استان کبک کانادا + [شرایط زندگی، هزینه‌ها و آب و هوا]

همه چیز درباره استان کبک کانادا

یکی از بهترین استان‌های کانادا برای مهاجرت، استان کبک است. استان کبک کانادا با شرایط بسیار ویژه هم برای ویزای کاری و هم برای استارتاپ ویزای کانادا تبدیل به یکی از اصلی‌ترین اهداف کاربران ایرانی برای مهاجرت شده است و ما نیز در کنار شما هستیم تا درباره این استان و شرایط سکونت در آن اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار دهیم. با توجه به اینکه این روزها صحبت درباره مهاجرت به کانادا بسیار زیاد شده و استفاده از بهترین روش مهاجرتی می‌تواند تبدیل به یک فرصت عالی شود، از این رو متقاضیان مهاجرت به کانادا هرگز نباید فرصت مطالعه درباره شرایط استان‌های مختلف این کشور برای دریافت ویزای کاری را از دست بدهند. در این مقاله استان کبک (Quebec) را بیشتر خواهید شناخت و شرایط آن برای مهاجرت را نیز مشاهده خواهید کرد.

استان کبک کانادا

در قدم اول بهتر است نیم‌نگاهی به شرایط استان کبک از نظر زندگی داشته باشیم. این استان از نظر مساحت دومین استان کشور کانادا است که در شرق این کشور قرار گرفته است. از نظر جمعیت نیز رتبه دوم را در کانادا به خود اختصاص داده است. با این اوصاف درباره یکی از مهم‌ترین استان‌های کشور کانادا صحبت می‌کنیم و شناخت آن برای مهاجرت کاری کانادا اهمیت زیادی دارد.

همین ابتدا باید یک نکته بسیار مهم را درباره استان کبک کانادا با شما در میان بگذاریم. این استان تنها استانی در کشور کانادا است که زبان رسمی کل استان فرانسوی است و بیشتر مردم آن به فرانسه صحبت می‌کنند. این موضوع می‌تواند نکته بسیار مهمی برای مهاجرت به کبک باشد. وجود شهرهای بزرگ با شرایط اقتصادی خوب باعث شده تا تقاضا برای کار در این استان بسیار بالا باشد.

بخوانید!  ورک پرمیت یا ویزای کار موقت کانادا چیست؟

از نظر آب‌وهوایی هم کبک مکان خوبی برای سکونت است. این استان در زمستان‌ها آب‌وهوای سردی دارد، در تابستان‌ها هوای مطبوع‌تری را در این استان شاهد خواهید بود. ژانویه سردترین ماه سال در کبک است و در تابستان میانگین هوا حدود ۹ درجه سانتی‌گراد است.

مهم‌ترین شهرهای کبک کانادا

مهم‌ترین شهرهای کبک کانادا

در این استان هم دانشگاه‌های بسیار بزرگی وجود دارد و هم اینکه شهرهای بزرگ مختلفی را نیز در آن شاهد خواهید بود. اتفاقی که باعث شده تا گزینه‌های مختلفی روی میز کاربرانی باشد که تمایل به مهاجرت کاری کانادا از طریق برنامه‌های مهاجرتی کبک هستند. از خود شهر کبک گرفته تا مونترال یا شربروک و ساگونای همگی شرایط خوبی از نظر اتفاقاً برای کار دارند و می‌توان روی آنها حساب کرد.

بسیاری از استان‌های کشور کانادا به جهت جمعیت پایین، عملاً شهرهای خیلی زیادی نداشته و همین موضوع باعث شده تا کاربران خیلی انتخاب زیادی برای ورود به آنها نداشته باشند. در حالی که در کبک شرایط متفاوت است.

شهر کبک

شهر کبک به عنوان مرکز استان کبک کانادا شناخته می‌شود. این شهر یکی از مهم‌ترین مراکز تجاری و گردشگری در کانادا است و از شهرهای مهم خود کشور نیز محسوب می‌شود. از جاذبه‌های تاریخی زیاد گرفته تا مقاصد گردشگری طبیعی را می‌توانید در این شهر مشاهده کنید. اتفاقی که باعث شده تا تقاضا برای کار در این شهر نیز زیاد باشد و هر ساله افراد زیادی برای دریافت ویزای کار کانادا به مقصد کبک اقدام نمایند. نکته بسیار جالبی که درباره شهر کبک باید به آن اشاره کنیم، قیمت‌های پایین‌تر زندگی در این شهر نسبت به شهرهای بزرگ کانادا است.

نه فقط برای کار بلکه برای یک زندگی آرام نیز می‌توانید روی شهر کبک در کانادا حساب کنید. مساحت زیاد آن باعث شده تا فضای کافی برای ساخت‌وساز وجود داشته باشد. مدیریت این شهر هر ساله برنامه‌های خاصی را نیز برای دعوت از نیروی کار خارجی در دستور کار خود قرار می‌دهد. در این باره می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان ما استفاده نمایید.

بخوانید!  همه چیز را درباره شهر اتاوا کانادا بدانید

شهر مونترال

پرجمعیت‌ترین شهر استان کبک کانادا شهر مونترال است. شهری که جذابیت‌های زیادی برای کار و زندگی دارد. ۵۰ درصد از جمعیت شهر مونترال به زبان فرانسوی صحبت می‌نمایند و به نسبت سایر شهرهای کشور کانادا از این نظر شرایط متفاوتی را در آن شاهد خواهید بود. البته مونترال از نظر مساحت از کبک کوچکتر است.

هزینه‌های زندگی در استان کبک کانادا

نوبت به بررسی هزینه‌های زندگی در استان کبک کانادا می‌رسد. این استان ارزان‌ترین استان کانادا نیست اما نسبت بسیاری از استان‌های بزرگ کانادا شرایط بهتری داشته و ارزان‌تر محسوب می‌شود. با پرداخت ماهیانه حدود ۷۷۵ تا ۸۴۵ دلار کانادا می‌توانید یک مسکن خوب را در این استان در اختیار داشته باشید. متوسط حقوق ساکنین این استان به ۲۷۶۹ دلار می‌رسد. اگر بخواهیم هزینه اجاره مسکن را از لیست هزینه‌ها برداریم، درنهایت می‌توان هزینه ماهیانه خدو ۱۰۶۰ تا ۱۵۷۰ دلاری را برای آن در نظر گرفت.

البته هزینه زندگی در کبک بیشتر به سبک زندگی افراد بستگی دارد. این طور نیست که صرفاً به دلیل هزینه‌های کمتر اجاره مسکن بتوان هر نوع سبک زندگی را در آن با هزینه‌های مقرون به صرفه در دستور کار قرار داد. از بارزترین هزینه‌های تعیین شده برای کبک نیز می‌توانیم به هزینه ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلاری خوراک، ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلاری تلفن، ۶۵ تا ۷۰ دلاری اینترنت و ۵۰ تا ۸۸ دلاری حمل‌ونقل اشاره داشته باشیم.

هزینه‌های زندگی در استان کبک کانادا

اقتصاد استان کبک کانادا

پارامترهای اقتصادی مختلفی در این استان وجود دارد و در مجموع تمام این پارامترها در کنار هم باعث شده تا شرایط اقتصادی کاربران در استان کبک رقم بخورد. وجود جاذبه‌های توریستی متعدد باعث شده تا ‌بخش قابل توجهی از اقتصاد این استان به صنعت توریست برگردد. همچنین در کنار آن می‌توان به منابع طبیعی و تولید انرژی و معادن نیز اشاره کرد.

دقت داشته باشید که اقتصاد کبک تحت تأثیر اقتصاد کل کشور کانادا است و پارامترهایی که به آنها اشاره کردیم، همگی المان‌های مهم اقتصادی در کشور کانادا محسوب می‌شود. کانادا کشوری توریست‌پذیر با معدن طبیعی بسیار زیاد است و اقتصاد مردم این کشور نیز به این صنایع بستگی دارد. استارتاپ‌های مختلف نیز در این استان دائماً در حال رونمایی هستند. همین موضوع باعث شده تا تقاضا برای نیروی خارجی نیز در آن همچنان وجود داشته باشد.

بخوانید!  همه چیز را درباره شهر ویکتوریا کانادا بدانید

کلام آخر

درباره استان کبک کانادا صحبت کرده و نکات مهم زندگی و کار در این استان را با شما در میان گذاشتیم. مقایسه شرایط استان کبک با ساری استان‌های کانادا برای مهاجرت کاری و زندگی بیشتر به شرایط خود افراد بستگی دارد. با مقایسه شرایط زندگی در کبک با سایر استان‌ها بهتر می‌توان درباره مهاجرت در هر پرونده‌ای تصمیم‌گیری کرد. در این باره شما می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان ما استفاده کنید. کارشناسان ما با سال‌ها سابقه در زمینه ارائه خدمات ویزای کار کانادا اکنون آماده هستند تا نکات بسیار مهمی را در این باره با شما در میان بگذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مطالب