مهاجرت به کانادا از روش تجربه کانادایی (CEC)

مهاجرت به کانادا از روش تجربه کانادایی (CEC)

برنامه CEC (Canadian Experience Class) یکی از بخش‌های برنامه مهاجرت به کانادا است که توسط سازمان امور مهاجرت کانادا (IRCC) اجرا می‌شود. این پلن برای افرادی طراحی شده است که تجربه کار حرفه‌ای در کانادا داشته‌اند و مایل به دائمی شدن اقامتشان از طریق مهاجرت کاری به کانادا هستند. در واقع، CEC مخصوص افرادی است که قبلاً در کانادا کار کرده‌اند و توانسته‌اند تجربه‌های مهارتی مرتبط با شغل خود را از طریق اشتغال در کانادا کسب کنند. اگر می‌خواهید در مورد مهاجرت به کانادا از طریق CEC به عنوان یکی از روش‌های اقامت کاری دائم کانادا بیشتر بدانید، اکسپرتاپ اینجاست تا همه چیز را به شما بگوید. با ما همراه باشید.

روش تجربه کانادایی (CEC) متناسب با شرایط چه افرادی است؟

مهاجرت به کانادا از طریق CEC بیشتر برای افرادی مناسب است که مایل به مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم هستند و توانمندی‌ها و تخصص‌های خود را در حوزه‌های مختلف به چالش کشیده و تجربه کار حرفه‌ای در این کشور را به دست آورده‌اند. انواع مشاغلی که می‌توانند از طریق CEC به کانادا مهاجرت کنند عبارتند از:

  1. افرادی که در زمینه‌های تخصصی مانند مهندسی، تکنولوژی، بهداشت و درمان، مدیریت، مالی، معماری و غیره تجربه کار دارند.
  2. افرادی که با دریافت ویزا‌ی کاری به کانادا آمده‌اند و توانسته‌اند تجربه کار خود را در یک یا چند شغل مرتبط با تخصص خود افزایش دهند.
  3. دارندگان ویزای کاری یا دانشجویی که در حین اقامت خود در کانادا تجربه کار حرفه‌ای مرتبط با تخصص خود را به دست آورده‌اند.
بخوانید!  مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2024 | میزان حقوق، چگونگی درخواست

مهاجرت به کانادا از روش تجربه کانادایی (CEC) چه فوایدی دارد؟

مهاجرت به کانادا از طریق CEC دارای مزایای فراوانی است از جمله:

  • کسب سابقه کاری در کانادا در کانادا: افرادی که تجربه کار کانادایی دارند قبلاً در محیط‌های کاری با مسائل مختلفی مواجه شده‌اند و توانسته‌اند خود را در این محیط‌ها ثابت کنند که قطعاً در آینده کار را در این کشور برایشان آسان می‌کند.
  • آشنایی با بازار کار: آشنایی با نحوه عملکرد بازار کار، قوانین و فرهنگ کاری و سیستم‌های مدیریتی از جمله مزیت‌هایی است که می‌تواند به افراد کمک کند تا به سرعت در محیط‌های کاری رشد کنند.
  • دریافت سریع‌تر اقامت دائم: مهاجرینی که از طریق برنامه CEC به کانادا ‌می‌روند، می‌توانند به سرعت اقامت دائمی این کشور را بگیرند و بدون نیاز به انجام مراحل پیچیده‌تر، ویزای کاری کانادا را دریافت نمایند.
  • احتمال افزایش درآمد: داشتن تجربه کار کانادایی می‌تواند باعث افزایش احتمال اخذ موقعیت‌های کاری بهتر و در نتیجه افزایش درآمد باشد

الزامات مهاجرت با CEC چیست؟

شما باید حداقل یک سال تجربه کار حرفه‌ای در کانادا را داشته باشید. این تجربه کار باید در یک شغل حرفه‌ای مرتبط با تخصصتان باشد.

حتماً از طریق قانونی وارد خاک کانادا شده باشید و اقامتتان تمام نشده باشد تا بتوانید مهاجرت به کانادا از طریق CEC را دریافت کنید.

برای دریافت برنامه CEC، لازم است نمره‌های مشخصی که در آیین‌نامه آمده است را در آزمون زبان انگلیسی مانند IELTS یا زبان فرانسوی مانند TEF کسب کنید. نمرات زبان برحسب مهارت‌های چهارگانه (شنیداری، خواندن، نوشتن و گفتار) ارزیابی می‌شوند. با توجه به دسته شغلی‌تان باید نمره زبان آیلتس شما از ۵ تا ۷ باشد.

تحصیلات تکمیلی برای مهاجران در برنامه CEC  الزامی نیست، اما داشتن مدارک تحصیلی می‌تواند به شما در دریافت امتیاز‌های اضافی در سیستم امتیازدهی برای مهاجرت به کانادا از طریق CEC کمک کند.

گام‌های اصلی برای مهاجرت به کانادا از طریق دریافت برنامه CEC

اولین گام برای مهاجرت به کانادا از طریق CEC اطمینان حاصل کردن از داشتن تجربه کار حرفه‌ای معتبر در کانادا است. مهم است که این تجربه کاری در یک شغل حرفه‌ای مرتبط با تخصص شما بوده و در حالت قانونی انجام شده باشد تا به شما اجازه دریافت یکی از انواع ویزای کاری کانادا داده شود.

بخوانید!  ورک پرمیت یا ویزای کار موقت کانادا چیست؟

برای مهاجرت با برنامه CEC، باید نمرات معتبر در آزمون زبان انگلیسی یا فرانسوی کسب کنید.

برنامهCEC  به صورت اصلی از طریق سیستم Express Entry اجرا می‌شود؛ بنابراین، شما باید در این سیستم ثبت‌نام کرده و امتیاز‌های لازم برای مهاجرت را کسب کنید. امتیاز‌ها از عواملی نظیر تجربه کار، تحصیلات، نمرات زبان و سایر عوامل تشکیل می‌شود.

اطمینان از صحت و کامل بودن مدارک خود، از جمله گواهینامه‌ها، ترجمه‌ها و سایر مدارک مورد نیاز برای ارزیابی تجربه کار و امتیازدهی در سیستم Express Entry، بسیار حائز اهمیت بوده و جز گام‌هایی است که باید برای مهاجرت به کانادا از روش تجربه کانادایی (CEC) آن را مورد توجه قرار دهید.

هزینه دریافت ویزا از روش تجربه کانادایی (CEC) چقدر است؟

برای پرداخت هزینه‌های دولتی از زمانی که بخواهید درخواستتان را ارسال کنید تا لحظه‌ای که اقامتتان را از طریق روش CEC دریافت کنید، باید مبلغی حدود ۲۰۰۰ دلار برای امور مربوط به پذیرش، انگشت‌نگاری و در صورت تأهل، هزینه‌های مربوط به همسر و فرزند را بپردازید تا بتوانید از این طریق در کشور کانادا در شغل مورد نظرتان مشغول به کار شده و زندگی آرامی را تجربه نمایید.

جمع‌بندی

اکسپرتاپ از جمله گروه‌های مهاجرتی است که به صورت کاملاً تخصصی و عمیق در حوزه‌ی مهاجرت به کانادا فعالیت دارد و در حال حاضر با توجه به پرونده‌های موفقی که داشته است می‌تواند به شما کمک کند تا بدون دغدغه به مهاجرت به کانادا از طریق CEC فکر کنید. اگر می‌خواهید در این حوزه اطلاعات دقیق‌تری به دست آورید، لازم است حتماً با کارشناسان ما در ارتباط باشید و از طریق مشاوره رایگانی که از وکلای ما دریافت می‌کنید بهترین مدل برای اخذ ویزای کاری کانادا را پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مطالب