استان جزیره پرنس ادوارد کانادا؛ راهنمای مهاجرت به یک جزیره رویایی

همه چیز درباره استان جزیره پرنس ادوارد کانادا

بهترین استان‌های کانادا برای مهاجرت را به شما معرفی کردیم و حالا نوبت به بررسی استان جزیره پرنس ادوارد کانادا می‌رسد که یکی از زیباترین جزایر جهان محسوب می‌شود. جزیره پرنس ادوارد (Prince Edward Island) در شرق کشور کانادا قرار گرفته و معمولاً کمتر در نظر متقاضیان مهاجرت به کانادا قرار می‌گیرد. اکثر کسانی که به فکر استارتاپ ویزای کانادا یا جاب آفر این کشور هستند، ترجیح می‌دهند سراغ استان‌های مشهورتری مانند مانیتوبا یا بریتیش کلمبیا و حتی کبک بروند و در این بین استان‌هایی مانند جزیره پرنس ادوارد معمولاً از نظرها پنهان است. در این مقاله ما به دنبال بررسی کامل و جامع هزینه زندگی در کانادا، شرایط زندگی و مهاجرت به استان جزیره پرنس ادوارد کانادا هستیم. استانی که اقدام برای مهاجرت کاری به آن می‌تواند متفاوت‌تر از آن چیزی که تصور آن را دارید، برای شما رقم بخورد.

استان جزیره پرنس ادوارد کانادا

شروع این مقاله را با یک نگاه کلی به استان جزیره پرنس ادوارد آغاز می‌کنیم. استانی که در شرق کشور کانادا قرار گرفته و در برخورد با اقیانوس اطلس مناظر زیبایی را در این کشور ایجاد کرده است. اگر در کودکی کارتون آنشرلی با موهای قرمز ازجمله کارتون‌های مورد علاقه شما بوده باشد، احتمالاً با برخی از مناظر طبیعی جزیره پرنس ادوارد آشنا هستید. دختری با موهای قرمز ساخته شده در این استان است و از بچگی ما را مهمان مناظر زیبای این جزیره کرده است.

استان جزیره پرنس ادوارد ۵۶۶۰ کیلومترمربع مساحت دارد. مساحتی که بیشتر در مجمع‌الجزایر قرار گرفته و ‌بخش اعظمی از خاک آن داخل اقیانوس است. در این استان اکثر مردم به زبان انگلیسی صحبت می‌نمایند، اما زبان فرانسه نیز زبان رسمی برخی از ساکنین آن محسوب می‌شود. خاک بسیار حاصلخیزی داشته و شرایط خوبی برای کشاورزی را نیز در آن شاهد هستیم.

بخوانید!  هر آنچه که باید درباره شهر تورنتو کانادا بدانید

استان جزیره پرنس ادوارد تنها ۹۳۶,۱۶۵ نفر جمعیت دارد. جمعیت آن حتی از برخی از شهرهای کانادا نیز کمتر است. پایین بودن تراکم جمعیتی و همچنین فضای کافی برای ساخت خانه باعث شده تا یکی از بالاترین نرخ‌های مالکیت خانه را در این استان کانادا شاهد باشیم. مرکز آن شارلوت تاون است و اکثر فعالیت‌ها و درآمدهای اقتصادی آن نیز به همین شهر معطوف می‌گردد.

قرار گرفتن در خط ساحلی اقیانوس اطلس باعث شده تا آب و هوای معتدلی را در این استان شاهد باشیم. همان چیزی که در بسیاری دیگر از استان‌های کشور کانادا کمتر شاهد آن خواهید بود. تابستان‌ها هوا بسیار داغ و حتی شب‌ها نیز گرم است. البته در پاییز و زمستان هوا سرد‌تر شده و تا ۱۱ درجه زیر صفر هم می‌رسد.

در کنار خط ساحلی بسیار زیبا، چمنزارهای طبیعی، قلعه‌های تاریخی و بافت دوست داشتنی این استان باعث شده تا زیبایی‌های آن بسیار زیاد شده و شاهد مناظر طبیعی جذابی در آن باشیم. همین موضوع استقبال قابل توجهی از سوی گردشگران را برای آن رقم زده است. در هرجایی از این استان که ساکن باشید، در کمتر از نیم ساعت به ساحل خواهید رسید. زندگی در آن درآمد زیادی به دنبال ندارد، اما به دلیل هزینه‌های کم، حتی امکان خانه‌دار شدن شما نیز در آن به مراتب بیشتر از استان‌های مرکزی کانادا است.

مهم‌ترین شهرهای جزیره پرنس ادوارد کانادا

مهم‌ترین شهرهای جزیره پرنس ادوارد کانادا

نه فقط در شهرهای کوچک استان جزیره پرنس ادوارد کانادا بلکه حتی در شهرهای مهم آن نیز هزینه زندگی بسیار پایین‌تر از بسیاری از نقاط کشور کانادا است و همین موضوع را می‌توانیم مهم‌ترین مزیت این استان بدانیم. در جزیره پرنس ادوارد شهرهای خیلی زیادی را مشاهده نخواهید کرد. این استان شهرهای کمی دارد که مهم‌ترین آن شهر شارلوت تاون است که لقب مرکز استان را نیز یدک می‌کشد.

معماری بسیار خیره کننده و نوستالژیکی که در شارلوت تاون برای ساحت بناها در نظر گرفته شده، یک تفریح دیدنی را در زمان قدم زدن در سطح شهر برای شما رقم خواهد زد. این شهر پر از موزه‌های و سالن‌های نمایش است و هر ساعت می‌توانید از ‌بخش‌هایی از آن دیدن کنید.

بخوانید!  برنامه‌های مهاجرت استانی کانادا (PNP) چیست؟

۵۰۰,۴۰ نفر از جمعیت استان جزیره پرنس ادوارد در شهر شارلوت تاون ساکن هستند. پایه اصلی اقتصاد استان نیز در این شهر قرار گرفته و معمولاً اکثر کسانی که به دنبال مهاجرت کاری کانادا در استان جزیره پرنس ادوارد سراغ شارلوت تاون می‌روند.

هزینه‌های زندگی در استان جزیره پرنس ادوارد کانادا

یکی از مهم‌ترین نکاتی که درباره استان جزیره پرنس ادوارد کانادا باید بررسی کنیم، هزینه زندگی در آن است. حداقل نرخ دستمزد تعیین شده برای هر یک ساعت کار در جزیره پرنس ادوارد ۱۴.۵ دلار کانادا است. این میزان به نسبت بسیاری از استان‌های شناخته شده کمتر است و البته در کنار آن هزینه‌های زندگی پایین‌تری را نیز در آن شاهد هستیم. به صورت متوسط هزینه زندگی برای هر شخص با در نظر گرفتن میزان اجاره خانه، ۲۳۰۰ دلار در هر ماه است. از این مقدار بسته به محل سکونت، ۸۵۰ تا ۱۶۰۰ دلار آن مربوط به اجاره خانه خواهد شد. از این رو بسیار مهم است که در کجای استان و کدام شهر آن ساکن می‌شوید.

۱ لیتر بنزین در شهرهای جزیره پرنس ادوارد ۱.۲۲ دلار قیمت می‌خورد و برای استفاده از حمل‌ونقل عمومی در طول یک ماه نیاز به صرف هزینه ۶۳ دلاری خواهید بود. همچنین هزینه‌های دیگری مانند ورزش و تفریح، خرید کفش و لباس، اقلام غذایی و بیمه و اینترنت نیز در همان برآورد اولیه در نظر گرفته شده است.

هزینه‌های زندگی در استان جزیره پرنس ادوارد کانادا

اقتصاد جزیره پرنس ادوارد کانادا

در صورت نیاز می‌توان از طریق برنامه اکسپرس اینتری یا ویزای کاری کانادا برای ورود به استان جزیره پرنس ادوارد اقدام کرد. در شهر اصلی آن یعنی شارلوت تاون شرایط برای کار خوب است و تقاضا برای کار در آن نیز روز به روز افزایش پیدا می‌نماید. در این استان ‌بخش قابل توجهی از درآمدهای مردم به کشاورزی مربوط می‌شود. کشت سیب زمینی یکی از اصلی‌ترین حرفه‌ها در آن است و در کنار آن سایر اقلام و محصولات کشاورزی نیز کشت می‌شود. همچنین به دلیل نکاتی که درباره مناظر دیدنی در جزیره پرنس ادوارد به آنها اشاره کردیم، استفاده از صنعت توریسم نیز در آن با درآمدهای قابل توجهی همراه شده است.

بخوانید!  همه چیز را درباره شهر ویکتوریا کانادا بدانید

شیلات و ماهیگیری از اقیانوس نیز ازجمله سایر ارکان مهم اقتصادی جزیره پرنس ادوارد محسوب می‌شود. البته فضا برای ارائه ایده‌های استارتاپی جدید و نوآورانه در این استان وجود دارد و استقبال خوبی نیز از این موارد به عمل خواهد آمد.

کلام آخر

اصلی‌ترین و مهم‌ترین نکات برای شناخت هرچه بهتر استان جزیره پرنس ادوارد کانادا را با هم مرور کردیم و اکنون شما به خوبی با شرایط این استان هم برای سکونت و هم برای مهاجرت کاری و استارتاپی آشنا هستید. البته برای ارزیابی پرونده‌های خاص می‌توانید از خدمات ما در ارائه خدمات ویزای کاری کانادا استفاده کنید. با شرکت در جلسه مشاوره رایگان، تمام جزئیات پرونده شما برای مهاجرت کاری کانادا مورد بررسی قرار خواهد گرفت و درنهایت نقطه نظرات کارشناسی در اختیار شما قرار می‌گیرند. از این رو می‌توانید به صورت رایگان از این خدمات استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مطالب