استان ساسکاچوآن کانادا؛ شرایط و هزینه‌های زندگی

همه چیز درباره استان ساسکاچوآن کانادا

استان ساسکاچوآن کانادا یکی از بهترین استان‌های کانادا برای مهاجرت، سکونت و کار است. متوسط درآمد در ساسکاچوآن (Saskatchewan) از متوسط درآمد کل کشور کانادا بیشتر است و همین موضوع را می‌توان مزیت بزرگی برای آن در نظر گرفت. بررسی اینکه یک استان محل خوبی برای سکونت یا مهاجرت به کانادا است، نیاز به ارزیابی‌های متفاوتی خواهد داشت. مهاجرت کاری کانادا یکی از مهم‌ترین روش‌های مهاجرتی برای کاربران ایرانی است و تقاضا برای آن نیز بسیار زیاد است. در این بین انتخاب شهر و استانی مناسب که هم شرایط زندگی و کار خوبی داشته باشد و هم اینکه امکان رسیدن به مقصود نیز در آن وجود داشته باشد، اهمیت زیادی خواهد داشت. ما در کنار شما هستیم تا تمام جزئیات لازم برای مهاجرت به استان‌ها و شهرهای کانادا را با شما در میان بگذاریم و در این پست نوبت به بررسی شرایط استان ساسکاچوآن رسیده است.

استان ساسکاچوآن کانادا

قبل از هر چیزی لازم دانستیم تا نیم نگاهی به استان ساسکاچوآن کانادا داشته باشیم تا با شرایط کلی این استان بیشتر آشنا شوید. نام‌گذاری ساسکاچوآن به دلیل رودخانه‌ای به همین نام در آن بوده است. ساسکاچوآن هم مانند آلبرتا دو استان محصور در خشکی در کانادا محسوب می‌شوند. در این استان می‌توانید دشت‌های پهناوری را شاهد باشید که به زیبایی آن اضافه کرده است. این استان از نظر تعداد نفری و جمعیت از استان‌های کم‌جمعیت کشور کانادا محسوب می‌شود. جایی که تنها حدود ۱.۱۸ میلیون نفر جمعیت دارد. البته از نظر مساحت شرایط آن بهتر است و مساحت حدود ۴۰۵ هزار کیلومترمربعی را در آن شاهد هستیم.

وجود جمعیت کم در این استان باعث شده تا شرایط بهتری برای اخذ مهاجرت کاری نیز در آن وجود داشته باشد. البته معایبی نیز در استان‌هایی با جمعیت کم وجود دارد که نمی‌توان آنها را کتمان نمود. زبان رسمی مردم ساسکاچوآن انگلیسی است و گندم و غلات نیز اصلی‌ترین محصولات این استان محسوب می‌شوند.

بخوانید!  استان آلبرتا کانادا؛ معرفی شهرها و آب و هوای آنها

فاصله از اقیانوس باعث شده تا در ساسکاچوآن آب‌وهوای متفاوتی نسبت به سایر استان‌ها شاهد باشید. هم گرما و هم سرما در این استان نسبت به استان‌های نزدیک به اقیانوس شدیدتر است. محدوده دمایی ثبت شده در سال برای ساسکاچوآن از ۴۰- تا ۳۵ درجه سانتی‌گراد است. البته این آب‌وهوا باعث نشده تا طبیعت زیبای ساسکاچوآن زیر سؤال برود.

مهم‌ترین شهرهای ساسکاچوآن کانادا

مهم‌ترین شهرهای ساسکاچوآن کانادا

برای معرفی هرچه بهتر استان ساسکاچوآن کانادا باید سراغ شهرهای مهم و بزرگ این استان برویم. با توجه به اینکه ساسکاچوآن یک استان مهاجرپذیر در کانادا محسوب می‌شود و همیشه یکی از مقاصد جذاب برای زندگی و کار بوده، از این رو شناخت شهرهای بزرگ آن نیز برای علاقه‌مندان به مهاجرت به کانادا اهمیت خواهد داشت. ما در جلسات مشاوره رایگان مهاجرت کاری کانادا بارها و بارها با کسانی روبرو شده‌ایم که از نظر موقعیت شغلی و شرایط موجود، استان ساسکاچوآن را برای سکونت و کار انتخاب کرده‌اند. شهرهای بزرگ آن می‌تواند مقصد خوبی برای این منظور باشد.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که می‌توانیم درباره استان ساسکاچوآن به آن اشاره داشته باشیم، جمعیت ۳۵ درصدی روستانشین آن است. جالب است که ساسکاچوآن در حال حاضر بیشترین میزان روستانشین را در میان تمام استان‌های کانادا دارد. روستانشینانی که تمایلی به کنار گذاشتن زندگی کشاورزی خود نداشته و خیلی رده‌های شغلی مختلف در شهر را پر نمی‌کنند. همین موضوع است که باعث شده تا شهرهای بزرگ ساسکاچوآن هم جمعیت کمی داشته باشند و هم تقاضای نیروی کار زیادی را در آنها شاهد باشیم.

شهر رجاینا

شهر رجاینا به عنوان مرکز استان ساسکاچوآن شناخته می‌شود که البته از نظر بزرگی دومین شهر بزرگ آن است. شهر رجاینا یک شهر اقتصادی است که البته جمعیت خیلی زیادی نداشته و همین موضوع تقاضا برای استخدام نیروی کار خارجی در آن را به میزان قابل توجهی افزایش داده است. وجود منابع طبیعی گسترده در این شهر باعث شده تا همیشه تقاضا برای نیروی کار ماهر در آن وجود داشته باشد. البته دانشگاه بزرگ رجاینا دیگر جذابیتی است که باعث شده تا خیلی از افراد برای دریافت اقامت تحصیلی وارد کانادا و این شهر شوند.

بخوانید!  اکسپرس اینتری یا اقامت کاری دائم کانادا چیست؟

شهر ساسکاتون

بزرگترین شهر استان ساسکاچوآن شهر ساسکاتون است که هم از نظر جمعیتی و هم از نظر وسعت از رجاینا بزرگتر بوده و تنها به دلیل شرایط اقتصادی و گذشته‌ای که دارد، به عنوان مرکز این استان در نظر گرفته نشده است. ساسکاتون از اواسط دهه ۱۹۸۰ بود که با رشد جمعیتی بسیار زیاد رجاینا را در این زمینه پشت سر گذاشت.

هزینه‌های زندگی در استان ساسکاچوآن کانادا

حداقل دستمزد ساعتی در نظر گرفته شده در ساسکاچوآن ۱۳ دلار کانادا است. این میزان دستمزد ساعتی از بسیاری از استان‌های این کشور پایین‌تر است، اما با این حال متوسط دستمزد ماهانه کاربران در این استان بیشتر از متوسط درآمد ماهانه در کل کشور کانادا است. این مهم نشان از این دارد که به نسبت هزینه و درآمد رفاه زندگی خوبی را در آن تجربه خواهید کرد. هزینه زندگی ماهانه برای یک فرد مجرد با احتساب اجاره خانه ۱۵۱۷ دلار است. فقط کافی است این مقدار هزینه را با سایر استان‌های اطراف ساسکاچوآن مقایسه کنید.

بخش قابل توجهی از هزینه‌های زندگی در ساسکاچوآن به هزینه خوراک برمی‌گردد که ۴۷۴ دلار است. همچنین بدون احتساب اجاره خانه نیز هر فرد نیاز به هزینه ۶۶۳ دلاری برای زندگی در آن خواهد داشت. هزینه زندگی یک خانواده ۴ نفره با اجاره خانه هم در آن ۳۳۲۳ دلار کانادا است.

اقتصاد ساسکاچوآن کانادا

هزینه‌های زندگی در استان ساسکاچوآن کانادا

یکی از مهم‌ترین فاکتورهای مؤثر بر اقتصاد استان ساسکاچوآن کشاورزی است. این استان بسیاری از محصولات کشاورزی را به سرتاسر دنیا صادر می‌نماید و از این رو می‌توانیم این شغل را به عنوان شغل اول مردم این منطقه نیز در نظر بگیریم. علاوه بر کشاورزی وجود معدن طبیعی نفت و گاز نیز باعث شده تا این منابع طبیعی نیز دومین المان بزرگ اقتصادی ساسکاچوآن باشد. همچنین مردم این استان به دلیل وجود دشت‌های پهناور به شکار نیز علاقه دارند و شکار نیز ازجمله حرفه‌های اصلی آنها است. همچنین وجود این دشت‌های پهناور باعث شده تا هرساله توریست‌های زیادی هم برای استفاده از مناظر طبیعی وارد ساسکاچوآن شوند.

بخوانید!  هر آنچه که باید درباره شهر تورنتو کانادا بدانید

کلام آخر

درباره استان ساسکاچوآن کانادا صحبت کردیم و نکات بسیار مهمی را درباره این استان با شما در میان گذاشتیم. حالا شما می‌توانید با توجه به شرایط موجود در این استان، برای سکونت یا مهاجرت کاری آن را انتخاب نمایید. البته اگر هنوز سؤالاتی در ذهن شما باقی‌مانده که درباره ساسکاچوآن به آنها نپرداختیم، می‌توانید با استفاده از خدمات مشاوره رایگان ما به پاسخ‌های آنها برسید. در این خدمات همه اطلاعات لازم برای مهاجرت کاری کانادا در دسترس شما قرار خواهد گرفت و می‌توانید بهترین مسیر برای مهاجرت به این کشور را برگزینید.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مطالب