استان نیوفاندلند و لابرادور کانادا؛ شرایط زندگی و مهاجرت به آن

استان نیوفاندلند و لابرادور کانادا

استان نیوفاندلند و لابرادور کانادا شرقی‌ترین استان این کشور است که از نظر آب‌وهوایی شرایط بسیار ویژه‌ای دارد و همین شرایط ویژه باعث شده تا هم از نظر سکونت و هم از نظر شرایط کار، تبدیل به یک استان بسیار خاص شود. هر چند به عنوان یک هدف عالی برای مهاجرت به کانادا یا دریافت استارتاپ ویزای کانادا نمی‌توانیم از نیوفاندلند و لابرادور یاد کنیم، اما به هر حال می‌توانید شرایط آن را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید. ما در کنار شما هستیم تا تمام جزئیات لازم درباره استان نیوفاندلند و لابرادور کانادا را ارزیابی کرده و به بررسی اطلاعات جمعیتی و کاری آن بپردازیم. از این رو اگر درصدد مهاجرت کاری کانادا هستید یا شرایط بهترین استان‌های کانادا برای انواع روش‌های مهاجرتی را دنبال می‌کنید، این مقاله را از دست ندهید.

استان نیوفاندلند و لابرادور کانادا

استان نیوفاندلند و لابرادور کانادا با قرار گرفتن در شرقی‌ترین نقطه این کشور آب‌و‌هوای بسیار سرد همراه با بادهای شدیدی دارد و همین آب‌وهوای بسیار سرد باعث شده تا تا سال ۲۰۱۶ نرخ رشد جمعیت آن منفی باشد. از سال ۲۰۱۶ با به کارگیری روش‌های مدرن اقتصادی برای بهتر کردن شرایط اقتصادی و رفاهی مردم، جمعیت استان نیوفاندلند و لابرادور نیز روند صعودی به خود گرفته و از آن سال تاکنون که در سال ۲۰۲۳ هستیم بیش از ۲۰۰۰ نفر به جمعیت این استان اضافه شده است. مرکز استان نیوفاندلند و لابرادور شهر سنت جونز است که لقب بزرگترین شهر این استان را نیز یدک می‌کشد. استان نیوفاندلند و لابرادور همچنین با مساحت بیش از ۴۰۵ هزار کیلومتر مربعی دهمین استان پهناور کشور کانادا نیز محسوب می‌شود. نسبت مساحت استان نیوفاندلند و لابرادور به کل کشور کانادا در حدود ۴ درصد است و بیش از ۷ درصد مساحت این استان را نیز آب تشکیل داده است.

بخوانید!  هر آنچه که باید درباره شهر چرچیل کانادا بدانید

هرچند استان نیوفاندلند و لابرادور به دلیل شرایط آب‌وهوایی که دارد چندان مقصد مهمی برای مهاجرت برای بسیاری از متقاضیان ورود به کانادا محسوب نمی‌شود؛ اما هم مرز بودن آن با استان کبک و هزینه‌های بسیار مقرون به صرفه زندگی ازجمله مزیت‌هایی هستند که باعث شده تا خیلی از افراد با هوشمندی به فکر استفاده از برنامه‌های ویزای کاری کانادا در این استان باشند. زبان رسمی اکثر جمعیت استان نیوفاندلند و لابرادور انگلیسی است و علاقه‌مندان به مهاجرت تحصیلی در کانادا می‌توانند با داشتن مدرک زبان انگلیسی به دنبال ورود به دانشگاه‌های موجود در این استان باشند.

مهم‌ترین شهرهای نیوفاندلند و لابرادور کانادا

مهم‌ترین شهرهای نیوفاندلند و لابرادور کانادا

قرار گرفتن در یک آب‌و‌هوای بسیار سرد مخصوصاً در زمستان باعث شده تا عملاً جمعیت خیلی زیادی در شهرهای استان نیوفاندلند و لابرادور جمع نشود و بزرگترین شهر این استان یعنی سنت جانز تنها ۱۱۱۹۱۴ نفر جمعیت دارد. شهر سنت جانز شهر بسیار جذابی از نظر مناظر طبیعی است و از این نظر می‌توانید برای گردش‌های روزانه به راحتی روی آن حساب باز کنید. از این گذشته قرار گرفتن در کنار اقیانوس نیز باعث شده تا صنعت نفت و گاز در این شهر به شدت رونق پیدا کند و جالب است بدانید که سنت جانز ازجمله بهترین شهرهای دنیا در این صنعت محسوب می‌شود و اقتصاد این استان نیز به شدت تحت تأثیر این موضوع قرار گرفته است.

نکته بسیار مهمی که باید درباره استان نیوفاندلند و لابرادور کانادا و البته شهر سنت جانز به آن اشاره داشته باشیم این است که هرچند شرایط بد آب و هوایی این استان باعث شده تا استقبال از آن خیلی زیاد نباشد؛ اما به دلیل تقاضا برای نیروی کار و همچنین کم بودن رقابت ورود به آن، شرایط بسیار خوبی برای مهاجرینی در آن فراهم شده که امتیاز خیلی بالایی برای ورود به کشور کانادا در اختیار ندارند.

مهاجرت کاری به استان نیوفاندلند و لابرادور

با توجه به اینکه بسیاری از کاربران ما به دنبال دریافت ویزای کار کانادا هستند و سعی دارند تا شرایط خود را برای ورود به یکی از شهرهای استان‌های این کشور مورد ارزیابی قرار دهند، از این رو بر آن شدیم تا شرایط دریافت ویزای کار کانادا برای استان نیوفاندلند و لابرادور را نیز مورد بررسی و آنالیز قرار دهیم تا اگر مشتری ورود به این استان هستید بتوانید از این جهت نیز اطلاعات خود را کامل کنید. اطلاعات ارائه شده از سوی مدیریت استان نیوفاندلند و لابرادور نشان از این دارد که تا سال ۲۰۲۵ بیش از ۳۵ هزار نیروی کاری در این استان ایجاد خواهد شد و این موضوع از هم اکنون تیم دولتی این استان را بر آن داشته تا با استفاده از راهکارهای مناسب برای پر کردن این ردیف‌های شغلی باشد.

بخوانید!  استان کبک کانادا + [شرایط زندگی، هزینه‌ها و آب و هوا]

با توجه به اینکه تقاضا برای کار در یکی دو سال آینده در استان نیوفاندلند و لابرادور به شدت افزایش پیدا خواهد کرد، از این رو انتظار داریم تا برنامه‌های مهاجرتی ساده‌تری را نیز برای ورود به این استان شاهد باشیم که این موضوع می‌تواند جذابیت بسیار بالایی برای کسانی به دنبال داشته باشد که درصدد دریافت ویزا و مهاجرت کاری کانادا هستند. دولت استان نیوفاندلند و لابرادور از هم اکنون اعلام کرده که تأمین نیروی کار لازم در یکی دو سال آینده از سوی مهاجرین انجام خواهد پذیرفت و حتی از صاحبان کسبه نیز دعوت کرده تا با راه‌اندازی کسب‌وکارهای خود در این استان برای جذب نیروی بومی نیز اقدام نمایند.

افزایش ورود مهاجران به استان نیوفاندلند و لابرادور مزیت‌های زیادی برای این استان به دنبال خواهد داشت که مهم‌ترین آن با افزایش میزان مالیات‌ها و درآمدهای آن همراه خواهد شد. رونق گرفتن اقتصاد استان نیوفاندلند و لابرادور می‌تواند آینده روشن برای این استان را در سال‌های آتی رقم بزند. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر و حرفه‌ای‌تر برای دریافت ویزا کاری استان نیوفاندلند و لابرادور در کانادا می‌توانید با ما در تماس باشید و از خدمات مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

هزینه‌های زندگی در استان نیوفاندلند و لابرادور کانادا

بهینه‌سازی هزینه‌ها یکی دیگر از نکات بسیار مهمی است که معمولاً کاربران در زمان اقدام برای مهاجرت به آن دقت دارند و سعی دارند تا با استفاده از روش‌های مختلف کمترین هزینه‌ها را برای زندگی در شهر مقصد رقم بزنند. برای این منظور شهرهای استان نیوفاندلند و لابرادور در کانادا شرایط بسیار خوبی دارند و شاهد مقرون به صرفه‌ترین هزینه‌ها در این شهرها نسبت به شهرهای گران قیمت کانادا هستیم. در حال حاضر متوسط هزینه زندگی در این استان برای یک فرد چیزی حدود ۱۸۶۳ دلار در هر ماه است که به نسبت سایر استان‌های مشهورتر کانادا هزینه مقرون‌به‌صرفه‌تری محسوب می‌شود. البته اگر هزینه اجاره خانه را از این متوسط هزینه‌ها کم کنیم درنهایت میانگین هزینه‌های زندگی در این استان به ۹۴۱ دلار کاهش پیدا خواهد کرد. متوسط هزینه‌های زندگی یک خانواده ۴ نفره نیز در استان نیوفاندلند و لابرادور چیزی حدود ۴۳۴۸ دلار در هر ماه است. البته شایان ذکر است که این هزینه‌ها به سبک زندگی افراد و خانواده‌ها و همچنین محل سکونت آنها در مناطق شهرنشینی یا روستایی این استان نیز بستگی خواهد داشت و از این نظر می‌توانیم هزینه‌های متفاوتی را در مناطق مختلف آن در نظر بگیریم.

بخوانید!  استان آلبرتا کانادا؛ معرفی شهرها و آب و هوای آنها

اقتصاد نیوفاندلند و لابرادور کانادا

هزینه‌های زندگی در استان نیوفاندلند و لابرادور کانادا

در حال حاضر که در سال ۲۰۲۳ قرار داریم استان نیوفاندلند و لابرادور یک اقتصاد رو به رشد داشته اما هنوز فضای بسیار زیادی برای رشد و توسعه آن وجود دارد و نمی‌توانیم آن را به عنوان یک استان پیشرفته در کشور کانادا نسبت به استان‌های اصلی این کشور یعنی بریتیش کلمبیا و آلبرتا در نظر بگیریم. هرچند ماهیگیری و صنعت نفت و گاز در نیوفاندلند و لابرادور به شدت رایج بوده و درصد قابل توجهی از فعالیت‌های اقتصادی این استان را به خود اختصاص داده است، اما با این حال فرایند رشد و توسعه اقتصادی در این استان همچنان ادامه دارد و هر ساله شاهد رونمایی از پروژه‌ها و برنامه‌های مختلفی برای هرچه بیشتر کردن توسعه اقتصادی این استان هستیم.

کلام آخر

نکات بسیار مهمی درباره استان نیوفاندلند و لابرادور کانادا را با شما در میان گذاشتیم و اکنون شما به خوبی می‌دانید که هر چند از نظر آب‌وهوایی این استان به نسبت برخی از استان‌های کانادا مانند بریتیش کلمبیا یا کبک نسبتاً سردتر است، اما شرایط حاکم بر اقتصاد آن باعث شده تا نیوفاندلند و لابرادور تبدیل به یکی از جذاب‌ترین اهداف برای مهاجرت به کانادا مخصوصاً مهاجرت کاری به این کشور شود. ما در کنار شما هستیم تا خدمات لازم برای دریافت ویزا کاری به نیوفاندلند و لابرادور و سایر استان‌های کانادا را در بهترین شرایط ممکن در اختیار شما قرار دهیم. برای کسب اطلاعات حرفه‌ای در این زمینه نیز خدمات خود را به صورت مشاوره‌ رایگان برای علاقه‌مندان در نظر گرفته‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مطالب