳۰۰
پرستار۷۶,۰۳۱
داروساز۹۶,۳۴۰
برنامه نویس۶۸,۲۰۶
مهندس نرم افزار۱۵۰,۳۰۰
وکیل حقوقی۱۸۳,۶۰۱
نقاش۴۲,۹۰۰

همچنین در استان‌های مختلف این کشور حداقل حقوق نیز به صورت ساعتی در نظر گرفته می‌شود. از این رو اگر به دنبال سکونت و کار در استان خاصی از کانادا هستید، با در نظر گرفتن این حداقل حقوق می‌توانید برآورد بهتری از شرایط مالی خود در این کشور داشته باشید:

استانحداقل دستمزد ساعتی به دلار کانادا
آلبرتا۱۵
بریتیش کلمبیا۱۶.۷۵
مانیتوبا۱۴.۱۵
نیوبرانزویک۱۴.۷۵
نیوفاندلند و لابرادور۱۴.۵
نور توست تریتوریز۱۶.۰۵
نوا اسکوشیا۱۴.۵
نوناووت۱۶
اونتاریو۱۵.۵
جزیره پرنس ادوارد۱۴.۵
کبک۱۵.۲۵
ساسکاچوان۱۳
یوکان۱۶.۷۷

 

نکات طلایی ویزا کاری کانادا

نکات مهم در مهاجرت کاری به کانادا

برای رسیدن به موفقیت در مهاجرت کاری به کانادا نه به شما امید واهی می‌دهیم و نه شما را نسبت به این موضوع ناامید می‌سازیم. بلکه سعی داریم تا واقعیت‌ها را در این باره با شما در میان بگذاریم تا اگر به دنبال رسیدن به نتیجه نهایی در این باره هستید، بهترین شرایط را برای خود برگزینید. در نهایت لازم است تا چند نکته بسیار مهم برای اخذ ویزای کاری کانادا را نیز با شما در میان بگذاریم که دقت به این نکات می‌تواند اتفاقات بهتری را برای شما رقم بزند.

 1. اگر شرایط لازم برای برنامه‌های اکسپرس انتری را ندارید، بهتر است از طریق ورک پرمیت اقدام کنید و در قدم بعدی و بعد از سابقه کار اقدام به دریافت اقامت دائم کانادا کنید.
 2. مدرک زبان عامل بسیار مهمی برای پذیرش شما خواهد بود. با توجه به رقابت بسیار زیاد متقاضیان، بهتر است حتماً با مدرک زبان برای این منظور اقدام کنید.
 3. جاب آفر شانس شما را برای دریافت ورک پرمیت افزایش خواهد داد. از این رو از آن نیز غافل نشوید.
 4. الزامی به یادگیری زبان انگلیسی ندارید و می‌توانید سراغ زبان فرانسوی نیز بروید.
 5. در صورتی که شرایط لازم برای اثبات تمکن مالی را ندارید، بهتر است از روش‌هایی استفاده کنید که نیازی به تمکن مالی ندارند؛ زیرا سفارت کانادا روی این مسائل نگاه ویژه‌ای دارد.
 6. برنامه‌های استانی شرایط بسیار خوبی دارند و در صورتی که شما موفق به کسب امتیازات لازم در اکسپرس انتری نشدید، بهتر است خود را محدود به یک برنامه خاص نکنید.
خدمات اکسپرتاپ

خدمات مهاجرت و ویزا کاری کانادا در اکسپرتاپ

خدمات مهاجرت و ویزا کاری کانادا در اکسپرتاپ

در اکسپرتاپ با بهترین کیفیت خدمات مهاجرت کاری به کانادا با شما همراه هستیم. البته رقبایی هم در این زمینه داریم که آنها نیز خدمات خوبی برای مهاجرت به کانادا ارائه می‌نمایند، اما وجه تمایز ما در اکسپرتاپ ارائه خدمات تخصصی جاب آفر و ویزای کاری به کانادا است. در واقع ما به صورت حرفه‌ای و تخصصی در همین پرونده‌ها فعالیت داریم و همین موضوع برگ برنده‌ای برای شمایی است که به دنبال ویزای کاری به این کشور هستید. سال‌ها تجربه ما در ارائه درخواست‌ها و پرونده‌های موفق کاری به کانادا باعث شده تا جزئیات بسیار دقیق‌تری از این پرونده‌ها را بدانیم و مسیر را برای شما کاملاً روشن کنیم. بعد از اولین تماس و دریافت خدمات از ما درک خواهید کرد که چرا در مهاجرت کاری به کانادا تا این حد متخصص هستیم.

مشاوره رایگان

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت و ویزا کاری کانادا

در همین مقاله سعی کردیم تا تمام جزئیات لازم برای ویزای کاری کانادا را با شما در میان بگذاریم و هیچ نکته نگفته‌ای باقی نماند؛ اما به هر حال شروع یک زندگی جدید تنها با یک مقاله کمی چالش‌برانگیز خواهد بود و ممکن است شما چالش‌های ذهنی بیشتری درباره این نوع ویزا و یا روش مهاجرتی داشته باشید. هیچ جای نگرانی نیست و شما بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان مهاجرت کاری به کانادا ما در اکسپرتاپ استفاده نمایید. این خدمات هر چند به صورت رایگان انجام می‌پذیرد، اما اطلاعات بسیار عالی و مفیدی را در اختیار شما قرار خواهد داد که می‌توانند مسیر مهاجرت شما را به کل تغییر دهند. با کلیک بر روی دکمه زیر می‌توانید در کنار ما باشید و از این خدمات استفاده کنید. اگر جای شما بودیم، هرگز این فرصت را از دست نمی‌دادیم، چون می‌دانیم که در این سو چه خبر است و چه اطلاعاتی انتظار شما را می‌کشد.

برنامه ریزی یک زندگی جدید

مهاجرت به کانادا یک اتفاق شیرین و استثنایی برای آغاز یک زندگی تازه ...

سوالات متداول

سوالات متداول ویزا و مهاجرت کاری به کانادا در اکسپرتاپ

 • مهاجرت کاری به کانادا چیست؟

  اقدام برای دریافت ویزای کاری و مهاجرت به کانادا از طریق کار با عنوان مهاجرت کاری به کانادا شناخته می‌شود.

 • چه کسانی می‌توانند از ویزای کاری کانادا استفاده کنند؟

  محدودیت خاصی در این زمینه وجود ندارد و هر کسی بنا به شرایطی که دارد، می‌تواند از این ویزا استفاده کند.

 • آیا برای دریافت ویزای کاری کانادا محدودیت سنی وجود دارد؟

  خیر در صورت داشتن حداقل سن ۱۸ سال، محدودیت سنی دیگری نخواهید داشت.

 • آیا می‌توان با ویزای کاری اقامت دائم کانادا گرفت؟

  بله با ویزای کاری می‌توانید اقامت دائم کانادا را هم بگیرید.

 • آیا برای اقامت دائم با ویزای کاری حتماً باید در کانادا سابقه کار داشته باشیم؟

  خیر با برنامه اکسپرس انتری می‌توانید بدون سابقه کار کانادایی برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

 • انواع روش‌های مهاجرت ماری به کانادا کدام‌ها هستند؟

  ورک پرمیت برای ویزای موقت و اکسپرس انتری برای ویزای دائم که هر یک زیرمجموعه‌هایی هم دارند که در بالا به آنها پرداختیم.

 • بهترین روش مهاجرت کاری برای ما چیست؟

  بهترین روش مهاجرت کاری باید در یک جلسه مشاوره حرفه‌ای مورد ارزیابی قرار گیرد.

 • آیا می‌توان بدون هزینه برای مهاجرت کاری کانادا اقدام کرد؟

  خیر همه برنامه‌های اکسپرس انتری و ورک پرمیت نیاز به پرداخت هزینه‌های مشخصی دارد.

 • برای ویزای کاری به کانادا حتماً نیاز به جاب آفر داریم؟

  خیر بدون جاب آفر هم می‌توان از برخی از برنامه‌های مهاجرت کاری به این کشور استفاده کرد.

 • بهترین راه برای مهاجرت کاری به کانادا چیست؟

  در صورت نداشتن رزومه قوی، بهترین راه دریافت ورک پرمیت و بعد از یکی دو سال تبدیل آن به اقامت دائم است.

 • ورک پرمیت کانادا چیست؟

  ورک پرمیت کانادا یک مجوز کار موقت است که برای یک یا دو سال اعطا شده و قابلیت تمدید دارد.

 • آیا با ورک پرمیت موقت می‌توان اقامت دائم کانادا گرفت؟

  بله بعد از ۱ یا دو سال سابقه کار کانادایی و بالاتر رفتن امتیازات، شما می‌توانید اقامت دائم کانادا را بگیرید.

 • اکسپرس انتری کانادا چیست؟

  برنامه‌های مهاجرت کاری هستند که می‌توانید به وسیله آنها برای دریافت اقامت دائم کانادا و کار در این کشور اقدام کنید.

 • آیا اکسپرس انتری کانادا رایگان است؟

  خیر بررسی پرونده‌های اکسپرس انتری نیاز به پرداخت هزینه‌های به خصوصی دارد.

 • آیا برای مهاجر کاری به کانادا مدرک زبان نیاز است؟

  در صورت داشتن جاب آفر و امکان اثبات تسلط به زبان فرانسوی یا انگلیسی در برخی موارد می‌توان بدون مدرک زبان هم این ویزا را دریافت کرد، اما برای اکثر روش‌های مهاجرت کاری نیاز به مدرک زبان خواهید داشت.

 • مدرک زبان معتبر برای ویزای کاری به کانادا چیست؟

  آیلتس و CELPIP برای انگلیسی و TEF برای زبان فرانسوی.

 • حداکثر نمره آیلتس قبولی برای ویزای کاری کانادا چقدر است؟

  حداقل نمره قبولی آیلتس نمره ۵ و در برخی از برنامه‌ها بیشتر است.

 • چگونه از کانادا جاب آفر به دست آوریم؟

  شما می‌توانید با ارتباط با کارفرمایان کانادایی در نهایت برای دریافت جاب آفر این کشور اقدام کنید.

 • مجوز LMIA چیست؟

  مجوزی که وزارت کار کانادا به مشاغل کارفرمایان کانادایی برای استخدام نیروهای خارجی می‌دهد.

 • آیا حتماً نیاز به مجوز LMIA داریم؟

  این مجوز برای برخی از برنامه ورک پرمیت کارایی دارد و برای برخی دیگر نیازی به این مجوز نخواهد بود.

 • بهترین ورک پرمیت برای ورود به کانادا چیست؟

  این انتخاب به شرایط متقاضی مربوط خواهد بود.

 • برای اکسپرس انتری چقدر باید امتیاز داشته باشیم؟

  اکسپرس انتری بیشتر یک برنامه رقابتی است و حداقل امتیاز برای آن تعریف نمی‌شود.

 • بهترین مشاغل برای مهاجرت به کانادا چیست؟

  مهندسی، پرستاری، حسابداری، جوشکاری، برنامه نویس، نیروی کار ماهر و مواردی از این دست را می‌توان به عنوان بهترین مشاغل برای مهاجرت به این کشور در نظر گرفت.

 • مهاجرت کاری به کانادا راحت‌تر است یا استارتاپی؟

  مهاجرت کاری شرایط راحت‌تری و رایج‌تری دارد.

 • مهاجرت کاری به کشور کانادا راحت‌تر است یا تحصیلی؟

  مهاجرت تحصیلی برای کسانی که مدرک تحصیلی دارند، گزینه بهتری خواهد بود، اما برای عموم مهاجرت کاری.

 • آیا مهاجرت کاری به کانادا گران است؟

  این روش مهاجرتی یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین روش‌های مهاجرت به کشور کانادا است.

 • برای مهاجرت کاری به کشور کانادا از کجا باید شروع کنیم؟

  شما می‌توانید با دریافت مشاوره تخصصی رایگان در اکسپرتاپ کار خود را آغاز کنید.

 • هزینه ویزای کاری کانادا چقدر است؟

  این هزینه به صورت جزئی در بالا درج شد. شما می‌توانید بسته به تعداد اعضای خانواده آن را برآورد کنید.

 • آیا با ویزای کاری می‌توان خانواده را نیز با خود همراه کرد؟

  بله با ویزای کاری می‌توانید خانواده خود را نیز همراه خود ببرید.

 • مدارک لازم برای ویزا کاری کانادا چیست؟

  مدارک شناسایی، گواهی نداشتن سوءپیشینه، گواهی سلامت پزشکی، اثبات سوابق کاری، مدارک تحصیلی، اثبات تمکن مالی و جاب آفر از اصلی‌ترین مدارک دریافت‌ این ویزا هستند.

 • آیا برای مهاجرت کاری به کشور کانادا حتماً باید زبان انگلیسی بدانیم؟

  خیر با تسلط به زبان فرانسوی نیز می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید.

 • برای ویزای کاری به کانادا حتماً باید لیسانس داشته باشیم؟

  خیر حداقل مدرک تحصیلی لازم برای این ویزا دیپلم است. البته مدارک تحصیلی بالاتر امتیاز شما را بیشتر خواهد کرد.

 • آیا بدون تمکن مالی می‌توان برای ویزا کار کانادا اقدام کرد؟

  بله در صورت داشتن جاب آفر از کارفرمایان کانادایی می‌توانید برای این منظور اقدام کنید.

 • کانادا برای کار چه طور کشوری است؟

  کشور کانادا یکی از پایین‌ترین نرخ‌های بیکاری را داشته و تقاضا برای کار در این کشور بسیار زیاد است.

 • حداقل درآمد در کشور کانادا چقدر است؟

  بسته به شغلی که دارید این مبلغ متفاوت خواهد بود. این حداقل‌ها را در بالا به صورت کامل برای شما توضیح دادیم.

 • حداقل درآمد ساعتی در کانادا چقدر است؟

  بسته به استان محل سکونت حداقل دستمزد ساعتی در کانادا از ۱۱ تا ۱۶ دلار است.

 • آیا خانم‌ها هم می‌توانند برای مهاجرت به کانادا از طریق کار اقدام نمایند؟

  بله محدودیتی از این بابت برای ویزای کار کانادا نیست.

 • امتیاز‌بندی دریافت ویزای کاری کانادا چگونه است؟

  برای این ویزا دو مرحله امتیاز‌بندی خواهید داشت. در مرحله اول حتماً باید حداقل امتیاز ۶۷ از ۱۰۰ را به دست آورید و در مرحله دوم حداقل امتیازی تعریف نشده است.

 • آیا برای کار در کانادا به سابقه کار نیاز داریم؟

  حداقل باید ۱ سال سابقه کار حرفه‌ای داشته باشید.

 • درخواست ورک پرمیت کانادا چقدر هزینه دارد؟

  این هزینه برای هر نفر ۱۵۵ دلار است.

 • آیا می‌توان ورک پرمیت کانادا را تمدید کرد؟

  بله این امکان برای شما وجود دارد.

 • اصلی‌ترین عوامل مؤثر بر امتیاز‌بندی در اکسپرس انتری کانادا چیست؟

  سن، سوابق کاری، مدرک تحصیلی، جاب آفر و مدرک زبان بیشترین تأثیر را دارند. همچنین تجربه کار در کانادا می‌تواند امتیاز قابل توجهی برای این منظور باشد.

 • چگونه در کانادا کار پیدا کنیم؟

  شما می‌توانید از سایت‌های کاریابی در کانادا مانند لینکدین، جاب بانک، گلسدور و موارد مشابه استفاده کنید.

 • دلیل اصلی ریجکت شدن درخواست کار کانادا چیست؟

  نداشتن مدرک زبان، نداشتن تمکن مالی، ناقص بودن مدارک و نداشتن سابقه کار از اصلی‌ترین دلایل ریجکت شدن پرونده‌های مهاجرت کاری به کانادا هستند.

 • بهترین سن برای مهاجرت به کانادا از طریق کار چیست؟

  سن ۲۱ تا ۳۵ سالگی می‌تواند بهترین سن برای این منظور باشد.

 • آیا برای اثبات سابقه کار حتماً باید سابقه بیمه داشته باشیم؟

  سابقه بیمه برای اثبات کار مدرک مهمی است اما الزامی نیست. با ارائه نامه از سوی کارفرما هم می‌توان این امر را اثبات نمود.

 • مدت زمان رسیدن به نتیجه در ویزای کار کانادا چقدر است؟

  این مدت زمان به برنامه انتخابی خواهد داشت که به صورت کامل در بالا شرح داده شد.

 • آیا بعد از فارغ التحصیل شدن در کانادا می‌توانیم ویزای کاری بگیریم؟

  بله این امکان با برنامه PGWP برای فارغ التحصیلان امکان پذیر است.

 • ویزای کار کانادا چند ساله است؟

  ویزای کار کانادا معمول ۱ تا ۲ سال است و می‌توان آن را برای ۴ سال تمدید کرد.

 • چگونه بهترین برنامه برای مهاجرت کاری به کانادا را انتخاب کنم؟

  برای این منظور فقط کافی است وارد ‌بخش مشاوره رایگان اکسپرتاپ شوید.

دیدگاه کاربران (۵۴ دیدگاه)

 1. سلام با تشکر از مجموعه اکسپرتاپ. من یه پرستار ۲۸ ساله هستم که قصد مهاجرت کاری به کانادا دارم ولی متاسفانه مدرک زبان ندارم میخوام بدونم این مسئله در مهاجرت من تاثیر داره یا نه…

  1. با سپاس از شما دوست عزیز که همراه ما در مجموعه اکسپرتاپ هستید. بله داشتن مدرک زبان از شرایط مهم و اصلی گرفتن ویزای کار کاناداست و شما برای مهاجرت کاری به کانادا باید حداقل مدرک آیلتس ۵ رو داشته باشید اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق کارتون رو دارید بعد از گرفتن مدرک زبان اقدام کنید.

 2. سلام وقت بخیر. سوالم اینه که من اگه همه اقدامات لازم رو برای مهاجرت کاري به کانادا انجام بدم برای بردن خانوادم یعنی همسر و فرزندان به این کشور هیچ مشکلی ندارم؟

  1. با سپاس از شما دوست عزیز که همراه ما در مجموعه اکسپرتاپ هستید. خیر. شما با گرفتن ویزای کاری کانادا مانعی برای به همراه بردن خانوادتون به این کشور نخواهید داشت‌؛ و حتی فرزندانتون میتونن بدون ویزای تحصیلی در مدارس کانادا تحصیل کنند و همچنین همسرتون میتونه مجوزی به نام open permit بگیره و همراه شما در کانادا مشغول به کار بشه.

 3. سلام و عرض ادب. بنده شغلم جوشکاری هست و ۵۴ سال سن دارم. میخوام بدونم برای مهاجرت به کانادا از طریق کار سنم مناسب هست یا نه.

  1. با سپاس از شما دوست عزیز که همراه ما در مجموعه اکسپرتاپ هستید. بله هست. باید خدمتتون عرض کنم که نیروهای کار برای گرفتن مجوز کار کانادا باید حداقل ۱۸ سال داشته باشن ولی هیچ حداکثری سنی برای متقاضی ها وجود نداره.

 4. سلام خسته نباشید. من نویسنده هستم. چجوری میتونم اقامت کاری کانادا رو دریافت کنم و به عنوان نویسنده در این کشور مشغول به کار بشم؟

  1. با سپاس از شما دوست عزیز که همراه ما در مجموعه اکسپرتاپ هستید. شما به عنوان یک فعال در حوزه فرهنگی بهتره برای گرفتن ویزای کاری کانادا با استفاده از برنامه خوداشتغالی اقدام کنید. البته کشور کانادا برای این نوع ویزا سخت‌گیرانه عمل می‌کنه و این ویزا فقط به افراد شاخص و حرفه‌ای داده میشه.

 5. من می‌خوام به کانادا مهاجرت کنم، آیا می‌تونم بدون مدرک زبان انگلیسی پروسه مهاجرت رو انجام بدم؟

  1. درود دوست گرامی بسته به نوع ویزایی که انتخاب می‌کنین ممکن هست الزامی برای ارائه مدرک زبان مانند آیلتس وجود نداشته باشه اما اون‌چه مسلم است تسلط بر زبان انگلیسی زندگی شما در کانادا را راحت‌تر می‌کنه.

  1. سلام خوشحالیم که در اکسپرتاپ پاسخگوی سوالات شما هستیم. شما بعد از اتمام تحصیلاتتون مدتی رو فرصت دارید تا از یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد کاری دریافت کنید. بعد می تونید ویزای تحصیلیتون رو به ویزای کاری کانادا تبدیل کرده و به اقامتتون تو کشور کانادا ادامه بدید.

 6. الهام نازنین زاده :

  چطور میشه در کوتاه ترین زمان ویزای توریستی را به کاری در کشور کانادا تبدیل کرد؟

  1. سلام خوشحالیم که در اکسپرتاپ پاسخگوی سوالات شما هستیم. بهتره قبل از سفر توریستی خودتون به کشور کانادا با روش های پیدا پیشنهاد کاری در کشور کانادا آشنا بشید. اینجوری راحت تر جاب آفر به دست میارید و موفق به تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا میشید.

  1. سلام خوشحالیم که در اکسپرتاپ پاسخگوی سوالات شما هستیم. برای اینکه بتونید نظر کارفرمایان کانادایی را جلب کنید باید حداقل یک سال سابقه کار حرفه ای داشته باشید. اینطوری شانستون برای پذیرش جاب آفر مناسب بالاتر میره.

  1. سلام خوشحالیم که در اکسپرتاپ پاسخگوی سوالات شما هستیم. از اونجایی که روش های مختلفی برای دریافت ویزای کاری کانادا وجود داره، مدت زمان صدور این ویزا هم تغییر می کنه. شما باید بین ۲ تا ۳۰ ماه برای دریافت این نوع ویزا تلاش کنید. البته اگر مدارکتون کامل باشه این مدت زمان کوتاه تر می شه. برای اینکه درستی مدارک خودتون رو بررسی کنید می تونید با مجموعه اکسپرتاپ در تماس باشید.

  1. سلام، هزینه‌هاتون معمولاً به ۲ دسته که یکی مربوط به کارهای قبل از مهاجرت مربوط و دیگری مربوط به تمکن مالی برای زندگی در کانادا هست، همچنین هزینه مهاجرت به کانادا متناسب با مسیر مهاجرتی مورد‌نظر خواهد بود، بنابراین پیشنهاد می‌کنیم با مشاوران ما در تیم اکسپرتاپ جهت مشاوره صحیح و البته رایگان، برای شفاف‌سازی این موضوع در تماس باشید.

  1. درود بله دوست عزیز به طور‌کلی ویزای کار در مقایسه با دیگر ویزاهای کانادا ارزان‌تر محسوب می‌شه، چون در این روش هزینه‌ها شامل هزینه‌های رایج درخواست ویزا و تهیه مدارک مورد‌نیاز و خرید بلیط خواهد بود. البته نکته بسیار مهم در این مطلب اثبات تمکن مالی به کارفرمای کاناداییست.

  1. سلام ما خدمت شما دوست عزیز، ویزاهای کار کانادا شامل ورک پرمیت، اکسپرس انتری و جاب آفر به طور معمول موثرترین روش‌های اخذ ویزا به صورت دائم یا موقت هستند.

  1. بله دوست عزیز جاب آفر مربوط به درخواست نیروی کار از طریق یک کارفرمای کانادایی و در مواقعی برای نیروهای ماهر و متخصص بدون دریافت جاب آفر هست و این امکان رو داره. برای کسب اطلاعات کافی بهتر است با وکیل یا مشاور زبده مشورت کنید.

  1. سلام خوشحالیم که در اکسپرتاپ پاسخگوی سوالات شما هستیم. برای اینکه بگیم چقدر برای تبدیل ویزای توریستی کانادا به کاری شانس دارید باید شرایط شما را بررسی کنیم. اگه با موسسه اکسپرتاپ مشورت کرده باشید راه های دریافت پیشنهاد کاری و ورک پرمیت در کانادا رو آموزش می بینید. در نتیجه شانستون برای تبدیل ویزای توریستی به کاری افزایش پیدا می کنه.

 7. ببخشید برای من این سؤال پیش اومده که هزینه تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا بیشتر از ویزای کاریه؟

  1. سلام خوشحالیم که در اکسپرتاپ پاسخگوی سوالات شما هستیم. شما باید اول به عنوان یک توریست وارد کشور کانادا بشید و تمکن مالی زندگی در اون رو داشته باشید. اما زمانی که به کشور کانادا میرید بهتر می تونید جاب آفر مناسب خودتون رو پیدا کنید. به خاطر اینکه با کارفرمای کانادایی مستقیماً در تماس هستید و می تونید به صورت حضوری با اون ها مصاحبه کنید. پس اگر مشکل مالی ندارید بهتره اول ویزای توریستی بگیرید و بعد به فکر تبدیل اون به ویزای کاری باشید.

  1. سلام خوشحالیم که در اکسپرتاپ پاسخگوی سوالات شما هستیم. ببینید روش های مختلفی برای دریافت ویزای کاری در کانادا وجود داره. اگر شما بتونید نظر کارفرما رو برای دریافت جاب آفر به خودتون جلب کنید امکان دریافت ویزای کاری کانادا بدون مدرک زبان هم وجود داره. برای این کار باید کارفرما را متقاعد کنید که در حد نیاز به فرانسه یا انگلیسی مسلط هستید. اما برای شرکت در برنامه های مختلف باید حتماً مدرک زبان آیلتس داشته باشید.

 8. اگه با داشتن مدرک مدیریت مالی موفق به دریافت دریافت جاب آفر بشم می‌تونم از طریق کار اقامت کشور کانادا رو بگیرم؟

  1. سلام و درود خدمت شما همراه گرامی، با استفاده از جاب آفر یا پیشنهاد شغلی می‌تونید ویزای موقت دریافت کنید و پس از مدتی درخواست اقامت دائم نیز بدید.

  1. افراد با تجربه کار در کشور کانادا برای تبدیل ویزای کار خود به اقامت دائم با داشتن حداقل ۱ سال سابقه کار و مدرک زبان معتبر همچنین کسب حداقل امتیاز CRS می‌تونند به کسب اخذ اقامت دائم امیدوار باشند. برای بهره‌مندی از شرایط دقیق این نوع اقامت با مشاوران مجموعه ما در ارتباط باشین.

 9. من با داشتن ۳۹ سال سن و داشتن سابقه تولید کالای چرم در ایران می‌تونم اقامت شغلی کانادا رو بگیرم؟

  1. درود خدمت شما دوست عزیز بله در صورت ارسال رزومه و مدارک خود در پورتال مربوط به سیستم مربوط به کارفرمایان کانادایی می‌تونید شانس موفقیت شغلی خود در این کشور رو امتحان کنین.

  1. ضمن آرزوی موفقیت برای شما متقاضی مهاجرت، ضروری‌ترین آیتم برای اقامت کاری کانادا می‌تواند دریافت جاب آفر، ورک پرمیت یا اکسپرس انتری باشد که سبب کسب شانس بالایی می‌شود.

  1. درود خدمت شما دوست عزیز گروه‌های اصلی مشاغل برای این مهم تنوع بالایی دارن که شاید بتوان مشاغل مدیریتی، پزشکی و مهندسی را از برجسته‌ترین اون‌ها به حساب آورد اما برای آن‌که با یک برنامه‌ریزی منسجم و دقیق وارد عمل بشید، توصیه می‌کنیم این مشاغل رو با مشاوران ما در مجموعه اکسپرتاپ مرور کنین.

  1. سلام خوشحالیم که در اکسپرتاپ پاسخگوی سوالات شما هستیم. تمام بررسی هایی که برای پذیرش در کانادا انجام میشه با استفاده از سیستم امتیازدهیه. شما به عنوان یه کارجوی بین المللی توی این سیستم بررسی میشید. بعد به سوابق و مدارک شما امتیاز داده می شه به همین دلیل این تصور اشتباهی ویزای کار کانادا برای ایرانیان به سختی صادر میشه.

  1. سلام خوشحالیم که در اکسپرتاپ پاسخگوی سوالات شما هستیم. توی شرایط ویزای کاری کانادا اومده که افراد نباید زیر ۱۸ سال سن داشته باشند اما حداکثر سنی برای پذیرش در این کشور تعیین نشده. پس شما در هر سنی که هستید بدون محدودیت برای شرکت در برنامه های جذب نیرو در کانادا اقدام کنید.

  1. سلام خوشحالیم که در اکسپرتاپ پاسخگوی سوالات شما هستیم. بعد از اینکه تونستید به کشور کانادا مهاجرت کنید و یک سال در این کشور کار کردید می تونید شانس خودتونو برای دریافت اقامت دائم در این کشور امتحان کنید. فقط باید امتیاز مناسب را به دست بیارید. ما در اکسپرتاب می تونیم شما رو راهنمایی کنیم که چه جوری ویزای کاری خودتون رو به اقامت کانادا تبدیل کنید.

  1. سلام خوشحالیم که در اکسپرتاپ پاسخگوی سوالات شما هستیم. هزینه صدور ویزای کار کانادا با توجه به نوع روش مهاجرتی شما فرق می کنه ولی شما باید هزینه هایی برای دریافت ورک پرمیت و تمدید اون، انگشت نگاری و بررسی پرونده اکسپرس انتری پرداخت کنید که همه این ها به دلار از شما گرفته می شه. اگه می خواید از مبلغ دقیق ویزای کار کانادا مطلع بشین می تونین با کارشناس های اکسپرتاپ در تماس باشید تا شرایط شما به صورت اختصاصی بررسی بشه.

  1. سلام خوشحالیم که در اکسپرتاپ پاسخگوی سوالات شما هستیم. خوشبختانه به دانشجویانی که در این کشور تحصیل می کنند این شانس داده میشه که پس از پایان تحصیلاتشون مدتی رو در کانادا اقامت کنند و به دنبال پیشنهاد کاری مناسب بگردند. همچنین می تونن در سیستم امتیازدهی شرکت کرده و از طریق برنامه های استانی جذب بشن.

  1. سلام خوشحالیم که در اکسپرتاپ پاسخگوی سوالات شما هستیم. اگه شما از طریق سیستم ورک پرمیت اقدامات لازم برای اقامت کاری کانادا رو انجام بدین می تونین از همون ابتدا با اقامت دائم به این کشور مهاجرت کنید. امتیاز دهی تو این سیستم بر اساس مدرک تحصیلی، شرایط سنی، مدرک زبان، سوابق کاری و تمکن مالی شما انجام میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

پربازدیدترین مقالات اکسپرتاپ