استان نوناووت کانادا؛ بزرگترین و کم جمعیت‌ترین استان

همه چیز درباره استان نوناووت کانادا

استان نوناووت کانادا در واقع یکی از قلمروهای بزرگ شمالی این کشور است که‌ بخش قابل توجهی از شمال کانادا را به خود اختصاص داده و یکی از دورافتاده‌ترین و کم‌جمعیت‌ترین استان‌ها و مناطق کانادا محسوب می‌شود. برای مهاجرت به کانادا ممکن است اهداف مختلفی پیش روی شما باشد که یکی از آنها نیز استان نوناووت (Nunavut) است. برای دریافت جاب آفر می‌توانید سراغ شهرها و استان‌های مختلفی بروید که استان‌هایی مانند نوناووت به دلیل داشتن جمعیت کم می‌توانند گزینه بسیار مناسبی باشند. ما در کنار شما هستیم تا تمام جزئیات لازم برای مهاجرت به کشور کانادا از طریق ویزای کاری را با شما در میان بگذاریم و اینک نوبت به بررسی یکی از سه قلمرو بزرگ شمالی این کشور در این زمینه رسیده است.

بررسی شرایط سکونت و آب‌وهوا در بهترین استان‌های کانادا و همچنین وضعیت آنها برای نیروی کار بیشتر از این بابت جذابیت دارد که شما با شناخت این شرایط می‌توانید مسیر بهتری را برای مهاجرت به این کشور در پیش بگیرید. در این باره البته که مطالعه مقالات این‌چنینی کافی نیست، اما می‌تواند شروع بسیار خوبی باشد. همراه با مطالعه مقالات آشنایی با استان نوناووت می‌توانید از طریق خدمات مشاوره رایگان ما حتی شرایط خود را به صورت اختصاصی برای دریافت مهاجرت کانادا ارزیابی کنید.

استان نوناووت کانادا

قلمرو نوناووت در واقع بزرگترین قلمرو در شمال کانادا است و که ‌بخش قابل توجهی از آن زمین‌های بایر و قطبی شمالی است و جایی برای سکونت در آنها نمی‌توان پیدا کرد. مرکز این استان ایکالویت است. با ورود به این استان می‌توانید بومی‌های این استان یعنی اسکیموها را نیز در آن مشاهده کنید. حدود 85 درصد از ساکنین قلمرو نوناووت همین اسکیموها هستند. مساحت مجموع جزایری که به عنوان قلمرو نوناووت شناخته می‌شود، به بیش از 2 میلیون کیلومترمربع می‌رسد. درنهایت تمام این سرزمین 403,39 نفر جمعیت را در خود جای داده است.

بخوانید!  استان نیوبرانزویک کانادا؛ معرفی جامع شرایط کار و زندگی

زبان رسمی مردم نوناووت انگلیسی و فرانسوی است و برخی زبان‌های محلی نیز در آن استفاده می‌شود. اکثریت جمعیت آن را نیز مسیحی‌ها تشکیل می‌دهند. البته مهاجرینی از سایر ادیان را نیز می‌توانید در قلمرو شمالی کانادا مشاهده کنید.

نوناووت از شما به اقیانوس منجمد شمالی متصل می‌شود و از جزایر بسیار زیادی تشکیل شده که بزرگترین آنها جزیره بافین است که مرز این استان را نیز در خود جای داده است. جالب است بدانید که نوناووت تقریباً 20 درصد از مساحت کانادا را دارا است و مساحت آن به تنهایی از آلاسکا نیز بیشتر شده است.

مهم‌ترین شهرهای نوناووت کانادا

یکی از مهم‌ترین نکاتی که درباره استان نوناووت کانادا باید به آن اشاره داشته باشیم، آب و هوای بسیار سرد و قطبی آن است که ممکن است فضای مناسبی برای زندگی بسیاری از کاربران نباشد. کسانی که تحمل سرما را ندارند، بهتر است برای سکونت سراغ سایر استان‌های کانادا رفته و مسیر نوناووت را در پیش نگیرند؛ اما در صورت مساعد بودن شرایط آب‌وهوایی برای کاربران، عملاً نوناووت می‌تواند یک گزینه فوق‌العاده برای مهاجرت کاری کانادا باشد.

در تابستان و در گرم‌ترین روزها دمای هوا 5 تا 10 درجه است و در زمستان نیز متوسط دمای 30- درجه را تجربه خواهید کرد که نشان از آب‌وهوای بسیار سرد آن دارد. وجود حیوانات قطبی در این دما باعث شده تا تعداد قالب توجهی از ساکنین این قلمرو شکارچی باشند.

مهم‌ترین شهرهای نوناووت کانادا

همانطور که احتمالاً حدس زده‌اید، شهرهای خیلی زیادی در استان نوناووت وجود ندارد و شما انتخاب‌های خیلی زیادی را در آن نخواهید داشت. شهر ایکالویت به عنوان مرکز استان نوناووت بزرگترین شهر آن نیز محسوب می‌شود. ایکالویت به عنوان یک مکان سنتی برای ماهیگیری شناخته می‌شود که گذشتگان کانادایی در آن مشغول به سکونت بوده‌اند. جمعیت آن به 7 هزار نفر هم نمی‌رسد و یک شهر بسیار سرد از نظر آب‌وهوایی است.

هزینه‌های زندگی در استان نوناووت کانادا

حداقل دستمزد تعیین شده برای هر ساعت کار در نوناووت 16 دلار است که نسبت به بسیاری از استان‌های کانادا عدد قابل توجهی است و این هم به دلیل سخت بودن شرایط زندگی در آن است. البته برخلاف تصوری که ممکن است داشته باشید، هزینه زندگی در نوناووت نیز بالا است. به دلیل دور بودن اکثر مناطق آن از استان‌ها و شهرهای اطراف، معمولاً نیاز به صرف هزینه‌های بالا برای زندگی در آن خواهید داشت.

بخوانید!  همه چیز را درباره شهر بنف کانادا بدانید

هزینه‌های زندگی در استان نوناووت کانادا

اقتصاد نوناووت کانادا

یکی از اصلی‌ترین نشانه‌‌های رونق اقتصادی در یک قلمرو رشد جمعیتی و تقاضا برای نیروی کار خارجی است. اتفاقی که در چند سال اخیر در نوناووت رخ داده و جامعه این قلمرو روز به روز در حال رشد است. کسب‌وکارهای جدید شکل گرفته در این استان تبدیل به ‌بخش قابل توجهی از اقتصاد آن شده‌اند. در این بین البته صنایع دیگری را نیز می‌توانیم نام ببریم که مردم نوناووت به آن مشغول هستند. صنایعی مانند ماهیگیری و معدن از این دست هستند.

هر چند صنایع معدنی تبدیل به بزرگترین ثروت نوناووت شده اما گردشگری نیز ‌بخش قابل توجهی از اقتصاد آن را به خود اختصاص داده است. به دلیل وجود مناظر طبیعی استثنایی، گردشگران زیادی هرساله از جزیره‌های این استان دیدن می‌نمایند. هنر و صنایع دستی، شیلات و شکار سنتی دیگر پارامترهای اقتصادی آن محسوب می‌شوند.

کلام آخر

سعی کردیم تا درباره استان نوناووت کانادا تمام جزئیات لازم را با شما در میان بگذاریم. استانی که هر چند از نظر آب‌وهوایی شرایط خوبی ندارد، اما رشد و توسعه آن در سال‌های اخیر باعث شده تا بسیاری از کاربران متقاضی حضور در آن باشند. برای این منظور در قدم اول باید شرایط خود را با شرایط ورود به نوناووت مورد بررسی قرار داده و به این درک برسید که آیا اقدام برای ورود به این استان می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد یا خیر.

در این باره ما در کنار شما هستیم تا تمام جزئیات لازم را با شما در میان بگذاریم. با استفاده از خدمات مشاوره رایگان مهاجرت کاری کانادا می‌توانید شانس خود را برای رسیدن به این کشور بسنجید و در این باره همراهی بهترین و باتجربه‌ترین کارشناسان ما را در کنار خود خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مطالب