بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان 2024

بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان

بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان کدام‌ها هستند؟ کانادا کشور پهناوری است و شهرهای بزرگی دارد. از غرب تا شرق این کشور شهرهای زیبا و مختلفی وجود دارند که می‌توان روی آنها برای سکونت، کسب و کار، تحصیل و مهاجرت حساب کرد. برای مهاجرت به کانادا انتخاب یکی از این شهرها اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. در اکسپرتاپ همراه شما هستیم تا به بررسی تمام جزئیات لازم درباره بهترین شهرهای کانادا بپردازیم. در این باره تلاش ما این است که اطلاعات طبقه‌بندی شده در دسته‌بندی‌های زیر را به شما ارائه کنیم:

 • بهترین شهرهای کانادا
 • بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان
 • بهترین شهرهای کانادا برای کار
 • بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل
 • بهترین شهرهای کانادا برای کشاورزی
 • بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت
 • ارزان‌ترین شهرهای کانادا
 • بهترین شهرهای کانادا از نظر آب و هوا
 • امن‌ترین شهرهای کانادا
 • گرم‌ترین شهرهای کانادا
 • زیباترین شهرها در کشور کانادا

با این حساب با یک مقاله کامل و جامع با شما همراه هستیم که مطالعه آن برای تمام علاقه‌مندان به مهاجرت به کانادا با هر روشی الزامی است. در انتهای این مقاله سمت و سوی ذهنی شما برای مهاجرت به کانادا دستخوش تغییر خواهد شد و شما می‌توانید تصمیم بگیرید که بهترین شهر این کشور برای شما کدام است.

آنچه در این محتوا می‌خوانید: نمایش

بهترین شهرهای کانادا

در اولین قدم باید بهترین شهرهای کانادا را به شما معرفی کنیم. دقت داشته باشید که در معرفی بهترین‌ها از این نظر فعلاً شرایط آنها برای کار یا تحصیل و حتی مهاجرت در نظر گرفته نمی‌شود و سعی می‌کنیم تا شهرهای مهم کشور کانادا را به شما معرفی کرده و سپس در یک جدول آنها را با هم مقایسه کنیم. بعد از ‌این مقایسه نوبت به جدا کردن آنها برای اهداف مختلف می‌رسد. ممکن است یک شهر پتانسیل بالاتری برای تحصیل داشته باشد و شهر دیگری برای دایر کردن یک کسب‌وکار مناسب باشد.

بخوانید!  برنامه اسکیل ورکر فدرال (FSW) کانادا چیست؟

البته در معرفی بهترین شهرها سعی کرده‌ایم تا شهری از قلم نیفتد. با توجه به اینکه هرکسی بنا به اهدافی که دارد، ممکن است در یک شهر شرایط بهتری را پیدا نماید، از این رو شما نیز نباید خود را محدود کرده و باید به دنبال انتخاب بهترین گزینه برای نوع هدف خود باشید. البته در اکسپرتاپ در جلسات مشاوره، این بررسی به صورت اختصاصی برای پرونده شما نیز انجام می‌پذیرد تا بهترین انتخاب را برای مهاجرت کاری خود به کانادا داشته باشید.

تورنتو – انتاریو

تورنتو بهترین شهر کانادا

معرفی بهترین شهرها در کشور کانادا را با بررسی یکی از شناخته شده‌ترین شهرهای این کشور یعنی تورنتو آغاز می‌کنیم که احتمالاً به دلیل تعداد ایرانیان بسیار زیادی که در خود جای داده، مدنظر خیلی از افراد است. در میان بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان می‌توان این شهر را در بالاترین رده‌ها قرار داد، زیرا شرایط بسیار خوبی برای ایرانی‌ها دارد. تورنتو مرکز استان انتاریو بوده و به عنوان بزرگترین شهر کانادا نیز شناخته می‌شود. یک شهر نسبتاً شلوغ با جمعیت حدود 3 میلیون نفری که هم شرایط آب و هوایی مناسبی دارد و هم اینکه مناظر و جاذبه‌های دیدنی زیادی را نیز می‌توان در آن پیدا نمود.

از بناهای تاریخی گرفته تا زیبایی‌های طبیعی را می‌توانید در تورنتو پیدا کنید. این شهر رستوران‌های بسیار زیاد با غذاهای متنوعی که متناسب با ذائقه ایرانی‌ها است، در خود جای داده و هرساله تعداد ایرانی‌های زیادی نیز عزم مهاجرت به تورنتو را می‌گیرند.

نام شهر تورنتو
استان انتاریو
جمعیت حدود 3 میلیون نفر
آب و هوا معتدل
حداقل دستمزد ساعتی 15.5
نرخ بیکاری 6.4

کبک – کبک

دومین شهری که باید در این لیست به شما معرفی کنیم، شهر کبک در استان کبک است. این شهر در مجاور رودخانه سنت لارنس ساخته شده و زبان رسمی مردم آن فرانسوی است. اکثر مردم در آن به فرانسوی صحبت می‌کنند و تنها شهر کانادا است که زبان غالب آن غیر انگلیسی است. شهر به شکل شهرهای اروپایی ساخته شده و در هر گوشه از آن می‌توانید آثاری از قلعه‌های فرانسوی‌ها در قرن هجده را مشاهده کنید. در موزه‌های این شهر نیز می‌توانید آثار باستانی قابل توجهی را شاهد باشید.

بخوانید!  10 شغل پردرآمد در کانادا
نام شهر کبک
استان کبک
جمعیت 530 هزار نفر
آب و هوا معتدل
حداقل دستمزد ساعتی 15.25
نرخ بیکاری 3

ونکوور – بریتیش کلمبیا

یکی دیگر از شهرهای بسیار معروف کشور کانادا که آن را نیز می‌توان در لیست بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان قرار داد شهر ونکوور است که احتمالاً نام آن را شنیده باشید. این شهر از شمال با کوه و در غرب به اقیانوس آرام می‌خورد. استنلی یکی از بزرگترین پارک‌های این کشور در مرکز شهر ونکوور قرار گرفته و زیبایی شگفت‌انگیزی دارد. دوچرخه‌سواری در امتداد دریا یکی از جذاب‌ترین تفریحات ساکنین ونکوور است که لذت زندگی کردن در آن را دو چندان کرده است. تا چندین مقاله می‌توانیم درباره زیبایی‌ها و جاذبه‌های طبیعی ونکوور صحبت کنیم، اما شنیدن کی بود مانند دیدن.

نام شهر ونکوور
استان بریتیش کلمبیا
جمعیت 600 هزار نفر
آب و هوا مرطوب قاره‌ای
حداقل دستمزد ساعتی 16.75
نرخ بیکاری 5.9

کلگری – آلبرتا

برای تماشای یکی از وحشی‌ترین غروب‌های کانادا می‌توانید اقدام به مهاجرت به شهر کلگری کنید. شهری که در استان آلبرتا واقع شده و هر روز می‌تواند شما را سورپرایز کند. در این شهر می‌توانید انواع نمایشگاه‌ها، کنسرت‌ها و فستیوال‌ها را در طول سال تجربه نمایید. حرفه اصلی مردم شهر به کشاورزی و دامپروری برمی‌گردد. گاوچران‌های مشهور در فیلم‌های هالیوود را می‌توانید در اطراف این شهر شاهد باشید.

یکی از نکات بسیار جالب درباره شهر کلگری این است که بیشترین تابش آفتاب را در طول روز در میان تمام شهرهای کانادا دارد. البته زمستان‌های بسیار سردی را نیز باید برای آن متصور باشید. کمتر ممکن است در این شهر شاهد برف و باران شدید باشید و در طول 333 روز از سال هوا آفتابی خواهد بود.

نام شهر کلگری
استان آلبرتا
جمعیت 1 میلیون نفر
آب و هوا معتدل
حداقل دستمزد ساعتی 15
نرخ بیکاری 6

اتاوا – انتاریو

نوبت به معرفی یکی از مشهورترین شهرهای کانادا یعنی پایتخت این کشور، اتاوا می‌رسد. شهری پر از موزه و بناهای تاریخی که نشان از تاریخچه بزرگ آن دارد. در هر گوشه‌ای از این شهر می‌توانید بناهای تاریخی مربوط به کشور کانادا را مشاهده کرده و احتمالاً برای هر یک از آنها داستانی خواهید شنید. همچنین اتاوا مرکز اصلی بسیاری از جشن‌ها و جشنواره‌های مختلف در سال است. جشنواره لاله‌های نارنجی در این شهر یکی از زیباترین جشنواره‌ها در سرتاسر جهان است. اتاوا نیز زمستان‌های سردی دارد که بعد از مدتی به آن عادت خواهید کرد.

بخوانید!  مشاغل پردرآمد حوزه مهندسی در کانادا
نام شهر اتاوا
استان انتاریو
جمعیت 820 هزار نفر
آب و هوا تابستان گرم، زمستان سرد
حداقل دستمزد ساعتی 15.5
نرخ بیکاری 4.6

مونترال – کبک

مونترال از آن دسته از شهرهایی است که نه فقط در کانادا بلکه در سرتاسر جهان معروف است. این شهر با لقب یکی از پایتخت‌های تجاری و فرهنگی دنیا شناخته می‌شود و دومین شهر بزرگ کانادا است. جالب است بدانید که در سرتاسر دنیا تنها پاریس است که تعداد فرانسوی زبان‌های بیشتری از مونترال کانادا دارد. وجود محله‌ها و ساختمان‌های قدیمی شکل و شمایل جذابی به مونترال داده‌اند. موزه‌ها نیز این جذابیت‌های تاریخی را به رخ کشیده و می‌توانید هر روز و هر ساعت از گشتن در مونترال لذت ببرید. شهر مونترال در سال 1642 برای اولین بار به عنوان یک ایستگاه مأموریت فرانسوی تأسیس شده است.

نام شهر مونترال
استان کبک
جمعیت 1.6 میلیون نفر
آب و هوا معتدل
حداقل دستمزد ساعتی 15.25
نرخ بیکاری 5.2

ویکتوریا – بریتیش کلمبیا

ویکتوریا بهترین شهر کانادا

در سال 1843 پادشاه کانادا شهری را به نام خود یعنی ویکتوریا تأسیس کرد. یکی از شهرهایی که چیدمان و طراحی آن به شهرهای انگلیسی نزدیک است. در این شهر آب و هوای معتدلی را تجربه خواهید کرد. از جمله بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان از نظر آب و هوایی همین ویکتوریا است که البته دانشگاه‌های خوبی هم داشته و شهر جذابی برای تحصیل در کانادا نیز محسوب می‌شود. جالب است بدانید که خیلی از افراد در سرتاسر دنیا بعد از بازنشستگی مسیر زندگی در ویکتوریا را در دستور کار خود قرار می‌دهند. شهری که برای بازنشستگی همه چیز دارد. آب و هوای خوب و زیبایی‌ها و مناطق تفریحی بسیار زیاد. بهارهای ویکتوریا نیز بسیار لذت‌بخش است.

نام شهر ویکتوریا
استان بریتیش کلمبیا
جمعیت 290 هزار نفر
آب و هوا معتدل
حداقل دستمزد ساعتی 16.75
نرخ بیکاری 3.8

سنت جانز – نیوفاندلند

اگر در میان عکس‌های کشور کانادا شهری را دیدید که پر از خانه‌های رنگارنگ است، شما در حال تماشای یکی از عکس‌های شهر سنت جانز هستید. سنت جانز به تنهایی می‌تواند شما را شگفت‌زده کند. در این شهر مردم با فرهنگ‌ها و آداب و رسوم بسیار زیادی ساکن هستند که نشان از مهاجر بودن اکثر آنها دارد. احتمالاً به اندازه یک کشور اروپایی بتوانید در سنت جانز فرهنگ و رسوم مختلف پیدا کنید.

بخوانید!  استان یوکان کانادا؛ کوچکترین استان و تنها با یک شهر

قبل از اینکه نیوفاندلند به صورت رسمی خاک کانادا شود، جنگ‌های بسیار زیادی در این شهر رخ داده و بناهای تاریخی متعددی مربوط به جنگ نیز در آن مشاهده می‌شود. در مرکز شهر سنت جانز می‌توانید یک گردش عالی همراه با غذاهای متنوع را برای خود رقم بزنید.

نام شهر سنت جانز
استان نیوفاندلند
جمعیت 100 هزار نفر
آب و هوا سرد
حداقل دستمزد ساعتی 14.5
نرخ بیکاری 6

شارلوت تاون – جزیره پرنس ادوارد

یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های استان پرنس ادوارد این است که حتی بزرگترین شهر آن یعنی شارلوت تاون نیز مشرف به اقیانوس بوده و می‌توانید در آن مناظر بسیار دیدنی و جذابی را شاهد باشید. در این شهر البته همه جاذبه‌های گردشگری به اقیانوس محدود نمی‌شود و در داخل آن می‌تواند موزه‌های زیادی را مشاهده کنید. علاقه‌مندان به تئاتر می‌توانند هر روز در یکی از آمفی تئاترهای شهر شارلوت تاون یک روز عالی را برای خود رقم زنند. رستوران‌های محلی خیلی زیادی نیز در سطح این شهر وجود دارد که می‌توانید تنوع بالایی از غذاها را در آنها تست کنید.

نام شهر شارلوت تاون
استان جزیره پرنس ادوارد
جمعیت 42 هزار نفر
آب و هوا خنک
حداقل دستمزد ساعتی 14.5
نرخ بیکاری 9.6

ساسکاتون – ساسکاچوآن

ساسکاتون بهترین شهر کانادا

بزرگترین شهر استان ساسکاچوآن یعنی شهر ساسکاتون یکی دیگر از شهرهایی است که در لیست ما جای گرفته است. ساسکاتون مشهور به این است که بیشترین تعداد رستوران را نسبت به جمعیت در خود جای داده است. البته اگر پرخوریتان تمام شد، می‌توانید یک بعدازظهر بسیار زیبا را در اطراف این شهر برای خود رقم بزنید. از گالری‌های هنری بسیار زیاد گرفته تا آسمانی که در هیچ جای دنیا نمی‌توانید پیدا کنید. آسمان‌های زنده لقبی است که به آسمان‌های شهر ساسکاتون داده می‌شود.

نام شهر ساسکاتون
استان ساسکاچوآن
جمعیت 199 هزار نفر
آب و هوا سرد
حداقل دستمزد ساعتی 13
نرخ بیکاری 5.2
بخوانید!  برنامه‌های مهاجرت استانی کانادا (PNP) چیست؟

وایت هورس – یوکان

شهرهای کوچک را نیز باید در لیست بهترین شهرهای کانادا به شما معرفی کنیم. یوکان یکی از 3 قلمرو شمالی کشور کانادا است که آب و هوای سردی دارد. وایت هورس مرکز این قلمرو و بزرگترین شهر آن محسوب می‌شود. این شهر جاذبه‌های توریستی بسیار زیادی داشته و قدم زدن در آن می‌تواند یکی از بهترین لذت‌های زندگی را در اختیار شما قرار دهد. البته اگر جسارت قدم زدن در زمستان‌های سرد وایت هورس را داشته باشید، می‌توانید از تماشای نورهای شمالی در آسمان این شهر نیز نهایت لذت را ببرید.

نام شهر وایت هورس
استان یوکان
جمعیت حدود 25 هزار نفر
آب و هوا سرد قطبی
حداقل دستمزد ساعتی 16.77
نرخ بیکاری 4.3

هالیفاکس – نوا اسکوشیا

شهری که برای گردش در آن نیاز به ماشین ندارید و پیاده می‌توانید به اکثر نقاط آن دسترسی پیدا نمایید. البته در امتداد مسیرهای مختلف آن از کالسکه استفاده می‌شود. همین مهم باعث شده تا آب و هوای بسیار تمیزی را در طول روز در آن شاهد باشید. روح شما در این شهر زنده خواهد شد. همچنین علاقه‌مندان به تور تماشای نهنگ نیز می‌توانند مسیر شهر هالیفاکس را در پیش بگیرند. همچنین اگر عازم شهر هالیفاکس شدید، بازدید از موزه دریایی آتلانتیک و باغ‌های عمومی 16 هکتاری آن را از دست ندهید.

نام شهر هالیفاکس
استان نوا اسکوشیا
جمعیت 360 هزار نفر
آب و هوا زمستان سرد، تابستان گرم
حداقل دستمزد ساعتی 14.5
نرخ بیکاری 7

وینیپگ – مانیتوبا

از نظر ابعاد شهری اگر بخواهیم در نظر بگیریم، وینیپگ هفتمین شهر بزرگ کشور کانادا محسوب می‌شود. هر چند وینیپگ مرکز استان مانیتوبا است، اما به عنوان قلب تپنده کانادا نیز معروف است. شهری که می‌تواند یکی از پایتخت‌های فرهنگی و تجاری کانادا نیز باشد. موزه حقوق بشر شهر وینیپگ شهرت جهانی دارد. همچنین موزه مانیتوبا و گالری‌های هنری زیادی را نیز می‌توانید در این شهر به تماشا بنشینید.

بخوانید!  استارتاپ‌های موفق کانادا؛ بهترین استارتاپ‌های سال 2024
نام شهر وینیپگ
استان مانیتوبا
جمعیت 632 هزار نفر
آب و هوا معتدل
حداقل دستمزد ساعتی 14.15
نرخ بیکاری 5

بنف – آلبرتا

بنف بهترین شهر کانادا

اگر بخواهیم بسیاری از معیارهای انتخاب بهترین شهرهای کانادا را لحاظ کنیم، بنف در اکثر این معیارها جایی نخواهد داشت، اما از نظر زیبایی این شهر حتی می‌تواند در صدر لیست قرار بگیرد. محبوب‌ترین پارک ملی کانادا در مرکز شهر بنف قرار گرفته و هرساله گردشگران زیادی را به تماشای این شهر کوچک می‌کشاند.

نام شهر بنف
استان آلبرتا
جمعیت 7500 نفر
آب و هوا مرطوب قاره‌ای
حداقل دستمزد ساعتی 15
نرخ بیکاری 15

اوکویل – انتاریو

یکی از بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان که فرصت‌های شغلی بسیار زیادی هم دارد، یک شهر حومه‌ای در استان انتاریو با نام اوکویل است. شهری که چند مزیت بزرگ با خود به همراه دارد. از یک طرف نزدیک به تورنتو است و از طرف دیگر جاذبه‌های توریستی زیادی دارد و همچنین از نظر هزینه‌ها نیز شرایط به مراتب بهتری نسبت به تورنتو دارد و می‌تواند برای زندگی نیز یک انتخاب مناسب باشد. علاقه‌مندان به رشته‌های پزشکی و داروسازی می‌توانند در این شهر فرصت‌های شغلی به مراتب بیشتری را نیز برای خود شاهد باشند.

نام شهر اوکویل
استان انتاریو
جمعیت 165 هزار نفر
آب و هوا مرطوب قاره‌ای
حداقل دستمزد ساعتی 15.5
نرخ بیکاری 6.5

ادمنتون – آلبرتا

مرکز استان آلبرتا شهر ادمنتون است که از جمله شهرهای عالی برای زندگی و کار در کشور کانادا محسوب می‌شود. دانشگاه آلبرتا که در این شهر قرار دارد، زمانی در رتبه 59 بهترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفته بود و از این نظر می‌تواند یکی از بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل نیز باشد. فرصت‌های شغلی بسیار زیاد و متنوعی در نیز در ادمنتون منتظر افراد با توانایی‌های متفاوت هستند. این شهر برای مهاجرت نیز یکی از بهترین‌های کانادا محسوب می‌شود.

نام شهر ادمنتون
استان آلبرتا
جمعیت 712 هزار نفر
آب و هوا مرطوب قاره‌ای
حداقل دستمزد ساعتی 15
نرخ بیکاری 6

سنت جان – نیوبرانزویک

یکی از شهرهای بسیار جالب کانادا سنت جان است. سنت جان در سال‌های اخیر مسیر صعودی جالب توجهی را از نظر صنعتی شدن به خود گرفته و در حال یک رنسانس است. در گوشه و کنار شهر می‌توانید جاذبه‌های توریستی مختلفی را مشاهده کرده و از زیبایی‌های این شهر شرقی کانادا لذت ببرید. احتمالاً برای اینکه تمام زیبایی‌های سنت جان را مشاهده کنید، چند روزی را باید در این شهر بگردید.

بخوانید!  ویزای نیروی کار متخصص استان کبک (QSWP)
نام شهر سنت جان
استان نیوبرانزویک
جمعیت 88 هزار نفر
آب و هوا گرم و مرطوب
حداقل دستمزد ساعتی 14.75
نرخ بیکاری 5.8

نیاگارا – انتاریو

نیاگارا بهترین شهر کانادا

حتی اگر تنها دلیلی که شهر نیاگارا را باید به شما معرفی کنیم، وجود آبشار نیاگارا باشد، باز هم ارزش فکر کردن خواهد داشت. یک شهر بسیار زیبا با یک جاذبه توریستی جهانی که می‌تواند یک زندگی آرام و بی‌دردسر را برای هرکسی ایجاد نماید. فاصله مناطق طبیعی بکر تا مرکز این شهر بسیار کم است و شما بعد از چند دقیقه رانندگی در دل طبیعت بکر شمال کره زمین خواهید بود.

نام شهر نیاگارا
استان انتاریو
جمعیت 82 هزار نفر
آب و هوا مرطوب قاره‌ای
حداقل دستمزد ساعتی 15.5
نرخ بیکاری 4.9

رجینا – ساسکاچوآن

رجینا به عنوان مرکز استان ساسکاچوآن یکی از شهرهای جذاب کشور کانادا است که هم گزینه مناسبی برای زندگی و هم شهری عالی برای تحصیل و مهاجرت است. در این شهر می‌توانید از زیبایی‌های ظاهری زیادی نیز بهره‌مند شوید.

نام شهر رجینا
استان ساسکاچوآن
جمعیت 176 هزار نفر
آب و هوا مرطوب قاره‌ای با تابستان گرم
حداقل دستمزد ساعتی 13
نرخ بیکاری 5.1

واترلو – انتاریو

یکی دیگر از شهرهای مهم در کشور کانادا که می‌تواند گزینه مناسبی برای سکونت و مهاجرت باشد، واترلو است. شهری زیبا در استان انتاریو که هرساله مهاجران زیادی را به خود جلب می‌کند. همچنین چینی‌های زیادی را نیز می‌توانید در این شهر پیدا کنید. این شهر در سال‌های اخیر هم از نظر تعداد جمعیت و هم از نظر میزان درآمد و کسب و کارهای مختلف با رشد‌های قابل توجهی روبرو بوده است.

نام شهر واترلو
استان انتاریو
جمعیت 98 هزار نفر
آب و هوا سرد و معتدل
حداقل دستمزد ساعتی 15.5
نرخ بیکاری 5.4

در جدول زیر نیز می‌توانید مقایسه‌ای میان شرایط مختلف برای بهترین شهرهای کانادا را داشته باشید:

بهترین شهرهای کانادا جمعیت آب و هوا حداقل دستمزد نرخ بیکاری
اتاوا 820 هزار زمستان سرد و تابستان گرم 15.5 4.6
مونترال 1.6 میلیون معتدل 15.25 5.2
ونکوور 600 هزار مرطوب قاره‌ای 16.75 5.9
تورنتو 3 میلیون معتدل 15.5 6.4
کبک 530 هزار معتدل 15.25 3
ویکتوریا 290 هزار معتدل 16.75 3.8
ادمنتون 712 هزار مرطوب قاره‌ای 15 6
کلگری 1 میلیون معتدل 15 6
بخوانید!  ویزای ICT کانادا، اقامت تضمینی مدیران

بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان

شرایط مختلفی باید بررسی شود تا لیستی از بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان را ارائه کنیم. ممکن است فردی به دلیل شرایط آب و هوایی امکان حضور در یکی از شهرهای سرد این کشور را نداشته باشد. از این گذشته اهداف دیگری مانند تحصیل، کشاورزی، کار و … نیز در این امر موثر خواهند بود. با در نظر گرفتن همه خواسته‌ها می‌توانیم بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان را در لیست زیر قرار دهیم:

 • مونترال
 • ونکوور
 • تورنتو
 • ویکتوریا
 • کبک
 • اتاوا
 • ادمونتون
 • کلگری

بهترین شهرهای کانادا برای کار

بهترین شهرهای کانادا برای کار

انتخاب شهر مناسب برای کار و مهاجرت کاری به شرایط مختلفی بستگی دارد. در وهله اول نوع کار مورد نظر است که در این زمینه تفاوت ایجاد خواهد کرد. قرار نیست هر شغلی در تمام شهرهای کانادا با تقاضای زیادی همراه باشند. از این رو پرونده هر فردی برای این منظور باید جداگانه بررسی شود. البته شهرهایی هم هستند که تقاضا برای کار در آنها به مراتب بیشتر است. از این دسته می‌توانیم موارد زیر را معرفی کنیم:

 • تورنتو
 • اوکویل
 • ونکوور
 • کلگری
 • اتاوا
 • مونترال
 • ادمنتون
 • کبک
 • واترلو
 • هالیفاکس
 • ساسکاتون

بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

برای اینکه بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل را ارزیابی کنیم، باید سراغ بهترین دانشگاه‌های این کشور برویم. مسلماً کسانی که به دنبال تحصیل در کشور کانادا هستند، به دنبال ورود به بهترین دانشگاه بوده و در صورتی که یک شهر همه جنبه‌های مثبت را داشته اما دانشگاه خوبی نداشته باشد، نمی‌تواند تبدیل به بهترین گزینه برای تحصیل شود. با این حساب لیستی از بهترین دانشگاه‌های کانادا را با توجه به شهر آنها با هم مرور می‌کنیم.

دانشگاه شهر رتبه جهانی
تورنتو تورنتو 34
بریتیش کلمبیا ونکوور 47
مک گیل مونترال 31
مک مستر همیلتون 152
دانشگاه مونترال مونترال 141
آلبرتا ادمنتون 110
اتاوا اتاوا 237
کلگری کلگری 247
واترلو انتاریو 154
وسترن انتاریو 172

بهترین شهرهای کانادا برای کشاورزی

کشاورزی یکی از بهترین کسب و کارها در کشور کانادا است و افراد زیادی در این کشور از این طریق به درآمد می‌رسند. برای کسانی که به دنبال مهاجرت به کانادا برای شغل‌های مرتبط به کشاورزی هستند، انتخاب شهر مناسب اهمیت به مراتب بیشتری هم پیدا می‌کند. در میان شهرهای کانادا بهترین گزینه‌ها برای کشاورزی موارد زیر هستند:

 • آلبرتا
 • بریتیش کلمبیا
 • انتاریو
 • کبک
بخوانید!  برنامه ویزای کار IMP کانادا چیست؟

بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت

برای معرفی بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت دیدگاه‌های مختلفی را می‌توانیم در نظر بگیریم. برخی از افراد به دنبال شهرهایی هستند که کمترین هزینه‌ها را برای آنها در بر داشته باشد، اما فراموش نکنید که شهرهای ارزان درآمد کمتری هم دارند یا اینکه ممکن است آب و هوای بسیار سخت و سردی داشته باشند که همین موضوع فرصت‌های شغلی در آنها را نیز محدود و کاهش می‌دهد. از طرف دیگر زندگی در یک شهر بزرگ ممکن است چران تمام شود، اما شغل‌های معمولی نیز در این شهرها ممکن است درآمد قابل توجهی داشته باشند؛ بنابراین نرخ بیکاری و مواردی از این دست را نیز باید در این شهرها در نظر بگیریم. بر اساس اطلاعات موجود در حال حاضر بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان برای مهاجرت موارد زیر هستند که البته بسته به نوع روش مهاجرتی و همچنین شرایطی که هر کس دارد، می‌توان این لیست را تغییر داد.

 • کبک
 • ونکوور
 • تورنتو
 • ادمنتون
 • ویکتوریا

ارزان‌ترین شهرهای کانادا

البته اگر بخواهیم لیستی از شهرهای ارزان قیمت کانادا را برای شما در نظر بگریم، باید سراغ شهرهای بسیار کوچکی برویم که مهاجرت به آنها به دلایل مختلفی مانند شغل کم، امنیت پایین، آب و هوای خیلی بد و مواردی از این دست بسیار چالش‌برانگیز است؛ بنابراین از میان شهرهای محبوب برای مهاجرت و زندگی باید لیستی از ارزان‌ترین‌ها را به شما معرفی کنیم که در حال حاضر می‌توانیم این لیست را با شهرهای زیر پر کنیم:

 • کبک
 • ادمنتون
 • ساسکاچوآن
 • وینیپگ
 • مونترال

بهترین شهرهای کانادا از نظر آب و هوا

کانادا یک کشور چهار فصل است. با توجه به نزدیک بودن به قطب شمال برخی از شهرهای این کشور آب و هوای بسیار سردی دارند و زندگی در آنها بسیار سخت است. البته آفتاب در طول روز به اندازه کافی و حتی بیشتر از کافی در بسیاری از شهرهای کانادا وجود دارد، اما به هر حال برخی از استان‌های آن با سرمای زیادی همراه هستند و در اکثر مواقع از سال پوشیده از برف نیز می‌باشند. در اکثر شهرهای این کشور می‌توان پیست اسکی راه انداخت. در این بین از نظر آب و هوایی می‌توانیم شهرهای کانادا را طبق لیست زیر رتبه‌بندی کنیم:

 • ویکتوریا
 • ابوتسفورد
 • کلونا
 • ویندزور
 • سنت کاترینز
بخوانید!  برنامه اسکیل ورکر فدرال (FSW) کانادا چیست؟

امن‌ترین شهرهای کانادا

امن‌ترین شهرهای کانادا

یکی دیگر از رتبه‌بندی‌هایی که می‌تواند برای شهرهای کانادا مورد توجه باشد، دسته‌بندی آنها از نظر امنیت است. البته نرخ جرم و جنایت در کشور کانادا خیلی بالا نیست. به دلیل رفاه اجتماعی قابل توجه، کمتر شاهد این دست از اتفاقات در شهرهای این کشور هستیم. به هر حال می‌توان لیستی از امن‌ترین شهرها در کانادا را نیز مطابق لیست زیر معرفی کرد:

 • بری
 • برنتفورد
 • گوئلف
 • تورنتو
 • سنت جان
 • بلویل
 • ویندزور
 • نیاگارا
 • سنت کاترینز
 • واترلو

گرم‌ترین شهرهای کانادا

با توجه به اینکه در میان بسیاری از ایرانیان علاقه به آب و هوای گرم‌تر دیده می‌شود و خیلی از افراد نیز فقط به دلیل سرد بودن به دنبال مهاجرت به شهرهای مختلف کانادا نمی‌روند، از این رو بر آن شدیم تا لیستی از شهرهای گرم کانادا را نیز به شما معرفی کنیم.

 • ویکتوریا
 • ونکوور
 • کلونا
 • کلگری
 • تورنتو
 • سنت کاترینز
 • اتاوا
 • هالیفاکس

زیباترین شهرهای کانادا

درنهایت نوبت به معرفی زیباترین شهرهای کانادا می‌رسد. این اطلاعات نیز برای کسانی که به دنبال یک مسافرت توریستی هستند، مهم خواهد بود و می‌توانند از جاذبه‌های طبیعی شهرهای زیبای کانادا استفاده کنند. انتخاب زیباترین شهرهای کانادا به این راحتی‌ها نیست؛ زیرا در این لیست می‌توانیم موارد متعددی را به شما معرفی کنیم. شهرهای زیر می‌توانند بهترین‌ها از این نظر باشند:

 • ونکوور
 • اتاوا
 • کبک
 • مونترال
 • تورنتو
 • کلگری
 • سنت جانز
 • نیاگارا
 • ساسکاتون
 • بنف

کلام آخر

به معرفی بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان پرداختیم و نکات مهمی را نیز برای انتخاب هرکدام از این شهرها را با شما در میان گذاشتیم. حالا می‌توانید بر اساس هدفی که دارید، بهترین گزینه‌ها را برای خود برگزینید. همچنین در صورت نیاز می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان مهاجرت کاری به کانادا در اکسپرتاپ نیز استفاده کنید. در این خدمات شرایط شما به صورت کامل مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و بهترین گزینه‌ها به شما معرفی خواهد شد. همچنین می‌توانید با تیم حرفه‌ای ما آسان‌ترین مسیر برای مهاجرت به کانادا را نیز طی کنید.

ناک (NOC) کانادا چیست؟

ناک (NOC) کانادا چیست؟

کانادا به عنوان یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی در جهان، همواره در حال جذب نیروی کار ماهر و متخصص از سراسر دنیا است. برای ساماندهی این فرآیند و تعیین شرایط احراز صلاحیت

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مطالب