برنامه اسکیل ورکر فدرال (FSW) کانادا چیست؟

برنامه اسکیل ورکر فدرال (FSW) کانادا چیست؟

برنامه مهاجرتی اقتصادی کانادا که به نام برنامه اسکیل ورکر (Express Entry – Federal Skilled Worker Program) معروف است، برای مهاجران با تجربه کار و تحصیلات بالا طراحی شده است. مهاجران در این برنامه بر اساس امتیازاتی مانند تحصیلات، تجربه کار، سن، زبان و سایر عوامل ارزیابی می‌شوند و هرکس بیشترین امتیاز را بگیرد دعوت از او دعوت می‌شود تا به مراحل بعدی برود. این راه یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت کاری به کانادا است و شما می‌توانید با دریافت جاب آفر کانادا برنامه اسکیل ورکر فدرال (FSW) را دریافت نمایید. در این مطلب از مجموعه اکسپرتاپ می‌توانید درباره این موضوع تمام اطلاعات لازم را دریافت نموده تا بتوانید برای اقامت کاری دائم کانادا اقدام نمایید.

برنامه اسکیل ورکر فدرال (FSW)

برنامه اسکیل ورکر فدرال به ویژه برای افرادی که توانمندی‌ها و تجربیات حرفه‌ای خاصی دارند و می‌خواهند به عنوان افراد مهاجر وارد بازار کار کانادا شوند، مناسب است. برای شرکت در برنامه اسکیل ورکر فدرال، افراد باید ابتدا تمایل برای مهاجرت به کانادا را به این کشور اعلام نمایند. افرادی که بهترین امتیاز را کسب کنند، به مرحله دعوت برای ارسال درخواست رسیده و پس از بررسی، اگر درخواستشان مطابق با معیار‌های مورد نظر باشند، اقدام به مهاجرت به کانادا می‌کنند.

شرایط دریافت اسکیل ورکر فدرال

شرایط دریافت اسکیل ورکر فدرال

برنامه اسکیل ورکر (Express Entry – Federal Skilled Worker Program) یکی از زیر برنامه‌های مهاجرتی-اقتصادی کانادا است. این برنامه برای افرادی طراحی شده که مهارت‌ها و توانمندی‌های خاصی در زمینه کاری و شغلی دارند و توانمندی آن‌ها به گونه‌ای است که می‌توانند به سرعت به بازار کار کانادا ورود پیدا کنند. در زیر، شرایط اساسی برنامه اسکیل ورکر ذکر شده‌اند:

 • امتیازات

مهاجران بر اساس امتیازاتی مانند تحصیلات، تجربه کار، زبان، سن و اقامت در کانادا امتیازات می‌گیرند و برای ورود به مراحل بعدی برنامه، متقاضیان باید حداقل امتیاز معینی (که ممکن است با گذر زمان تغییر کند) کسب کنند.

 • تحصیلات

داشتن مدرک فارغ التحصیلی از یک دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی بین‌المللی مورد تأیید کانادا.

 • تجربه کار

داشتن حداقل یک سال تجربه کار مرتبط و مشخص (که ممکن است در داخل یا خارج از کانادا باشد). تجربه کار باید به شکل معتبر و در زمینه شغلی‌هایی باشد که در لیست شغلی مهارتی کانادا قرار دارند.

 • زبان

مهارت در یک یا چند زبان از زبان‌های رسمی کانادا (معمولاً انگلیسی یا فرانسه).

 • توانمندی به انجام کار در کانادا

توانمندی شما برای اینکه به سرعت و با موفقیت وارد بازار کار کانادا شوید باید احراز گردد.

بخوانید!  استان نوناووت کانادا؛ بزرگترین و کم جمعیت‌ترین استان

مدت زمان بررسی اسکیل ورکر چقدر است؟

مدت زمان بررسی اسکیل ورکر به عوامل زیادی مانند تعداد درخواست‌ها، سیاست‌های مهاجرتی جاری، نیاز‌های بازار کار و ظرفیت‌های پردازش سازمان مهاجرت و شهروندی کانادا بستگی دارد؛ اما به صورت تقریبی شما به ۵ الی ۷ ماه زمان نیاز دارید که پرونده‌تان مورد بررسی قرار گیرد.

هزینه‌های مربوط به اسکیل ورکر چقدر است؟

برای اینکه بتوانید از طریق برنامه اسکیل ورکر فدرال (FSW) به کانادا مهاجرت کنید، برای هر نفر تقریباً هزینه‌ای معادل ۱۰۰۰ دلار (بابت امور انگشت‌ نگاری، اپلیکیشن فی و…) باید پرداخت کنید. البته برای کسب اطلاعات دقیق‌تر در مورد هزینه‌ها لازم است حتماً پیش از اقدام با کارشناسان ما در مجموعه اکسپرتاپ تماس بگیرید و درباره میزان آن آگاهی کامل کسب نمایید.

چه مشاغلی می‌توانند از طریق برنامه اسکیل ورکر فدرال (FSW) به کانادا مهاجرت کنند؟

چه مشاغلی می‌توانند از طریق برنامه اسکیل ورکر فدرال (FSW) به کانادا مهاجرت کنند؟

 • زیرمجموعه‌های مهندسی مانند مهندس برق، مکانیک، معماری و متخصصین آی تی
 • زیرمجموعه‌های پزشکی در زمینه پوست
 • در بخش مالی و حسابداری کارشناسان مالی و مدیر مالی
 • مشاغلی مانند آرایشگری، آشپزی و شیرینی‌پزی، خیاطی و…

امتیاز‌بندی برنامه نیروی کار متخصص فدرال

 • تحصیلات

مدرک کارشناسی (تا ۲۳ امتیاز)، مدرک کارشناسی ارشد و دکترا (تا ۲۵ امتیاز)

 • تجربه کار

تجربه کار با حداقل یک سال تجربه (تا ۹ امتیاز) تا تجربه بیشتر از ۶ سال (تا ۱۵ امتیاز).

 • مهارت در زبان

امتیازات بر اساس مهارت‌های زبان انگلیسی یا فرانسه به‌صورت لیسنینگ، خواندن، نوشتن و صحبت کردن تا ۲۸ امتیاز

 • سن

افراد جوان‌تر امتیازات بیشتری دریافت می‌کنند و می‌توانند تا ۱۲ امتیاز بگیرند

 • حساب بانکی

داشتن حساب فعال در یکی از بانک‌های کانادا نیز از جمله مواردی است که می‌تواند بر دریافت امتیاز بیشتر تأثیر‌گذار باشد.

حداکثر امتیازی که یک فرد می‌تواند در این برنامه به دست آورد ۱۰۰ امتیاز بوده و کمترین میزان عدد ۶۷ است.

جمع‌بندی

برای دریافت ویزای اسکیل ورکر فدرال (FSW) کانادا باید پیش از هر چیز شرایط آن را به صورت کامل داشته باشید. داشتن این شرایط ممکن است ورود شما به این کشور را از این طریق سخت‌تر کند، اما مزایایی که مهاجرت به کانادا به واسطه این روش دارد آنقدر زیاد است که در آخر می‌گویید به تمام سختی‌هایش می‌ارزید! برای اینکه بتوانید یک مهاجرت بی‌دغدغه به کشور کانادا داشته باشید لازم است از تمامی شرایط و ضوابط مربوط به نوع ویزایتان اطلاع حاصل کنید. کارشناسان و متخصصان مهاجرت در مجموعه اکسپرتاپ، ابتدا شرایط شما را بررسی و تحلیل می‌نمایند و پس از اینکه متوجه شدند کدام گزینه برای شما بهتر است همان را پیشنهاد می‌کنند. ممکن است شما بخواهید به صورت تحصیلی به این کشور مهاجرت نمایید اما بعد از بررسی ما متوجه شویم که مهاجرت کاری برایتان مناسب است. خبر خوب این است که مشاوره‌های ما در مجموعه اکسپرتاپ کاملاً رایگان بوده و شما بدون پرداخت هیچ هزینه اضافه‌ای می‌توانید از تمام این موارد اطلاع پیدا کنید.

بخوانید!  برنامه نیروی کار خارجی موقت کانادا (TFWP) چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مطالب