استان یوکان کانادا؛ کوچکترین استان و تنها با یک شهر

همه چیز درباره استان یوکان کانادا

یکی از 3 قلمرو شمالی در کشور کانادا استان یوکان (Yukon) است. استان یوکان کانادا در شمال غربی این کشور و یکی از بهترین استان‌های کانادا برای کار ازجمله مناطق قطبی آن محسوب می‌شود که آب‌وهوای بسیار سردی داشته و سکونت در آن به این راحتی‌ها نخواهد بود. البته همین شرایط سخت می‌تواند تبدیل به امتیازی برای ویزای کاری کانادا شده و شرایط مهاجرت به کانادا را ساده‌تر نماید. با کسب اطلاعات لازم و کافی درباره استان یوکان کانادا می‌توانید شرایط خود را برای استفاده از برنامه‌های مهاجرتی آن مورد سنجش قرار داده و درنهایت تصمیم بگیرید که آیا می‌توانید روی آن برای مهاجرت حساب کنید یا خیر. البته ما در کنار شما هستیم تا تمام راهنمایی‌های لازم در این باره را به شما ارائه کنیم.

قلمروهای شمالی کشور کانادا که زیر نظر دولت اصلی این کشور فعالیت دارند، معمولاً شرایط خوبی برای مهاجرت داشته و اقدام برای ورود به آنها می‌تواند شانس خوبی را برای مهاجرت به کانادا در اختیار شما قرار دهد. این قلمرو‌ها معمولاً مساحت بسیار زیادی دارند که ‌بخش قابل توجهی از مساحت آنها زمین‌های بایر و قطبی است و یوکان نیز از این امر مستثنا نبوده است. در هر حال در این مقاله شرایط این استان برای سکونت و مهاجرت را به صورت کامل بررسی خواهیم کرد تا در صورت نیاز بتوانید آن را نیز در میان اهداف خود برای مهاجرت کاری کانادا قرار دهید.

استان یوکان کانادا

قلمرو یوکان یکی از شمالی‌ترین مناطق کانادا است و دارای کوه‌هایی پوشیده از برف و آتشفشانی‌های فعال است. مرکز آن وایت هورس بوده و حدود 42 هزار نفر جمعیت دارد. پایین بودن جمعیت البته به هیچ وجه نشانه مساحت کم آن نیست. نکته مهمی که یوکان را نسبت به سایر قلمروهای شمالی این کشور متمایز می‌نماید، مناطقی با تراکم جمعیتی بالاتر نسبت به همه آنها است. زبان رسمی مردم یوکان انگلیسی است. البته بخشی از مردم آن به زبان فرانسوی صحبت می‌نمایند و از این رو فرانسه را نیز می‌توان دومین زبان رسمی آن در نظر گرفت.

بخوانید!  همه چیز را درباره شهر وینیپگ کانادا بدانید

یوکان آب‌وهوای بسیار سردی دارد. البته اکثر مناطق آن به عنوان مناطق نیمه قطبی شناخته می‌شوند. در تابستان‌ها هوا ممکن است به 25 درجه سانتی‌گراد نیز برسد و در زمستان و در برخی مناطق دمای 50- درجه را نیز تجربه خواهند کرد. البته برای مناطق مسکونی معمولاً هوا به این سردی نیست و شرایط یک زندگی معمولی را در آنها خواهید داشت.

مهم‌ترین شهرهای یوکان کانادا

مهم‌ترین شهرهای یوکان کانادا

هرچند یوکان مکانی شگفت‌انگیز برای سکونت است، اما شهرهای خیلی زیادی را در این قلمرو شاهد نخواهید بود. بزرگترین آنها شهر وایت هورس است که به عنوان مرکز این استان نیز شناخته می‌شود. شهری که حدود 25 هزار نفر جمعیت دارد و به عنوان قلب اقتصادی یوکان نیز شناخته می‌شود. البته نکته بسیار جالب درباره شهر وایت هورس این است که این شهر به نسبت سایر شهرهای شمالی کانادا نیاز به هزینه‌های خیلی بالایی برای سکونت نخواهد داشت و علاقه‌مندان به مهاجرت به کانادا می‌توانند با هزینه‌های معقول در این شهر سکونت داشته و از مزیت‌های آن مانند تقاضا برای کار استفاده نمایند.

هزینه‌های زندگی در استان یوکان کانادا

هزینه‌های زندگی در شهرهای شمالی کشور کانادا به دلیل آب‌وهوا و شرایط سخت زندگی معمولاً بالاست. حتی حداقل دستمزد تعیین شده در این شهرها نیز به نسبت شهرهای جنوبی بیشتر است. هرچند باید برای زندگی در وایت هورس هزینه‌های قابل توجهی را نسبت به شهرهای جنوبی کانادا پرداخت کنید، اما حداقل دستمزد 16.77 دلاری را نیز در آن خواهید داشت. همچنین نکته بسیار مهم دیگری که باید درباره وایت هورس به آن اشاره کنیم، این است که این شهر از نظر هزینه‌های زندگی نسبت به بسیاری از شهرهای شمالی کم هزینه‌تر است.

اقتصاد یوکان کانادا

شناخت پارامترهای اقتصادی یکی دیگر از نکات بسیار مهمی است که همراه با شناخت استان یوکان باید به بررسی آن بپردازیم. شناخت پارامترهای اقتصادی یک استان باعث می‌شود تا از قبل با برنامه‌ریزی بهتری برای ورود به آن و تقاضا برای کار در آن اقدام کنید. در این راستا در این بند مهم‌ترین المان‌های اقتصادی یوکان را بررسی خواهیم کرد؛ مانند اکثر استان‌های کانادا، یوکان نیز دارای منابع طبیعی بسیار زیادی است و این معادن طبیعی‌ بخش اعظمی از اقتصاد آن را به خود اختصاص داده‌اند. استخراج سرب، نقره و طلا و حتی مس از معادن این استان باعث شده تا ثروت عظیمی را در آن شاهد باشیم. البته قرار نیست شما شخصاً برای استخراج از منابع یوکان اقدام کنید، اما می‌توانید کسب‌وکارهایی متناسب با آنها را برای خود برگزینید.

بخوانید!  نامه حمایتی ویزای استارتاپ کانادا و مراحل دریافت آن

هزینه‌های زندگی در استان یوکان کانادا

المان اقتصادی مهم دیگری که در یوکان وجود دارد، صنعت گردشگری است. به دلیل وجود مناظر بسیار زیبای طبیعی معمولاً این استان یک انتخاب اصلی برای گردشگرانی است که وارد کانادا می‌شوند. از این رو داشتن مشاغلی مرتبط با صنعت گردشگری نیز می‌تواند شرایط خوبی را در یوکان برای سکونت و درآمدهای بالا به دنبال داشته باشد.

علاوه بر این منابع می‌توانیم صنایع دستی مانند مبلمان یا پوشاک و حتی صنایع دستی را نیز ازجمله نکات بولد شده در اقتصاد یوکان معرفی کنیم. این کسب‌وکارها نیز به رونق بالایی در یوکان رسیده‌اند.

کلام آخر

سعی کردیم تا جزئیات لازم و کافی برای شناخت کامل استان یوکان کانادا را با شما در میان بگذاریم. البته شما در حال حاضر با این اطلاعات قرار نیست تور لیدر مسافرت به یوکان باشید، اما می‌دانید که در صورت ورود به این استان برای سکونت و مهاجرت چه شرایطی انتظار شما را می‌کشد. برای کسانی که علاقه‌مند به مهاجرت به کانادا و دریافت ویزای کاری آن هستند، داشتن این اطلاعات بسیار مفید خواهد بود.

در این باره شما را دعوت می‌کنیم تا از خدمات مشاوره رایگان ما استفاده کنید. با استفاده از این خدمات شما می‌توانید شرایط خود را برای استفاده از برنامه‌های مختلف مهاجرت کاری کانادا و یوکان را ارزیابی کرده و در صورت داشتن شرایط لازم، اقدامات اولیه برای دریافت این ویزا را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مطالب