استان نوا اسکوشیا؛ راهنمای مهاجرت، شرایط زندگی و هزینه‌ها

همه چیز درباره استان نوا اسکوشیا کانادا

استان نوا اسکوشیا کانادا یکی از بهترین استان‌های کانادا برای کار است. نوا اسکوشیا (Nova Scotia) ازجمله 3 استان شرقی کانادا و در گروه 4 استان حوزه آتلانتیک این کشور نیز قرار می‌گیرد. نوا اسکوشیا یکی از زیباترین مقاصد برای مهاجرت به کانادا است و ما ارائه دهنده خدمات جاب آفر برای این استان نیز هستیم. علاقه‌مندان به مهاجرت به کشور کانادا می‌توانند از این خدمات استفاده کرده و کوله‌بار سفر برای ورود به استان نوا اسکوشیا را ببندند. در این مقاله سعی ما بر این است تا تمام جزئیات لازم برای شناخت هزینه زندگی در کانادا برای یک نفر، اقتصاد، شهرهای بزرگ، جاذبه‌های طبیعی و آب‌وهوای نوا اسکوشیا را با شما در میان بگذاریم تا در صورتی که به دنبال دریافت جاب آفر هستید، شرایط این استان را نیز بررسی کنید.

استان نوا اسکوشیا کانادا

استان نوا اسکوشیا کانادا یکی از زیباترین استان‌های این کشور است و به داشتن ساحل‌های بسیار عالی و با مناظر خیره‌کننده معروف است. فیلم جذاب تایتانیک در سواحل این استان فیلم‌برداری شده و از نظر مناظر طبیعی می‌توانیم آن را ازجمله استان‌های عالی کانادا در نظر بگیریم. البته داشتن مساحت 284,55 کیلومترمربعی نشان از این دارد که از نظر مساحت خیلی استان بزرگی نیست. جمعیت آن نیز کمی بیشتر از 1 میلیون نفر است. زبان رسمی اکثر ساکنین نوا اسکوشیا انگلیسی است و در سواحل شرقی کانادا قرار گرفته است.

در طول سال‌های اخیر پتانسیل‌های بالایی را برای رشد و توسعه در این استان شاهد بوده‌ایم. هرچند دستمزد‌ها در نوا اسکوشیا کمتر از شهرهای معروف‌تر کانادا مانند ونکوور، تورنتو و. است، اما هزینه‌های زندگی در آن نیز به نسبت پایین بوده و به همین دلیل گزینه مناسبی برای زندگی محسوب می‌شود. توسعه روزافزون کسب و کارهای جدید نیز باعث شده تا تقاضا برای کار در این استان افزایش پیدا کند.

بخوانید!  ورک پرمیت یا ویزای کار موقت کانادا چیست؟

از نظر آب‌وهوایی، استان نوا اسکوشیا کانادا با توجه به قرار گرفتن در خط ساحلی اقیانوس، شرایط خوبی داشته و معتدل است. این استان از معدود استان‌های چهارفصل کشور کانادا است. در طول زمستان ممکن است روزهای بسیار سخت و سردی را در آن تجربه کنید، اما به نسبت استان‌های شمالی، این روزها کمتر است. در فصل تابستان نیز آب‌وهوای خنکی را احساس خواهید کرد. حداکثر دمای هوا در طول تابستان به 32 درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

مهم‌ترین شهرهای نوا اسکوشیا کانادا

مهم‌ترین شهرهای نوا اسکوشیا کانادا

در استان نوا اسکوشیا کانادا شهرهای مختلفی هستند که زندگی در هر یک شرایط خاص خود را دارد. کیپ برتون، ترورو، لاننبورگ و بدک ازجمله این شهرها می‌باشند که هم مناظر طبیعی بسیار زیبایی داشته و هم اینکه اقتصاد روبه‌رشدی را نیز در آنها شاهد هستیم؛ اما بزرگترین شهر نوا اسکوشیا هالیفاکس است که به عنوان مرکز این استان نیز شناخته می‌شود.

از آنجایی که معنی نوا اسکوشیا به لاتین اسکاتلند است، بیشتر شهرهای این استان دارای مناظری شبیه به اسکاتلند هستند. از نظر آب‌وهوایی نیز شباهت‌هایی را می‌توانیم برای آنها در نظر بگیریم. در ادامه وضعیت سکونت در بزرگترین شهر نوا اسکوشیا یعنی هالیفاکس را با هم مرور می‌کنیم.

شهر هالیفاکس

مرکز استان نوا اسکوشیا کانادا شهر هالیفاکس است. نکته بسیار جالب درباره این شهر این است که از نظر مسافتی به دوبلین، پایتخت ایرلند جنوبی نزدیک‌تر است تا به ویکتوریا در استان بریتیش کلمبیا. شهری که 819,439 نفر جمعیت دارد و به عنوان مرکز اقتصادی نوا اسکوشیا و حوزه آتلانتیک کانادا نیز محسوب می‌شود. متوسط درآمد کاربران در شهر هالیفاکس 134 و 90 دلار کانادا است و که با توجه به هزینه‌های کمتر زندگی، شرایط خوبی را برای کاربران آن شاهد هستیم.

وجود تنوع بالایی از تفریحات در سواحل هالیفاکس باعث شده تا این شهر در رده سرگرم‌کننده‌ترین شهرهای کانادا جایگاه بسیار خوبی داشته باشد و حتی خود کانادایی‌ها نیز هرساله از این شهر برای استفاده از تفریحات ساحلی آن دیدن می‌کنند. غواصی در اقیانوس و قایق‌سواری را می‌توانیم ازجمله تفریحات رایج این شهر در استان نوا اسکوشیا معرفی کنیم. هالیفاکس از نظر کیفیت زندگی در میان تمام شهرهای جهان رتبه زیر 100 دارد و از این بابت هم می‌توان آن را شهری جذاب برای مهاجرت به کانادا در نظر گرفت. رفاه اجتماعی بالا اصلی‌ترین دلیل قرار گرفتن هالیفاکس در این رتبه است.

بخوانید!  استان مانیتوبا کانادا؛ معرفی شهرهای بزرگ و هزینه زندگی در آن

هزینه‌های زندگی در استان نوا اسکوشیا کانادا

بررسی هزینه‌های زندگی در یک استان در کشور کانادا باید تحت تأثیر میزان درآمد ساکنین آن باشد. حداقل دستمزد در سال 2023 در نوا اسکوشیا 14.5 دلار برای هر ساعت کاری در نظر گرفته شده که این مقدار به نسبت استان‌هایی مانند اونتاریو با دستمزد 15.5 دلاری یا بریتیش کلمبیا با دستمزد 16.75 دلاری برای هر ساعت کمتر است. البته استان‌هایی مانند ساسکاچوآن با حداقل دستمزد 13 دلاری برای هر ساعت، شرایط ضعیف‌تری هم نسبت به نوا اسکوشیا دارند؛ اما نکته جالب اینجاست که هزینه‌های زندگی در استان نوا اسکوشیا کانادا نسبت به بسیاری از استان‌ها کمتر است و همین موضوع باعث شده تا تقاضا برای مهاجرت به این استان افزایش پیدا کند.

در سال 2023 هزینه زندگی در نوا اسکوشیا برای هر فرد بدون احتساب اجاره در هر ماه 1228 دلار کانادا است. این هزینه به نسبت سایر شهرها و استان‌های کانادا تفاوت زیادی ندارد، اما نکته مهم در پایین بودن قابل توجه هزینه اجاره منزل در این استان است؛ به نحوی که شما می‌توانید 17.85 درصد هزینه کمتری نسبت به ونکوور برای سکونت در نوا اسکوشیا پرداخت کنید.

هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در شهر هالیفاکس به عنوان بزرگترین شهر نوا اسکوشیا، برای هر ماه 1216 دلار است. در این شهر 587 دلار باید برای هزینه قبوض و بیمه کنار بگذارید و 250 دلار هم هزینه خوراک خواهد شد. در نوا اسکوشیا مالیات بر درآمد هم 15 درصد است.

اقتصاد نوا اسکوشیا کانادا

اقتصاد نوا اسکوشیا کانادا

شناخت مهم‌ترین فاکتورهای اقتصادی استان نوا اسکوشیا کانادا نیز اهمیت بسیار زیادی برای درک هر چه بهتر شرایط زندگی در این استان دارد. در درجه اول باید یادآوری کنیم که بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا در این استان شکوفا شده و روزبه‌روز هم به تعداد آنها اضافه می‌شود. از این گذشته می‌توانید از گردشگری به عنوان یکی از اصلی‌ترین منابع درآمدی نوا اسکوشیا یاد کنیم. وجود قلعه‌های قدیمی و ساحل اقیانوس و عجایب طبیعی هرساله گردشگران زیادی را به نوا اسکوشیا می‌کشاند.

بخوانید!  هر آنچه که باید درباره شهر ونکوور کانادا بدانید

همچنین مانند اکثر استان‌های کانادا در نوا اسکوشیا نیز می‌توانید منابع طبیعی نفت و گاز زیادی پیدا کنید و اقتصاد این استان به این منابع نیز وابسته است.

کلام آخر

استان نوا اسکوشیا کانادا یکی از استان‌های زیبا و تفریحی در این کشور است که رونق اقتصادی خوبی هم دارد. هالیفاکس به عنوان مرکز این استان، هرساله میزبان مهاجرین زیادی از سرتاسر جهان است و برنامه مهاجرتی مختلفی نیز برای آن تعریف می‌شود. ما در کنار شما هستیم تا تمام خدمات لازم برای دریافت جاب آفر به استان نوا اسکوشیا را برای شما انجام دهیم. در این راستا شما می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان ما نیز بهره جسته و اطلاعات لازم برای دریافت این جاب آفر را در اختیار داشته باشید.

ناک (NOC) کانادا چیست؟

ناک (NOC) کانادا چیست؟

کانادا به عنوان یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی در جهان، همواره در حال جذب نیروی کار ماهر و متخصص از سراسر دنیا است. برای ساماندهی این فرآیند و تعیین شرایط احراز صلاحیت

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مطالب